• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Olomouc Palacky Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Avrupa’nın en prestijli üniversitesinde öğrenci olmak ister misin?

Bu tarihi okulda potansiyelini geliştirmek, uluslararası alanda tam donanımlı bir eğitimin ardından meslek hayatına atılmak her gencin hayalidir. Sen bu hayalini gerçekleştirmek için derhal adım atmalı ve karar vermelisin.

Önce üniversite konusunda kısaca bilgi aktaralım.

Aslen Cizvit koleji olan mektep 1566 yılında yükseköğretim olarak kuruldu. 1573 yılında yüksek öğretim kurumları hakları verildi ve Avrupa’nın ciddi okullarından birisi oldu.

Olomouc Palacky üniversitesi, Prag Charles üniversitesi’nden sonra ülkenin en eski ikinci üniversitesidir. Cizvitliler yaklaşık iki yüz yıldır okullarda ilahiyat, Felsefe Fakültesi ve tabiat bilimleri üzerinde çalıştılar ve fakülteler kurdular.

21 şubat 1946 yılında üniversite tekrar kuruldu ve Olomouc Palacky üniversitesi adını aldı. Okulda tıp, felsefe ve eğitim fakülteleri kuruldu 1947 de okulun açılışı yapıldı. 1989 devriminden sonra daha da gelişti ve Avrupa’nın azami üniversitelerinden birisi oldu. Bir çok üniversiteyle uluslararası birliktelikler içerisindedir.

Seçkin büyük bir kütüphanesi mevcuttur. Akademik spor merkezi ve sanat merkezi, tarihi bahçeleri, ve Konfiçyus Enstitüsü bulunmakta.

Fakülteler:

Sts. ilahiyat Cyril ve Methodius Fakültesi

Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi

Fen-Edebiyat Fakültesi

Fen Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Fiziksel Kültür Fakültesi

Yasa Fakültesi

Sıhhat Bilimleri Fakültesi

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!