• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Krakow AGH Teknoloji ve Bilim Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

1919 yılında kurulmuştur. çağdaş teknolojilerin bilim dallarıyla her geçen gün daha da fazla etkileşim içine girdiği bu zamanlarda uygar eğitimi ve çağdaş ekipmanlı uygulama laboratuvarlarıyla Avrupa standartlarında yükseköğretim programları sunan Krakow AGH Teknoloji ve ilim üniversitesi 16 fakültesiyle eğitim hayatına devam etmektedir.Polonyada üniversite ve enstitülerin modern devre ayak uydurmasına büyük destek verici Krakow AGH Teknoloji ve bilim üniversitesi bilimsel araştırmalarıyla öncü bir yükseköğretim kurumudur.

modern gelişmeleri yalnızca takip etmekle kalmayarak eğitim programlarına başarılı bir şekilde entegre eden Krakow AGH Teknoloji ve ilim üniversitesi, üst düzey eğitimi ile kendi dalında dünya çapında tanınan bir isim biçimine gelmiştir.

Polonya üniversiteleri içinde Krakow AGH Teknoloji ve bilim üniversitesi’nin azami tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden birisi de, eğitim verdiği bölümlerinin birçoğunun geleceğin meslek gruplarına hitap etmesidir. 54 branşta akademik düzeyde eğitim imkanı sunan Krakow AGH Teknoloji ve bilim üniversitesi’nin 200’ün üzerinde alanda da sertifika ve uzmanlık programları bulunmakta.

Krakow AGH Teknoloji ve ilim üniversitesi teknolojiyi yakından takip eden çağdaş eğitim programları ve köklü tarihiyle olduğu kadar öğrencilerine sağladığı geniş imkanlarla da Avrupa standartlarında bir üniversitedir. üniversite yerleşkesinde derslik ve araştırma laboratuvarları haricinde pek çok fazla sosyal tesis bulunmaktadır ve talebe kulüplerinin faaliyetleri için merkezler kurulmaktadır. Krakow AGH Teknoloji ve ilim üniversitesi öğrencilerin bilimsel araştırmaları desteklemek için modern cihazlarla donatılmış bir ilim merkezine sahip olduğu benzeri, Avrupa’nın en köklü bilgisayar merkezlerinden birine de sahiptir. 1973 yılında kurulan Krakow AGH Teknoloji ve bilim üniversitesi Akademik Bilgisayar Merkezi, sırf Polonyadaki üniversiteler için değil Avrupa’daki yükseköğretim kurumları için de bir misal teşkil etmektedir. Yüksek hızlı internet hizmetlerini çağdaş bilgisayar donanımlarıyla destekleyen üniversite, öğrencilerinin en son teknolojiyi kullanarak bilimsel araştırma yapmasını sağlamaktadır.
Fakülteler:

Madencilik ve Geoengineering Fakültesi
Metaller Mühendisliği ve Endüstri Bilgisayar Bilimleri Fakültesi
Elektrik Mühendisliği, Otomatiğin, Bilgisayar Bilimi ve Biyomedikal Mühendisliği Bölümü
Bilgisayar Bilimi, Elektronik ve Haberleşme Bölümü
Makina Mühendisliği ve Robotik Bölümü
Jeoloji, Jeofizik ve Çevre Koruma Fakültesi
Maden Etüt ve Çevre Mühendisliği Fakültesi
Malzeme Bilimi ve Seramik Bölümü
Döküm Fakültesi
Demir Dışı Metaller Bölümü
Sondaj, Petrol ve Gaz Fakültesi
Yönetim Bilimleri Fakültesi
Enerji ve Yakıtlar Bölümü
Fizik ve Uygulamalı Bilgisayar Bilimleri Bölümü
Uygulamalı Matematik Bölümü
Edebiyat Fakültesi
Avrupa’nın en modern, prestijli üniversitesinde eğitim almak istemez misin?

O halde kariyerin için hemen karar vermelisin..

Zamanı lehine çevir…

Eğitim hayatına ilk adımını at..

Gelecek senin…

Kariyer senin her şeyin…