Azerbaycan’da Dil Kursu

Azerbaycan Dili

Azerbaycanda dil kursu

Azerbaycan’da dil kursu, Türkiye’de en çok konuşulan üçüncü dildir. Aynı zamanda Azerbaycan’ın ulusal dili ve birçok İranlı Azerbaycanlı konuşmacı için ikinci bir dildir. Azerbaycan dili Türkçe ile yakından ilişkilidir ancak farklı bir yazı sistemi ve gramerine sahiptir.

Azerbaycan’ın ana dili Azerice’dir. Dilin adı, ortaya çıktığı bölgenin adından gelir – Azerbaycan (Azerice: آئریان).

Başvuru

Azerbaycan’da dil kursu Eğitimi Neden Bu Kadar Önemli Hiç Düşündünüz Mü?
Azerbaycan’da eğitim en önemli konulardan biridir. Eğitim, ülkenin ekonomisinin ve siyasi statüsünün güçlendirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle varlıklı ailelerden gelen öğrenciler için ücretsizdir. Dünyanın birçok ülkesinde öğrencileri geleceğe hazırlamak için erken yaşta eğitim verilmektedir. Azerbaycan’da eğitim esas olarak Rus dilinde verilmektedir, bu da bundan yararlanabilecek insan sayısını sınırlandırmaktadır. Azerbaycan önemli bir dildir.

Azerbaycan’da dil kursu, 19. yüzyıl Avrupa okulları tarafından tanıtıldığında çok erken başlamıştır. Bu ilk okullar çoğunlukla kiliseler ve kulüpler gibi özel kuruluşlar tarafından yönetiliyordu. Daha sonra Azerbaycan hükümeti, eğitim dili olarak Rusça’yı vurgulayan bir ulusal okul sistemi kurdu. Rusça, o dönemde dünyaca tanınan bir dil olduğu için eğitim amaçlı tercih edilen dil haline geldi.Bu sistem Azerbaycan’a özgüydü, çünkü o dönemde başka hiçbir ülke bu eğitim anlayışını benimsememişti.

Azerbaycan’da dil kursu Azerbaycanlı öğrenciler 6 yaşından 12 yaşına kadar zorunlu eğitime devam etmektedir.

Öncelikli olarak mesleki kurslara odaklanan diğer kursiyerler, makine mühendisliği veya inşaat işleri gibi konuları incelerler.

Azerbaycan, dünyanın en fakir ülkelerinden biri olmasına rağmen, bağımsızlık döneminden 1918-1921’de hala Rus İmparatorluğu topraklarının bir parçası olduğu zamandan beri vatandaşlarına uluslararası kabul görmüş kaliteli eğitim vermeyi başardı. Azerbaycan’da dil kursu ülkede kullanılan eğitim sistemi benzersizdir, çünkü tüm vatandaşlar sosyoekonomik durumları ne olursa olsun gençken tek bir çatı altında zorunlu eğitimden geçerler. Bu, neden bu kadar çok Azerbaycan vatandaşının yurtdışında başarılı olduğunu açıklıyor – eğitim yoluyla hem pratik hem de akademik olarak iyi donanımlılar!

Eurostar olarak her daim yanınızda olan profesyonel kadromuz ile sizlere destek vermek için bizim ile iletişime hemen şimdi iletişime geçin.

Azerbaycan’da Dil Kursu

Puanla
[OY: 4 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1