Yurtdışında Tıp Eğitimi

İyi bir doktorada görebileceğiniz özelliklere yurtdışında tıp eğitimi alarak sahip olabilirsiniz. Kendinizin tıp alanında hızla yükselmesini sağlayacak yurtdışında tıp eğitimi imkânlarından sınavsız olarak faydalanabilmektesiniz. Üstelik popüler meslek olan tıp eğitimi ile gelecekte geçerliliği çok olan ve oldukça iyi kazandıran mesleklerden birine sahip olabilirsiniz.

Yurtdışında Tıp Eğitimi

İdeallerinize artık çok yaklaştınız. Yurtdışında tıp okumak için sınava girmenize gerek yok. Yök tarafından tanınırlığı olan bir üniversitede lisans eğitimi alarak hayallerinize kavuşabilir tıp alanında kariyer hedeflerinize hızla yaklaşabilirsiniz.
Avrupa Birliği ülkelerinde tıp eğitimi almanız durumunda mesleğinizi tüm dünya ülkelerinde yapabilme fırsatına kavuşacaksınız. Uluslararası bir ortamda yeni diller öğrenecek ve yeni arkadaşlar edineceksiniz.


Yurtdışında Tıp Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Popülerliği günümüzde oldukça fazla olan doktorluk mesleğinde işe girmeniz oldukça yüksektir. Üst düzey bir yaşantı için tıp eğitimini seçen kişiler sosyal statü sahibi olduğundan saygınlığı da olmaktadır. Yurtdışında tıp eğitimi lisans eğitim süresi 6 yıldır. 1 yıl hazırlık eğitimi alınmaktadır. Toplam eğitim süresi 7 yıl olmaktadır.


Yurtdışında Tıp Eğitimi Yök Denkliği Var mı?

Yurtdışında tıp eğitimi Yök tarafından denkliği tanınmaktadır. Yurtdışındaki birçok üniversite Yök’ün tanıdığı fakülteler arasındadır. Seçtiğiniz üniversitenin Yök tarafından tanınıp tanınmadığını merak ediyorsanız Yök’ün web sitesinden gerekli araştırmayı yapabilir yada Eurostar’a bu konuda başvuru yapabilirsiniz.


Yurtdışında Tıp Yök Denklik Sınavı Nedir?

Yurtdışında doktorluk, veterinerlik, diş hekimliği gibi alanlarda lisans eğitimi almak isteyenler için Seviye Tespit Sınavına muadil olarak ilmi hüviyet tespiti sınavı yapılmaktadır. Bu sınav her yıl Yök tarafından belirlenen üniversitelerde diploma denklik işlemleri için alternatif sınav yapılmasına kara verilmiştir.


Yurtdışında Tıp Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Yurtdışında tıp okuyup ülkemize çalışmak için gelen doktorlar Türkiye’de Seviye Tespit Sınavına yani Tıpta Uzmanlık Sınavı’na tabi tutulmaktadır. Ayrıca sınavda yeterli puan alan kişiler uzmanlık tercihi yapabilmekte ve Türkiye’de çalışabilmektedir. Eğitim gördüğünüz üniversitenin tanınıp tanınmadığını öğrenmek için Yök’e dilekçe verebilirsiniz.


Yurtdışında Tıp Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Yurtdışında tıp fiyatları üniversitelere ve ülkelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Enflasyon oranlarına göre fiyatlar artabilir. Fakat öğrenciler 1. sınıfta bölüm harç ücreti olarak ne kadar ödeme yaptıysa diğer sınıflarda da aynı maliyeti ödeme yapmaktadır. Üst sınıflarda ücretler sabit kalmaktadır. Yeni başlayan öğrenciler yıllık artışa göre belirlenen harç ücretlerini ödemektedirler.


Yurtdışında Tıp Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Ösym sınav ve puan şartı olmadan yurtdışında tıp eğitimi mümkündür. Üniversiteler kontenjan durumuna göre alım yapmaktadır. Bazı ülkelerdeki üniversiteler öğrenci kabulu yaparken seçilen alanda baraj puanı alınmasını yada diploma notunda yüzde 70 başarı sağlanmasını istemektedir.


Yurtdışında Tıp Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Her yıl binlerce öğrenci Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığı ile yurtdışında tıp okumayı tercih etmektedir. Firmamızı tercih ederek eğitim gören öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır.


Yurtdışında Tıp Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Biyoloji, kimya, anatomi gibi sayısal derslerde başarılı iseniz yurtdışında tıp okumayı tercih edebilirsiniz. Sağlık eğitimi almak isteyen öğrencilerin insanları ve yardımlaşmayı sevmesi gerekir. Acil durumlarda nasıl hareket etmesi gerektiğini bilen tıbbi yardım konusunda hiç düşünmeden hareket edebilecek kişiler doktorluk mesleğini seçebilirler.


Yurtdışında Tıp Okumanın Avantajları?

Yurtdışında tıp okuyarak ülkemize gelen ve mesleğini yerine getiren öğrenciler birçok rakibinin önüne geçmektedir. Aldıkları kaliteli sağlık eğitimi ve mavi diploma sayesinde kendilerini en iyi şekilde geliştirme imkanı bulan tıp mezunları iş bulma konusunda çok sayıda avantaj elde etmektedirler.


Yurtdışında Tıp Bitirenler Mezunlarınız Var mı?

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamız aracılığı ile yurtdışında tıp bitiren çok sayıda mezunumuz bulunmaktadır. Tıp eğitimi alarak kariyer hedeflerine ulaşan farklı birçok üniversitede eğitim görüp mezun olan öğrencilerimizin görüşlerini web sitemizden okuyabilirsiniz. Şuanda tıbbi bölümlerde eğitim gören öğrencilerimiz ile de görüşme yapabilmenize imkan sağlamaktayız.


Yurtdışı Tıp Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Tıp Fakültesi Okuyabilir miyim?

Yurtdışında kaliteli ve prestijli bir üniversite eğitimi almak istiyorsanız burslu veya ücretsiz tıp fakültesi okuyabilmek için burs veren üniversitelerden birini seçerek eğitim alabilirsiniz. Öğrenim ücretleri düşük olduğu için seçtiğiniz alanda eğitim görmeniz sırasında aile bütçeniz sarsılmayacaktır.


Yurtdisinda Tıp Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Ara tatillerde Türkiye’ye gelerek çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca staj da yapabilirsiniz. Avrupa ülkelerinde staj için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Ülkemizde staj için belirli firmalar ücret ödemektedir. Mezun olduktan sonra Türkiye’de çalışma izni alarak çalışmanız mümkündür.


Yurtdışında Tıp Okumak Şartları

Yurtdışında tıp eğitimi almak için bazı üniversiteler sınav şartı aramakta bazıları da aramamaktadır. Sınavsız tıp eğitimi almanıza imkan tanıyan üniversiteleri Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamızdan öğrenebilirsiniz.


Yurtdışı Tıp Eğitimi Taban Puanları

Siz de hayallerinizi tıp alanında bölümlerden birinde gerçekleştirmek istiyorsanız taban puanına gerek yoktur. Lise mezunu bireyler lise diploması ile başvuru yapabilirler.


Yurtdışı Tıp Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Okuduğu bölüm ile alakalı Türkiye’de Ösym’nin yapmış olduğu sınava girip 180 üzeri puan alan ve üniversite 1.sınıfta derslerden %40.2 oranında başarı sağlayan öğrenciler kontenjan sorunu olmadan Türkiye’de seçtikleri üniversiteye yatay geçiş yapabilirler.


Yurtdışında Tıp Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Yurtdışında tıp okumak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvuruda bulunan öğrencilerin kayıt işlemleri uzman danışmanlarımız tarafından gerçekleştirilir. Seçmiş olduğunuz üniversiteden kabul belgesi alınarak, belge geldikten sonra öğrenciye teslim edilir. Her yıl Mayıs ayının 15 inden itibaren üniversite başvuruları başlamaktadır.


Yurtdışında Tıp Okumak İstiyorum

Tıp eğitimi almak isteyenlerin öncelikle dikkat etmeleri gereken tıp alanlarında lisans eğitimi almanın uzun yıllar sürmesidir. Ayrıca seçilen ülkenin diline hakim olmanız önem taşır. Bu zorlu meslek dalında başarılı olabilmek için mesleki yeterliliklere ve yeteneklere de sahip olmanız gerekmektedir. Güçlü bir belleğe sahip olmanız ve anlık sağlık problemlerine zamanında yetişebilmeniz önem taşır.


Yurtdışında Tıp Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Yurtdışında tıp eğitimi almak istiyorsanız bölüm seçimine karar vermeniz gereklidir. Doktorluk, veterinerlik, fizik tedavi ve rehabilitasyon, diş hekimliği eczacılık gibi alanlarda uygun maliyetlerle okuyabilmeniz mümkün olmaktadır. Konaklama, yaşam giderleri ve harç ücretleri düşük olduğu için yurtdışında tıp okumak mantıklı olacaktır.


Yurtdışında Tıp Okumak Mantıklı mı?

Yurtdışında modern ve yüksek standartlarda eğitim alma imkanı sayesinde tıp okumak oldukça kolaydır. Ülkemiz şartları göz önüne alındığında tıp okuma maliyetleri hem düşüktür hem de yurtdışında birçok ülkede eğitim almak demek kaliteli eğitim alma anlamı taşımaktadır. Az maliyet harcayarak istediğiniz ülkede eğitim almış olacaksınız.


Yurtdışında Türkçe Tıp Eğitimi Veren Tıp Üniversitelerin Tıp Fakülteleri Var mı?

Saraybosna, Bosna Hersek gibi ülkelerde Türkçe tıp eğitimi veren tıp üniversiteleri mevcuttur. Türkçe destekli eğitim verilen Travnik üniversitesi ve Saraybosna üniversitesinde Türkçe dil ile tıp eğitimi alabilmeniz mümkün olmaktadır. Türkçe tıp eğitimi dünyaca ünlü hekimler ve öğretim görevlileri tarafından verilmektedir.


Yurtdışında Tıp Eğitimi Veren Ülkeler


Bulgaristan

 • Sofya Tıp Üniversitesi
 • Sofya Kliment Ohridski Üniversitesi
 • Plovdiv Tıp Üniversitesi
 • Varna Tıp Üniversitesi
 • Pleven Tıp Üniversitesi

Romanya

 • Bükreş Carol Davila Üniversitesi
 • Köstence Ovidius Üniversitesi
 • İasi (Yaş) Tıp Üniversitesi
 • Galati Üniversitesi
 • Timişoara Victor Babeş Tıp ve Eczacılık Üniversitesi
 • Cluj Napoca Tıp Üniversitesi

Bosna Hersek

 • Saraybosna Devlet Üniversitesi
 • Zenica Üniversitesi

Ukrayna

 • Kiev Bogomolets Tıp Üniversitesi
 • Kiev Özel Tıp Üniversitesi
 • Kiev Taras Shevcenko Üniversitesi
 • Harkov Tıp Üniversitesi
 • Harkov Karazin Üniversitesi
 • Odessa Tıp Üniversitesi
 • Odessa Hümaniter Üniversitesi
 • Dnipropetrovsk Tıp Üniversitesi
 • Zaporijya Tıp Üniversitesi
 • Lviv Tıp Üniversitesi
 • Vinnitsa Tıp Üniversitesi
 • Ternopil Tıp Üniversitesi
 • İvano Frankivsk Tıp Üniversitesi
 • Donetsk Kirovohrad Tıp Üniversitesi
 • Sumy Üniversitesi

Azerbaycan

 • Azerbaycan Tıp Üniversitesi
 • Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi

Gürcistan

 • Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi
 • Tiflis Kafkas Üniversitesi
 • Tiflis Avrupa Öğretim Üniversitesi


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.  whatsapp1