• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Poznan Müzik Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

1920 yılında kurulmuştur. Poznan Müzik üniversitesi, Polonyada eğitimveren en eski ve en kaliteli müzik akademilerinden biridir. Eyalet Müzik Okulu şekilde kurulan ve 1922 yılında Eyalet Konservatuarı ismini sektör akademi, 1947 yılında Müzik Yüksekokulu olmuştur. 1961 yılında üniversite statüsü elde eden yüksekokul, Poznan Müzik üniversitesi ismini almıştır. Polonyada eğitim verici en saygın müzik akademilerinden birisi şekilde yurtdışında da tanınan bir isme sahip olan Poznan Müzik üniversitesi, günümüze dek birçok ünlü müzisyen yetiştirmiştir.

Yüksekokul statüsü kazandığı 1947 yılından beri 3500’şöhret üzerinde mezun sağlayan Poznan Müzik üniversitesi, müzik üzerine eğitim verici Polonya üniversiteleri içinde en çok mezun verenler arasında yer almaktadır.

Kompozisyon ve Müzik Teorisi, Vokal, Kilise Müziği ve Koro Müziği ve Telli çalgılar(harp, Gitar, Viyola), Enstrüman Yapımı olmak üzere Poznan Müzik üniversitesi 5 fakülteyle eğitim hayatını sürdürmektedir. Polonyadaki üniversiteler ile eğitim işbirliği içine giren Poznan Müzik üniversitesi, öğrencilerine Polonya’nın en ünlü isimlerinin katıldığı Workshop çalışmaları da sunmaktadır. Polonya üniversiteleri ile bulunduğu kadar Avrupa Birliği Framework programı kapsamında yurtdışındaki akademilerle de ortak çalışmalar düzenleyen Poznan Müzik üniversitesi, yıl içinde birçok saygın müzik insanına ev sahipliği yapmaktadır.

Öğrencilerine LLP Erasmus programı kapsamında yurtdışındaki en saygın müzik akademilerinde eğitim alma seçeneği sunan Poznan Müzik üniversitesi, uluslararası bağlantılarıyla yurtdışındaki üniversitelerde açılan Workshop ve Master Class çalışmalarına katılma imkanı sunmaktadır. Avrupa’nın en mühim müzik akademileri ve konservatuarlarıyla işbirliği haline olan üniversite, kendi içerisinde de Master Class çalışmaları düzenlemekte ve öğrencilerin müzik kariyerinde mühim bir avantaj sağlayacak saygın isimleri getirmektedir.

Poznan Müzik üniversitesi’nin yurtdışı üniversite eğitimi için Avrupa’dan yoğun talep görmesinin en önemli nedenlerinden birisi de, sene içinde düzenlediği konser etkinlikleridir. Polonyadaki üniversitelerde eğitim sağlayan saygın akademisyenlerin katılımı ile Polonyalı müzikseverlerin yakından takip ettiği konserler düzenleyen Poznan Müzik üniversitesi, başarılı öğrencilerinin de bu konser etkinliklerinde performans sergilemesini sağlıyor. Poznan Müzik üniversitesi organizasyonlarında sahne piyasa öğrenciler müzik hayatlarına ciddi bir artıyla başlamakta ve üniversitenin saygın ismini referans şekilde kullanmaktadır. Dünya çapında tanınan müzisyenlerin katılımı ile gerçekleştirilen Master Class çalışmalarıyla da öğrencilerine prestijli isimlerden eğitim alma imkanı sunan Poznan Müzik üniversitesi, uluslararası bağlantılarıyla öğrencilerinin uluslararası müzik çevreleri sebebi ile tanınmasını sağlamaktadır.

Kompozisyon Fakültesi, iletken, Müzik ve ritmik jimnastik Teorisi

Kompozisyon kısmı
Başlıca görevleri şunlardır: araştırma görevleri başlatılması desteği ve Fakülte üyelerinin kişisel araştırma çalışmalarının
önemli kontrol öğretmen ve öğrencilerin kompozisyon konser organizasyonu.
Müzik Teorisi Anabilim Dalı
Bu ile bağlı sanatçılar dahil Polonyalı bestecilerin sanatsal faaliyetleri ile ilgili araştırmalar yapmaktadır Poznanve
Wielkopolska bölge. Bu ulusal bilimsel oturumları düzenlemektedir.
iletken kısmı
Ritmik jimnastik kısmı
Personel Bilimsel faaliyetleri ritmik jimnastik, dans, koreografi, yanı dizi ritmik tedavisi ile uğraşan konferanslar ve
bilimsel oturumlara katılımı içerir. sandalye değişik çağ ve piyano doğaçlama müzik eserlerinin hareketi düzenlemeleri sunan
konserler düzenlemektedir.
Fakülteler ve Bölümler:

Enstrüman Fakültesi

Piyano Bölümü, Klavsen ve Organ
Poznan Müzik Devlet Yüksek Okulu’nda Piyano Bölümü 1958 yılında kurulmuştur. İlk başkanı Prof Waclaw Lewandowski oldu.
Üflemeli Çalgılar ve Akordeon Bölümü
Resmen 1958 yılında faaliyetlerine başlamıştır. İlk başkanı Jozef Madeja oldu.
Perküsyon Bölümü
Caz ve Performans Bölümü

Ses Bilimleri Fakültesi

Başlıca: vokal çalışmaları
Uzmanlık: solo şarkı söylemesini
Song ve Vokal Orkestrası Bölümü
Koro şefliği, Müzik Eğitimi ve Kilise Müzik Fakültesi

Koro Bölümü
Koro Başkanı
Müzik Eğitimi Bölümü
Müzik Eğitimi Sandalye
Kilise Müzik Bölümü
Kilisesi Müzik Bölümü
Müzik Teknolojisi ve Popüler Müzik Bölümü

Yaylı Çalgılar, Arp, Gitar ve Keman Fakültesi – Yapımı

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!