• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Bakü’de bulunan özel bir üniversitedir. 1995 yılında kurulmuş olup isminin manası ebedi Ateş ülkesi anlamındadır. 1999 yılında kurumsallaşmıştır. 7 katlı çağdaş bir mimariye sahip olan binasında eğitim faaliyetine sürdürmekte olan Odlar Yurdu üniversitesi, nitelikli çağdaş teknolojik malzemelerin bulunduğu kaliteli bir eğitim imkanı sunmaktadır.

Lisansüstü eğitim imkânı verici Odlar Yurdu üniversitesi, direk yüksek lisans programlarına yerleştirebilen bir eğitim sistemine sahiptir. 200 den çok profesörü ve doçentiyle bilimsel ve nitelikli bir eğitim sunmaya devam etmektedir. Yurtdışı eğitimin tek yetkili eğitim merkezi statüsüne sahip olan Point, sizlere prestijli eğitimiyle yüksek düzey yüksek öğretim imkânı sunan Azerbaycan Odlar Yurdu üniversitesi’nin öğrencisi olma ve dünya çapında kabul gören Odlar Yurdu diplomasıyla meslek hayatına atılma ve nitelikli personel olabilme imkanını sağlamakta. Danışmanlık, yönlendirme, rehberlik, kayıt, havaalanı karşılama, okulu, fakülteleri gezdirme ve öğrencileri kalmak istedikleri yurtlara yada evlere yönlendirme bilgilendirme ve talebe işlemlerini yerine getirmeye çalışmaktadır.

2001 yılında Uluslararası üniversiteler Birliği’ne üye olan üniversite yabancı dil eğitimindeki kalitesini bu biçimde kanıtlamıştır. 2005 yılında da okulda açılan Bakü ingiliz Okulu’yla da Azerbaycanda okumak isteyenlerin Odlar Yurdu’na olan alakanın çoğalmasına neden olmuştur.

Azerbaycan Odlar Yurdu üniversitesi’nde mühendis olmak istiyorsanız eğer bu manada çok geniş olanaklar sunan mektep, Avrupa Komisyonu vasıtası ile organize edilen TEMPUS projesi yardımıyla üniversite Araştırmaları Hareketlilik Planı doğrultusunda mühendislik dallarında üst düzey bir eğitim programı sunmayı başarmıştır. bununla birlikte Fransız Nice Sophia Antipolis üniversitesi, Alman Siegen üniversitesi, italyan Cenova üniversitesi, Polonya Teknoloji ve hayat Bilimleri üniversitesi, Yunanistan Atina Teknik üniversitesi benzeri kaliteli tanınmış üniversitelerle işbirliği içerisendedir.

Uluslararası alanda sağladı prestij sayesinde de yasa eğitimi sahasında da gelişmeler göstermiştir. hukuk eğitimi sahasında dünya üniversiteleri arasında yerini almıştır. 2010 yılında Haydar Aliyev Fakültesi’nin kurulması için ülkemiz Süleyman Demirel üniversitesi’yle işbirliği içerisine girmiş ve yaptığı çalışmalarla Azerbaycan’da hukuk eğitimi kalitesinin gelişmesini sağlamıştır. ABD, Almanya, Yunanistan, ingiltere, italya, isviçre ve şüphesiz ülkemiz ile oldukça çok uluslararası eğitim anlaşmasına imza atmıştır. Bologna eğitim sistemini uygulamaktadır.

Fakülteler ve yer alan bölümler

Çeviri ve Eğitim Fakültesi

Yabancı Dil ve Çeviri
Eğitim ve İlköğretim Yöntemleri
Gazetecilik, Dil ve Edebiyat
İngilizce Öğretmenliği
Yabancı Dil (İngilizce)
Çeviri
Eğitim
Temel Eğitim Yöntemleri

Ekonomi ve İşletme Fakültesi

Ekonomi ve İşletme
Uluslararası Ekonomik İlişkiler
Finans ve Kredi
Vergi ve Vergilendirme
İşletme Yönetimi
İletme
Dünya Ekonomisi
Finans

Uluslararası İlişkiler ve Hukuk Fakültesi

Hukuk
Matematik ve Teknik Bilgiler
Uygulamalı Matematik
Bilgisayar Matematiği
Çevre
Matematik Eğitimi ve Bilişim
Bilgisayar Mühendisliği
Çevre Mühendisliği

Prestijli ve yüksek kalitede bir eğitim almak ve hayalindeki mesleğe hızla kavuşmak istiyorsan tercihini Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi’ni tercih edebilirsin.

Sadece hayal et ve gerçekleştir…

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!