• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Yurtdışında yabancılık çekmeden eğitim görmek istiyorum diyorsanız iki devlet tek ulus anlayışına sahip Azerbaycan’da eğitim alabilirsiniz.

Mimarlık ve inşaat sektöründe gittikçe gelişen ve Avrupa ülkelerinden bu manada yatırımların yapıldığı Azerbaycan’da Mimar ve ya inşaat mühendisi olmanız hiç de zor değil…

ister kendi ülkenizde isterseniz Azerbaycan’da çalışma hayatınıza hemen başlayabilirsiniz.

Dilersen Azerbaycan Mimarlık ve yapı Fakültesi’ni kısaca tanıyalım..

Ne dersiniz…

Sovyetler Birliği döneminde 1920’lerde sanayi enstitüsü şekilde kurulmuş olan Azerbaycan Mimarlık ve yapı fakültesinin ilk mezunlarından birisi mimarlık bölümünden Haydar Aliyev olmuştur. 1975 yılında Haydar Aliyev’in talimatı üzerine yapı ve Mimarlık üniversitesi adını almıştır. 7 fakülteden oluşan okulda, yapı ve mimarlığın bütün bölümlerini kapsamaktadır. 6000’ne yakın öğrencisi bulunmakta ve dünyanın 14 ülkesinden öğrenciler bulunmaktadır. 1000’e yakın Türk öğrencisi bulunur. Mimarlık ve yapı bölümü Türk öğrencilerin azami tercih ettiği bölümlerden birisi olmuştur. Azerbaycan’da rektör kadrosu Türk öğrencilerle aşırı yakın ilgilidir. öğrencilerin ülkeye ve okula alışma meselesi için destekçi olabilmektedirler.

Azerbaycan bayrağının anlamı; Gök mavi; Azerbaycan halkının Türk kökenli olduğunu, Türklük ilkesini ifade eder. Tarihte mavi gökyüzü Türkler için önem taşır.

kırmızı: modern toplum yapılanmasını ve demokrasiyi ifade eder.

Yeşil; islamiyeti temsil eder.

Sekiz köşeli yıldız ve hilalin manası ise; Hilal bir zamanlar Bizans imparatorluğu’nun arması olmuştur. Türkler 1453 yılında bu şehri aldıktan sonra bu arma Osmanlı imparatorluğu’nun arması olarak kabul edilmiş, ve bu simge Müslüman olan öteki halklara da geçmiştir. Bayrağın üzerinde hilal Türk halklarının simgesidir. Sekiz köşeli yıldıza gelince; Azerbaycan kelimesinin eski alfabede yazılışıyla ilgilidir. nedeni ise eski alfabede Azerbaycan sekiz harfle yazılır. diğer manası ise; Türkçülük, islam, çağdaşlık, Devletçilik, Demokratiklik, Eşitlik, Azerbaycanlılık ve uygarlık.

Başkent Bakü “rüzgarlar şehri” şekilde da anılır. Bayrak meydanlarıyla meşhur bir yerdir Azerbaycan.

Trans Hazar Doğalgaz Boru hattı ihalesiyle yabancı yatırımcılarında gözdesi olmuş gökdelenler ve farklı tasarımlı yüksek yapılar oluşmuş ve 2005 yılından sonra bu anlamda hızla gelişmiştir. Trans Anadolu Doğalgaz Boru hattı projesi arasında çalışmalar devam ediyor.

Uluslararası alanda yapmış bulunduğu işbirliği anlaşmalarıyla dikkat çeken Azerbaycan Mimarlık ve yapı Fakültesi’nde okumak istersen Point Yurtdışı Eğitim seni bekliyor…

Hayalini gerçekleştirmek için derhal bir adım atmalısın..

Karar senin…

Eğitim süresi: 1+4

Hazırlık: 1300$

4 kişilik evlerde kişi başı aylık: 200$-250$ (Öğrenci kendi öder)

Oturum ücreti: 150$

Sağlık raporu: 50$

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!