Kosova Universum Üniversitesi

Kosova Universum Üniversitesi


Avrupa Mavi Diploma, Yök Tanınırlığı

Kosova Universum Üniversitesi Adalet Lisans Tamamlama

Yurtdışı lisans tamamlama meslek yüksek okulları için uzun senelerdir gerçekleştirilmesi mümkün hale getirilmektedir. Pek çok genç üniversite yaşamını sırf meslek yüksek okulu mezunu olduğu için rafa kaldırmaktadır. Ama bu durum hiç de öyle rafa kaldırılabilecek bir durum değildir. Meslek lisesi mezunları için dikey geçiş olanağı sunan pek çok üniversite vardır. Kosova Universum Üniversitesi yurt dışı adalet lisans tamamlama fırsatı adalet meslek yüksek okulu mezunları için adeta fırsat niteliği taşımaktadır.

Yurtdışında lisans tamamlama avantajında DGS sınavını hiçe sayma dönemi başlıyor. Kosova tercihinizle sınava hazırlanma sürecinizi hiçe sayarak kendinizi geliştirebileceğiniz bir akademik ortama merhaba deme şansını yakalayabileceksiniz. Osmanlı’nın izlerini taşıyan bu güzel şehirde son derece ekonomik olanaklarla okuyarak mezun olabilirsiniz.

Kosova’da Eğitim

1990 yılı, İkinci Dünya Savaşı’nın bitişi ve dünya için yeni bir çağın başlangıcı oldu. Bu değişikliklerden biri, birçok ülkenin eski sömürgeci efendilerinden bağımsızlık kazanmasıydı. Bu ülkelerden biri de aynı yılın Şubat ayında Yugoslavya’dan bağımsızlığını kazanan Kosova oldu. Kosova halkı bağımsızlığını kazanmanın yanı sıra üniversite eğitimine de erişim kazandı. Bu, ülkenin bağımsızlığından sadece birkaç ay sonra kapılarını yerel öğrencilere ve öğretmenlere açan birkaç kurumla başladı. Ancak, şu anda Kosova’da hem kamu hem de özel kurumlar dahil olmak üzere birçok üniversite eğitim sistemi uygulanmaktadır.

Kosova’da üniversite eğitimine başlamadan önce, öğrencilerin genellikle yerel bir üniversitede bir lisans programını tamamlamaları gerekmektedir. Bu programlar oldukça kısa olabilir veya üç yıla kadar sürebilir. Başlamak için, öğrencilerin seçtikleri üniversiteye başvurmaları ve ardından lisans programlarından birine kabul edilmeyi beklemeleri gerekir. Bir programa kabul edildikten sonra, öğrenciler genellikle kurslarını belirli bir zaman dilimi içinde – genellikle iki veya üç yıl içinde – tamamlamak zorundadırlar. Derslerini bitirdikten sonra, çeşitli konulardan seçebilecekleri bir akademik dönem veya akademik yıl ile üniversite eğitimlerine başlayabilirler. Oradan, ekonomi, hukuk, tıp ve mühendislik gibi çeşitli akademik disiplinlerden ana dallarını seçebilirler. Bu konuda çalışmalarını bitirdikten sonra, seçtikleri anadal veya üniversite eğitimleri sırasında tamamladıkları diğer konulardan mezun olabilir ve bir derece alabilirler.

Bugün dünyadaki birçok eğitim kurumu gibi, Kosova’da da üniversite eğitimi de öncelikle Blackboard Learn veya Moodle Learning Platforms gibi çevrimiçi öğrenme platformları aracılığıyla yürütülmektedir. Ancak, Harvard Üniversitesi veya Yale Üniversitesi gibi kurumsal kuruluşlar tarafından yürütülen çevrimiçi üniversitelerin aksine, hükümet tarafından yönetilen eğitim kurumları, kolej veya üniversiteden tamamen mezun olana kadar yalnızca Kosovalı vatandaşları eğitir. İlkokulu veya liseyi bitirdikten sonra – hangisi önce gelirse – Kosovalı öğrenciler ülkenin yedi devlet üniversitesinden birine (diğerleri özel üniversitelerdir) kayıt olabilirler. Oradan, hangi konuların kendilerine en çok hitap ettiğini ve hangi konuların mevcut akademik seviyelerine ve niteliklerine en uygun olduğuna bağlı olarak seçtikleri üniversitede ders alırken lisans veya yüksek lisans derecelerine devam edebilirler.

Kosova’daki üniversite eğitimi, hem öğrencilerin zeka seviyelerini hem de kolej ve üniversite seviyelerinde bilgi tutma oranlarını nasıl değerlendirdiği konusunda diğer ülkelerin sistemlerine benzer. Dünya çapındaki eğilimlerin gösterdiği gibi, çoğu eğitim kurumu kolej seviyesindeki öğrenimi kolej seviyesinin üzerindeki lise sonrası seviyelere göre daha yüksek oranda değerlendirir ve bu nedenle bir nedenden dolayı kolej ve üniversite seviyelerinde daha yüksek tutma oranlarına yol açar. Bu nedenle, kolejler, kolej ve üniversite seviyelerinde öğrenci tutma oranlarını artırmaya yardımcı olmak için kolej düzeyindeki konuları öğretirken, öğrenci performansını fakülte performansından daha fazla vurgular. Benzer şekilde, üniversiteler veya kolej seviyesinin üzerindeki kolejler gibi daha yüksek seviyelerde öğretim yaparken – kolej seviyesi gibi – öğretmenler benzer şekilde öğretim sırasında öğrencilerin performansını kendilerinden daha fazla vurgularlar, böylece öğrenciler kolej seviyesinin üzerindeki tüm düşük seviyeli öğrenme seviyelerinde daha etkili bir şekilde öğrenirler.

Yugoslavya döneminde getirilen kısıtlamalar nedeniyle ülke nüfusunun yükseköğretime erişimi, bağımsızlığından sonra birkaç yıl sürse de; bugün Kosova’da hem kamu hem de özel yüksek öğrenim için topluluk kolejlerinden belirli üniversitelerdeki doktora programlarına kadar uzanan çeşitli farklı modeller var. 20 yılı aşkın bir süre önce bağımsızlığını kazanmasından bu yana, çeşitli eğitim sistemleri Kosova’nın tamamına yayılmış durumda. Bu sistemlerin çoğu, Kosova’nın bağımsızlığını kazanmasından kısa bir süre sonra hem kamu hem de özel üniversitelerle ilgili yeni yasalar çıkarıldığı için sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu yasalar, Kosova’nın bağımsızlığını kazanmasından kısa bir süre sonra modern teknolojiye dayalı yeni yüksek öğrenim modellerine izin vererek, hem yerel olarak mevcut mevcut işler hem de yurtdışında gelecekteki istihdam fırsatları için daha iyi hazırlık yapılmasına izin verdi.

Detaylı Bilgi İçin Lütfen Formu Doldurun!


  Neden HEPU?

  • Akredite ve YÖK’ün Tanıdığı Üniversiteler
  • Örgün ve Online (Sadece Sınav Zamanlarında Ülkeye Gitme Zorunlulu Vardır.) Eğitim İmkanı
  • Türkiye’den Üniversiteye Gitmeden Kayıt İşleri Hizmeti
  • Havalimanı Karşılama
  • Kalacak Eve veya Yurta Yerleştirme
  • Kosova Oturma İzni Hizmeti

  Tamamlama Kabul Edilen Bölümler

  • Adalet Meslek Yüksekokulu
  • Kamu Yönetimi
  • Polis Akademisi
  • Polis Meslek Yüksekokulu
  • Maliye

  Video

  İletişim

  Adres:  Katip Mustafa Çelebi, İstiklal Cd. No: 49, 34433 Beyoğlu/İstanbul.  Telefon: (0212) 244 66 00
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]

  Copyright © 1993 - 2019 Eurostar Yurtdışı Eğitim Tüm Hakları Saklıdır.