Sumy Devlet Üniversitesi

Lise ve dengi okullardan mezun olan herkes artık Bologno eğitim kriterlerine uygun eğitim veren Sumy Devlet üniversitesi bölümlerinden dilediğine yerleşebilir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerimize uğrayarak yök denkliği olan kuruma kaydınızı hemen yaptırabilirsiniz.

Ukrayna'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Kiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

  Sumy Devlet Üniversitesi

  Sumy Devlet Üniversitesi Ukrayna ’nın saygın üniversitelerinden birisidir. Üniversitede 40 ülkeden 305 öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir. Eğitim dili olarak Rusça Ukraynaca ve İngilizce eğitim vermektedir. Eğer bu dillerden en az bir tanesine hakim bir yapıya sahipseniz hazırlık sınıfı okumadan doğrudan bir üst sınıfa geçiş yapabilmektesiniz. Dolayısı ile eğer bu dillerden biri ile ilgili yeterli bir informasyon birikime haiz değilseniz bir senelik bir hazırlık eğitiminin ardından dört yıllık lisans eğitimine başlangıç yapacaksınız ve bunun akabinde ise yapacağınız çalışmalar dahilinde elde edeceğiniz bilgiler ile akıcı bir yabancı dil aksanına sahip olacaksınız. Gmeşhurk hayatımızda bir işletmede personel alımı başlatılmış olduğunda aranan en önemli özelliklerden biri olarak bilinmekte olan yabancı dil bilgisi daima ön planda tutulmaktadır. Bu eğitim süresince elde edeceğiniz yabancı dil akışkanlığı Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde yer edinen yabancı öğrenciler dahilinde din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin eşit bir eğitim verilirken elde edeceğiniz çalışmalar dahilinde iyi bir hal almasını sağlayacaksınız.

  Sumy Devlet Üniversitesi 1992 yılından bu yana yabancı uyruklu öğrencileri de artık bünyesine almaya başlamıştır. Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde bulunan elli altı bölüm dahilinde uygun fakültelere yerleştirilmiş olan bu bölümlerde yabancı uyruklu öğrenciler içinde uygun eğitim koşulları hazırlanmış bulunmaktadır. Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde verilmekte olan eğitimin bologna eğitim sistemi dahilinde olmasından kaynaklanmakta olmasıda gerek öğretmenleri yalnız birer verici konumunda olmaktan gerek ise öğrencileri bir tek birer alıcı konumunda olmaktan kurtarmaktadır. Dolayısı ile öğrencileri araştırmaya yönelik bir halde bilgiye erişmelerini sağlamakta olduğu benzer biçimde bununla beraber uygulamaya yönelik bir şekilde elde edilen detayları projelendirmeleri ve elde etmiş olduğu araştırmalar dahilinde öğrencinin elde etmiş olduğu bilgilerin işe yarar olup olmadığı mevzusunda çalışmalarını sürdürmesini sağlamaktadır.

  Sizlerde eğer Sumy Devlet Üniversitesinde bir üniversite eğitimi almak isterseniz öncelikle aranmakta olan şart lise yada lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Kayıt için Euro star yurt dışı eğitim başvuru merkezi ofisine gelirken yanınıza almanız ihtiyaç duyulan belgeler lise mezuniyet belgesi ve transkipti, sağlık bakanlığından herhangi bir hastalığı olmadığına dahil alacağı bir sağlık raporu, aids testinin sağlıklı bulunuyor olması, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, on tane vesikalık fotoğraf, geçişlik fotokopisi ve müracaat arzuçesi olması yeterlidir.

  Bir iş veren gözünden olaya bakacak olursak öğrencilerin Sumy devlet üniversitesinden mezun olmaları durumunda elde edecekleri diploma ile birlikte ülkemizde geçerliliğini sağlamakta olan yüksek öğretim kurumu yani yök denklik sisteminden kaynaklanmakta bulunduğunu belirtmemizde fayda var. Bu YÖK denklik sistemi dahilinde mezun olan kişilerin ülkemiz sınırları içinde her alanda rahat bir şekilde diplomalarını kullanabilir durumda bulunduğunu belirtmemizde fayda olacaktır.

  Bir birinden kaliteli bölümler dahilinde öğrenci adaylarımızı bologna eğitim sistemine bakılırsa yetiştirmekte olan üniversitemiz dahilinde yapılmakta olan çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim süreci içinde kendinizi bulmak için Euro yıldız yurt dışı eğitim müracaat ofisimize gelmenizi bekliyoruz. Sumy Devlet Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz kayıt olmak için lise diplomanızı yanınıza alarak Euro yıldız Yurtdışı Eğitim Merkezi müracaat Ofisine gelmeniz gerekmektedir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme burada yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için lüzumlu her türkü destek sağlanmaktadır. Ek olarak 0212 244 66 00 numaralı Euro star Yurtdışı Eğitim Merkezi başvuru Ofisini arayarak lüzumlu bilgileri öğrenebilirsiniz. YGS imtihanına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor. Sizlerde kaliteli bir eğitim almak isterseniz Sumy Devlet Üniversitesini tercih ederek en iyi şartlar altında yurt haricinde üniversite eğitimi imkanlarından yararlanabilirsiniz.


  Sumy Devlet Üniversitesi Eğitim

  Sumy Devlet Üniversitesi Ukrayna’nın saygı duyulan üniversitelerinden birisidir. Üniversitede 40 ülkeden 305 öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir. Eğitim dili olarak Rusça Ukraynaca ve İngilizce eğitim vermektedir. Eğer bu dillerden minimum bir tanesine hakim bir yapıya sahipseniz hazırlık sınıfı okumadan direkt bir üst sınıfa geçiş yapabilmektesiniz. Dolayısı ile eğer bu dillerden biri ile ilgili kafi bir informasyon birikime sahip değilseniz bir senelik bir hazırlık eğitminin ardından dört senelik lisans eğitimine başlangıç yapacaksınız ve bunun akabinde ise yapacağınız çalışmalar dahilinde elde edeceğiniz bilgiler ile akıcı bir yabancı dil aksanına sahip olacaksınız. Gmeşhurk yaşamımızda bir işletmede personel alımı başlatılmış olduğunda aranan en önemli özelliklerden biri olarak bilinmekte olan yabancı dil bilgisi daima ön planda tutulmaktadır. Bu eğitim süresince elde edeceğiniz yabancı dil akışkanlığı Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde yer edinen yabancı öğrenciler dahilinde din, dil, ırk farkı gözetmeksizin eşit bir eğitim verilirken elde edeceğiniz çalışmalar dahilinde iyi bir hal almasını sağlayacaksınız.

  Sumy Devlet Üniversitesi 1992 yılından bu yana yabancı uyruklu öğrencileri de artık bünyesine almaya başlamıştır. Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde bulunan elli altı bölüm dahilinde uygun fakültelere yerleştirilmiş olan bu bölümlerde yabancı uyruklu öğrenciler içinde uygun eğitim koşulları hazırlanmış bulunmaktadır. Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde verilmekte olan eğitimin bologna eğitim sistemi dahilinde olmasından kaynaklanmakta olmasıda gerek öğretmenleri yalnız birer verici konumunda olmaktan gerek ise öğrencileri sadece birer alıcı konumunda olmaktan kurtarmaktadır. Dolayısı ile öğrencileri araştırmaya yönelik bir şekilde bilgiye erişmelerini sağlamakta olduğu şeklinde hem de uygulamaya yönelik bir halde elde edilmiş detayları projelendirmeleri ve elde ettiği araştırmalar dahilinde öğrencinin elde etmiş olduğu bilgilerin işe yarar olup olmadığı mevzusunda çalışmalarını sürdürmesini sağlamaktadır.


  Sumy Devlet Üniversitesi Hakkında

  Sizlerde eğer Sumy Devlet Üniversitesinde bir üniversite eğitimi almak isterseniz öncelikle aranmakta olan koşul lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerkmektedir. Kayıt için Euro star yurt dışı eğitim müracaat merkezi ofisine gelirken yanınıza almanız ihtiyaç duyulan belgeler lise mezuniyet belgesi ve transkipti, sağlık bakanlığından herhangi bir hastalığı olmadığına dahil alacağı bir sağlık raporu, aids testinin sağlıklı bulunuyor olması, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, on adet vesikalık fotoğraf, geçişlik fotokopisi ve müracaat istekçesi olması yeterlidir.

  Bir iş veren gözünden olaya bakacak olursak öğrencilerin Sumy devlet üniversitesinden mezun olmaları durumunda elde edecekleri mezuniyet belgesi ile beraber ülkemizde geçerliliğini sağlamakta olan yüksek öğretim kurumu şu demek oluyor ki yök denklik sisteminden kaynaklanmakta bulunduğunu belirtmemizde yarar var. Bu yök denklik sistemi dahilinde mezun olan kişilerin ülkemiz sınırları içinde her alanda rahat bir halde diplomalarını kullanabilir durumda olduğunu belirtmemizde yarar olacaktır.


  Sumy Devlet Üniversitesi Bölüm

  Bir birinden kaliteli bölümler dahilinde öğrenci adaylarımızı bologna eğitim sistemine gore yetiştirmekte olan üniversitemiz dahilinde yapılmakta olan çalışmalar ile birlikte kaliteli bir eğitim süreci içinde kendinizi bulmak için Euro star yurt dışı eğitim müracaat ofisimize gelmenizi bekliyoruz. Sumy Devlet Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz kayıt olmak için lise diplomanızı yanınıza alarak Euro yıldız Yurtdışı Eğitim Merkezi müracaat Ofisine gelmeniz gerekmektedir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında lüzumlu bilgilendirme burada yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için lüzumlu her türkü destek sağlanmaktadır. Ek olarak 0212 244 66 00 numaralı ;EuroStarYurtdışı Eğitim Merkezi başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs imtihanına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor. Sizlerde kaliteli bir eğitim almak isterseniz Sumy Devlet Üniversitesini tercih ederek en iyi şartlar altında yurt dışında üniversite eğitimi imkanlarından yararlanabilirsiniz.


  Tıp Fakültesi

  • Tıbbi Biyoloji
  • Fizyoloji ve Fizyopatoloji Anabilim Dalı
  • Tıbbi Genetik
  • Cocuk Saglığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
  • Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
  • Çocuk Sağlığı
  • Adli Tıp

  Teknik Bilimler Fakültesi

  • Mekanik Mühendisliği Teknolojisi
  • Makina Takım Ve Sistem
  • Üretim Araçları
  • Hidrolik Ve Pnömatik
  • Kimya Sanayi Ekipmanları Ve İş Yapı Malzemeleri
  • Dinamik Ve Mukavemet
  • Soğutma Makinaları Ve Teczizatları
  • Kimya Teknolojileri
  • Enerji Yönetimi
  • Uygulamalı Malzemeler

  Ekonomi Fakültesi

  • Finans
  • Ekonomik Girişim
  • İşletme
  • Pazarlama

  Beşeri Bilimler Fakültesi

  • Tercümanlık
  • Gazetecilik
  • Hukuk

  Sumy Üniversitesi Fiyatları

  UKRAYNABÖLÜMHAZIRLIKLİSANS ( İNG )LİSANS ( RUS )EUROSTAR
  SUMY ÜNİVERSİTESİTıp1350 $3800$3000 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİDiş Hekimliği(AÇILIR İSE)1350 $ 4100$3300 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİSosyoloji1350 $2200 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİPsikoloji1350 $2200 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİFelsefe1350 $2100 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİHukuk1350 $2200 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİTarih1350 $2100 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİSpor ve Antrenörlük1350 $2000 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİMakine Mühendisliği1350 $1800 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİIsı ve Enerji Mühendisliği1350 $2200 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİBilişim1350 $2100 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİBilgisayar Bilimi1350 $2000 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİEelktronik Mühendisliği1350 $2000 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİMikro ve Nano Teknolojisi1350 $2000 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİSistem Mühendisliği1350 $2100 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİElektrik Mühendisliği Ve Elektronik1350 $2100 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİGazetecilik1350 $2100 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİReklam Ve Halkla İlişkiler1350 $2100 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİİşletme Ekonomisi1350 $2100 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİPazarlama1350 $2100 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİBankacılık Ve Finans1350 $2100 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİYönetim1350 $2100 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİUluslar arası Ekonomi1350 $2100 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİTelekominikasyon1350 $2100 $2000 $
  SUMY ÜNİVERSİTESİAlman Dili Edebiyatı1350 $2200 $2000 $

  Ukrayna’nın Sumy şehrinde gürültü ve stresten irak bir alanda eğitim görmek, kaliteli bilgiyi almak ve sorunsuzca bir yaşam sürmek ister misiniz? Sumy Devlet üniversitesi dilerseniz tüm bu saydıklarımıza rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. öncelikli şekilde aranan şeylerden birisi lise ve ya idadi dengi bir diplomaya sahip oluş olmanız gerekmektedir. Sumy Devlet üniversitesinde bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. öğrenciyi pasif bir alcıı olmaktan öğretmeni ise sadece bir veren olarak görmekten ziyade öğrenciyi bilgiye ulaşmak için araştırmalar yapan, araştırarak ulaşmış olduğu bilgiyi yapacağı uygulamalar dahilinde kullanmayı başarabilen, bu uygulamalar ile beraber araştırmış bulunduğu bilginin doğruluğunu veya yanlışlığını kanıtlayabilen bir yapıya sahip olması ile beraber öğrencinin erişmiş bulunduğu bu ayrıntıları kaliteli bir durum alacak biçimde kullanarak elde etmiş bulunduğu taslaklar dahilinde görsel veya metinsel bir şekilde ekip arkadaşları ile beraber bir sunum hazırlayarak konuyu neticelendirmekte olan iyi bir çalışma yürütmektedir.

  Sumy Devlet üniversitesi içerisinde eğitim görecek olan talebe şanslıdır. neden mi? çünkü bu üniversite gerek teknolokjik donanım bakımından üst sınıflarda olması ile gerek eğitim veren profesörleri, doçentlerin sahalarında en iyisi olması ile, gerek uygulama labratuvarlarının üst derslik teknolojik donanıma sahip olacak şekilde sürekli bir durumda teknolojik olup bitenleri takip etmesi ile gerek ise öğrencinin yanında olan bir eğitim çalışması sürdürerek Sumy Devlet üniversitesi diğerlerinden farklıdır. Sumy Devlet üniversitesi içerisinde verilir olan eğitim dili şekilde Ukraynaca, Rusça ve ingilizce eğitim imkanı sağlanmaktadır. Bu eğitim dahilinde yapılan çalışmalar ile birlikte şayet bu üç dilden en az birisi ile alakalı iyi derecede bilgiye akıcı derecede aksana yahut iyi anlayabilir ve iyi cevaplandırabilecek bir bilgiye sahipseniz doğrudan lisans eğitimi almak üzere bir sınavdan geçerek lisans eğitiminize başlangıç yapabilirsiniz. ama bu bilgilere sahip olmamanız mecburiyetinde lisans eğitimi süreci için bir yıl kadar beklemeniz gerekiyor sebebi ise sizi iyi bir yabancı dil eğitimi bekliyor olacak.

  Bir yıl sürecek olan bu hazırlık sınıfında tercih edeceğiniz yabancı dil size en üretken şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır. Dolayısı ile en fazla şekilde alacağınız bu bilgiler ve bu eğitim eşliğinde sizi ilerleyen hayatınızda gerek kendi çalışmalarınızdaki mühendislik stilinizde gerek iş yaşamınızdaki ekip çalışmalarınızda Sumy Devlet üniversitesinin büyük katkılarını göreceksiniz. Sumy Devlet üniversitesi içerisinde yer saha büyük kütüphaneler sizler için iyi birer araştırma kaynağı olarak bilinmektedir. Bu araştırma kaynakları dahilinde yapacağınız çalışmalar ile birlikte etcs diye adlandırılmış olan kredi sistemi ile bir üst sınıfa geçmek için adalet ediş süreciniz başlayacaktır. Sumy Devlet üniversitesi dahilinde Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu eğitim sisteminden biraz bahsedecek olursak öğrenciyi edilgen bir alıcı ve öğretmeni ise sırf bir verici konumundan kurtarmakta olan bu sistem dahilinde yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrenciyi çok aşırı daha iyi yerlere getirmeyi hedef edilmiş araştırmaya, uygulamaya ve sunum yapmaya dayalı bir takım programlar hazırlanmasını sağlamış bulunmakta.

  Talebe bu eğitim sisteminden geçirildiğinde ileriki yaşantısında iyi bir geleceğe sahip olabileceği kuşkusuzdur. Yapacağı çalışmalar ile beraber öncelikle bir ekip çalışmasına yatkın olması aşırı iyi bir aksana sahip bir yabancı dile sahip olması ister kendi işini kursun ister bir meslek verici ile beraber çalışsın onu herzaman el üstünde tutacak yahut daha iyisini aramaya itecektir. Bir iş sağlayan gözünden bakacak olursa iş verenler personelinin her zaman enfazla biçimde donanıma bürünmüş halini ararlar. Dolayısı ile siz bunu karşılayacaksınız.

  Bilimsel, çağdaş, teoriye dayalı uygulamalı bir eğitim sistemine sahiptir. Öğrencilerin spor-kültür sahasında sosyalleşmelerini veren olanaklar sunulmakta. Jimnastik, masa tenisi, futbol, basketbol, tenis bunlardan bir kaçı.. Ukrayna’da kaliteli eğitim sistemine sahip olmak ve talebe olmanın keyfini yaşamak istiyorsan kararını zaman kaybetmeden vermelisin…


  Fakülteler

  • Tıp Fakültesi – Rusça
  • Yabancı Filoloji ve Sosyal İletişim Fakültesi
  • Yabancı Diller Fakültesi
  • Gazetecilik ve Filoloji Fakültesi
  • Teori ve Çeviri Uygulamaları Fakültesi
  • Alman Filolojisi Fakültesi
  • Siyaset Bilimi, Sosyoloji ve Psikoloji Fakültesi = 2200 $
  • Felsefe Fakültesi = 2100 $
  • Yabancı Öğrenciler İçin Dil Uygulama Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • Tarih Fakültesi
  • Beden Eğitimi Fakültesi
  • Teknik Sistemleri ve Enerji Verimli Teknolojileri Fakültesi
  • Uygulamalı Bölümü Hidro-Aeromechanics
  • Uygulamalı Ekoloji Anabilim Dalı
  • Uygulamalı Malzeme Bilimi ve Teknolojisi Anabilim Dalı
  • Genel Kimya Fakültesi
  • Genel Mekaniği ve Makine Dinamiği Anabilim Dalı
  • Üretim Mühendisliği, Makine ve Araçlar Fakültesi
  • Kimya ve Petrol-Rafinerileri Süreçleri ve Donatım Dairesi Başkanlığı
  • Malzemeleri ve Makineleri Bilim Mukavemet Fakültesi
  • Teknik Termal Fizik Fakültesi
  • Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi
  • Bilgisayar Bilimleri Fakültesi
  • Uygulamalı Fizik Fakültesi
  • Elektronik ve Bilgisayar Fakültesi
  • Nano elektronikler Fakültesi
  • Yönetim Bilgisayarlı Sistemleri Fakültesi
  • Elektrik Mühendisliği Fakültesi
  • Uygulamalı ve Matematik Matematik Fakültesi
  • Karmaşık Sistemler Modelleme Fakültesi
  • Genel ve Teorik Fizik Fakültesi
  • Uluslararası Eğitim Fakültesi
  • Yabancı Öğrenciler İçin Dil Eğitimi Fakültesi

  Sokak Görünümü


  Üniversitenin Konumu


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   İvano Franskivisk’de Üniversite

   Lugansk’da Üniversite

   whatsapp1