• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Innsbruck Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Avusturya’nın eski ve kökünden üniversitelerinden bir tanesi olan ınnsbruck üniversitesi’nde okumak hayal değil… Bu hayalini gerçekleştirmek istiyorsan öncelikle üniversiteni tanımalısın.

Esasında Cizvit Lisesi olan üniversitenin tarihsel 1562 yılına kadar uzanıyor. imparator Leopold nedeni ile 15 Ekim 1669 yılında kurulmuştur. Vergi sorunları itibarıyla okul kapanmış ardından 1826 yılında imparator ı.Franz vasıtası ile Felsefe ve hukuk Fakültesi restorasyonu oluşmuş ve başka bölümler açılmaya başlamıştır.

Innsbruck üniversitesi bir devlet okuludur ve 28000 talebe ve 4500 den çok çalışanı bulunmaktadır. Alplerin kalbinde kurulmuş olan ınnsbruck üniversitesi, başarılı araştırma ve öğretim için en çok koşulları sunmaktadır.

Gerek örenciler gerekse işverenler tarafından ilgi gören bir okuldur. Mezun olduktan sonra öğrenci bu işverenler yardımıyla kariyerlerine çabuk adım atabilme imkanı bulabilmektedirler.

Üniversite ülke için araştırma ve eğitim kurumu şekilde siyaset, ekonomi, kültür, bireylerle ve kurumlarla ortaklık, ulusal,
Avrupa ve uluslararası çevreyle diyaloglar içerisindedir.

Mektep hümanist kültür geleneğine sahiptir. Bu sebepten geçmiş ve gelecek kuşaklara karşı özgürlük, eşitlik ve hoşgörü, karşılıklı saygı ve sorumluluk ilkelerine bağlıdır. Ve Avrupa Yükseköğretim sahasında mühim bir yere sahiptir.

Okul sırf mesleki beceri eğitminin yanı sıra mesleki yeterlilik konusu için da hizmet etmektedir. Geleneksel tarihe sahip, kuvvetli, yaratışı ve tanınan bir üniversitedir. Sürdürülebilir akademik ve sosyal değerler açısından katkı sağlıyor.

Inssbruck üniversitesi 16 fakülte ve 78 bölümden oluşmaktadır.

Fakülteler

Mimarlık Fakültesi

işletme Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Biyoloji Fakültesi

Kimya ve Eczacılık Fakültesi

Dünya ve Atmosfer Bilimleri Fakültesi

Matematik Fakültesi, Fizik ve bilgisayar bilimleri

siyaset Bilimi ve Sosyoloji kısmı

Psikoloji ve Spor Bilimleri Fakültesi

Teknik Bilimler Fakültesi

iktisat ve istatistik Fakültesi

Katolik ilahiyat Fakültesi

Filoloji ve Kültürel çalışmalar Fakültesi

Edebiyat Faklütesi

hukuk Fakültesi Eğitim Fakültesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!