• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Belarus Mogilev Devlet Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

1 Temmuz 1913 tarihinde Mogilev öğretmenler Okulu olarak kurulmuştur. 1918 yılında muallim Arkadiy Kulesho’un adını almıştır. 1978 yılında üniversite Beyaz Rusya edebiyatının klasik bir isim ile onurlandırıldı. 1997 yılında üniversite devlet akreditasyon geçti. Akreditasyon göre, Mogilev Devlet A. Kuleshov üniversitesi şekilde tekrar düzenlenmiştir.

9 bölüm vardır.

İlim Dalı,

Yabancı Diller bölümü,

Tarih kısmı,

Çocukluk Pedagoji ve Psikoloji bölümü,

İlköğretim kısmı,

Slav Filolojisi kısmı,

Fizik ve Matematik bölümü,

Beden Eğitimi bölümü, ‘

Ekonomi ve hukuk bölümü *. ‘

Bununla beraber üniversite içerir

* İleri Araştırmalar ve eğitimden Enstitüsü,

* Sosyal ve Beşeri Bilimler Koleji,

* Gorki Pedagojik Koleji.

Mezun olan ünlü bireyler:

Alexander Lukaşenko

Alexander Radkov

Mikhail Zimyanin

Sergey Novikov

Svetlana Baitova

Igor Marzaluk

Igor Shklyarevskii

Günümüzde Mogilev Devlet A.Kuleshov üniversitesi Rusya, Ukrayna, Sırbistan, Litvanya, Kazakistan, çin, Hindistan, Moldova yüksek eğitim kurumları ile işbirliği içindedir. 2009 yılında – 2012 Tempus projesine katıldı. 2012 yılında üniversite ortak ERASMUS MUNDUS PROGRAM, (yüceliği ve EMıNENCE ıı projeleri).

Azerbaycan, Ermenistan, Bulgaristan, Gürcistan, iran, Kazakistan, çin, Nijerya, Rusya, uzak, Japonya, Hindistan, türkiye ve Macaristan 2007 yılından buyana yabancı öğrenciler üniversitesi’nde üniversite Rus çalışmaların bilimsel eğitim merkezi olmuştur. Alman dili ve kültürü ile Fransız dili ve kültürü konusunda kendi ortakları ile uluslararası işbirliğini geliştirmiştir.

Belarus’da kaliteli eğitim sistemine sahip olmak ve talebe olmanın keyfini yaşamak istiyorsan kararını zaman kaybetmeden vermelisin…

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!