• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Katowice Silesia Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

1928 yılında kurulmuştur. 1968 yılında bugünkü adını almıştır. Avrupa standartlarındaki yükseköğretim programları ve bilimsel araştırmalardaki aktif rolüyle en iyi Polonya üniversitelerinden birisi haline gelmiştir. 12 fakülte ile eğitim hayatını sürdüren Katowice Silesia üniversitesi, yoğun şekilde geniş bir eğitim yelpazesine sahiptir.

Kuantum fiziğinden bilgisayar bilimlerine, madde biliminden mikro biyolojiye gelişen teknoloji ile beraber önemi artan ilim sahalarında uluslararası standartlar eğitim veren Katowice Silesia üniversitesi, Polonyada eğitim verdiği günden bu güne teknik altyapısını geliştirmek için kaynak aktarımını aralıksız sürdürmektedir. uygar dönemin gereksinimlerini karşılayan laboratuvarlarıyla gerçek açıdan Avrupa standartlarında eğitim ve bilimsel araştırma imkanı sunan Katowice Silesia üniversitesi, sosyal bilimlerden fen bilimlerine geniş içerikli eğitim programları sunmaktadır.

Katowice Silesia üniversitesi akreditasyon çalışmalarını uzun süre öncelikle tamamlamış ve eğitim kalitesini Avrupa Kredi Transfer Sistemi (European Credit Transfer System, ECTS) kapsamına girerek sergilemiştir.

Katowice Silesia üniversitesi, yükseköğretim programlarıyla beraber kursları da dahil olmak üzere Polonya üniversiteleriarasında “tüm eğitim programları” ECTS standartlarında olan tek yükseköğretim kurumudur. üniversitenin 46 ilim alanında lisans ve lisansüstü eğitim programları bulunur ve 130’dan fazla branşta da diploma ve sertifika programı sunmaktadır.

Polonyadaki üniversitelerin en kaliteli ve en geniş muhteviyatlı eğitim verenleri içinde yer saha Katowice Silesia üniversitesi’nde eğitim gören toplam öğrenci sayısı ise 40 bin civarındadır. ECTS kapsamında uluslararası geçerliliği olan eğitim programları sunan Katowice Silesia üniversitesi, yurtdışı üniversite eğitimi için bilhassa Avrupalı öğrencilerin ilk tercihlerinden biri haline gelmiştir. Polonyada üniversite okumak arzulayan Avrupalı öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun ilk tercihi Katowice Silesia üniversitesi olmaktadır ve okul içerisinde eğitim gören yabancı talebe sayısı her yıl artmaktadır.

Bilimsel araştırmalara ve projelere büyük önem veren Katowice Silesia üniversitesi, çağdaş bilimsel olup bitenleri uzaktan değil bizzat arasında olarak takip etmektedir. 1.200’den fazla bilimsel araştırmayı “eşzamanlı” olarak yürüten üniversite bununla beraber 600’ün üstünde uluslararası plan ve araştırmada da rol almaktadır. çağdaş teknoloji ürünü ekipmanlarla desteklenen teknik uygulama sınıfları ve laboratuvarlarıyla bulunduğu kadar çağa müsait bilgisayar sistemleriyle donatılmış bilgisayar merkezleriyle de öğrencilerine geniş imkanlar veren Katowice Silesia üniversitesi, tüm bu kaliteli eğitimi makul fiyatlar ile sunmaktadır Katowice Silesia üniversitesi tahsil ücretlerini Polonya üniversite fiyatlarıyla eşdeğer bir düzeyde tutmakta ve kaliteli eğitiminden daha çok öğrencinin faydalanabilmesini sağlamaktadır. üniversitenin sunduğu eğitim standartları ve eğitim ücretleri Polonya üniversite fiyatları ile kıyaslandığında, Katowice Silesia üniversitesi yurtdışı üniversite eğitimi için en cazip seçeneklerden birisi haline gelmektedir.

Avrupa’nın ve Polonya’nın en iyi tıp üniversitelerinden birinde eğitim almak ve kariyer yapmak herkesin ideali…

Sende bu ideale daha da yakın olmak istiyorsan zaman geçmeden karar vermelisin…
Fakülteler:

Sanatları Fakültesi
Biyoloji ve Çevre Koruma Fakültesi
Eğitim Etnoloji ve Sosyal Bilimler Fakültesi
Filoloji Fakültesi
Bilgisayar Bilimi ve Malzeme Bilimi Bölümü
Matematik, Fizik ve Kimya Fakültesi
Yer Bilimleri Bölümü
Sosyal Bilimler Fakültesi
Eğitim ve Psikoloji Fakültesi
Hukuk ve İdari Bilimler Fakültesi
Radyo ve Televizyon Bölümü
İlahiyat Fakültesi