• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Szczecin Teknoloji Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

1946 yılında Mühendislik Okulu olarak kuruldu. 1955 yılında bugünkü adını alarak üniversite statüsünü kazanmıştır. Avrupa’nın ve Polonya’nın en iyi okullarından biridir. Uluslararası denkliği olan bir okuldur. Bu nedenden dolayı yabancı öğrenciler tarafından tercih edilen bir üniversitedir. Yaklaşık 13000 den çok talebe eğitim görülmektedir. 44 ayrıcalıklı branşta diploma ve sertifika programı sunmaktadır.

Uluslararası pek çok fazla bilimsel araştırma projesinde yer alan Szczecin Teknoloji üniversitesi, Avrupa’nın en saygın üniversite ve enstitüleriyle işbirliği anlaşmaları imzalamıştır. öğrencilerine yurtdışında eğitim konusunda geniş seçenekler sunan üniversite bununla beraber staj konusunda da çok sayıda farklı olanak sağlamakta. Akreditasyon sürecini uzun zaman önce tamamlayarak Avrupa standartlarındaki eğitimini tescilleyen Szczecin Teknoloji üniversitesi¸ uluslararası eğitim birliği organizasyonlarının da aktif bir üyesidir.

1.100 akademisyen ile öğrencilerine modern gelişmeler doğrultusunda sürekli güncellenen yükseköğretim programları sunan Szczecin Teknoloji üniversitesi¸ bünyesinde 300’e yakın profesör bulundurmaktadır. Avrupa Birliği yönünden desteklenen pek çok araştırma projesinde vazife piyasa Szczecin Teknoloji üniversitesi profesörleri, öğrencilerin uluslararası bilimsel araştırma çalışmalarında yer almasını da sağlıyor. Biyo-Teknoloji, Deniz Teknolojileri ve Yiyecek Bilimi gibi teknolojik gelişmeler doğrultusunda dünya genelinde ciddiyet kazanan alanlarda seçkin eğitim programları sunan üniversite, geleceğin meslekleri olarak nitelendirilen alanlarda uzmanlar yetiştirmektedir. Polonyada üniversitelerin örnek aldığı eğitim programları geliştiren Szczecin Teknoloji üniversitesi, öğrencilerine geniş araştırma olanakları sunmaktadır. En son teknoloji ürünü ekipmanlarla desteklenen araştırma merkezleriyle Avrupa’nın takip ettiği araştırmalara imza atanSzczecin Teknoloji üniversitesi, yurtdışı üniversite eğitimi için yabancı öğrencilerin giderek artan talebiyle karşı karşıyadır.

Sosyokültürel imkanlarıyla da Avrupa standartlarında bir üniversite olan Szczecin Teknoloji üniversitesi, çağdaş spor tesisleri ve bilgisayar merkezlerine sahiptir. Szczecin Teknoloji üniversitesi Kampüsü öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını farklı aktiviteler ile değerlendirebileceği oldukça çok çağdaş tesis bulundurmakta.

Avrupa’nın en köklü üniversitelerinden Wroclaw üniversitesinde talebe olmak bundan sonra çok aşırı kolay…

sadece karar ver ve adımlarını at…

Hayallerini gerçekleştirmenin yolu kararlı olmaktan geçiyor…

Sen de kararını ver ve kariyerine doğru koş…

Fakülteler:

Biyoteknoloji ve Hayvancılık Fakültesi

İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Fakültesi

İktisat Fakültesi

Elektrik Mühendisliği Fakültesi

Bilgisayar Bilimleri Bölümü

Makine Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği

Çevre Mühendisliği ve Tarım Bölümleri

Gıda Bölümleri ve Su Mühendisliği Fakültesi

Teknoloji ve Deniz Ulaştırması Fakültesi

Kimyasal Teknoloji ve Mühendislik Bölümü