• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Bydgoszcz Müzik Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Avrupa’nın en kaliteli müzik okullarından birisi olan Bydgoszcz Müzik üniversitesi’nde talebe olmak ister misin? Yüksek nitelikli eğitim verici ve tam donanımlı stüdyolarında eğitim göreceğiniz bu üniversite tam size göre..

Dilersen okul hakkında kısaca bilgi aktaralım..

Bydgoszcz Müzik üniversitesi 1974 yılında Müzik Yüksekokulu olarak eğitim hayatına başlamış ve 1982 yılında Bydgoszcz Feliks Nowowiejski Müzik Akademisi ismini almıştır. ECTS (European Credit Transfer System, Avrupa Kredi Transfer Sistemi) kapsamında olan üniversite eğitim kalitesi oldukça çok defa tescillenmiş, uluslararası denkliği olan yükseköğretim programları sunmaktadır.

Kayıt stüdyolarının modern çağa müsait bir hale getirmek için Polonyada eğitim veren teknik üniversitelerle işbirliği oluşturan Bydgoszcz Müzik üniversitesi, öğrencilerine kendi çalışmalarını en son teknoloji ürünü ekipmanlar kullanarak kaydetme ve yayınlama imkanı sağlamakta. Polonya üniversiteleri tarafından da kullanılan Bydgoszcz Müzik üniversitesi Kayıt Stüdyoları, her içinde oldukça çok müzikal çalışmada kullanılıyor. Avrupa Birliği Araştırma Fonu yönünden finanse edilen bilimsel tetkiklerde da vazife saha üniversite, uluslararası düzeyde müzik çalışmaları yayımlamaktadır. öğrencilerini de bu akademik yayınlara dahil eden Bydgoszcz Müzik üniversitesi, müzik üzerine akademik kariyer yapmak arzu edenler için önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Klasik müzik üzerine uluslararası standartlarda bestecilik, vokal ve enstrüman eğitimi veren Bydgoszcz Müzik üniversitesi, Caz müzik meselesinde da en iyi Polonya üniversiteleri arasındadır. öğrenciler nedeni ile kurulan Caz müzik gruplarını teknik altyapısıyla destekleyen üniversite, bundan böyle geleneksel hala gelen bir öğrenci Caz Müzik Festivali de düzenlemektedir. Bydgoszcz Müzik üniversitesi vasıtası ile organize edilen Caz müzik festivaline dünyanın dört bir yanından Caz müziğin en mühim isimleri katıldığı bunun gibi, öğrenciler de bu etkinliklerde performans sergilemektedir. Polonyada üniversiteseviyesinde müzik eğitimi sağlayan en kaliteli akademilerden birisi olan Bydgoszcz Müzik üniversitesi, Avrupa müzik çevrelerinin de yakından takip ettiği isimlerden biridir. Gerek akademik çalışmaları gerekse de sene arasında düzenlediği organizasyonlarla Avrupa’da adından söz ettiren üniversite, her sene Avrupa ve ABD’de düzenlenen müzik festivallerine çağrı edilmektedir.

 
Fakülteler ve Bölümler
Kompozisyon, Müzik ve Ses Teorisi Fakültesi

Müzik Kompozisyonu ve Teorisi

Ses Mühendisliği

Enstrümantal Müzik Fakültesi
Klavye Enstrümanları:

Piyano

Klavsen

Organ

Akordeon

Yaylı Çalgılar:

Keman

Viyola

Viyolonsel

Kontrbas

Üflemeli Çalgılar:

Enine Flüt

Klarnet

Obua

Fagot

Trompet

Korno

Trombon

Tuba

Perküsyon
Gitar
Vokal Müzik ve Drama Fakültesi

Vokal Müzik ve Drama

Oratoryosu ve Sanat Şarkı

İletken, Caz ve Müzik Eğitim Fakültesi

Müzik Sanat Eğitimi

Vokal ve Vokal-Enstrümantal Toplulukları yürütülmesi

Caz ve Popüler Müzik Toplulukları yapmak

Kilise Müzik Eğitimi

Okul Müzik Eğitimi

Senfoni ve Opera Şefliği

Fakülte Birimleri ve Programları
Piyano Oda Müziği Bölümü
Kayıt Stüdyosu ve Kütüphane
Çağdaş Müzik Program
Müzik Pedagoji Program
Yabancı Diller Programı

İngilizce

Almanca

Fransızca

İtalyanca

Erken Müzik Programı
Caz ve Popüler Müzik Programı

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!