Litvanya Yüksek Lisans

Lisans mezunu olmak iş bulmak konusunda yeterli olmayabilir. Litvanya Yüksek lisans programları ile üst seviye eğitim almak mümkün. Ayrıca yüksek lisans sonrası uygun maliyetler ile doktora yapmanız da mümkün olacaktır. Sizi diğerlerinden ayıracak kaliteli bir eğitim alabilmek için Litvanya yüksek lisans eğitimi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Kuzey Avrupa’nın sevimli ülkelerinden biri olan Litvanya, modern yapısı, doğal güzellikleri ve insanları ile kıtanın örnek ülkelerinden biridir. Litvanya, üç Baltık Ülkesi’nden biridir. Denize kıyısı olan, mavi ile yeşilin birleştiği bir ülkedir. Nüfus daha çok kıyı alanlarında olmakla birlikte, son derece huzurlu, temiz ve suç oranı düşük olan ülkedir. Ülkenin başkenti Vilnius’tur. Bir Avrupa Ülkesi olan Litvanya, ekonomik olanakları ile diğer Avrupa Ülkeleri nazarında çok daha ucuzdur. Eğitim masrafları da buna dahildir. Aynı kalitede bir eğitimi, Almanya, Fransa, İngiltere gibi ülkelere oranla çok daha ekonomik rakamlarla yapabilirsiniz.
Litvanya Üniversiteleri, sunduğu seçkin eğitimlerle öğrencilerimizin de ilgisini çekmektedir. Çekmelidir de. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, ülkenin en prestijli ve akreditasyonları olan üniversiteleri ile bu noktada işbirlikleri yapmaktayız. Öğrencilerimizin bir sınav şartı olmadan Litvanya Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimleri almalarını sağlamaktayız.


Litvanya’da Yüksek Lisans Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Genellikle, Litvanya Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimleri iki sene sürmektedir. Eğitim İngilizce olarak verilmektedir. Dil seviyeleri yeterli olmayan öğrenciler ise, hazırlık dönemi kapsamında dil eğitimini almaktadır.


Litvanya’da Yüksek Lisans YÖK Denkliği Var Mı?

Avrupa Üniversiteleri olan Litvanya Üniversiteleri’nde, Bologna esaslarına uygun eğitim verilmektedir. Akreditasyonu olan kurumlardır ve buna bağlı olarak üniversiteler YÖK tarafından tanınmamaktadır. YÖK denklikleri de bulunmaktadır.


Litvanya’da Yüksek YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Litvanya Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimlerini tamamlayarak, diplomalarını alan gençlerimiz, kamu alanında diplomalarının geçerli olması için, YÖK denklik başvurularını yapmalıdır. Direk denklik kararı verilebilir ancak, incelemeye göre öğrencilerin eğitim aldıkları derslerden denklik sınavına girmeleri de gerekebilir.


Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Bir yandan, ülkede yüksek lisans alırken, uygun olduğunuz zamanlarda, diğer yandan ülkemizde çalışmaya başlayabilirsiniz.


Litvanya’da Yüksek Lisans Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Eğitim içeriği, kalitesi ve modern donanımları aynı olması ile birlikte, diğer Avrupa Ülkeleri’ne oranla, çok daha ekonomik rakamları Litvanya Üniversiteleri’nde bulacaksınız. Buna göre, 2400 EURO ile başlayan yüksek lisans harçları, 4.000 EURO arasında değişmektedir. Harç rakamlarının, hem ülkemiz, hem de diğer Avrupa Ülkeleri Üniversiteleri ile kıyaslandığında çok daha ekonomik olduğu görülmektedir.


Litvanya’da Yüksek Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Litvanya’da bir sınava girmeden yüksek lisans için başvurularınızı yapabilirsiniz. Tüm işlemler için öğrenci danışmanlarımız sizinle olacaktır. Başvurularınızı doğru ve eksik olmadan yapacaksınız. Lisans diplomanızın öğrenim belgesi ile transkriptinizin olması ön kayıt için yeterlidir.


Yüksek Lisans TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Litvanya Üniversiteleri birçok Avrupa Üniversitesi gibi, uluslararası sınavları tanımaktadır ve geçerli kabul etmektedir. Buna göre, öğrencilerimiz, girdikleri ve geçerli puan aldıkları TOEFL, İELTS ile YDS puan belgelerini başvurularına eklemelidir. Bu sayede, dil seviyeniz geçerli kabul edilecektir.


Yüksek Lisans Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Litvanya Üniversiteleri’ne olan ilgi giderek artmaktadır. Bu durum, hem Avrupa Ülkeleri, hem de ülkemiz öğrencilerimiz için geçerlidir. Birçok öğrencimiz çeşitli alanlarda ülke üniversitelerde yüksek lisans öğrencisidir.


Litvanya’da Yüksek Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

yüksek lisans eğitimi almayı hedefliyorsanız, web sitemiz, telefonlarımız ve merkezimiz üzerinden, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçmelisiniz. Bu sayede karar ile başvurularınız eksiksiz olacaktır. Başvurmak için, kayıt süreleri içinde, lisans diplomanız ve transkriptiniz eklenmelidir. Öte yandan, yüksek lisans için bölüm seçerken, lisans eğitimlerinizde bağlantılı şekilde temel dersleri aldığınız bölümlerde başvuru yapabilirsiniz.


Litvanya’da Yüksek Lisans Okumanın Avantajları?

Eğitim kalitesi yüksek ve prestijli üniversitelerde yüksek lisans eğitimi alacaksınız. Üstelik bunu, diğer ülkelere oranla son derece ekonomik harçlar ve yaşam giderleri ile yapacaksınız. Bir sınav şartı olmadan, yabancı dilinizi de geliştirme fırsatını elde ederek eğitiminizi alabileceksiniz. Sosyal açıdan kendinizi geliştirme fırsatınız olacak, birçok farklı ülkeden yaşıtlarınızla tanışabileceksiniz. Öte yandan, kaliteli ve size ışık tutacak hocalardan derslerinizi alacaksınız.


Litvanya’da Yüksek Lisans Mezunlarınız Var Mı?

Litvanya Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimlerini alan ve mezun olan birçok öğrencimiz bulunmaktadır.


Litvanya’da Yüksek Lisans Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Yüksek Lisans Okuyabilir Miyim?

Ülkemizde, lisans ile yüksek lisans eğitimleri alan öğrencilerimiz nasıl, devletimiz tarafından verilen burslara başvuru yapmakta ise, yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz de burs için başvurularda bulunabilirler. Öte yandan, Avrupa Birliği kapsamında birçok eğitim burslarının olduğunu da belirtelim. Litvanya bünyesinde burs olanaklarını da değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde eğitiminizde ekonomik anlamda, oldukça etkili yardımlar alabilirsiniz.Tam burslar ile eğitiminizi ücretsiz ile yapabilirsiniz.


Litvanya’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Litvanya Üniversiteleri’nden, mavi diploma, yani Europass diploma alarak mezun olacaksınız. Bu sayede YÖK denkliği bakımından avantajlı olan bir diplomanız olacak. Öte yandan, bu sayede, dünya ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de çalışabileceksiniz. Kamu alanında kariyer yapmak isteyebilirsiniz. Akademik kariyer yapmak ya da doktora ile eğitiminize devam etmek isteyebilirsiniz. YÖK denkliği ile bunları yapabilirsiniz.


Litvanya’da Yüksek Lisans Okumanın Şartları

Litvanya’da yüksek lisans eğitimi almak için bir sınava girmenize gerek yoktur. Lisans eğitiminizi tamamlayarak lisans diplomanızı almalısınız. Ön kayıt süresinde başvuruların yapılması gerekmektedir. Bundan sonra, belgelerinizi temin ederek kayıtlarınız için öğrenci danışmanlarımızla birlikte başvuru dosyasını hazırlayabilirsiniz. Lisans eğitimlerinizde derslerini aldığınız bölümlerde yüksek lisans yapabileceğinizi belirtelim. Not ortalamanızın da düşük olmaması elbette önemlidir.


Litvanya’da Yüksek Lisans Eğitimi Ales Şart Mı? Puanları Nedir?

Litvanya Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimi almak için ALES şart değildir.


Litvanya’da Yüksek Lisans Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Yatay geçiş konusunda üniversiteler üzerinden farklı uygulamalar bulunmaktadır. Buna göre, derslerinde başarılı olan öğrencilerimizin tez aşamasında, yatay geçiş yapabileceklerini belirtelim.


Litvanya’da Yüksek Lisans İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Lisans diploması, transkript ve öğrenci belgesi ön kayıt için eklenmelidir. Yüksek lisans başvuru formu da doldurulmalıdır. Ön kayıt başvuruları için süre esnektir. Başvuru sonuçlanmasından sonra, Mayıs ile Eylül tarihleri arasında kayıt işlemleriniz için başvuru ile takip yapabilirsiniz.


Litvanya’da Yüksek Lisans Okumak İstiyorum

Litvanya Üniversiteleri’nde not ortalamanızın uygun olması ve lisans diplomanızla birlikte lisans eğitiminizi tamamlamanız durumunda yüksek lisans eğitimlerinizi alabilirsiniz. Mühendislik bölümleri, sosyal bölümler eğitimleri, sağlık bilimleri, bilişim, turizm, mimari, işletme ve iktisat bilimleri, eğitim bilimleri kapsamında çok sayıda bölümde eğitimlerinizi alabilirsiniz. Kütüphaneler kaynak ihtiyaçlarınız için size cevap verecektir. Öte yandan, rehber hocalarınız da hem derslerinizde, hem de tez hazırlık aşamasında size yardımcı olacaktır.


Litvanya’da Yüksek Lisans Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Litvanya’da yüksek lisans harç rakamlarının gerçekten uygun olduğunu belirtmiştik. Genel anlamda kampus olanaklarının geniş olmasıyla, konaklama seçeneklerinin yurtlarda ya da daire ile odaların kiralanması ile olabileceğiniz belirtelim. Uygun rakamlarla aylık geçimlerinizi sağlayabilirsiniz. Yeme içme, ulaşım gibi harcamalarınız bu ülkede fazla olmayacaktır. Uygun fiyatlı restoranlarda öğrenci olarak öğünlerinizi alabilirsiniz. Üniversitelerin kampuslarında bu şekilde mekanlar bulunmaktadır.


Litvanya’da Türkçe Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Litvanya’da üniversitelerin özellikleri ile Türkçe ya da Türkçe destekli eğitim konusunda bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. .

Litvanya Lisans
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1