• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Kiev Taras Shevchenko milli üniversitesinde kaliteli bir eğitim alacaksınız peki neden? Kiev Taras Shevchenko ulusal üniversitesi Ukrayna’nın geçmişten günümüze 177 yıllık tarihsel geçmişi ile birlikte bilinen en kaliteli eğitim merkezlerinden biri olarak bilinmektedir.

Bu doğrultuda Kiev Taras Shevchenko ulusal üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi sürecinde bulunmak için öncelikli olarak idadi ve ya idadi dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bunun sebebi şudur ki elde etmiş olacağınız lise diploması ile birlikte Kiev Taras Shevchenko ulusal üniversitesi dahilinde tercih edeceğiniz bölüme kayıt işlemleriniz alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile birlikte Euro star memleket dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer piyasa ekip arkadaşlarımız sebebi ile gerçekleştirilecektir.

Kiev Taras Shevchenko milli üniversitesi dahilinde verilir olan eğitim bologna eğitim sistemidir. Bu eğitim sistemi ile ilgili şekilde şunları söyleyebiliriz ki öğrencinin bilgiye hazır bir şekilde ulaşmasından ziyada bilgiyi araştırarak öğrenen ve bu doğrultuda yapacağı çalışmalar ile beraber öğrenmiş bulunduğu ayrıntıları projelendirme ve uygulama çalışmaları biçimine getirerek analiz etme kabiliyetine sahip ve aynı zamanda ekip arkadaşlarını oluşturabilen bu doğrultuda başarılı bir çalışma sürdürebilen bir benlik şekilde yetiştirilmesini esas hedefleri arasına almış ve tüm dünya üniversiteleri nedeni ile kullanılması kabul görülmüş dünyanın en kaliteli eğitim sistemi bologna eğitim sistemidir.

Bu alanda öğrenciler yalnızca edilgen bir müşteri şekilde görmek ya da öğretmenleri yalnızca bir veren şekilde görmekten ziyade öğrenciler ve öğretmenler arasındaki diyalogların çok fazla daha iyi bir durum almasını sağlamış olan bir eğitim sistemi şekilde bilmekteyiz.

Kiev Taras Shevchenko milli üniversitesi dahilinde senelerden buyana bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu eğitim sisteminden biraz detaylara girecek olursak öğretmenlerin öğrencilerine sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması sağlanıyor ve bunun akabindeise öğrenciler tercih etmiş oldukları konu başlıklarını dilerse Kiev Taras Shevchenko ulusal üniversitesi dahilinde yer piyasa araştırma kütüphanelerinde ya da Kiev Taras Shevchenko milli üniversitesi bünyesindeki teknolojik donanım ve file sistemleri bakımından yoğun şekilde üstün bir yapıya sahip bilgisayar laboratuvarlarında yapabilmektedirler. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrenciler kaliteli bir şekilde eğitim sisteminden geçirilmiş olabilmekte. Dolayısı ile bilgiye hazır bir biçimde değil araştırarak ulaştıklarından dolayı daha akılda kalıcı bir hal almış olmakta.

Bu çalışmanın akabinde ise öğrencilerimiz elde etmiş olduğu bilgileri yazılı yada görsel olarak taslaklar biçiminde bir araya getirdikten sonra yapacakları çalışmalar ile beraber kaliteli bir veri haline gelebilmesi için konuda bir prpjelendirme ve uygulama çalışması yürütmektedir. Bu çalışma ile birlikte konuya iyice hakim olmaları sağlanıyor ve bunun akabinde ise derslik önünde öğretim görevlisi olan öğretmen eşliğinde konunun anlatılması sağlanarak konuya tam şekilde hakimiyet kazanan öğrencilerimize ects ismi vermilmiş olan kredilendirme sistemi ile berabre yılda iki defa öğretmenler sebebi ile verilir olan kanaat notu dahilinde bir üst sınıfa geçişler sağlanmaktadır. Bu alanda yapılan çalışmalar ile beraber öğrencilerimiz kalitlei bir eğitim sürecinden geçirilmektedir.

Tüm bunlar Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de yer saha Kiev Taras Shevchenko ulusal üniversitesi dahilinde öğrencilerimiz kaliteli bir eğitim alt yapısına sahip olsun diye sağlanmaktadır. sonuç itibari ile ulusal bir eğitim kurumu olan Kiev Taras Shevchenko ulusal üniversitesi dalında çalışmalarını sürdürmekte olan yüzlerce eğitmen ile beraber kaliteli bir eğitim vermektedir. üstelik Kiev Taras Shevchenko ulusal üniversitesi dahilinde alacağınız diplomalarınız memleketimizdeki yüksek öğretim kurumu denkllik sistemi dahilinde geçerli olduğundan ötürü ülkemiz sınırları içinde iş bulma bunun gibi bir sorununuz olmayacaktır.

Bölümler

Biyoloji Fakültesi

Biyokimya

Biyofizik

Botanik

Viroloji

Genel ve Moleküler Genetik

Zooloji

Ekoloji

Mikrobiyoloji

İnsan ve Hayvan Fizyolojisi

Bitki Ekolojisi ve Fizyolojisi

Sitoloji, Histoloji ve Biyolojik Gelişim

Jeoloji Fakültesi

Genel ve Tarihsel Jeoloji

Mineraloji, Jeokimya ve Petroloji

Maden Yakıtları Jeolojisi

Petrol Jeolojisi

Hidroloji ve Jeoloji Mühendisliği

Jeofizik
Coğrafya Fakültesi

Fiziksel Coğrafya ve Jeoloji

Meteoroloji ve Klimatoloji

Jeomorfoloji ve Paleografi

Ekonomik ve Sosyal Coğrafya

Dinsel Coğrafya ve Turizm

Jeodezi ve Kartografi

Hidroloji ve Hidrokimya

İktisat Fakültesi

Teorik ve Uygulamalı İktisat

İktisat Teorisi

Uluslar arası Ekonomi

Yenilikçi ve Yatım Faaliyetlerin Yönetimi

Muhasebe ve Denetim

Finans

Sigorta ve Risk Yönetimi

Ekolojik Yönetim Girişimcilik

İstatistik ve Demografi

Girişimcilik

Tarih Fakültesi

Slav Tarihi

Modern ve Yabancı ülkelerin Çağdaş Tarihi

Antik ve Ortaçağ

Rusya Tarihi

Arkeoloji ve Müzecilik

Arşiv çalışmaları ve Özel Tarih Bilimi

Yerel Tarih ve Etnoloji

Mekanik ve Matematik Fakültesi

Cebir ve Matematiksel Mantık

Genel Matematik

İntegral ve Diferansiyel Denklemler

Matematiksel Analiz

Olasılık Teorisi ve Matematiksel İstatistik

Radyofizik Fakültesi

Yarıiletken Elektroniği

Elektrik

Fiziksel Elektronik

Kriyojeni ve Mikro Elektronik

Kuantum Radyofizik

Matematik ve Kuramsal Radyofizik

Tıbbi Radyofizik

Sibernetik Fakültesi

Operasyon Araştırma

Bilgi Sistemleri

Matematiksel Bilişim

Komplike Sistem Modelleme

Hesaplamalı Matematik

Uygulamalı İstatistik

Sistem Analizi ve Karar verme

Teorik Sibernetik

Teori ve Programlama teknolojisi

Psikoloji Fakültesi

Genel ve Örgütsel Psikoloji

Klinik Psikoloji ve Psikolojik Teşhis

Pedagoji

Sosyal Psikoloji

Gelişim Psikolojisi

Sosyoloji Fakültesi

Endüstriyel Sosyoloji

Sosyal Araştırma Teknikleri ve Metodolojisi

Sosyal Yapılar ve Sosyal İlişkiler

Teori ve Sosyoloji Tarihi

Fizik Fakültesi

Deneysel Fizik

Metal Fiziği

Moleküler Fizik

Nükleer Fizik

Optik

Uzay Fiziği ve Astronomi

Fizik