Yurtdışında Hukuk Eğitimi

Avrupa standartlarında kaliteli eğitim veren dünyaca ünlü üniversitelerde, uygun maliyetler ve özel fırsatlar eğitim almak için yurtdışında üniversite eğitimi konusunda profesyonel akademik danışmanlık hizmetleri veren Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamızdan destek alabilirsiniz. Uzman danışmanlar yurtdışında üniversite seçiminde sizlere yardımcı olacaklardır.

Yurtdışında Hukuk Eğitimi

Hukuk eğitimi almak son derece geniş alanlarda çalışmak anlamına gelmektedir. Adalet sisteminde çalışmak, hem kutsal ve önemli bir görevi yerine getirmek, hem de devlet ile toplum düzeni için son derece önemli bir alanda emek vermek anlamına gelmektedir. Ülkemizde birbirinden seçkin hukuk fakültelerin olduğu malum, ancak bunlara sınavda yüksek bir puan alarak giriş yapabilirsiniz. Üstelik belki de puanınız amaçladığınız fakülteye girmenizi sağlamayabilir. Yurtdışında hukuk fakültesi okumaya karar verdiğinizde, önünüze açılacak kapılara siz de inanamayacaksınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere yurtdışında hukuk eğitiminin kapılarını aralamaktayız.


Yurtdışında Hukuk Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Yurtdışında hukuk eğitimi dört yıllık bir lisans eğitimini kapsamaktadır. Bu dört yıl sonunda, avukatlık yapmak isteyen mezunlar bir sene mesleklerine stajyer olarak başlar. Hakim ve savcılar için farklı bir staj süresi söz konusudur. Dil eğitimi için bir sene hazırlık sınıfında eğitim alınmaktadır.


Yurtdışında Hukuk Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kapsamında, YÖK tarafından kabul edilen, ayrıca uluslararası ortamda tanınan üniversiteleri sizlere sunmaktayız. YÖK denkliği olan diplomalarınızda, hukuk eğitiminizden sonra, ülkemizde kamu alanlarında görev alabilirsiniz.


Yurtdışında Hukuk YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yurtdışında eğitim alan gençlerimiz, ülkemizde devlet bünyesinde, kamu alanında çalışmak için, YÖK resmi sitesinden diploma denkliği için başvuru yapılması gerekmektedir. Bu başvuru sürecini eksiksiz gerçekleştirmek için elbette danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Başvuru neticesinde, denklik sınavı girmenize karar verilebilir.


Yurtdışında Hukuk okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Yurtdışında hukuk eğitimi alırken, yaz ile kış sömestre tatillerinde,pratik anlamda kendinizi geliştirmek için hukuk bürolarında çalışabilirsiniz. Mezun olduktan sonra da çalışma alanları bir hukuk mezunu olarak sizleri bekliyor.


Yurtdışında Hukuk Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Yurtdışında, Avrupa’nın ve önemli ülkelerin en prestijli üniversitelerinde hukuk eğitimi alabilirsiniz. Yurtdışında,istisnalar da bulunmakla birlikte, senelik harç rakamları söz konusudur. Bunlar, her sömestre başında üniversitenin rektörlükleri tarafından yapılmaktadır. Orta halli bir ailenin rahatlıkla karşılayabileceği ekonomik rakamlardır.


Yurtdışında Hukuk Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Yurtdışında üniversite girişlerinde, özellikle hukuk fakültesinde eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için de bir sınav uygulaması söz konusu değildir. Ülkemizle bir kıyaslama bu noktada yapmamalısınız. Sınav stresi yaşamadan ve hazırlık yapmadan, hukuk fakültesinde öğrenci olabilirsiniz.


Yurtdışında Hukuk okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Kaliteli ve ekonomik eğitim, ülkemizde ve uluslararası anlamda geçerli diploma, öğrenci danışmanlarımızın eksiksiz ilgisi ile Eurostar ile yurtdışında eğitim hayli ilgi görmektedir. Küreselleşen dünyada siz de sınavsız olarak yurtdışında eğitim alabilirsiniz. Hukuk eğitimi almak için de planlarınızı ertelememelisiniz.


Yurtdışında Hukuk Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Yurtdışında hukuk okumak günümüzde kesinlikle bir hayal değil. Web sitemizden, çağrı merkezimizden ve yüzyüze olarak şubelerimizden bilgi alarak siz de bunu gerçeğe dönüştürmelisiniz. Bölümünüz önemli olmadan,lise mezuniyetinizden sonra, hatta öncesinde ön kayıt yaptırarak yurtdışında hukuk okumak için ilk adımlarınızı atabilirsiniz. Lise diploması, transkript bir sınav şartı olmadan eklemeniz gereken ana belgelerdir. Hazırlıklarınızı yaparak eğitimine başlamaya hazır hale gelebilirsiniz.


Yurtdışında Hukuk Okumanın Avantajları?

Sınava hazırlanma ve başarılı olma stresi yaşamadan, direk olarak bir hukuk fakültesi öğrencisi olma avantajını yaşayacaksınız. Uluslararası geçerli hukuk diplomanız olacak. Mavi diploma ile tüm Avrupa Birliği Ülkelerinde mesleğinizi yapabileceksiniz. YÖK denkliği ile ülkemizde kamu alanında, hakim,savcı ya da avukat olarak, ya da farklı kademelerde görev alabileceksiniz.


Yurtdışında Hukuk bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, birçok gencimiz, başta hukuk fakülteleri olmak üzere, birçok bölümde eğitim aldılar,almaya da devam etmekteler. Yurtdışında hukuk okuyan ve mezun olan, hem yurtdışında,hem ülkemizde kariyer yapan birçok mezunumuz bulunmaktadır.


Yurtdışı Hukuk eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz hukuk okuyabilir miyim?

Ülkemizde olduğu gibi, yurtdışında özellikle Avrupa Ülkelerinde, yabancı öğrencilerin de eğitimlerine katkı olması noktasında, burs ya da kredi almalarına önem verilmektedir. Eğitiminize katkıda bulunması için siz de bu olanaklardan yararlanabilirsiniz. Hem özel kurum ile vakıfların, şirketlerin, hem de kamu tarafından sunulan bursların taleplerinde bulunabilirsiniz. Yarı ya da tam burs alabilirsiniz. Kredi olanakları da bulunmaktadır.


Yurtdışında Hukuk okuyup Türkiye’de çalışmak:

Yurtdışında hukuk eğitiminizi tamamladıktan sonra, siz de ülkemizde kariyerinize başlayabilirsiniz. Hemen öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçere denklik başvurularınızı yapınız. YÖK resmi sitesinden eğitim belgelerinizi göndermeniz gerekmektedir ve bu şekilde inceleme yapılmaktadır. Denklik başvurunuzun olumlu sonuçlanmasından sonra, stajlarınızı yaparak avukatlık yapabilirsiniz. Hakim ve savcı olarak görev yapmak için sınavlara girebilirsiniz.


Yurtdışında Hukuk Okumak Şartları:

Yurtdışında hukuk okumak için sınava girmeyeceksiniz ve lise diplomanızla başvurularınızı yapabilirsiniz. Diploma ya da mezuniyet belgesi ile transkript ile birlikte, vize ve okula kabul için gerekli kimlik belgelerinin hazırlanması yeterli olacaktır.


Yurtdışı Hukuk Eğitimi Taban Puanları:

Ülkemizde malum, hukuk fakültelerinde eğitim alabilmek için gerçekten yüksek puanlar almanız gerekmektedir. Belki sınavda heyecanlanacak ve bildiklerinizi bile unutacaksınız. Başarılı bir öğrenci olsanız bile, hak ettiğiniz halde hukuk fakültesine giremeyeceksiniz. Oysa, yurtdışı hukuk eğitiminde bir sınav şartı ve hukuk taban puan sistemi söz konusu değildir. Direk kaydınızı yaptırabilirsiniz.


Yurtdışı Hukuk Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Not ortalaması yüksek olan öğrenciler, yurtdışında hukuk eğitimi aldıkları fakültelerinden, ülkemizdeki bir hukuk fakültesine yatay geçiş yapabilirler. Hazırlık sınıfı hariç olmak üzere, lisans senelerinizde yatay geçiş başvurunuzu yapabilirsiniz. Not ortalamanızın yüksek olmasını gerektiğinin tekrar altını çizelim.


Yurtdışında Hukuk okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Liseden mezun olacak ya da mezun olan öğrencilerimiz, öğrenci danışmanlarımızla hukuk fakültelerine ön kayıt için iletişime geçebilirsiniz. Kayıt tarihleri ise, genel olarak Mayıs 15’ten sonra başlamaktadır. Bu tarihte kontenjanların dolmaması için ihmalkar olmayın ve kaydınızı yaptırın.


Yurtdışında Hukuk okumak istiyorum:

Uluslararası geçerli hukuk eğitimi almanız size küresel anlamda kariyer olanaklarını sağlayacaktır. YÖK denkliği ile ülkemizde mesleğinizi yapabilirsiniz. Hukuk fakültesinden mezun olan bir genç, birçok mesleği yapabilir. Hukuk eğitimi genel bir eğitimdir. Öncelikle bu eğitim konusunda doğru bir karar verdiniz. Yurtdışında, Bologna kriterlerinde eğitim alarak mavi diplomanızı elinize almanız ise, size birçok ülkede mesleğinizi yapma şansını verecektir.


Yurtdışında Hukuk Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Avrupa Ülkelerinde ve birbirinden gelişmiş ülkede, üniversitelerde hukuk eğitimi almak demek, uygun harç rakamları ve yaşam giderleri ile öğrenci olmak demektir. Burs ve kredi olanaklarından yararlanabilirsiniz. Part time ve full time olarak bir yandan da çalışabilirsiniz.


Yurtdışında Hukuk okumak mantıklı mı?

Hukuk eğitimi, kişiliğinizi geliştirecek, sizi hayata hazırlayacak son derece kapsamlı bir eğitimdir. Ayrıca geniş çalışma alanları sunmaktadır. Yurtdışında, alanlarında mükemmel eserler sunan hocalardan bu eğitimi almak size mükemmel bir katkı sunacaktır.


Yurtdışında Hukuk okumak zor mu?

Yurtdışında hukuk eğitiminde öğrencilerin hocaları ile yakından iletişim kurmasına, bu sayede, her detayda öğrencilerin yanında olmaya önem verilmektedir. Modern kampuslarda, kütüphane ve önemli kaynak eserlerden sınırsız şekilde yararlanarak, kendinize güvenen şekilde meslek eğitiminizi alabilirsiniz.


Yurtdışında Türkçe Hukuk eğitimi veren üniversitelerin Hukuk fakülteleri var mı?

Yurtdışında Türkçe destekli olarak ve ülkemizden gelen hocaların da derslere girdiği hukuk fakültelerinde eğitim almaya ne dersiniz? Bunun için öğrenci danışmanlarımızdan her zaman en doğru ve güncel bilgileri alabilirsiniz.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1