• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Wroclaw Müzik Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Avrupa’nın ve Dünyanın maksimum müzik eğitim üniversitelerinden birinde talebe olmak ve müzik hayatına atılmak bu yönde kariyer yapmak istemez misin?

Polonya’nın en kökünden üniversitelerinden birisi olan Wroclaw Müzik üniversitesi seni bekliyor.

Tek yapman gereken hedefini belirlemek ve bu yolda ilerlemek…

Eyalet Müzik Akademisi olarak 1948 yılında kurulmuştur. Wroclaw Müzik üniversitesi, bu zamanlarda Polonya’da eğitim verici en seçkin müzik akademilerinden birisi durumuna gelmiştir. 1981 yılına kadar Eyalet Müzik Akademisi olarak hizmet veren okulun ismi, klasik müzik tarihinin en önemli isimlerinden bir tanesi olan Karol Lipinski’yi onurlandırmak adınaWroclaw Karol
Lipinski Müzik üniversitesi olarak değiştirilmiştir. Halen uluslararası müzik çevreleri tarafından okulun adı Karol Lipinski ile anılıyor olsa da, akademi Wroclaw Müzik üniversitesi şekilde hizmet vermektedir. Polonyada üniversite düzeyinde müzik eğitimi verici en prestijli akademilerden bir tanesi olan Wroclaw Müzik üniversitesi, her sene düzenlediği ve birçoğu
geleneksel bir hale gelen uluslararası organizasyonlarla Avrupalı müzikseverlerin yakından takip ettiği bir isimdir. Avrupa Kredi Transfer Sistemi (European Credit Transfer System, ECTS) kapsamında eğitim veren üniversite, uluslararası geçerliliği olan yükseköğretim programları sunmaktadır.

Senfoni Orkesterası ile Polonyadaki üniversiteler ile birlikte dünyanın dört bir beraberinde düzenlenen müzik organizasyonlarına eklenmiş olan Wroclaw Müzik üniversitesi, bunun dışında Caz Orkestrasıyla da Avrupa’da adından söz ettirmektedir. Yıllık ortalama 400 müzik aktivitesi düzenleyen ve katılım belli eden üniversite, uluslararası müzik çevreleriyle geliştirdiği yakın ilişkilerle öğrencilerine geniş olanaklar sağlamakta. Kompozisyon, müzik teorisi, enstrüman, vokal, bestecilik ve daha birçok alanda her yıl yarışmalar düzenleyen Wroclaw Müzik üniversitesi, Polonya üniversiteleri ile ortaklaşa organizasyonlar düzenleyerek genç yeteneklere eğitim şansı da tanımaktadır.

LLP Erasmus kapsamında öğrencilerine yurtdışında eğitim alternatifleri de sunan üniversite sahip bulunduğu kuvvetli uluslararası bağlantılar sayesinde dünyanın en seçkin orkestralarında görev alma fırsatı sunmaktadır. Müzik üzerine birçok alanda akademik seviyede çalışmalar düzenleyen üniversite, bilimsel çalışmalarını 1970 yılında kurulan ve kendi bünyesinde etkinlik göstermeye devam eden yayınevinden yayımlamaktadır.

Müzik eğitimi ile Polonyada üniversite tercihlerinin ilk isimlerinden birisi olan Wroclaw Müzik üniversitesi tıpkı sürede Avrupa’nın diğer yerlerinden de yoğun ilgi görülmekte. Her yıl düzenlenen Master Class ve Workshop çalışmalarına katılım göstermek dileyen Avrupalı öğrencilerin giderek artan ilgisine yanıt vermeye çalışan Wroclaw Müzik üniversitesi, seçkin eğitimi ile genç müzisyenler sebebi ile kariyerleri için önemli bir basamak şekilde görülmekte.

Sırf Polonya’da değil Avrupa genelinde en kaliteli müzik akademilerinden bir tanesi olan Wroclaw Müzik üniversitesi, Polonya üniversite fiyatları doğrultusunda eğitim ücretlerine sahiptir. Wroclaw Müzik üniversitesi’nin eğitim anlayışı eğitim kalitesi ile paranın ölçülemeyeceği anlamında olduğundan, üniversite yönetimi tahsil ücretleriniPolonya üniversite fiyatları ile eşdeğer bir seviyede tutmak için büyük gayret göstermektedir. üniversitenin seçkin eğitimini makul fiyatlarla sunması, yurtdışı üniversite eğitimi için daha da fazla talep görmesine neden olmaktadır.

Fakülteler:

Kompozisyon Bölümü, Şeflik, Müzik Teorisi ve Müzik Terapisi
Enstrümantal Çalışmaları Bölümü
Ses Bilimleri Bölümü
Müzik Eğitimi Anabilim Dalı
Bilimsel çevreler

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!