• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Varşova Ekonomi Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

August Zielinski’nin talimatıyla Yöneticilik ve iktisat Fakültesi olarak 1906 yılında kurulmuştur. Polonya üniversiteleriarasında önder konuma sahip olan Varşova ekonomi üniversitesi lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında kayıtlı on bin öğrencisiyle iktisat alanında Avrupa’nın da en büyük üniversitelerinden biridir. ü

niversite bünyesinde hizmet veren 1500 personelin yaklaşık olarak 900’ü akademisyenlerden oluşmakta ve öğrencilere bilimsel yöntemi temel piyasa eğitim programları sunmaktadır. Avrupa standartlarındaki eğitim kalitesiyle uluslararası akademik çevrelerin saygı duyduğu bir pozisyona sahip olan Varşova iktisat üniversitesi, Polonyada eğitim görmek isteyen yabancı öğrencilerin de artan ilgisiyle karşı karşıyadır.

Polonya üniversiteleriarasında teknolojik altyapı gelişimine en fazla kaynak ayıran yükseköğretim kurumlarının başında gelen üniversite, uluslararası akademik çevrelerle de yakın ilişkiler halindedir.Polonyada üniversite eğitimi alan öğrencilerine uluslararası eğitim anlaşmalarıyla yabancı ülkelerde eğitim görme imkanı sunan Varşova iktisat üniversitesi, Avrupa’nın en saygın üniversitelerinde çalışan akademisyenlerle de ortaklaşa çalışmalar düzenlemektedir.

Öğrenci değişim programları, bilimsel araştırma ortaklıkları ve akademik yayın çalışmaları haricinde aza olduğu uluslararası eğitim birlikleriyle beraber konferanslar da düzenleyen üniversite, daha geniş bir dünya vizyonu için öğrencilerine gerçek açıdan üst düzey imkanlar sağlıyor.

1989-2012 yılları içinde Polonya ekonomi Bakanı şekilde vazife yapan toplam 21 insanın 11’i Varşova ekonomi üniversitesi mezunudur. Avrupa Birliği Polonya Görüşmecisi Jan Truszczynski, Polonya Merkez Bankası Başkanlığını yapmış olan ve bu günlerde üniversitede akademisyen şekilde hizmet verici Prof. Leszek Balcerowicz, üniversitenin yetiştirdiği insanların sadece birkaçıdır. üniversitenin iktisat alanında dünya çapında bir adeta bir marka durumuna gelmesi, Polonyada üniversite okumak arzulayan yabancı öğrencilerin sayısında da büyük bir artış yaşanmasını sağlamıştır. 7 eğitim binası, araştırma tesisleri, talebe kulüp binası ve çok sayıda sosyal tesisin bulunduğu üniversite yerleşkesinde, bununla birlikte Polonya’nın en gelişmiş iktisat kütüphanesi de bulunur. iktisat üzerine 1 milyondan çok akademik yayın yer aldığı üniversite kütüphanesi sırf öğrenciler için değil, Avrupa’nın pek çok fazla değişik üniversitesinden gelen akademisyenler için de epey bir mühim bir kaynaktır.

Dünyanın önde gelen iktisat yayınlarında sayısız makalesi yayımlanan Varşova iktisat üniversitesiakademik güvenilirliği ile ekonomi alanında yoğun şekilde saygın bir statü sahibidir.
Avrupa’nın en modern, prestijli üniversitesinde eğitim almak istemez misin?

O halde kariyerin için hemen karar vermelisin..

Zamanı lehine çevir…

Eğitim hayatına ilk adımını at..

Gelecek senin…

Kariyer senin her şeyin…

Fakülteler:

Ekonometri Enstitüsü
Ekonomik Kalkınma Araştırma Enstitüsü
İstatistik ve Demografi Enstitüsü
Ekonomi I Bölümü
Matematiksel İktisat Bölümü
Kalkınma İktisadı ve İktisadi Politika Bölümü
İşletme Enformatiği Bölümü
Uluslararası Karşılaştırmalı Çalışmalar Bölümü
Ekonomik ve Sosyal Tarihi Bölümü
Ekonomik Sosyoloji Bölümü
Ekonomik Sistemler Teorisi Anabilim Dalı
Avrupa Hukuku Anabilim Dalı
Yerel Yönetim ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı
Felsefe Bölümü
Siyaset Çalışmaları Bölümü
Kamu Yönetimi Bölümü
Sosyal Sigortalar Bölümü
Sosyoloji Bölümü
Çevre ve Kaynaklar Ekonomisi Bölümü
Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü
Sosyal Ekonomi Enstitüsü
Uluslararası Güvenlik Bölümü
Maliye bakanlığı
Dış Ticaret Politikası ve Avrupa Çalışmaları Enstitüsü
Uluslararası Yönetimi ve Pazarlama Enstitüsü
Uluslararası Ekonomi Enstitüsü
Dünya Ekonomisi Araştırma Enstitüsü
Sermaye Piyasası Kurulu
Uluslararası Ekonomi
Uluslararası Finans
Uluslararası Hukuk
Turizm Başkanı
Avrupa Entegrasyonu Jean Monnet Kürsüsü
Kurumsal Büyüme Küresel Belirleyicileri
Stratejik Yönetim
Kurumsal Finans Yönetimi
İnsan Kaynakları Kurumsal Yönetim
Kurumsal Değer Yönetimi
İnovasyon Yönetimi,
Yönetim Muhasebesi
Pazarlama ve Lojistik Araçların Uygulanması
Ekonomi Teorisi
Finans ve Bankacılık Makro ve Mikro Ekonomik Ölçek
Ekonomik Politika
Tüketim Ekonomisi
Yönetim Teorisi
Pazarlama
İş Hukuku
Muhasebe
Ulusal Düzeyde ve Şirket Ekonomisi
Ekonominin Lojistik ve Taşımacılık Hizmet
Kalite Yönetimi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!