• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Sumy Devlet Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Ukrayna’nın Sumy şehrinde gürültü ve stresten irak bir alanda eğitim görmek, kaliteli bilgiyi almak ve sorunsuzca bir yaşam sürmek ister misiniz?

Sumy Devlet üniversitesi dilerseniz tüm bu saydıklarımıza rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. öncelikli şekilde aranan şeylerden birisi lise ve ya idadi dengi bir diplomaya sahip oluş olmanız gerekmektedir.

Sumy Devlet üniversitesinde bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. öğrenciyi pasif bir alcıı olmaktan öğretmeni ise sadece bir veren olarak görmekten ziyade öğrenciyi bilgiye ulaşmak için araştırmalar yapan, araştırarak ulaşmış olduğu bilgiyi yapacağı uygulamalar dahilinde kullanmayı başarabilen, bu uygulamalar ile beraber araştırmış bulunduğu bilginin doğruluğunu veya yanlışlığını kanıtlayabilen bir yapıya sahip olması ile beraber öğrencinin erişmiş bulunduğu bu ayrıntıları kaliteli bir durum alacak biçimde kullanarak elde etmiş bulunduğu taslaklar dahilinde görsel veya metinsel bir şekilde ekip arkadaşları ile beraber bir sunum hazırlayarak konuyu neticelendirmekte olan iyi bir çalışma yürütmektedir.

Sumy Devlet üniversitesi içerisinde eğitim görecek olan talebe şanslıdır. neden mi? çünkü bu üniversite gerek teknolokjik donanım bakımından üst sınıflarda olması ile gerek eğitim veren profesörleri, doçentlerin sahalarında en iyisi olması ile, gerek uygulama labratuvarlarının üst derslik teknolojik donanıma sahip olacak şekilde sürekli bir durumda teknolojik olup bitenleri takip etmesi ile gerek ise öğrencinin yanında olan bir eğitim çalışması sürdürerek Sumy Devlet üniversitesi diğerlerinden farklıdır.

Sumy Devlet üniversitesi içerisinde verilir olan eğitim dili şekilde Ukraynaca, Rusça ve ingilizce eğitim imkanı sağlanmaktadır. Bu eğitim dahilinde yapılan çalışmalar ile birlikte şayet bu üç dilden en az birisi ile alakalı iyi derecede bilgiye akıcı derecede aksana yahut iyi anlayabilir ve iyi cevaplandırabilecek bir bilgiye sahipseniz doğrudan lisans eğitimi almak üzere bir sınavdan geçerek lisans eğitiminize başlangıç yapabilirsiniz. ama bu bilgilere sahip olmamanız mecburiyetinde lisans eğitimi süreci için bir yıl kadar beklemeniz gerekiyor sebebi ise sizi iyi bir yabancı dil eğitimi bekliyor olacak.

Bir yıl sürecek olan bu hazırlık sınıfında tercih edeceğiniz yabancı dil size en üretken şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır. Dolayısı ile en fazla şekilde alacağınız bu bilgiler ve bu eğitim eşliğinde sizi ilerleyen hayatınızda gerek kendi çalışmalarınızdaki mühendislik stilinizde gerek iş yaşamınızdaki ekip çalışmalarınızda Sumy Devlet üniversitesinin büyük katkılarını göreceksiniz.

Sumy Devlet üniversitesi içerisinde yer saha büyük kütüphaneler sizler için iyi birer araştırma kaynağı olarak bilinmektedir. Bu araştırma kaynakları dahilinde yapacağınız çalışmalar ile birlikte etcs diye adlandırılmış olan kredi sistemi ile bir üst sınıfa geçmek için adalet ediş süreciniz başlayacaktır.

Sumy Devlet üniversitesi dahilinde Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu eğitim sisteminden biraz bahsedecek olursak öğrenciyi edilgen bir alıcı ve öğretmeni ise sırf bir verici konumundan kurtarmakta olan bu sistem dahilinde yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrenciyi çok aşırı daha iyi yerlere getirmeyi hedef edilmiş araştırmaya, uygulamaya ve sunum yapmaya dayalı bir takım programlar hazırlanmasını sağlamış bulunmakta.

Talebe bu eğitim sisteminden geçirildiğinde ileriki yaşantısında iyi bir geleceğe sahip olabileceği kuşkusuzdur. Yapacağı çalışmalar ile beraber öncelikle bir ekip çalışmasına yatkın olması aşırı iyi bir aksana sahip bir yabancı dile sahip olması ister kendi işini kursun ister bir meslek verici ile beraber çalışsın onu herzaman el üstünde tutacak yahut daha iyisini aramaya itecektir. Bir iş sağlayan gözünden bakacak olursa iş verenler personelinin her zaman enfazla biçimde donanıma bürünmüş halini ararlar. Dolayısı ile siz bunu karşılayacaksınız.

Bilimsel, çağdaş, teoriye dayalı uygulamalı bir eğitim sistemine sahiptir.

Öğrencilerin spor-kültür sahasında sosyalleşmelerini veren olanaklar sunulmakta. Jimnastik, masa tenisi, futbol, basketbol, tenis bunlardan bir kaçı..

Ukrayna’da kaliteli eğitim sistemine sahip olmak ve talebe olmanın keyfini yaşamak istiyorsan kararını zaman kaybetmeden vermelisin…
Fakülteler:

Tıp Fakültesi – Rusça

Yabancı Filoloji ve Sosyal İletişim Fakültesi

Yabancı Diller Fakültesi

Gazetecilik ve Filoloji Fakültesi

Teori ve Çeviri Uygulamaları Fakültesi

Alman Filolojisi Fakültesi

Siyaset Bilimi, Sosyoloji ve Psikoloji Fakültesi = 2200 $

Felsefe Fakültesi = 2100 $

Yabancı Öğrenciler İçin Dil Uygulama Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Tarih Fakültesi

Beden Eğitimi Fakültesi

Teknik Sistemleri ve Enerji Verimli Teknolojileri Fakültesi

Uygulamalı Bölümü Hidro-Aeromechanics

Uygulamalı Ekoloji Anabilim Dalı

Uygulamalı Malzeme Bilimi ve Teknolojisi Anabilim Dalı

Genel Kimya Fakültesi

Genel Mekaniği ve Makine Dinamiği Anabilim Dalı

Üretim Mühendisliği, Makine ve Araçlar Fakültesi

Kimya ve Petrol-Rafinerileri Süreçleri ve Donatım Dairesi Başkanlığı

Malzemeleri ve Makineleri Bilim Mukavemet Fakültesi

Teknik Termal Fizik Fakültesi

Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi

Bilgisayar Bilimleri Fakültesi

Uygulamalı Fizik Fakültesi

Elektronik ve Bilgisayar Fakültesi

Nano elektronikler Fakültesi

Yönetim Bilgisayarlı Sistemleri Fakültesi

Elektrik Mühendisliği Fakültesi

Uygulamalı ve Matematik Matematik Fakültesi

Karmaşık Sistemler Modelleme Fakültesi

Genel ve Teorik Fizik Fakültesi

Uluslararası Eğitim Fakültesi

Yabancı Öğrenciler İçin Dil Eğitimi Fakültesi

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!