Bulgaristan Yüksek Lisans

Bulgaristan yüksek lisans ile mesleki hedefleriniz uğruna emek harcadığınız yolda emeklerinizin karşılığını sonuna kadar alabileceksiniz. Hem eğitim seviyenizi daha da güçlendirecek hem de yeni bir dil öğrenerek daha nitelikli bir kişi haline gelebileceksiniz. Kariyerinizi yükseltmek Bulgaristan yüksek lisans eğitimi ile mümkün olabilecektir.

Bulgaristan’da Yüksek Lisans Eğitimi

Bulgaristan lisans öğrenimini tamamlayan öğrenciler için bölümünde yükselmeyi sağlayan yüksek lisans olanağını ve doktora imkânını çok cüzi maliyetler ile sağlamaktadır. Birçok Türk öğrencinin tercih ettiği ülkelerden biridir. Bu ülke yüksek kalitede eğitim programlarının sağlandığı Avrupa’da kabul görmüş üniversiteleri ile eğitim veriyor. Bulgaristan hem yaşam koşulları hem de doğal güzellikleri açısından da birçok Türk öğrencinin tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Eurostar vasıtasıyla sizler de yüksek lisans eğitimi için bu ülkede ki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans Eğitim Süresi-Kaç Yıl?

Bulgaristan üniversitelerinde yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler lisans eğitimi sonrasında yapacak oldukları başvuruları ile çeşitli üniversitelerde alanlarında bilim uzmanı yüksek mühendis yüksek mimar uzman hekim gibi unvanlara sahip olacaklardır. Türkiye’de yüksek lisans eğitimi almak için ALES ve benzeri sınava girmeniz gerekmektedir. Ancak yurt dışında özellikle de Bulgaristan‘da bu üniversitelerde eğitim alabilmek ve mavi diploma sahibi olmak için hiçbir sınav şartı aranmamaktadır. Bulgaristan’da yüksek lisans eğitimi üç dönem yani 1,5 yıl sürmektedir. Dönem için belirlenen harç ücreti ise 1000 Euro olarak belirlenmiştir. Eğitim dili bazı üniversitelerde İngilizce olurken bazı üniversitelerde Türkçe ve farklı şekilde dillerde de olabilmektedir. Tezli ve tezsiz yüksek lisans eğitim programlarının süresi değişiklik gösterdiği gibi bölümlere göre de bu süre değişebilir.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans YÖK Denkliği Var mı?

Bulgaristan’da yüksek lisans YÖK denkliği olan üniversiteler de sizlere sağlanıyor. Bulgaristan üniversitelerinin birçoğu Avrupa standartlarında hizmet veriyor. Bu üniversitelerde sahip olduğunuz diplomanız ile Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de iş olanakları sizlere sağlanacak şekilde diplomanız geçerliliğini koruyor. Eurostar vasıtasıyla yapacak olduğunuz başvurularınız hızlı bir şekilde kabul edilecek ve yüksek lisans eğitimi için sorun yaşamadan eğitim fırsatları sizlere sağlanacaktır.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denkliği olduğu halde eğitim gördüğünüz süre boyunca YÖK’ün gerçekleştirmiş olduğu değişiklikler veya sizin eğitim gördüğünüz üniversitenin eğitim şeklinin değişmesi nedeniyle YÖK denklik sınavına gerek duyulabilir. Eurostar vasıtasıyla denkliği olan üniversitelerde yüksek lisans eğitimi aldığınızda bu sınava girme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak bazı özel durumlarda denklik sınavı kaçınılmaz hale gelir. Bu sınav ile diplomanızın Türkiye’de de geçerli hale gelmesi sağlanır.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Bulgaristan’da yüksek lisans eğitimi için harcayacak olduğunuz ücretler oldukça idealdir. Dönemlik harç ücretleri 1000 Euro ile 2000 Euro arasında değişmektedir. Eğitim dili bazı bölümlerde İngilizce olurken bazı bilimlerde Bulgarca veya Türkçe eğitim görebileceğiniz bölümler de bulunmaktadır.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Bulgaristan üniversitelerinde YÖK denkliği olan üniversiteler sınavsız eğitim görebilmeniz mümkün olacaktır. Türkiye’deki üniversitelerde ALES puanı eğitiminiz de yüksek lisans gerçekleştirebilmeniz için şart olurken yurtdışındaki üniversitelerin birçoğunda bu şart aranmamaktadır. Eurostar vasıtasıyla Bulgaristan üniversitelerine yapacak olduğunuz başvuru ile ALES veya diğer sınav şartı aranmaksızın eğitim fırsatları sizlere sağlanacaktır.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans TOEFL Puanı, IELTS Puanı, YDS Puanı Gerekli Midir?

Bulgaristan Avrupa standartlarında eğitim fırsatlarını öğrencilere sağlayan üniversitelere sahiptir. Bu üniversitelerde YÖK denkliği bulunmaktadır ve eğitim için başvuru oluşturmanız sağlanırken taban puanı şartı veya sınav şartı aranmaksızın eğitim verebilmeniz mümkün hale gelmektedir. Bunun için hiçbir sınava girmenize gerek kalmadan yalnızca lisans diplomanız ile Bulgaristan üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Bulgaristan üniversiteleri YÖK denkliği bulunmaktadır ve Bulgaristan üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi için başvuru oluşturan öğrenci sayımız her geçen yıl biraz daha artmaktadır. YÖK denkliği olmayan üniversitelerde eğitim görmek yerine Eurostar vasıtasıyla denkliği tanınmış üniversitelerde eğitim fırsatları sizlere sağlanıyor. Bu üniversitelerde dil başta olmak üzere birçok avantajı eğitiminiz sırasında sizlere sunulmaktadır. Bu nedenle Eurostar vasıtasıyla yurtdışı eğitim programlarına katılan öğrenci sayımız gitgide artmaktadır.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Bulgaristan’da yüksek lisans eğitimi için hiçbir şart aranmamaktadır. Yüksek lisans okumak için yalnızca lisans diplomanızın olması ve eğitim gördüğünüz süre boyunca dilimizi geliştirilmiş olmanız yeterlidir. Bunun dışında Eurostar vasıtasıyla yüksek lisans eğitimi için oluşturacak olduğunuz başvurularınız ile Bulgaristan üniversitelerinde Avrupa standartlarına uygun eğitim olarak mavi diploma sahibi olabilirsiniz.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans Bursları-Burslu ya da Ücretsiz Yüksek Lisans Okuyabilir Miyim?

Yurtdışı eğitimi için teşvik amacıyla verilen bursların sayısı giderek artmaktadır. Birçok üniversitede eğitim için burs imkanından yararlanabileceğiniz gibi Bulgaristan tarafından öğrencilere sağlanan burslar da oldukça ideal bir şekilde eğitim görmenizi sağlıyor.


Bulgaristan’da Doktora Okumanın Avantajları

Bulgaristan tarihi coğrafi ve doğal güzellikleri açısından birçok kişinin ziyaret etmek istediği ülkeler arasında bulunuyor. Eğitim konusunda da oldukça başarılı bir şekilde eğitim fırsatı sağlayan Bulgaristan üniversiteleri sizlere YÖK denkliği olan üniversitelerde eğitim fırsatları sağlamaktadır. İş bulma konusunda sorun yaşamayacağınız yüksek lisans diplomanız ile Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde iş olanaklarını değerlendirebilmeniz mümkün hale gelir.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans Mezunlarınız Var Mı?

Bulgaristan’da yüksek lisans okumanın birçok avantajı bulunuyor. Başta yeni bir ülke tanımak yurtdışından gelen birçok öğrenci ile uluslararası bir platformda eğitim görmek gelişmiş teknolojiden yararlanabileceğiniz eğitim sınıflarında eğitim görmek ve aynı zamanda eğitim boyunca katıldığınız seminerler, tezler, projeler ve eğitim alanınıza göre staj döneminizi geçirmeniz sizlere iş olanaklarını sağlarken yeni fırsatlar oluşturmayı kolaylaştıracaktır.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Türkiye’de çalışabilmek için yurtdışı üniversitelerinden mezun olmanız sorun olmayacak iş olanaklarını değerlendirirken Bulgaristan üniversitelerinin YÖK denkliği olduğunu ve sizlere sorun yaşatmayacak olduğunu bilmeniz gereklidir. Birçok fırsatı ayağınıza getirecek olan Eurostar eğitim gören birçok kişiye göre çok daha başarılı bir şekilde mesleğinizi icra edebilmenizi sağlayacaktır.


Bulgaristan’dan Yüksek Lisans Okumanın Şartları

Bulgaristan’da yüksek lisans eğitimi için hiçbir şart aranmıyor. Yalnızca lisans diplomanızın olması Bulgaristan’da eğitiminize sürdürebilmemiz ve kendinizi geliştirmeniz için yeterli oluyor. Eurostar vasıtasıyla Bulgaristan’da eğitim kurumlarında eğitim fırsatları sizlere sağlanırken puan şartı da aranmıyor.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans Eğitimi ALES Şart Mı? Puanları Nedir?

Bulgaristan üniversitelerinde yüksek lisans için ALES şartı aranmamaktadır. Türkiye’de eğitim kurumlarında yüksek lisans için ALES şartı aranırken Bulgaristan’da sınav şartsız yüksek lisans fırsatlarını değerlendirebilmeniz mümkün olacaktır.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans Okurken Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Yatay geçiş şartları o yıl ki sınav sistemine göre belirlenmektedir. ÖSYM tarafından yatay geçiş için uygun şartlar oluşturulduğunda geçiş başvurunuz kabul edilecektir. Bu konuda Eurostar sizlere gerekli desteği sağlayacak ve geçiş için başvurunuzu oluşturduğunuz takdirde sorunsuz bir şekilde işlemlerinizin gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans İçin Gerekenler Ve Başvuru Tarihleri

Bulgaristan’da yüksek lisans için yalnızca lisans diploması şart bulunuyor. Başvuru tarihleri her üniversite için farklılık gösterse de Eurostar bu konuda sizlere gereken özeni ve desteği sağlıyor.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans Okumak İstiyorum

Bulgaristan’ın eğitim kurumlarında yüksek lisans fırsatlarını değerlendirirken karşınıza çıkacak olan seminerler, konferanslar, pratik ve teorik bilgileri edinebileceğiniz birçok uygulama ve aynı zamanda staj döneminde sağlayacak olduğunuz başarılar ile iş olanakları ayağınıza gelebilir. Eğitim sırasında sağlayacak olduğunuz başarı ortalamanız ile kendinize çok daha hızlı geliştirebilir ve yüksek kazanç sağlayacağınız alanlarda çalışmaya başlayabilirsiniz.


Bulgaristan’da Yüksek Lisans Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Yüksek lisans eğitimi için Bulgaristan üniversitelerinde farklı bölümler için farklı harç ücretleri belirlenmiştir. Bir dönemlik harç ücreti ortalama 100 Euro ile 2000 Euro arasında değişmektedir. Türkiye’de yüksek lisans için ödeyecek olduğunuz ücretlerden buna benzer oranda talep ediliyor. Bu nedenle sizler de sorunsuz bir eğitim ve birçok avantajı da yanında sağlamasını istiyorsanız Bulgaristan üniversitelerinde yüksek lisans tercih edebilirsiniz.


Bulgaristan’da Türkçe Doktora Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Bulgaristan’da yüksek lisans eğitimi için Türkçe eğitim sağlayan fakülteler bulunmaktadır. Bu üniversitelerin hangileri olduğu ve hangi özellikler ile eğitim verdikleri gibi birçok konuda Eurostar sizlere gerekli özeni ve desteği sağlıyor.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1