Beni Hava Alanında Karşılayacak Kişiye Ulaşamazsam Ne Yapmalıyım?

Öncelikle eğer başka bir ülkeye öğrenci olarak gidecekseniz, kendinize bir A planı, B ve belki de bir C planı yapmanız gerekir. Bu ne demektir. Gittiğinizde normalde sizi eğitim kurumundan veya gideceğiniz okuldan birinin karşılaması mı gerekiyor, ama hava alanına vardınız ve kimse yok, o zaman B planına geçip eğer tanıdığınız hiç kimse yoksa ama gideceğiniz adresi biliyorsanız, hava alanında bulunan danışmanlara veya rehberlere adrese nasıl gideceğinizi sorabilirsiniz. Böylece hava alanındayken, beni hava alanında karşılayacak kişiye ulaşamazsam ne yapmalıyım sorusuna kendi kendinize cevabınızı bulmuş olursunuz. Hava alanına vardığınızda, öncelikle ailenize vardığınızı haber verin ve sonrasında sizi karşılayacak olan kişi ile daha buluşamadığınızı da haber verin.

Aileniz mutlaka bulundukları yerden, kişiye ulaşacaklardır. Aileniz gittiğinizde yerde beklemenizi ve size haber vereceklerini söyleyebilirler veya bulunduğunuz ülkede bir arkadaşınız varsa onu da arayabilirsiniz. Ülkeye geldiğinizi ve sizi almasını istediğinizi belirtebilirsiniz. Hava alanında bulunduğunuz sürece mutlaka bir çaresi bulunacaktır. Hava alanında size yardımcı olabilecek birçok kişi bulunmaktadır. Beni hava alanından karşılayacak kişiye ulaşamazsam ne yapmalıyım diye paniklemeyin. İlk öncelikle yapmanız gereken ailenize vardığınız haber vermek olacaktır. Sonrasında ne yapacağınızı düşünebilirsiniz ki bu şekilde ailenizin de haberi olacağı için, endişe etmenize gerek kalmayacak. Başka bir ülkede bulunmak, tanımadığınız veya alışmadığınız bir yerde bulunmak kolay olmayabilir, fakat bunun için korkmayın. Eğer daha önce gittiğiniz bir yer ise ve sizi karşılamaya gelmesi gerekenler gelmediyse, bildiğiniz bir adrese gidebilirsiniz. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarına her daim ulaşarak zor durumdan kurtulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra aynı zamanda kendi adresinize veya konaklayacağınız yere gidebilirsiniz. Bu tamamen sizin nasıl bir durumda olduğunuza bağlıdır. Bazı durumlarda sizi karşılayacak kişi gelmese bile sizde hareket edebilirsiniz. Beni hava alanında karşılayacak kişiye ulaşamazsanız ne yapmalıyım diye kendinize sorduğunuzda, her zaman Eurostar uzmanlarının desteğini almanız gerektiğini unutmayın. Bu şekilde her durum için hazırlıklı olabileceğinizi göreceksiniz. Yurtdışına çıkmak kolay değildir, fakat imkânsız ve alışılamayacak bir durum da değildir. Yeter ki siz ne yapmak istediğinizi bilin. Bazen kendi kendinize yardımcı olmak zorunda kalabilirsiniz. Bu tür durumlara hazırlıklı olmanız gerekir. Sonuçta ailenizin yanından çıkıp başka bir ülkeye eğitim almaya veya okumaya gidiyorsunuz.

Aileniz size güvendiği için ve ne yapacağınızdan emin olduğu için gönderiyorsa sizde kendinize güvenin ve kendinizden emin olun. Mutlaka bir yolunu bulabileceksiniz. Vardığınızda eğer sizi karşılaması gereken kişi yoksa o kişiyi arayıp nerede olduğunu sorabilirsiniz ama buna rağmen ulaşamıyorsanız, öz güveninizi toplayın ve gitmeniz gereken adrese kendiniz gidebilirsiniz. Diliniz olmasa bile jestler ve mimikler, görselleri veya adresi göstererek mutlaka yolunuzu bulabilirsiniz. Adrese vardığınızda zaten nihayet ulaştım diyeceksiniz. Kendinizden emin olun ve kendinize güvenerek hareket edin. Bir yola çıktığınızda, özellikle yurtdışına gittiğinizde kendinize güvenmeniz çok önemlidir.

#yurtdışıhizmetleri #yurtdışırehberi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

whatsapp1