• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Varşova Müzik Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Varşova Müzik üniversitesi, ses sanatçısı ve tiyatro oyuncusu yetiştirmek için 1810 yılında kurulmuştur. üniversite klasik müziğin en ünlü isimlerinden bir tanesi olan Fryderyk Chopin’in de eğitim aldığı okul olduğundan Varşova Frderyk Chopin Müzik üniversitesi şekilde da bilinmektedir.

Müzik ve sahne sanatları üzerine eğitim vermek üzere 1810 yılında yüksekokul şekilde eğitim hayatına başlayanVarşova Müzik üniversitesi, zamanımızda Avrupa’nın en saygın yükseköğretim kurumlarından biri şekilde görülmekte.

Bugünlerde yalnızca Polonya üniversiteleri arasında değil Avrupa genelinde müzik eğitiminin en saygın yükseköğretim kurumları arasında yer sektör Varşova Müzik üniversitesi, müzik üzerine Polonyada üniversite eğitimi almak isteyenlerin de ilk tercihidir. 2. Dünya Savaşı sırasında 1800’lerden kalma tarihsel binalarının büyük çoğunluğu yıkılan üniversite, 1950 sonrası yapılan bir değişim yaşamıştır.

kökünden tarihiyle Polonyada üniversite şekilde eğitim verici en eski firmalar arasında yer saha Varşova Müzik üniversitesi’nin kampüsü, Varşova’nın turistler sebebi ile maksimum ziyaret edilen meşhur bölgelerinden biri olan Okolnik’te yer almaktadır.

Varşova Müzik üniversitesi’nin kampüsünde; 60’ın üzerinde sınıf, tiyatro ve konferans salonu, Opera salonu, 3 stüdyo, kütüphane, okuma odaları, spor kompleksleri, konser salonu, kafeteryalar, talebe kulüp binaları, konuk odaları, bir klinik ve sosyal eğitim merkezileri bulunmaktadır. üniversitenin kendine ait bir yurdu bulunmakta ve yurt binası Varşova’nın 18. asır tarihini yansıtan birçok tarihi yapıya ev sahipliği oluşturan Krakowskie sahasında yer alıyor.

Müzik dalında yurtdışı üniversite eğitimi dünyanın dört bir yanından öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Varşova Müzik üniversitesi üst düzeyli yükseköğretim programları haricinde tüm öğrencilerin geniş sosyal ve kültürel imkanlar da sunmaktadır.

Polonyada eğitim hayatına başladığın günden itibaren eğitim hizmetlerini dünya standartlarına taşımayı hedefleyen üniversite, müzik ve sanatın ayrıcalıklı dalları üzerine de akademik çalışmalar yapmaktadır. Varşova Müzik üniversitesi içerisinde; teorik müzik, vokal, piyano, enstrüman yapımı, müzik tarihsel, bestecilik, dans ve umumi sanat tarihi bu gibi çok sayıda değişik bölüm bulunmakta. 21. yüzyılın durmak bilmeden gelişen teknolojileriyle beraber dünya çapında rağbet gören meslekler içinde yer sektör ses mühendisliği üzerine de yükseköğretim programları sunan üniversite, modern zamanın gereksinimlerine uygun teknik cihazların olduğu uygulamalı eğitim dersliklerine sahiptir. Ses mühendisliği dalında Polonyada eğitimveren ilk ve en kaliteli üniversite şekilde ayrıcalıklı ülkelerdeki öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşanVarşova Müzik üniversitesi, eğitim seviyesini daha da yükseltmek için çalışmalarını sürdürmektedir.
Avrupa’nın en modern, prestijli üniversitesinde eğitim almak istemez misin?

O halde kariyerin için hemen karar vermelisin..

Zamanı lehine çevir…

Eğitim hayatına ilk adımını at..

Gelecek senin…

Kariyer senin her şeyin…

Bölümler:

Kompozisyon, İletken ve Müzik Teorisi
Kompozisyonu Enstitüsü ve Orkestra Senfonik
Kompozisyon
İletken Sandalye
Müzik Bilimleri Enstitüsü
Müzik Teorisi
Piyano, Klavsen ve Organ
Piyano
Organ ve Klavsen
Piyano Oda Müziği
Çağdaş Müzik Birimi
Enstrümantal Çalışmaları
Yaylı Çalgılar
Nefesli Çalgılar Sandalye
Oda Müziği Arası
Arp, Gitar ve Perküsyon Birimi
Erken Müzik Birimi
Vokal ve Oyunculuk Çalışmaları
Ses Bilimleri
Odyoloji ve Phoniatrics
Korosu, Müzik Eğitimi, Kilise Müzik, ritim ve dans Şefliği
İletken Korosu
Müzik Eğitimi
İşitsel Eğitim Interuniversitary Koltuğu
Kapsamlı Piyano Etütleri Arası Birim
Eğitim Yöntemleri Birim
Kilise Müzik Birimi
Dans Birimi
Arası Pedagoji Kursu
Ses Mühendisliği
Ses Mühendisliği
Müzik Akustik
Bialystok Enstrümental ve Eğitim Çalışmaları Bölümü
Müzik Psikoloji

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!