Türkiye’den Polonya Üniversiteleri’ne Yatay Geçiş

Türkiye'den Polonya Üniversiteleri'ne Yatay Geçiş

Avrupa’nın orta noktasında, tam da kıtanın merkezinde bulunan Polonya, bir Avrupa Birliği Ülkesi’dir. Birçok ülke ile komşu olan Polonya, bir köprü konumundadır. Ülke, sanayi, ticaret, tarım ve hayvancılık ve doğal zenginlikleri açısından oldukça önemlidir. Dünyaca ünlü sanayi devlerinin ülkede son derece önemli yatırımları bulunmaktadır. Polonya, Avrupa Birliği sürecine girmesiyle birlikte, birçok açıdan son derece önemli şekilde yardımlar almış ve kendini geliştirmiştir. Özellikle yüksek eğitim kurumlarında, ülke üniversitelerinde gözle görülen kalitenin artması yadsınamaz. Ülkede okuma yazma oranı ve eğitim seviyesi son derece yüksektir. Bununla birlikte, AB bünyesinde alınan eğitim fonları ile üniversitelerin kalitesi son derece artmıştır.

Polonya Üniversiteleri son derece köklü kurumlardır. Ülkede eski üniversitelerin geçmişleri ortalama olarak bir asır öncesine uzanmaktadır. Hem eski, hem yeni üniversitelerin akademik kadroları son derece kalitelidir. Polonya Üniversiteleri, Bologna esaslarına uygun olarak eğitim vermektedir. Öğrencilerin bireysel anlamda kendilerine güvenleri olarak, yere sağlam basan bir akademik eğitim almaları söz konusu olmaktadır. Yakından ilgilenen, her biri ışık olacak hocalar ile modern dersliklerde ve laboratuarlarda eğitim almak, mezun olduktan sonra dünya genelinde ve özellikle Avrupa Ülkeleri’nde geçerli olan bir diplomayı almak kesinlikle avantajlı olacaktır. Europass, mavi diploma ile mezun olmak çok önemlidir. Bu nedenle, öğrencilerimizin ve halen ülkemizde eğitimi devam eden öğrencilerimizin, Türkiye’den Polonya Üniversiteleri’ne yatay geçiş imkanlarını kesinlikle değerlendirmelerini öneririz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak en güncel ve doğru bilgileri sunmak üzere sizinleyiz.

 Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Mimarlık Bölümü yatay geçiş

Ülkemizde mimarlık bölümünde eğitim gören öğrencilerimiz, eğitimlerine Polonya Üniversiteleri mimarlık bölümlerinde yatay geçiş ile devam edebilirler. Öğrenci danışmanlarımızdan detayları öğrenebileceğiniz üzere, hazırlık sınıfından başlayarak, birinci ve ikinci sınıf senelerinizde ve çok tercih edilmese de üçünü sınıfta da yatay geçiş başvurusu yapabilirsiniz. Yatay geçiş yaptığınızda, ülkemizde bölümünüzde okuyacağınız sınıftan okumaya devam edeceksiniz. Bir başka deyişle, sene kaybınız olmayacak.  Mayıs ayında, mevcut eğitim döneminin bitmesine ve yeni kayıtlara başlandığı tarihte yapmalısınız. Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Mimarlık bölümü yatay geçiş için not ortalamanızın ve akts Avrupa Kredi transfer sistemi ortalamanızın yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Bu kabulünüz noktasında artınız olacaktır. Mezun olduğunuzda mavi diploma alacaksınız.

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Tıp Fakültesi bölümü yatay geçiş:

Ülkemizde tıp fakültesi eğitimlerine başlayan öğrenciler, Türkiye’den Polonya Üniversiteleri tıp fakültesi bölümü yatay geçiş ile ülke üniversitelerinden mezun olarak mavi diploma alabilirler. Europass – mavi diploma tüm AB ülkelerinde size kariyer olanağı sunacaktır. YÖK denklik kriterlerine de uygundur.  Polonya Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. AKTS Avrupa Kredi Transfer sistemi kapsamında ortalaması yüksek olan, not ortalamaları yüksek, derslere devamsızlıkları olmayan öğrencilerin çok daha avantajlı olduklarını belirtelim. İki ülke arasında, tıp fakültelerinde lisans seneleri aynı olup, yatay geçiş yapınca, bir sonra devam edeceğiniz seneden başlayacaksınız. Örneğin birinci sınıftan sonra yatay geçiş yapan öğrencilerimiz ikinci sınıftan itibaren eğitimlerine devam edecekler.

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Eczacılık Bölümü Yatay Geçiş:

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri’ne yatay geçiş taleplerinde, Türkiye’den Polonya Üniversiteleri eczacılık bölümü yatay geçiş tercihleri ilk sıralarda yer almaktadır. Ülkemizde eğitim aldıkları eczacılık fakültelerinden yatay geçiş ile Polonya Üniversiteleri’nde sınavsız olarak eğitim alma şansını elde edecekler ve tüm AB ülkelerinde geçerli mavi diploma alacaklar. Bu sayede, çok önemli ilaç firmalarında, ecza şirketlerinde kariyer yapma şansını elde edecekler. AKTS Avrupa kredi transfer sistemi kriterlerine uygun, yüksek ortalaması olan öğrencilerimizin şansı büyüktür. Öğrencilerimiz yatay geçiş yaparak, sene kaybı olmadan aynı seneden devam ederler. Hazırlık sınıfı tamamladıktan sonra, birinci ya da ikinci sınıfı tamamladıktan sonra, başvurunuzu yaparak, bir sonraki senenize devam edebilirsiniz.

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Diş Hekimliği Bölümü Yatay Geçiş:

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri diş hekimliği bölümü yatay geçiş imkanı, hazırlık sınıfından itibaren sizleri bekliyor. Özellikle, beş senelik diş hekimliği eğitimlerinizde, hazırlık sınıfı, birinci veya ikinci sınıf eğitimlerinizi tamamladıktan sonra, Mayıs ayı itibariyle öğrenci danışmanlarımızdan da destek alarak, yatay geçiş başvurunuzu yapabilirsiniz. Bir sınav şartı olmadan yatay geçiş yapacak ve kaldığınız sınıftan eğitiminize sene kaybı olmadan eğitiminize devam edebilirsiniz. Siz de AB ülkeleri ve dünya genelinde geçerli olan mavi diploma alabileceksiniz. Akreditasyonu yüksek olan üniversitelerin YÖK tarafından tanınma esasları da bulunmaktadır. Öğrencilerimizin derslerinde başarılı olmaları, AKTS Avrupa kredi transfer sistemi ortalamalarının yüksek olması da önemlidir.

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Yatay Geçiş:

Günümüzün en geçerli meslek eğitimlerinden olan fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümüne ülkemiz üniversitelerinde başlamış olabilirsiniz. Ancak isterseniz, Avrupa Ülkeleri’nden birinde, Polonya Üniversiteleri’nde yatay geçiş ile öğrenci olarak, mavi diplomanızla mezun olabilirsiniz. Türkiye’den Polonya Üniversiteleri fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü yatay geçiş imkanları sizleri bekliyor.  Hazırlık sınıfını tamamlamanızın ardından, yatay geçiş başvurunuzu yapabilir ve yeni ders yılında devam edeceğiniz seneden, yıl kaybınız olmadan devam edebilirsiniz. Yatay geçiş unsurlarında, not ortalamanız dikkate alınacak ve AKTS Avrupa kredi transfer sisteminde notlarınız geçerli sayılacak. Mavi diplomalı bir fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı olarak, ülkemiz dahil birçok ülkede kariyerinize başlayabilirsiniz.

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Hemşirelik  Bölümü Yatay Geçiş:

Ülkemiz üniversitelerinde, hemşirelik bölümlerinde eğitimlerine devam eden gençlerimiz, küresel anlamda kariyer planlarınız varsa, Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Eczacılık Bölümü Yatay Geçiş imkanları sizleri bekliyor. Polonya Üniversiteleri kaliteli ve AB üniversiteleri olarak Bologna esaslarına uygundur. YÖK tarafından tanınan kurumların sundukları diplomaların YÖK denkliği de bulunmaktadır. Hazırlık sınıfı, birinci sınıf ve ikinci sınıflarda yapılan yatay geçiş başvurularının kabulünün daha yaygın olduğunu belirtelim. Bu noktada, AKTS Avrupa kredi transfer sistemi ortalamalarınızın dikkate alınacağını ve kredilerinizin sayılmasını talep edebilirsiniz. Durumunuz, eğitiminiz incelenecek, muaf olacağınız ve girmeniz gereken dersleriniz size detaylı olarak bildirilecektir. Mezun olduğunuzda size küresel kariyerin kapılarını aralayacak mavi diplomalarınızı alacaksınız.

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Hukuk Bölümü Yatay Geçiş:

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri’ne yatay geçiş mümkün ve en fazla talep gören bölümlerin başında hukuk fakülteleri gelmektedir. Ekonomik anlamda zorlanmayacağınız, öğrenci kentleri olan Polonya şehirlerinde, kaliteli üniversitelerde hukuk eğitiminize devam edebilirsiniz. Türkiye’den Polonya Üniversiteleri hukuk Bölümü Yatay Geçiş başvurularınızı gerçekleştirerek, uluslararası kariyer imkanı sunacak mavi diplomanızı alabilirsiniz. Öğrencilerimizin not ortalamaları ve belgeleri özenle incelenerek, AKTS Avrupa kredi transfer sistemi ortalamalarınız, dersleriniz dikkate alınacaktır. Eğitim incelenerek, almanız gereken dersleriniz size bildirilecek. Öte yandan, muaf sayılacağınız dersleriniz de belirlenerek bu konu hakkında bilgi verilecektir. Modern eğitim sisteminde, kaliteli hocalarınızla uluslararası geçerliği olan hukuk eğitimi almak ve bunu da sınav olmadan yapmak sizin için büyük bir şans olacak.

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Psikoloji Bölümü Yatay Geçiş:

Geçerli bir meslek eğitimi olan psikoloji gençlerimiz tarafından da tercih edilmektedir. Psikoloji eğitimi alarak, ülkemizde ve dünya genelinde birçok ülkede ve kurumda çalışma alanları olan, ilerlemeye master ile doktora eğitimleri bakımından şekillendirmeye açık bir bilim dalıdır. Ülkemizde psikoloji fakültesinde eğitim alan gençlerimiz için Avrupa Üniversiteleri’nde psikoloji eğitimi alma hayalleri kesinlikle sona ermiş değildir. Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Eczacılık Bölümü Yatay Geçiş başvurularınızı, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan destek alarak doğru şekilde yapabilirsiniz. Hazırlık sınıfında, birinci ve ikinci sınıfta yatay geçiş yapmanız çok daha avantajlı olacaktır. Mayıs ayında danışmanlarımızla birlikte hazırlıklarınızı yaparak başvurunuzu yapmanız, durumunuzun incelenmesini sağlayacaktır. AKTS Avrupa kredi transfer sistemi ortalamanız incelenerek, muaf ve almanız gereken dersleriniz de size bildirilecektir. Uluslararası kariyer imkanı sunan mavi diplomanız sizi bekliyor.

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Makine Mühendisliği Bölümü Yatay Geçiş:

Polonya Üniversiteleri, Avrupa Birliği Üniversiteleri arasında yer alan, oturmuş ve klasik eğitim disiplinlerini, modern altyapı ve teknikler ile harmanlayan son derece seçkin eğitim kurumlarıdır. Danışmanlığımızdan destek alarak, bir sınav şartı olmadan siz de öğrenci olabilirsiniz. Üstelik mükemmel bir eğitim alacağınız makine mühendisliği bölümleri de dahil. Ülkemizde makine mühendisliği fakültelerinde eğitim alan gençlerimiz için de üniversitelerin kapıları kapanmış değil. Türkiye’den Polonya Üniversiteleri makine mühendisliği bölümü yatay geçiş imkanları sizleri bekliyor. Hazırlık sınıfı eğitimlerinizden sonra, birinci ya da ikinci sınıflardaki eğitimlerinizden sonra, yatay geçiş ile mavi diploma alabileceğiniz Polonya Üniversiteleri’ne yatay geçiş yapabilirsiniz. Üstelik, sene kaybınız da olmayacak ve kaldığınız seneden derslerinize devam  edeceksiniz. Elbette iki farklı üniversitenin fakülteleri arasında derslerin içerikleri bakımından fark olabilir. AKTS Avrupa kredi transfer sistemi ortalamanız dikkate alınarak, muaf olacağınız dersleriniz belirlenecektir.

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Yatay Geçiş:

Bilgisayar mühendisliği eğitimine bir Avrupa Üniversitesi’nde devam etmeye, bir öğrenci olarak maddi anlamda zorlanmadan, medeni bir ülkede yaşamaya, son derece kaliteli ve modern bir eğitim alarak, mavi diploma almaya ne dersiniz? Ülkemizde giriş sınavını kazanarak bilgisayar mühendisliği fakültesinde eğitim almakta olabilirsiniz. Bu Türkiye’den Polonya Üniversiteleri bilgisayar mühendisliği bölümü yatay geçiş avantajını değerlendirmenize engel olmayacaktır. Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Hazırlık sınıfından sonra, birinci ya da ikinci sınıflardan sonra başvuru yapmanız elbette çok daha sağlıklı olacaktır. Seneleriniz ve aldığınız dersleriniz dikkate alınacak, sene kaybınız da olmayacak. Muaf olacağınız dersleriniz ve almanız gereken dersleriniz size bildirilecek. AKTS Avrupa kredi transfer sistemi size de uygulanacak. Bir Avrupa Birliği Üniversitesi’nde, bologna esaslarına uygun eğitim alacağınızın altını çizelim.

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Elektrik Mühendisliği  Bölümü Yatay Geçiş:

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri elektrik mühendisliği bölümü yatay geçiş başvurusunda bulunan öğrencilerimizin sayısı giderek artıyor. Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Polonya, önemli üniversiteleri ile dikkat çekiyor. Ayrıca, özellikle mühendislik bölümleri bakımından ülkeye ilgi son derece fazla. Çok önemli sanayi kurumlarının ülkede fabrikalarının olması mezunlara mükemmel bir iş potansiyeli sunuyor. Elektrik mühendisliği eğitiminize ülke üniversitelerinde devam ederek, uluslararası geçerliği olan mavi diploma alabilirsiniz. YÖK denkliği de olan diplomalarınızla, hem ülkemizde hem de dünya genelinde kariyer de yapabilirsiniz. Sene kaybınız olmayacak ve gereken dersleri alarak senenize kaldığınız yerden devam edeceksiniz. AKTS Avrupa kredi transfer sistemi yatay geçiş öğrencilerimiz için de eksiksiz olarak uygulanacak.

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği Bölümü Yatay Geçiş:

İnşaat mühendisliği fakültesi, ülkemizde olduğu gibi, dünya genelinde en fazla talep gören eğitim seçeneklerinden biridir. Polonya Üniversiteleri’nde de son derece başarılı inşaat mühendisliği fakültelerinin olduğunu ve öğrencilerimizin sınavsız olarak kabul edildiklerini belirtelim. Ülkemizde eğitim görmekte olan öğrencilerimiz de Türkiye’den Polonya Üniversiteleri inşaat mühendisliği yatay geçiş başvurularınızı yaparak, siz de mavi diploma alacağınız bir Avrupa Üniversitesi’nde, son derece avantajlı şartlarda eğitim alabilirsiniz. Yatay geçiş başvurularınızı öğrenci danışmanlarımızla birlikte eksiksiz yapacaksınız. AKTS Avrupa kredi transfer sistemi kayıtlarınız esas alınacak. Bir Avrupa Üniversitesi’nde, modern ve kaliteli eğitim alma şansınız elde edeceksiniz, üstelik sene kaybınız olmayacak. Ek dersleriniz belirlenecek ve bunları almanız sağlanacak. Muaf olduğunuz dersleriniz de bildirilecek.

Türkiye’den Polonya Üniversiteleri Okul Öncesi Öğretmenliği  Bölümü Yatay Geçiş:

Okul öncesi öğretmenliği bölümü, gençlerimizin Avrupa Üniversiteleri’nde alabilecekleri en genel geçer eğitim seçeneklerinden biri. Bu nedenle, Türkiye’den Polonya Üniversiteleri’ne yatay geçiş başvuruları arasında, Türkiye’den Polonya Üniversiteleri okul öncesi öğretmenliği bölümü yatay geçiş bulunmaktadır. Siz de zaman geçirmeden öğrenci danışmanlarımızdan bu konuda bilgi alabilirsiniz. Başvurunuzu yaparak bir sene kaybınız olmadan, Avrupa’nın hem modern, hem de medeni insanlarının olduğu, aynı zamanda ekonomik ülkelerinden birinde öğrenci olabilirsiniz. Mezun  olduğunuzda alacağınız mavi diplomanız dünya genelinde çalışmanıza olanak sunacak. Lisans diplomanızdan sonra master ve doktora eğitimlerinizle de kendinizi geliştirebileceksiniz. YÖK denkliği ile ülkemizde de çalışabileceksiniz. Hem de yatay geçiş avantajını sene kaybı olmadan yapacaksınız. AKST Avrupa kredi transfer sistemine göre, almanız gereken dersleriniz belirlenecek. Bu fırsatı kaçırmamak elinizde, danışmanlığımızla iletişim kurmanız yeterlidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1