Yurtdışında İnşaat Mühendisliği

İnşaat mühendisliği, gençlerimize hem ülkemizde, hem de yurtdışında kariyer imkanı sunacak, son derece geçerli bir meslektir. Ülkemizde olduğu gibi, başta Avrupa Birliği üniversiteleri olmak üzere, yurtdışında da bu eğitimi son derece seçkin seviyede sunan okullar bulunmaktadır.

İçindekiler

Yurtdışında İnşaat Mühendisliği Eğitimi

İnşaat mühendisliği, gençlerimize hem ülkemizde, hem de yurtdışında kariyer imkanı sunacak, son derece geçerli bir meslektir. Ülkemizde olduğu gibi, başta Avrupa Birliği üniversiteleri olmak üzere, yurtdışında da bu eğitimi son derece seçkin seviyede sunan okullar bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, gençlerimizin en seçkin inşaat mühendisliği fakültelerinde eğitim almaları için rehberlik yapmaktayız.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Yurtdışında inşaat mühendisliği eğitimleri, eğitim süresine göre dört ile beş yıl sürmektedir. Bazı okulların eğitim diline göre, eğer o diliniz uygun seviyede değilse, bir sene için hazırlık sınıfında dil eğitimi alabilirsiniz. Öğrencilerin staj sürelerinin de bulunduğunu ekleyelim.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, anlaşmalı olan üniversitelerimiz YÖK tarafından tanınan eğitim kurumlarıdır. Bu da öğrencilerimiz için gerçekten son derece avantajlıdır. Mezun olmanızı takiben, YÖK denkliği olan diplomalarınız için resmiyet kazanması açısından, denklik başvurularınızı yapabilirsiniz.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik, diplomaların ülkemizdeki eğitim ile denk kabul edilmesidir. YÖK resmi sitesinden, diploma denkliği konusunda kriterleri ve denklik sınavı ile denklik başvuruları hakkında detayları alabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız da her zaman bu konuda size yardımcı olmaya hazırdır. Denklik sınavı, öğrencilerin başvuruları ile yapılan değerlendirme sonucunda, girmelerine karar verilebilen sınavdır.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

İnşaat mühendisliği eğitimlerinde, ülkemizde olduğu gibi, tatil süreleriniz bulunmaktadır. Hem kış tatillerinde, hem de yaz tatillerinde ülkemizde bulunduğunuz zamanlarda çalışabilirsiniz. Staj için ülkemizde olmayı da seçebilirsiniz. Bu şekilde, pratik alanda kendinizi geliştirme fırsatı da bulabilirsiniz. Yurtdışında, eğitim yıllarınızda kampus içinde ve dışında çalışma olanaklarını da değerlendirebilirsiniz.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Uygun rakamlarla yurtdışında, gerçekten kaliteli ve meslekli eğitiminizi sağlam olarak alacağınız kurumlarda eğitim alabilirsiniz. Yurtdışından eğitim almak çok masraflı olur şeklindeki önyargılarınızı bir kenara bırakın. Artık, son derece ekonomik rakamlara, seçkin üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Okul harçları, yurtdışında hem kamu, hem de özel üniversitelerde alınmakla birlikte, bu rakamlar son derece ekonomik rakamlardır.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Yurtdışında üniversitelerin öğrencilerimiz için bir sınav şartı uygulamadığını ekleyelim. Ülkemizde inşaat mühendisliği eğitimi almak için sınava girmeniz gerektiği malum. Bu durum, yurtdışında inşaat mühendisliği eğitimleriniz için söz konusu değildir. Transkript, diploma gibi temel belgelerinizi ibraz ederek kaydolabilirsiniz.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

İnşaat mühendisliği çalışma alanları geniş olan, son derece geçerli bir meslek. Öğrencilerimizin de bu eğitime son derece yüksek oranda ilgiler var ve ülkemizde fakültelerin puanları gerçekten çok yüksek. Yurtdışında, kaliteli eğitim alma şansı olan gençlerimiz de bu eğitime yüksek oranda ilgi göstermektedir.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Bir sınav şartı olmadan, kaliteli bir inşaat mühendisliği eğitimi almak için yurtdışını tercih edebilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız, size bu konuda detaylı olarak yardımcı olacaklar. Hemen şubelerimizden, web sitemizden ya da çağrı merkezlerimizden rehberlik alın ve eğitim şansını siz de yakalayın.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Gençlerimizin, modern ülkelerde, küreselleşen bir dünyada eğitim almaları ufuklarını genişletecektir. Dünyanın farklı ülkelerinden öğrencilerle birlikte, yaşamınızda mükemmel bir renk katabilirsiniz. Üstelik, üniversitelerin eğitim kalitesi ve titiz eğitim anlayışları ile mesleki eğitimlerinizi hayallerinizin de ötesinde alabilirsiniz. Bologna kriterlerine uygun eğitim ve mavi diplomalarınızla birçok ülkede kariyer yapabilirsiniz.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yirmi yıldır yurtdışı eğitimi alanında hizmet sunmaktadır. Bugüne kadar, siz değeri gençlerimizin yurtdışında eğitim almaları için gerekli altyapıları hazırladık ve rehberlik yaptık. İnşaat mühendisliği bölümlerinden mezun çok sayıda gencimiz olduğunu da belirtelim.


Yurtdışı İnşaat Mühendisliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz psikoloji okuyabilir miyim?

Üniversite öğrencilerimiz için ülkemizde, çeşitli burs ve kredi imkanları bulunmaktadır. Aynı şekilde, yurtdışında da öğrencilerin maddi anlamda rahatlaması için bu tür imkanlar sunulmaktadır. Üstelik, Türkiye’den gelen öğrenciler gibi, yabancı öğrencilere de bu imkan sunulmaktadır. Notlarınızın yüksek olması şartı ile yarı burslu, tam burslu olarak ya da geri ödemeli olarak eğitim yardımlarından siz de yararlanabilirsiniz.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

İnşaat mühendisliği eğitimlerinizi aldıktan sonra, ülkemize dönerek çalışabilirsiniz. Özel sektörde çalışabilir, YÖK denkliği başvurularınızı yaparak, denklik sürecinizi tamamlayarak, kamu alanında da görev alabilirsiniz. Bu konuda, ülkemizde eğitim almak ve yurtdışında eğitim almak için bir fark bulunmamaktadır.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği Okumak Şartları:

Yurtdışında inşaat mühendisliği okumak şartları, ülkemizden bir hayli farklıdır. Öncelikle, fakülteye girişte bir sınav şartı bulunmamaktadır. Lise diplomanızın bölümü de önemli değildir. Fen lisesinden olduğu gibi, sosyal bölümden mezun olabilirsiniz. Yine de inşaat mühendisliği fakültesine girebilirsiniz. Diplomanızın olması kesinlikle gerekmektedir.


Yurtdışı İnşaat Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları:

Ülkemizden farklı olarak, yurtdışında inşaat mühendisliği fakültelerine girmek için bir taban puan sistemi bulunmamaktadır. Bir sınav ya da puan şartı, limiti söz konusu değildir.


Yurtdışı İnşaat Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Yatay geçiş, yurtdışında bir üniversite ve fakülteden, öğrencilerimizin ülkemizdeki bir üniversite ve aynı eğitimi veren fakülteye kalan yıllarını okuması şeklinde geçiş yapmasıdır. Hazırlık yani dil sınıfında olan öğrencilerimizin dışında, yurtdışında inşaat fakültesi eğitimi alan gençlerimiz her sınıfta bu haklarını kullanabilirler. Elbette not ortalamasının önemli olduğunu belirtelim.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Yılın her ayında, her zaman öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Eğitim konusunda kararınızı verdikten sonra, kayıt dönemlerinin ağırlıklı olarak Mayıs Ayında olduğunu önemle ekleyelim. Ülkemiz fakülteleri gibi, eğitim iki sömestre üzerinden planlanmaktadır.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği okumak istiyorum:

İnşaat Mühendisliği, hem yurtdışında, hem de ülkemizde son derece geçerli bir eğitim ve meslektir. Yurtdışında bu eğitimi mükemmel şekilde veren okullar olduğunu belirtelim. Bir sınav şartı olmadan, siz de öğrenci olabilirsiniz. Rehberliğimizle bunu zorlanmadan yapabilirsiniz.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Seçkin ve medeni ortamda alacağınız eğitimi, gerçekten uygun maliyetlerle alabilirsiniz. Sınav stresi yaşamadan kayıtlarınızı hayal ettiğiniz bölümde yapacaksınız. Ekonomik olarak zorlanmayacaksınız.


Yurtdışında İnşaat Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Modern ve medeni bir kampus içinde,modern laboratuarlar, sizinle yakından ilgilenecek akademik kadro ile, geniş kütüphane ve internet imkanları ile siz de öğrenci olabilirsiniz.


Yurtdışında inşaat mühendisliği okumak zor mu?

Yurtdışında, inşaat mühendisliği fakültelerinde sınıflar az sayıda öğrencilerden oluşmaktadır. Kontenjanlar az sayıda öğrenci için düzenlenmektedir. Bu nedenle, öğrenciler ile eğitmenler birebir şekilde ilgilenebilmektedir. Zorlandığın her an sizinle yakından ilgilenecek öğretmenlerinizden yardım alabilirsiniz. Ülkemiz ve yurtdışında eğitim müfredatı aynıdır.


Yurtdışında Türkçe inşaat mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin inşaat mühendisliği fakülteleri var mı?

Bu konuda bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız sizlere başta Makedonya Üniversiteleri başta olmak üzere, Türkçe destekli eğitim veren okullar konusunda bilgi verecektir.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1