Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri’ne Yatay Geçiş

Türkiye'den Makedonya Üniversiteleri'ne Yatay Geçiş

Kardeş ülkemiz Makedonya’ya hiç gittiniz mi bilmiyoruz ama, gidenler adeta ülkemizin bir parçası gibi olduğunu iyi bilirler. Kardeş bir ülkedir Makedonya. Ülkemiz insanı ile Makedon insanı hem ortak yaşam geleneklerine, hem de benzer hayata bakış açılarına sahiptir. Makedonya ile Türkiye arasında, devletler bazından da son derece sıcak ilişkilerin olduğunu ekleyelim.

Eski Yugoslavya’nın dağılmasından sonra, ülke etkili kalkınma sürecine girmiştir ve bunun olumlu etkilerinden nasibini Makedonya Üniversiteleri de nasibini almıştır ve almaktadır. Makedonya Üniversiteleri, başkentte bulunan kurumlar başta olmak üzere, birbirinden kaliteli yapıları ve hocaları ile öğrencilerimizi de bir sınav şartı olmadan kabul etmektedir. Siz de eğitim alabilirsiniz, ayrıca eğitimleri devam eden öğrencilerimiz de Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri’ne yatay geçiş imkanlarından yararlanabilirler.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri’ne yatay geçiş imkanları hakkında bilgi almak ve yararlanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, öğrenci danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Hazırlık sınıflarında, birinci ya da ikinci sınıflarda eğitimlerinize devam edebilirsiniz. Bu ülkemizdeki bir üniversiteden ve fakülteden Makedonya’da bir üniversiteye yatay geçiş yapmanıza mani değildir. Ülkemiz üniversiteleri gibi, Makedonya Üniversiteleri de Bologna esaslarına uygun olan eğitim kurumlarıdır. YÖK tarafından tanınan üniversitelerin YÖK denklik esaslarına göre öğrencilerimiz için diploma avantajları da bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu ülkede sıcak bir ortamda, hem de medeni ve eğitimli insanların arasında eğitim alma imkanı bulacaksınız ve kampus ortamında kaliteli eğitim yanında, ihtiyacınız olan birçok detayı da bulacaksınız.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Mimarlık Bölümü Yatay Geçiş

Ülkemizde, mimarlık fakültelerinde eğitim alan öğrencilerimiz, elbette avantajlı şekilde yatay geçiş başvurularını yapabilirler ve eğitimlerine Makedonya Üniversiteleri’nde de eğitimlerine devam edebilirler.

Eğitimin oturması bakımından, ilk senelerinizde bu başvurularınızı yapmanız yerinde olacaktır. Öğrenci danışmanlarımız size her konuda yardımcı olacaklar. Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri mimarlık bölümü yatay geçiş yapan öğrencilerimiz, sene kaybı olmadan eğitimlerine devam edecekler. Bu önemli bir avantajdır. AKTS Avrupa kredi transfer sistemi uyarınca öğrencilerin durumları incelenerek, ek derslerin alınması ve muaf tutulacak derslerin belirlenmesi de söz konusu olacak. Mavi diploma sunacak bir okulda öğrenci olmak, mezun olduğunuzda uluslararası tanınma özelliği olan bir diploma almanız anlamına gelecektir.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Tıp Bölümü Yatay Geçiş

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri’ne yatay geçiş başvuruları arasında, tıp fakültesi eğitimleri çok önemli bir yer tutmaktadır. Ülkemizde seçkin tıp fakültelerimizin olduğu gibi, Makedonya Üniversiteleri’nde de önemli ve başarılı tıp fakültelerinin olduğunu belirtelim. Bir Avrupa Üniversitesi’nde eğitim alan öğrencilerimiz, elbette mezun olduklarında mavi diploma, Europass alma imkanını elde edecekler. Hem Avrupa Ülkeleri’nde, hem de dünya genelinde diplomaları ile mesleklerini yapabilmeleri gençlerimiz için önemlidir. Tıp eğitimi almak ve birçok ülkede kariyer yapma şansını elde etmek elbette gelecek için çok avantajlıdır. Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Tıp Bölümü Yatay Geçiş yaptığınızda, sene kaybınız da olmayacak ve AKTS Avrupa kredi transfer sistemine göre başvurularınız değerlendirilecek.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Eczacılık Bölümü Yatay Geçiş

Bir Avrupa Üniversitesi’nde eczacılık eğitimi aldıktan sonra, mavi diplomanızı alarak, hem AB Ülkeleri’nde, hem de dünya ülkelerinde önemli ecza firmalarında çalışma şansını elde edebilirsiniz. Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Eczacılık Bölümü Yatay Geçiş ile siz de bir Avrupa Üniversitesi’nde eğitim almaya devam edebilirsiniz. Üstelik yatay geçiş başvurunuzu, bir sınava girmeden, not ortalaması şartlarına dahil olmadan ve AKTS Avrupa kredi transfer sistemi ile değerlendirileceksiniz. Muaf tutulacağınız derslerinizin değerlendirmesi yapılacak ve bunları tekrar almanız söz konusu olmayacak. Ülkemiz eczacılık fakültesinde görmediğiniz dersleri de alacaksınız. Sene kaybınız olmadan yeni fakültenizde eğitiminize devam edeceksiniz. Mavi diplomanız, YÖK denklik işlemlerini tamamlayarak ülkemizde de çalışabilirsiniz.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Diş Hekimliği Bölümü Yatay Geçiş

Makedonya Üniversiteleri’nde ülkemizdeki diş hekimliği fakültelerinden yatay geçiş yaparak, diş hekimliği eğitiminize devam edebilirsiniz. Makedonya Üniversiteleri son derece ekonomik harç rakamları karşılığında, son derece kaliteli bir eğitim ve seçkin akademisyenler sunan kurumlardır. Diş hekimliği fakültelerinde, altyapısı sağlam, modern bir eğitim verilmektedir. Modern laboratuarlar ile bilimsel çalışma alanları tüm öğrencilerin yararlanacağı şekildedir. Siz de öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ve destek alarak Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri diş hekimliği Bölümü Yatay Geçiş başvurusunu yapabilirsiniz. Başvurularınızı Mayıs ayı civarında yaparsanız, yeni eğitim döneminde okulunuza başlayabilirsiniz. Sene kaybınız da olmayacak, AKTS Avrupa kredi transfer sistemi uyarınca almanız gereken ve muaf olacağınız dersleriniz saptanacak. Mavi diploma ile mezun olacaksınız.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Bölümü Yatay Geçiş

Fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü, sağlık eğitimleri arasında son derece popüler olan bir bölümdür. Ülkemizde, giriş sınavlarında başarılı olarak bu bölümde eğitime devam ederken, daha küresel bir diploma almak istediğinize karar verirseniz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçin ve en doğru başvuru desteğini alın. Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü yatay geçiş ile bir kaliteli üniversiteden, diğer kaliteli üniversiteye geçiş yapabilirsiniz. Kaliteli ve modern derslikler ile laboratuarlar, seçkin hocalar, modern kliniklerde eğitiminizi pratik şekilde geliştirme şansı sizleri bekliyor. Mavi diploma ile Avrupa çapında çalışabilirsiniz. Bu şekilde, kariyer ufkunuzu da geliştireceksiniz. AKTS Avrupa kredi transfer sistemi ile başvurularınız doğru şekilde değerlendirilecek.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Hemşirelik Bölümü Yatay Geçiş

Hemşirelik fakültesinde okuyarak sağlık eğitimi alan gençlerimiz, mezun olduktan sonra, kariyer hedeflerinizi ülkemiz dışında yapmak istiyorsanız, Avrupa Üniversiteleri’nde eğitim almak sizin için çok önemli bir basamak olacaktır. Ülkemizde hemşirelik fakültesinde eğitim alan gençlerimiz için bu hedef kesinlikle sona ermiş anlamına gelmemektedir. Neden lisans eğitiminize Makedonya Üniversiteleri’nde devam etmeyesiniz? Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri hemşirelik Bölümü Yatay Geçiş konusunda öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz ve başvurularınızı da kesinlikle sağlıklı ve doğru şekilde yapabilirsiniz. Hemşirelik bölümüne AKTS Avrupa kredi transfer sistemi üzerinden değerlendirmeleriniz olacak, muaf dersleri almayacaksınız. Sene kaybı da yaşamadan mezun olabileceksiniz, üstelik mavi diploma da alacaksınız.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Hukuk Bölümü Yatay Geçiş:

Hukuk fakültesi öğrencilerimiz, lisans eğitimlerini daha uluslararası bir platforma taşımak için Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri hukuk bölümü yatay geçiş  olanağını değerlendirerek, siz de bir Avrupa üniversitesinde eğitim alabilir, mezun olduğunuzda uluslararası geçerliliği olan mavi diploma alabilirsiniz. Üstelik, kardeş ülkemiz Makedonya’da, ekonomik yaşam koşulları ile gerçekten yüksek standartlarda bir eğitim alma şansını elde edeceksiniz. Türkçe destekli eğitim seçeneklerinin de olduğu okullarda, avantajlı eğitim almak sizin için uygun olacak. Başvurularınızı yaptığınızda, AKTS Avrupa kredi transfer sistemi ile inceleme yapılacak ve dersleriniz arasından almadıklarınız varsa ek ders olarak alabilirsiniz. Aldığınız derslerden ise muaf tutulacaksınız. Mavi diploma ile mezun olmak avantajını yalayacaksınız.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Psikoloji Bölümü Yatay Geçiş

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri yatay geçiş başvuruları arasında, şüphesiz giderek artan taleplerden biri de Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri psikoloji bölümü yatay geçiş başvuru talepleridir. Mayıs ayı civarında yapacağınız başvurularınızı danışmanlarımızla birlikte hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde Eylül döneminde başlayan yeni eğitim yılına başlayabilirsiniz. Psikoloji eğitiminizi kaliteli Avrupa Üniversiteleri’nde almak ve size yol gösterecek akademisyenlerden bu eğitimi almak oldukça donanımlı meslek eğitimi almanızı sağlayacak. Mavi diploma almanız da avantajların artısı olacak. Sene kaybı yaşamadan, AKTS Avrupa kredi transfer sistemi ile başvurularınız sonuçlanacak. Bologna esaslarına uygun bir üniversitede, günümüzün en geçerli meslek eğitimlerinden biri almak sizin için bulunmaz fırsat olacak.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Makine Mühendisliği Bölümü Yatay Geçiş

Makine mühendisliği eğitimlerinizi ülkemizde alarak, tamamlayabilir ve mezun olabilirsiniz. Ayrıca, ülkemizde eğitime başlayan gençlerimiz, mezun olduğunuzda bir Avrupa Üniversitesi’nden de mezun olarak kariyerinize başlayabilirsiniz. Bu nasıl mı olacak? Öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek, Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri makine mühendisliği bölümü yatay geçiş başvurularınız ile siz de Bologna esaslarına uygun eğitim veren, bir Avrupa Üniversitesinden mezun olabilirsiniz. Hazırlık sınıfını ya da ilk senelerinizi tamamladığınızda, yatay geçiş yapmanızı öneriyoruz. Bu şekilde, okulunuza ve eğitiminize mükemmel şekilde odaklanabilirsiniz. Mezun olduğunuzda mavi diploma almanız da bir makine mühendisi olarak uluslararası kariyer yapma şansını size sunacaktır. AKTS Avrupa kredi transfer sistemi ile değerlendirmeye alınacağınızı unutmamalısınız.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Yatay Geçiş

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri bilgisayar mühendisliği yatay geçiş  ile AKTS Avrupa kredi transfer sistemi üzerinden değerlendirmeniz yapılarak, siz de bir Avrupa Üniversitesi’nde, sene kaybı olmadan öğrenci olabileceksiniz. Bunun için hemen öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçin ve ülkemiz ile aynı kalitede olan Makedonya Üniversiteleri’nde öğrenci olmanın avantajlarını siz de yaşayın. Sene kaybınızın olmaması son derece önemli bir avantaj olacak. Ülkemizde, fakültenizde kaldığınız yerden eğitiminize devam edeceksiniz. Bazı ek dersleri almanız gerekebilir. Muaf olacağınız dersleriniz de olacaktır. Kaliteli ve modern bir okulda, seçkin bir kampus ortamında ve ekonomik yaşam giderleri ile eğitim alabileceksiniz.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Elektrik Mühendisliği  Bölümü Yatay Geçiş

Elektrik mühendisliği eğitimlerine, lisans eğitimi olarak ülkemizde almaya devam eden öğrencilerimiz için yurtdışında lisans eğitimi almak asla sona ermiş bir düşünce değildir. Yatay geçiş ile, en doğru şekilde öğrenci danışmanlarımızla birlikte başvurularınızı yaparak, siz de elektronik mühendisliği eğitiminizi Makedonya Üniversiteleri’nde alabilirsiniz. Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri elektrik mühendisliği bölümü yatay geçiş  ile sene kaybınız olmadan, AKTS Avrupa kredi transfer sistemi ile en doğru şekilde değerlendirmeniz yapılarak öğrenci olacaksınız. Kaldığınız seneden yeni okulunuzda eğitiminize devam edebileceksiniz. Sıcak insanların arasında, adeta ülkemizin bir şehri gibi bize yakın olan bir ortamda alacağınız eğitim, mavi diploma ile pekişecek. Uluslararası kariyerinizi gerçekleştirme hedefleriniz için önemli bir adım olacak.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği Bölümü Yatay Geçiş

İnşaat mühendisliği eğitimleri günümüzde en fazla tercih edilen mühendislik alanlarından biri ve bu meslek son derece önemli kariyer olanakları sunmaktadır. Bu nedenle, haklı olarak gençlerimiz de inşaat mühendisliği bölümüne son derece ilgi duymaktadır. Ülkemiz inşaat mühendisliği fakültelerinde eğitim alan öğrencilerimiz, siz de uluslararası anlamda geçerli bir diploma almayı hedefleyen gençlerimiz gibi Makedonya Üniversiteleri, hem son derece kaliteli, hem de ekonomik kurumlarda öğrenci olabilirsiniz. Bunu da Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri inşaat mühendisliği bölümü yatay geçiş başvurularınız ile yapabilirsiniz. Mezun olduğunuzda mavi diploma almak bu şekilde mümkün olacaktır. AKTS Avrupa kredi transfer sistemi ile değerlendirmeniz yapılacak. Dersleriniz incelenecek ve muaf derslerinizi tekrar almayacaksınız.

Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Yatay Geçiş

Okul öncesi eğitimi bölümlerinde okuyan öğrencilerimiz için yurtdışında lisans eğitimi seçenekleri asla uzakta değil. Halen ülkemizde, bu bölümde eğitim almakta olan gençlerimiz, bir sınav şartı olmadan Makedonya Üniversiteleri’nde eğitim alarak tüm AB’de  geçerli mavi diplomalarını alabilirler. Bunu da öğrenci danışmanlarımızdan destek alarak, Türkiye’den Makedonya Üniversiteleri okul öncesi öğretmenliği yatay geçiş başvurularını yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Hazırlık sınıfından başlayarak, özellikle ilk yıllarınızda bunu yapabilirsiniz. AKTS Avrupa kredi transfer sistemi ile eğitiminiz değerlendirilecektir. Mavi diploma almak hem AB ülkelerinde, hem de uluslararası olarak birçok ülkede çalışma şansını size sunacaktır. Ekonomik olarak zorlanmanda bu güzel ülkede öğrenci olacaksınız. Sene kaybınızın olmaması da sizin için çok avantajlı olacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1