• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Katowice Silesia Tıp Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

1928 yılında eğitim yüksek okulu şekilde kurulmuştur. 1950 yılında bugünkü adını almıştır. Tıp eğitimiyle Avrupa’nın azami akademileri arasındadır. Katowice Silesian Tıp üniversitesi, modern tıbbi gelişmeler doğrultusunda güncellenen yükseköğretim programlarıyla bulunduğu kadar teknolojiyi yakından takip eden teknik altyapılı hastanesiyle de öğrencilerine uluslararası standartlarda eğitim vermektedir.

2052 öğretmen, 32268 den fazla öğrencisi, 13 fakülte, 23 enstitü, 86 bölüm ve 15 öğretim birimi mevcuttur.

Uluslararası öğrenci ve akademisyen değişim programları haricinde çok sayıda bilimsel araştırma organizasyonunun da aktif bir üyesi olan Katowice Silesian Tıp üniversitesi, uluslararası denkliği bulunan diplomasıyla parlak bir kariyer vaat etmektedir. Yabancı öğrencilerle beraber yekün 6.500’şöhret üstünde kayıtlı öğrencisi bulunan Katowice Silesian Tıp üniversitesi, öğrencilerine hafta sonu ve uzaktan eğitim benzeri değişik eğitim alternatifleri de sunmaktadır.

ABD’deki birçok saygın tıp üniversitesi ve hastane ile 1995 yılında girdiği işbirliği anlaşmaları yardımı ile ingilizce eğitim programlarını uluslararası standartlara taşıyan Katowice Silesian Tıp üniversitesi¸ bu günlerde yurtdışı üniversite eğitimi için maksimum tercih edilen Polonya üniversiteleri içinde yer alıyor. ABD’de kariyer yapma imkanı sunan ingilizce eğitim programlarıyla ve yurtdışında staj seçenekleri ile öğrencilerine geniş muhteviyatlı fırsatlar sunan Katowice Silesian Tıp üniversitesi, Polonyada eğitim verici diğer yükseköğretim kurumlarında da görev alma imkanı sağlamaktadır.

Avrupa standartlarındaki imkanlarıyla öğrencilerin uygar tıp uygulamaları üstünde uzmanlaşarak mezun olmasını sağlıyor. uzman hekimlerle birlikte türlü konsültasyonlara ve operasyonlara katılan öğrenciler, gerçek açıdan deneyim kazanmış profesyonel hekimler olarak mezun olmakta ve uluslararası kariyer fırsatlarını değerlendirmek için yeterli donanıma sahip olmakta.

Avrupa’nın ve Polonya’nın azami tıp üniversitelerinden birinde eğitim almak ve kariyer yapmak hepimizin ideali…

Sende bu ideale daha da yakın olmak istiyorsan zaman geçmeden karar vermelisin…
Faküteler:

Toprak Bilimi

Bilgisayar ve Malzeme Bilimi

Filoloji

Matematik , Fizik ve Kimya

Hukuk ve Yönetimi

Biyoloji ve Çevre Koruma

Sosyal Bilimler

Pedagoji ve Psikoloji

Radyo ve Televizyon Krzysztof Kieslowski Fakültesi da adlandırılan, Katowice Film Okulu veya Katowice Krzysztof Kieslowski Film Okulu

İlahiyat

Sanat

Etnoloji ve Eğitim Bilimleri