Azerbaycan Uzaktan Eğitim

Komşu, kardeş ve dost ülkemiz Azerbaycan, hem devletimiz olarak, hem de halkımız olarak aramızın son derece sıcak olduğu ülkelerden biridir. Giderek gelişen bu güzel ülkede, birçok önemli üniversite bulunmaktadır.

Azerbaycan'da Eğitim

Azerbaycan Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

Komşu, kardeş ve dost ülkemiz Azerbaycan, hem devletimiz olarak, hem de halkımız olarak aramızın son derece sıcak olduğu ülkelerden biridir. Giderek gelişen bu güzel ülkede, birçok önemli üniversite bulunmaktadır. Bu üniversiteler, son derece başarılı eğitimleri ile öne çıkmaktadır. Azerbaycan, devlet politikası olarak, özellikle üniversite eğitimine bütçe ayırır ve son derece önem verir. Bu sayede, Azerbaycan Üniversiteleri’nin altyapısı son derece geniş olanaklara sahip, güçlüdür. İnternet sistemlerinin de modern ve donanımlı olduğunun altını çizelim.

Özellikle uzaktan eğitim almak isteyen öğrencilerimiz, Azerbaycan Üniversiteleri’ni tercih edebilirler. Azerbaycan Üniversiteleri uzaktan eğitim olarak, gerekli tüm altyapıya sahiptir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrenci danışmanlarımızdan en doğru bilgileri alabilirsiniz. Online sistemler üzerinden yapılan uzaktan eğitim çalışmaları ancak buna uygun yeterliği olan üniversiteler tarafından yürütülebilir. Azerbaycan Üniversiteleri uzaktan eğitim bakımından da bu eğitim için yeterlidir.

Eurostar İle Azerbaycan’da Kaliteli Uzaktan Eğitim:

Azerbaycan’da üniversiteler, lisans eğitimlerinde en az dört yıl olarak eğitim vermektedir. Yüksek lisans eğitimlerinde tezli ve tezsiz olarak eğitim verilebilir. Öğrencilerimiz için doktora eğitimleri imkanları da söz konusudur. Öte yandan, Lisans tamamlama eğitimleri için de ön lisans diplomanızla başvurularınızı yapabilirsiniz. Azerbaycan Üniversiteleri’nde eğitim dili, Türkçe, İngilizce ya da Rusça olarak belirlenmektedir. Bu eğitim dilleri, fakültelerin seçimlerine göre değişmektedir. Uzaktan eğitim almak isteyen gençlerimizin bu dillere hakim olmaları lazımdır. Eğitim dili Türkçe ise bunda bir sakınca bulunmaz ve uzaktan eğitim için kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Rusça ya da İngilizce eğitim dilinde ise, uzaktan eğitim almak isteyen öğrencilerimizin dile hakim olmaları aranmaktadır.

Uzaktan eğitim kayıtları da, normal eğitim kayır süreleri olan, Ocak ayında başlamaktadır. Ocak ayında kayıtlar başlar ve yeni sömestre olan sezonda eğitim başlar. Uzaktan eğitim olanakları için de aynı süreler söz konusudur. Normal eğitim ile uzaktan eğitim arasında harç ödemeleri bakımından fark bulunmamaktadır. Öğrenciler, aynı harç rakamlarını ödemektedir. Bu da ekonomik anlamda, uzaktan eğitim alma bakımından öğrencilerimiz içib avantajlı olmaktadır. Yeni bir kente yerleşerek, masraf yapma zorunluluğu almadan eğitim alabilirler.

Uzaktan eğitim sisteminin son derece kaliteli olmasına, Azerbaycan Üniversiteleri önem vermektedir. Normal eğitim şartlarında uygulanan müfredat, eğitim sistemi aynı şekilde, özenle, uzaktan eğitim uygulamalarında da geçerlidir. Bu nedenle, eğitim alan öğrencilerimiz de eğitim kalitesi ve içeriği bakımından bir soru işareti yaşamamalıdır. Lisans eğitimlerinden başlayarak, tüm eğitim seçenekleri için değerlendirebilirsiniz. Ara ve final sınavlarına girerek, siz de bir üniversite öğrencisi olarak son derece kaliteli eğitim alabilirsiniz. YÖK denkliği bakımından da, diplomaların, uzaktan eğitim diplomaları ile denklik başvuruları yapılabilmektedir. Uluslararası anlamda ve YÖK tarafından tanınan diplomaların da olumlu özelliklerde gençlerimiz için avantajlı olacağını belirtelim. Bilgi almanızı tavsiye ederiz.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1