Yök Denklik

1950 yılına dayanan köklü geçmişi ile artık sadece Azerbaycan’ın değil aynı zamanda dünyanın da en önemli üniversitelerinden biri olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi her zaman için dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerin ilgisini çekmektedir.

Azerbaycan'da Eğitim

Azerbaycan Teknik Üniversitesi YÖK Denklik

1950 yılına dayanan köklü geçmişi ile artık sadece Azerbaycan’ın değil aynı zamanda dünyanın da en önemli üniversitelerinden biri olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi her zaman için dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerin ilgisini çekmektedir.

Dünya standartlarında verdiği eğitimler ile her zaman için insanların güvenlerini kazanmış olan bu başarılı eğitim kurumu Türk öğrenciler için her zaman takip edilen bir üniversite olmuştur. 6000 öğrencisi ve 700 bini aşkın akademik yayının yer aldığı kütüphanesi ile dev bir üniversite olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi özellikle sahip olduğu farklı fakülteler ile öğrencilerini birçok meslek için güvenle hayata hazırlamaktadır.

Üniversitenin sahip olduğu eğitim programları Bologna kriterlerine uygun olarak verilmektedir. Doğal olarak verilmekte olan lisans ve yüksek lisans eğitimleri de uluslararası düzeyde olmaktadır. Yabancı dilden eğitim ücretlerine, konaklama olanaklarından iki ülke ilişkilerine kadar birçok önemli konu hakkında insanlar çok ciddi avantajlar sunan bu başarılı üniversite de eğitim almak isteyen kişiler genellikle tereddüt etmemektedirler. Uzun zamandan bu yana birçok kişi yurtdışı eğitim planlarını yaparken mutlaka bu listeye Azerbaycan Teknik Üniversitesini de eklemektedir. 1999 yılında ülkemiz ile YÖK denkliği hakkını kazanmış olan bu başarılı üniversite özellikle birçok farklı bölümde dünya standartlarında eğitimler vermesi sebebi ile çok ciddi bir ilgi ile karşılaşmaktadır.

YÖK Denkliği Almanın En Kolay Yolu

Şu an dünyanın en geçerli ve en saygın üniversite bölümlerine ev sahipliği yapmakta olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi özellikle ülkemiz ve dünya genelinde birçok ülke ile denklik hakkın sahip olması sebebi ile mezunlarına ciddi avantajlar sağlamaktadır. Diplomalarını yasal olarak kullanabilmek için mutlaka denklik belgelerine ihtiyaçları olan öğrenciler özellikle bu belgeleri almak için nelere dikkat etmeleri gerektiği de mutlaka bilmelidirler. Ülkemiz de bu belgeleri almak isteyen kişiler öncelikle ülkemiz ile denkliği olan bir üniversiteden mezun olmalı ve daha sonra da mezun olup ülkemize geldikleri zaman mutlaka YÖK denklik birimi ile iletişime geçmelidirler. Bu sayede insanlar meslek hayatlarına rahat bir şekilde başlayabilmektedirler.

Uzun zamandan bu yana yurtdışında eğitim almak isteyen kişilere yardımcı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı özellikle sahip olduğu geniş bağlantılar ile her zaman için öğrencilere yurtdışında çok ciddi kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle Azerbaycan Teknik Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen kişiler hem bu üniversite hakkında gerekli bilgileri almak hem de bu ülkeye gittikleri zaman kayıt işlemlerinden konaklamaya kadar her türlü konu hakkında bizlerden yardım alabilmektedirler. Özellikle YÖK denkliği konusunda sorun yaşamak istemeyen kişiler bu konu hakkında kesinlikle sorun yaşamadıkları gibi aynı zamanda tüm işlemler hakkında da uzmanlarımızın destekleri ile kısa zaman içinde tamamlayabilmektedirler. Bu sayede aynı zamanda eğitim hayatları boyunca bizleri diledikleri an yanlarında bulabilmektedirler.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1