• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Polonya’da Üniversite - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Doğu Avrupa’nın en kalabalık modern ülkelerinden birinde, kaliteli ve prestijli bir üniversite eğitimi almak istiyorsanız Polonyayı tercih edebilirsiniz. Polonya’nın resmi dili Lehçedir. Eğitim dili genellikle ingilizce ve Lehçedir. Sokrates ve Erasmus sistemiyle öğrenci değişim programlarından faydalanabilirsiniz.

Polonya’da üniversite hayalinizi gerçekleştirmek için lise mezunu olmanız yeterli olmaktadır. Tıp altı sene, Eczacılık 5 sene ve öteki lisans bölümleri üç yıldır. Yök denklik sağlamaktadır. Eğitim dilinizi lehçe şekilde tercih edersiniz eğitim harcınızdan indirim yapan bir sisteme sahiptir. Diploma Avrupa Birliği diplomasıdır. Polonya’da okuma yazma oranı %98 dir.

Tarihi yapısı, tabii doğa parkları, kültür mekanlarıyla Avrupa ülkesi olarak kendini kanıtlamaktadır. Eski adıyla Lehistan olarak Polonya Osmanlı döneminde ticari ilişkilerde bulunmuş ve bu açıdan tarihi izleri de yansıtmaktadır.

Polonya Varşova Krakow Poznan şehirlerinde Tıp Eczacılık Diş Hekimliği Fizik Tedavi Okumak arzulayan Adaylara Eurostar Güvencesiyle Polonya üniversite Kayıt vize Notifikasyon işlemlerinizde Rehberlik sağlıyor .

Bilinen üniversiteler içinde; Varşova Teknik üniversitesi, Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji üniversitesi, Varşova ekonomi üniversitesi, Lazarski üniversitesi, Poznan Güzel Sanatlar Akademisi, Poznan Tıp Bilimleri üniversitesi, Wroklav Tıp üniversitesi…

Ayrıntılı bilgi için tıklayın…