Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine Yatay Geçiş

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine Yatay Geçiş

Üniversite eğitimine devam eden ve farklı sebeplerden ötürü yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler için Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine Yatay Geçiş imkanı en iyi şartlarda olmaktadır. Hem kaliteli hem de yaşam standartları bakımından rahat edebileceğiniz bir ülke olduğundan öğrencilik dönemi de son derece konforlu geçmektedir. Geçiş yapan öğrenciler hazırlık sınıfından itibaren en iyi şekilde eğitimlerini almaya devam ederler. Gereksiz hiç bir ayrıntı da boğulmadan ülkedeki üniversitelere kayıt işlemi rahat bir şekilde sağlanılır. Harç ücretleri de son derece uygundur. eğitim aldığınız bölüm ya da farklı alanlarda belki ufak değişiklikler olabilir. Kesinlikle bütçeleri zorlayacak bir durum yaşamazsınız.

Alınan diplomanın geçerliliği yani YöK denkliği de bulunmaktadır. Mezun olduğunuz zaman aldığınız diploma ile sorun yaşamadan istediğiniz yere iş başvurusu yaparak mesleki hayatınıza ve kariyerinize yön verebilirsiniz. Size engel ya da sorun çıkartacak hiç bir detay ile karşılaşmazsınız. Eğitim gördüğünüz öğrencilerden hiç bir fark olmadan huzurlu bir şekilde eğitim hayatınızı ülkede rahat bir şekilde sürdürebilirsiniz. Kalacak yer ve ulaşım ile ilgili de Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasından yardım alabilirsiniz. Firma yetkilileri her konuda size en iyi desteği sağlayacaktır. Böylece yabancılık çekmeden eğitim hayatınızı sürdürebilirsiniz. Geçiş yapan öğrenciler eğitim dili larak diğer kişiler gibi İngilizce ve Bulgarca eğitim görmektedir. Hocalar donanımlı bilgileri ile size her anlamda yardımcı olacaklardır.

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine Mimarlık Bölümü Yatay Geçiş

Hayalinde mimarlık bölümü olan gençlerin Türkiye’den Bulgaristan’a geçiş yapması artık son derece kolay. Hiç bir sınav ve baraja takılmadan stres yaşamadan eğitiminize bu şekilde yön verebilirsiniz. Bulgaristan bu anlamda yatay geçiş yapan öğrencilere son derece kolaylık sağlayan ülkeler arasında yer almaktadır. Bunun için bazı ufak belge ve detaylara ihtiyaç duyulmaktadır. Hazırlık sınıfından muhaf olmak isteyenler basit bir sınava girip başarı elde ettikten sonra direk olarak birinci sınıftan eğitimine devam eder. Hazırlık sınıfını okuyup yabancı dilini geliştirmek isteyenler ise kaliteli bir yıl sonunda son derece donanımlı bir hale gelmektedir. Bu tamamen öğrencilerin kendi istek ve taleplerine  bağlı bir konudur. Üniversitenin her türlü imkan ve olanağından da sınırsız bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine Tıp Fakültesi Bölümü Yatay Geçiş

Öğrenciler arasında en gözde bölümler arasında olan Tıp fakültesi için de Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine Yatay Geçiş imkanı ülkedeki okullarda oldukça basit bir şekilde olmaktadır. Eğitim dili olarak Bulgarca ve İngilizce ağırlıklı olarak yapılıyor. Alalnında uzman olan hocalar tıp alanındaki bilgi ve tecrübeleri ile öğrencilere son derece verimli bir şekilde aktarım gerçekleştirmektedir. Böylece mesleki yaşamınız içinde karşılaştığınız en olumsuz durumda dahi soğuk kanlı bir şekilde her şeye müdahale edebilirsiniz. Yatay geçiş ile ülkeye gelen öğrenciler için kesinlikle ayrı bir muamele olmaz. dersler teorik ve aynı zamanda da pratik şekilde ilerlemektedir. Son yıllardaki staj döneminde ise en iyi hastanelerde yer almanız için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine Eczacılık Bölümü Yatay Geçiş

Türkiye’deki herhangi bir üniversitede eczacılık bölümü okuyan bir öğrenci Bulgaristan’daki uygun olan bir üniversiteye çok kolay bir şekilde yatay geçiş yapabiliyor. Bunun için kısa sürede toparlanabilen evraklar ve ufak detay yeterli olmaktadır. Diğer öğrenciler ile aynı şartlarda eğitimine devam eden öğrenciler için kesinlikle hiç bir şekilde farklı bir durum söz konusu bile değildir. Eğitim dili ve buna benzer konularda zorlanan öğrencilere de hocalar ve tecrübeli olan öğrenciler de yardımcı olmaktadır. Ülkedeki üniversite harçları da oldukça ekonomik olduğu için öğrencilerin ve ailelerin bütçeleri kesinlikle olumsuz anlamda etkilenmez. Kesinlikle tereddüt etmeden yatay geçiş kararınızı hızlandırabilirsiniz.

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine Diş Hekimliği Bölümü Yatay Geçiş

Tıp fakültesi kapsamında ve oldukça talep gören bölümler arasında olan diş hekimliği bölümü için de Türkiye’den Bulgaristan’a transfer olan çok sayıda öğrenci bulunmaktadır. Farklı sebeplerden dolayı bu geçişi yapan öğrenciler mezun olduktan sonra hiç bir şekilde diploma geçerliliği ile ilgili ülkemizde zorluk ve engeller ile karşılaşmazlar. Bunun için YÖK destek sağlamaktadır. Şimdiye kadar bu şekilde eğitim görmüş ve aynı zamanda mezun olduktan sonra mesleklerini yapan çok sayıda öğrenci bulunuyor. Kafasında soru işareti olan kişilere Eurostra yurtdışı eğitim danışmanlığı firma yetkilileri her şekilde bilgi akışı sağlamakta ve yardımcı olmaktadır. İstediğiniz her soruyu yetkili kişilere ileterek içinizi bu anlamda rahatlatarak kararınızı verebilirsiniz.

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine fizik tedavi ve rehabilitasyon Bölümü Yatay Geçiş

Meslek olarak en fazla yerleştimenin olduğu ve talebin her geçen gün arttığı bu bölüme ilgi özellikle son 10 yıldır oldukça fazladır. Bulgaristan’da bu yönde verdiği kaliteli ve donanımlı eğitim ile öğrencilerin kendisini geliştirmesi adına elinden gelenin fazlasını yapan isimler arasında yer alıyor. Bunun için üniversitenin donanım ve teknolojik cihazları öğrencilere takviye yardım sağlamaktadır. Böylece hem zamandan hem de enerjiden yarar sağlanmış olunur. Uygulamalı eğitimin önem taşıdığı bu bölüm için bu konuda her türlü olanak kullanılmaktadır. Üniversitenin bu konuda sınırsız bir eğitim politikası bulunmaktadır. Yatay geçiş ile eğitim gören öğrenciler için de geçerli olan bir durumdur. Bu anlamda öğrencilerin endişe edeceği bir durum asla söz konusu bile değildir.

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine Hemşirelik Bölümü Yatay Geçiş

Yüksek standarttta eğitim veren Bulgaristan Türkiye’den yatay geçiş yapan öğrencilere avantajlı imkanlar sağlamaktadır. Bunların başında sınav ve puan şartı aramadan kabul ediyor olmasıdır. Bu öğrencilere sene kaybettirmeden rahat bir eğitim süreci geçirmelerini sağlayan özellikler arasında yer almaktadır. Yatay geçiş yapan öğrenciler örgün eğitim görmekte ve diğer öğrencilerden farklı bir eğitim görmezler. Her öğrenciye sunulan imkanlar aynı standarttadır. Harç ücretleri de son derece ucuzdur. Bu öğrencilerin bütçelerini asla olumsuz anlamda zorlamaz. Kayıt işlemleri için de üniversite yetkililerinden gerekli bilgileri alabilirsiniz. Eğitim dili olarak Bulgarca ve İngilizce görülmektedir. Yaşam standartları olarak da iyi olan ülkede öğrenim süreleri çok rahat bir şekilde geçilmektedir.

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine Hukuk Bölümü Yatay Geçiş

Mesleki geçerliliği olan yüksek olan bölümler arasında olan Hukuk öğrencilerin hayalini süsleyen alanlararasında yer alır. Ağır derslere sahip olan bölümü Türkiye’de okumaya başlayan bir öğrenci çok rahat bir şekilde yatay geçiş ile Bulgaristan’da devam edebilir. Alanında uzman ve deneyimli olan hocalardan alınan hukuk dersleri için size her konuda yardımcı olurlar. Hava ve kara yolu ile ülkeye çok rahat bir şekilde gelebilen öğrenciler için bu durum son derece avantaj sağlar. Sürekli olarak düzenlenen seminer ve konferanslar da kariyeriniz açısından size olumlu katkı sağlar. Ülkeye ve okula kısa sürede adapte olunmakta ve üniversite eğitimi sene kaybı olmadan bitmektedir. Örgün olarak eğitim alan öğrencilerin yatay geçiş ile ülkeye gelmesi o kişiyi diğerlerinden hiç bir şekilde farklı kılmaz.

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine Psikoloji Bölümü Yatay Geçiş

Türkiye’de denkliği olan Bulgaristan üniversitelerine yatay geçiş yapabilme imkanı bulunmaktadır. Bu öğrencilerin en fazla sorguladığı konular arasında yer alır. YÖK bu anlamda diploma denkliğini kabul etmektedir. Yatay geçiş ile ülkeye gelen öğrencilerin aldığı diploma mesleki yaşamlarında asla sorun çıkarmaz. Derslerdeki bilgiler çalışma hayatlarına her zaman olumlu anlamda yansımaktadır. Ocaların kendi tecrübe ve deneyimlerini öğrencilere aktarması da bu konuda fazlaca işe yarar. Eğitim dili olarak ağırlıklı olarak İngilizce kullanılmaktadır. Dil konusunda da öğrencilere her türlü destek sağlanmaktadır. Yatay geçiş yapmak isteyen bir kişi için sınav ve puan engeli kesinlikle yoktur. Bu nedenle de süre konusunda herhangi bir kayıp da yaşanmamış olur.

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine makina mühendisliği Bölümü Yatay Geçiş

Eğitim kalitesi bakımından avrupa standartarında olan Bulgaristan üniversiteleri yatay geçiş imkanının olduğu okullar arasında yer alır. Türkiye’de makina mühendisliği okuyan bir öğrenci kesinlikle hiç bir şekilde bir engele takılmadan sebep ne olursa olsun ülkede eğitim hayatını sürdürebilir. Eğitim konusunda hiç bir şeyden mahrumiyet ve eksiklik görmeden sağlıklı bir şekilde derslere dahil olarak mezun olabilir. Yatay geçiş yapmak isteyen öğrencinin alttan dersinin olması da kesinlikle bu konuya engel bir durum değildir. Mezuniyet sonrasında alınan diplomann geçerli olması da öğrencilerin rahat etmesini ve endişelerinin gitmesini sağlayan bir durumdur. Bu şekilde ülkeye gelip üniversite bitiren ve aynı zamanda çalışma hayatına giren çok sayıda öğrenci bulunmaktadır.

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine Bilgisayar Mühendisliği  Bölümü Yatay Geçiş

Çalışma alanı geniş olan Bilgisayar mühendisliği ilginin son derece fazla olduğu bir bölümdür. Türkiye’de bölümü okuyan ve herhangi bir sebep ile Bulgaristan da üniversite eğitimini sürdürmek zorunda kalan ya da tercih eden bir öğrenci bu konuda hiç bir şekilde engele takılmaz. Okulun imkan ve olanakları da son derece fazla olan Bulgaristan üniversitelerinin harçları da oldukça düşük fiyatlıdır. Tem teorik hem de teknik olarak bilgisayar ile ilgili en detaylı ve işe yarayan bilgileri bu üniversitede alabilmeniz mümkündür. Yazılıma yeteneği olan kişiler çok daha fazla başarılı olmakta ve bu durum iş hayatına da olumlu anlamda yansımaktadır. Programlama ile ilgili de hocalar öğrenciler ile yakından ilgilenmektedir.

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine Elektrik Mühendisliği Bölümü Yatay Geçiş

Öğrenciler için heyecan verici bir macera olan yurtdışı eğitimi yatay geçiş konusunda Bulgaristanı fazlasıyla tercih edilmektedir. Türkiye’de okuyan bir öğrenci eğitimini yurt dışında devam ettirmek isterse içi rahat bir şekilde bu ülkeyi tercih edebilir. Alına  eğitimin kalitesi Avrupa standartlarında olup öğrenciler son derece kaliteli bir eğitimden geçerler. Alınan diplomanın geçerliliği sonucunda da istedikleri yere başvuru yaparak kariyerleri için sağlam bir adım atabilirler. Elektrik mühendisliğinin çalışma alanı oldukça büyük olduğundan iş bulma konusunda asla zorluk çekilmez. Eğitim için ciddi bütçeler harcayan üniversite yönetimi her zaman öncelik olarak öğrencileri ön planda tutmaktadır. Bu da eğitime ve sonrasında her zaman güzel anlamda yansımaktadır.

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine İnşaat Mühendisliği Bölümü Yatay Geçiş

İnşaat sektörünün gelişmesi ile bölüme olan ilgi ve buna paralel olarak iş alanın genişlemesi alanda eğitim gören öğrencileri mutlu etmektedir. Bu güzel olan durum Türkiye’de okuyup sonrasında Bulgaristan’a yatay geçiş yapan kişiler için de avantaj sağlar. Bu konuda ülkedeki üniversitelerde asla zorlayıcı ve zaman kaybı oluşan durumlar yaşanmaz. Tasarlamaya ve uygulamaya yönelik olan bölümde öğrenciler pratik olarak en iyi şekilde eğitimlerini alırlar. Sayısal derslerin ağırlıklı olduğu bölümde bu konulara yeteneği olan kişiler çok daha başarılıolmaktadır. Her şeyin pratiği ve rahat şekli öğrencilere hocalar tarafından detaylı şekilde anlatılır. Böylece geçiş ypan öğrenciler de kısa sürede okula alışmış ve kendilerini ait hissederler.

Türkiye’den Bulgaristan Üniversitelerine okul öncesi öğretmenliği Bölümü Yatay Geçiş

Bölümde temel derslerin dışında mesleki anlamda da çok sayıda ders görülmektedir. Bu durum yatay geçiş ile Bulgaristan’a gelen öğrenciler için de geçerli olan bir durumdur. Çocuklara karşı ilgisi olan öğrenciler için oldukça cazip özellikler taşıyan bölümde öğrenciler son derece keyifli günler geçirirler. Eğitim dili olarak ağırlıklı olarak İngilizce tercih edilmektedir. Dil konusunda bocalayan kişilere akademisyenler ve dile hakim olan öğrenciler fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Bu anlamda Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı firması yetkilileri de özverili bir şekilde yardımcı olmaktadır. Sadece dil konusunda değil istediğiniz her sorun ya da karışıklıkta firmaya danışarak bu şekilde hareket edebilirsiniz. Böylece doğru adımlar atarak daha kaliteli bir şekilde eğitiminizi sürdürebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1