Azerbaycan Öğrenci Konaklama

Uygun, hem sizin, hem de ailenizin bütçesini sarsmayacak harç rakamları ile üniversitelerde başarılı bir eğitim alacaksınız. Azerbaycan öğrenci konaklaması seçenekleri de sizi memnun edecek.

Azerbaycan'da Eğitim

Azerbaycan Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Dost ve kardeş ülkemiz Azerbaycan, öğrencilerimiz memnun şekilde üniversite eğitimlerini de aldıkları bir ülkedir aynı zamanda. Azerbaycan, bir öğrenci için gerçekten çok avantajlıdır. Bunun birçok nedeni olduğunu belirtmek gerekir. Öncelikle, komşu ülkemiz olduğundan, hava yolu, tren yolu ve kara yolu üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ülkemiz ve Azerbaycan arasında her gün düzenli uçak seferleri bulunur.

Karayolu üzerinden ve tren yolu ile tarifeli seferlerin olduğunu da ekleyelim. Özellikle, hem yurtdışında eğitim almak, hem de ailesine ve ülkesine yakın olmak isteyen gençlerimiz için gerçekten avantajlı bir ülkedir. Her zaman ve bütçenizi zorlamadan gidip gelebilirsiniz. Aileniz de sizi ziyaret edebilir. Azerbaycan seçkin üniversiteleri ile dikkat çekmektedir ve öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul etmektedir. YÖK denkliği bakımından sorun yaşamazsınız, buna ek olarak YÖK tarafından tanınma şartlarına haiz olan yüksek öğrenim kurumlarıdır. Dost ve kardeş bir ülkede, sıcak insanların arasında zaman geçirmek de avantajlı bir durumdur.

Uygun, hem sizin, hem de ailenizin bütçesini sarsmayacak harç rakamları ile üniversitelerde başarılı bir eğitim alacaksınız. Azerbaycan öğrenci konaklaması seçenekleri de sizi memnun edecek. Bu konuda temel bilgileri verelim ve tüm detayları kurumlarımızdan, öğrenci danışmanlarımızdan her zaman alabileceğinizi belirtelim. Hemen her üniversitenin kampus sınırları içinde kendi yurtları bulunmaktadır. Kayıt olurken bu yurtlar için de desteğimizle birlikte, kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz. Yurt yapıları içinde, öğrencilerin ihtiyaçları detaylı olarak planlanmış ve düzenlenmiştir. Öğrencilerin temiz,güvenli ve konforlu yurtlarda, rahat etmeleri ve etütlerini de yapabilmeleri mümkün olduğundan, ekonomik ücretleri de cazip gelmektedir ve hayli tercih edilmektedir. Azerbaycan öğrenci konaklaması noktasında, ilk sırada üniversite yurtlarının olduğunu belirtmek gerekir.

Yurtların ücretleri, yaklaşık olarak 20 Manat’tan başlayarak, odaların özelliklerine göre, 30, 40, 50 Manat arasında değişmektedir. Bu rakam ülkemizde bulunan yurtlarla kıyaslandığında uygun rakamdır. Azerbaycan öğrenci konaklaması noktasında, her üniversitenin ayrı yurdu mutlaka bulunmaktadır dememiz yanlış olacaktır. Her üniversitenin kendi yurdu bulunmamaktadır, tabi önemli kısmı yurt sistemine sahiptir. Yurtları olmayan üniversiteler için yine ekonomik olan ev kiralama, apart kiralama gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bunlara ilişkin işlemlerin yapılmasında, öğrenci danışmanlarımız size gerekli desteği sunacaktır. Ön rezervasyon ve kiralama işlemlerinizi yapılmasında danışmanlarımıza güvenebilirsiniz. Üniversite eğitiminize başladığınızda konaklama detaylarınız da hazırlanmış olacaktır.

İster tek başınıza, isterseniz bir ya da birkaç arkadaşınızla ev kiralayabilirsiniz. Üniversitelerin yakınlarında son derece iyi durumda olan daireler bulunmaktadır. Dairelerin aylık kiralama rakamları, yaklaşık olarak, 400 ile 500 Manat arasında değişmektedir. Azerbaycan, öğrenciliğiniz süresince çalışma olanakları da sizlere sunmaktadır. Ailenize katkıda bulunmak ve harçlığınızı çıkarma noktasında bu şekilde bir çalışma seçeneğini de değerlendirmeniz mümkündür. Manat Azerbaycan resmi para birimidir. Son ekonomik gelişmelere göre, 1 Manat 2 Türk Lirası’na denk gelmektedir. Temel anlamda zorlanmadan öğrencilik bütçenizi ayarlayabilirsiniz.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1