• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Bialystok Teknik Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

1949 yılında mühendislik koleji olarak kuruldu. 1974 yılında üniversite oldu. çağdaş teknolojileri yakından takip eden Bialystok Teknik üniversitesi, altyapı çalışmalarına maksimum kaynak ayıran Polonya üniversiteleri arasındadır. 7 fakültesi bulunan üniversite eğitim uluslararası bilim çevreleri sebebi ile saygı duyulan akademisyenler sebebi ile verilir. 140 profesörün yer aldığı 1488 benlik akademik kadrosuyla öğrencilerine Avrupa standartlarında eğitim sunan Bialystok Teknik üniversitesi, bilgisayar ve bilişim teknolojileri meselesinde Polonyada eğitim verici en kaliteli okuldur. 13 bin 500 öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite, kaliteli teorik eğitimini modern çağa müsait teknik ekipmanlarla donatılmış araştırma merkezleri ve laboratuvarlarıyla desteklemektedir.

Bilgisayar, mekanik, bilişim ve mühendislik bilimlerinde Polonya üniversiteleri arasında tartışmasız bir numara olan Bialystok Teknik üniversitesi, uluslararası işbirliği anlaşmalarıyla Avrupa’daki öteki üniversitelerle ortaklaşa çalışmalar yürütmektedir.

Eğitim programını gelişen teknolojiler doğrultusunda her süre güncel tutan üniversite, teknik altyapısına da kaynak ayırmayı sürdürmektedir. üniversitenin kütüphanesi mekanik, mühendislik, bilişim teknolojileri konusunda Polonyadaki üniversiteler nedeni ile kaynak olarak kullanılıyor. Toplamda 350 bin bilimsel yayının bulunduğu üniversite kütüphanesi, Polonyada eğitim veren diğer üniversitelerde görev oluşturan akademisyenlerin faydalandığı birçok kitap, dergi, makale, şartname ve edebi yapıt bulundurmakta.

Üniversitenin kendi geliştirdiği Geniş sektör Ağı Bilgisayar Sistemi(Wide Area Network, WAN), öğrencilerin ve akademisyenlerin bilgiye saniyeler arasında ulaştığı fiber optik donanımla desteklenmiştir. Bilgisayar bölümü öğrencilerinin yeni projeler geliştirdiği ve böylece eğitim süresi boyunca çağdaş teknolojilerle yakından ilgilenebildiği bilgisayar sistemleri, Avrupa’daki diğer üniversitelerin de beğenisini çekmektedir.

Bilgisayar sistemlerini ve teknik altyapısını düzenli aralıklarla güncelleyen ve öğrencilerinin yeni teknolojilere yabancı kalmamasını verici Bialystok Teknik üniversitesi, geleceğin dünyasına ayrıcalıklı bir bakış açısı sunmaktadır. Polonya üniversite fiyatları ile kıyaslandığında bu geniş teknik olanaklara karşın Bialystok Teknik üniversitesi son derece uygun fiyatlara sahiptir.
Fakülteler:

Mimarlık Fakültesi

Mimarlık
İnşaat ve Çevre Mühendisliği
Teknik Fakülte

Elektrik Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği
Mekanik Mühendisliği
Doğa Bilimleri Fakültesi

Orman Mühendisliği

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!