Kosova'da Üniversite Eğitimi

Avrupa’nın en görkemli ve saygın üniversitelerine sahip Kosova’da üniversite okuma şansı öğrenciler için cezbedici olanaklar arasında yerini almayı sürdürüyor. Büyümeye ve gelişmeye devam eden Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı sayesinde Kosova’da sınav şartı olmadan hemen diplomanız ile üniversite eğitimi görmeye başlayabileceksiniz.

Kosova'da Eğitim

İçindekiler

Kosova’da Üniversite

Kosova’da birçok alanda eğitim imkanı Türk öğrencilere sağlanmaktadır. Ayrıca tıp, eczacılık, mühendislik, mimarlık, lojistik ve kültür sanat bilim dalında birçok alanda eğitim görebilmeniz cazip olanakları ile sağlanmaktadır. Bununla birlikte danışmanlarımız vasıtasıyla yüzlerce öğrenci yurt dışında birçok ülkede eğitim imkanına sahip oluyor.


Kosova’da üniversite eğitimi eğitim süresi – kaç yıl?

Kosova üniversitelerinin her birinde eğitim fırsatı Türk öğrencilere sağlanıyor. Özellikle üniversitelerde eğitim süreleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm konularda danışmanlarımız sizlere gereken bilgi ve desteği sağlayacaktır. Kosovada üniversite tıp  fakültesi, sağlık alanındaki alanlarda 3 ile 5 yıl arasında lisans eğitimi alabileceğiniz bu üniversitelerde mühendislik bölümlerinde yine 3 yıl minimum eğitim süresi bulunmaktadır.


Kosova’da üniversite eğitimi YÖK denkliği var mı?

Kosovada üniversite eğitim alacağınız üniversitelerin birçoğu son yıllarda YÖK denkliğine sahiptir. Ayrıca Türkiye’de ve yurt dışında iş ararken zorlanmayacaksınız. Lisans diplomanızın geçerli sayılacağı Kosova üniversiteleri arasında hem özel üniversiteler hem de devlet üniversiteleri bulunmaktadır. Ayrıca burslu eğitim alabilmek için sahip olabileceğiniz Kosova üniversitelerinde YÖK denkliği bulunmayan üniversiteleri tercih etmeniz sizlere denklik talebinde bulunma nedeni olacaktır.


Kosova’da üniversite YÖK denklik sınavı nedir?

Kosovada üniversite zaman eğitim gördüğünü süre içerisinde üniversitelerin özellikleri değişiklik gösterebiliyor. Kosova üniversitelerinde eğitim görürken YÖK’ün yapmış olduğu düzenlemeler veya üniversitelerin eğitim sistemleri ile ilgili yenilikler nedeniyle denkliğin kalkması durumunda YÖK denklik sınavına girerek Türkiye’de de diplomanızı geçerli kılmanız gerekmektedir.


Kosova’da üniversite okuyup Türkiye’de çalışabilir miyim?

Kosova’da üniversite eğitimi sonrasında Türkiye’de çalışmanız için hiçbir engel bulunmuyor. Dolayısıyla danışmanlarımız aracılığıyla başvuru yapacağınız üniversitelerde YÖK denkliği bulunuyor. Üniversitelerde eğitim görmek istediğinizde mavi diploma almanız mümkün olacaktır.


Kosova’da üniversite eğitimi kaç para, fiyatları nedir?

Kosova üniversitelerinde eğitim görmek için ciddi bir harcama yapmanız gerekmiyor. Dolayısı ile kosovada üniversite Avrupa standartlarında eğitim imkanını Türk öğrencilere sağlayan Kosova üniversitelerinde eğitim bölümlerine göre bir miktar değişiklik gösteriyor olsa da 1500 ile 2500 Euro arasında yıllık harç ücretleri değişmektedir.


Kosova’da üniversite eğitimi sınavsız mümkün mü?

Kosova üniversitelerinde sınavsız eğitim fırsatı Türk öğrencilere sağlanmaktadır. Sınav şartı olmayan üniversiteler de stres ve kaygı yaşamadan en önemlisi de puan tutturma problemi olmadan eğitim görebilmeniz sağlanıyor.


Kosova’da üniversite okuyan Türk öğrenci sayısı kaç kişidir?

Bizim vasıtamızla Kosova’da üniversite okuyan Türk öğrenci sayısı her yıl biraz daha artmaktadır. Yurt dışında eğitim artık Türk öğrenciler için popüler hale geldi ve sınav şartı olmayan üniversitelere birçok öğrencimiz başvuru yapıyor. kısacası gerekli belge ve yeterlilikleriniz olduğu sürece Kosova’da üniversite okuyabilirsiniz. Kosova’da öğrenci sayısı 330 civarındadır.


Yabancı Dil Destekli Üniversite Eğitimi

Özellikle Kosova’da üniversite eğitimi için İngilizcenizin gelişmiş olması yeterli olacaktır. Ayrıca lise diplomanızın olması ve tercih edeceğiniz bölüme göre diploma puanının yüksek olması bu üniversitelere başvuru yaparken sizlere avantaj sağlayacaktır.


Kosova’da üniversite okumanın avantajları

Kosova’da üniversite eğitimi alırken birden fazla dil öğrenme imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun dışında Kosova üniversitelerinde europass mavi diploma olanağı Türk öğrencilere sağlanmaktadır. Mesela Türkiye’ye çalışmak için geldiğinizde mezun olduğunuz üniversitelerin kalitesi sayesinde Türkiye’de eğitim gören birçok öğrenciye göre ön planda olacaksınız. Kısacası dil konusunda kendinizi geliştirmeniz ön planda yer almaktadır.


Kosova’da üniversite bitirenler mezunlarınız var mı?

Kosovada üniversite eğitim imkanı sağlanırken Türk öğrencilerin birçoğu yurt dışında eğitimin hayalini kuruyor. Danışmanlarımız aracılığıyla hayallerini gerçekleştirdiğimiz birçok öğrencimiz yurtdışındaki üniversitelerden mezun olarak diplomalarını aldılar. Ayrıca kariyerlerine hem yurt dışında hem de Türkiye’de adım attılar. Kosova üniversitelerinden mezun olan ve hem Türkiye’de hem de Avrupa ülkelerinde çalışmayı sürdüren öğrencilerimiz bulunuyor.


Kosova’da üniversite eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz fakülte okuyabilir miyim?

Kosovada üniversite devlet bursları başta olmak üzere vakıf ve derneklerin vermiş olduğu eğitim bursları ve bireysel burslar da Türk öğrenciler için cazip olanaklar ile sağlanmaktadır. Bununla birlikte üniversitelerde eğitim görürken alacağınız burslar başarınız ve gelir düzeyine göre değişiklik gösteriyor. YÖK denkliğine sahip üniversitelerde kazandığınız haklarımız ile ücretsiz veya yarı burslu olarak eğitim fırsatları sizlere sağlanacaktır.


Kosova’da üniversite okuyup Türkiye’de çalışmak

Kosovada üniversite eğitim gördükten sonra Türkiye’de çalışmanız mümkün olacaktır. Hiçbir başvuru yapmadan veya hiçbir vasfa sahip olmanıza gerek kalmadan taban puanı ve sınav şartı olmayan üniversiteler de eğitim gördükten sonra böylece elde ettiğiniz diploma ile Türkiye’de eğitim alan birçok öğrenciye göre avantajlı bir şekilde iş bulabilirsiniz.


Kosova’da üniversite okumak şartları

Özellikle Kosova’da üniversite eğitimi için hiçbir şart aramıyor. Lise diplomasına sahip olan tüm öğrenciler için birçok bölümde eğitim fırsatı sağlanmaktadır. Sınav şartı olmayan üniversiteler sizlere sağlayacak olduğu eğitim ile avantajlı bir şekilde kariyerinize adım atmanızı sağlamaktadır.


Kosovada üniversite eğitimi taban puanları

Kosova üniversitelerinde taban puanı ve sınav şartı bulunmamaktadır. Dolayısı ile yalnızca lise diploma ortalamanızın yüksek olması Kosova üniversitelerinde tercih yaparken kolayca kaydınızın yapılmasını ve başvurunuzun kabul edilmesini sağlayacaktır.


Kosova üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Kosova’daki eğitim kurumlarından Türkiye’ye yatay geçiş yapabilmeniz her yıl mümkün olmamaktadır. Mevzuat her yıl değişmektedir. Bununla alakalı en doğru bilgiyi yurtdışı yatay geçiş mevzuatını detaylıca okuyarak bilgi alabilirsiniz.


Kosovada üniversite okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri

Kosovada üniversite eğitim için başvuru oluşturmanız Eurostar aracılığıyla çok daha verimli ve kolay olacaktır. Başvurunuzun kabul edilmesi ve birçok özellik konusunda Eurostar sizlere avantaj sağlamaktadır. Başvuru tarihleri ve bu evrakların oluşturulması ile ilgili yine Eurostar danışmanları gereken ilgi ve desteği sağlıyor.


Kosovada üniversite okumak istiyorum

Kosova’da üniversite okumak birçok öğrencinin hayalidir. Avrupa standartlarında eğitim ve Avrupa ülkelerinde çalışma hakkı vaat eden bu üniversiteler Türk öğrencilerin hayallerini süslemektedir. Üstelik sınav şartsız eğitim sağlanıyor olması da Türk öğrenciler en cazip özellik olarak sunuluyor.


Kosovada üniversite okumanın maliyeti kaç para mantıklı mı?

Kosova’da üniversite okumanın maliyeti oldukça düşüktür. Avrupa ülkelerinin birçoğuna göre Kosova üniversitelerinde eğitim imkanı sizlere çok daha ideal ücretler ile sağlanıyor. Üstelik eğitim göreceğiniz üniversitelerin teknolojisi ve sağlamış olduğu olanaklar oldukça fazladır.


Kosovada üniversite okumak mantıklı mı?

Kosovada üniversite eğitim düzeyini yükseltmek istiyorsanız ancak sınav şartı ile öğrenci kabul eden üniversiteler tercih etmek istemiyorsanız Kosova üniversiteleri vereceğiniz en mantıklı karar olacaktır. Bu üniversitelerde sağlanan avantajların yanı sıra geçiş hakkı ve YÖK denkliği de dikkat edilen en önemli konular arasında yer alıyor.


Kosovada üniversite okumak zor mu?

Kosova’da üniversite eğitimi hayallerinizi süslüyor. Bu ülkedeki üniversitelerde özel eğitim yerine uygulamalı ve teknolojik gelişimler takip edilerek dersler verilmektedir. Böylece tüm öğrencilerin daha hızlı anlayabilmeleri ve daha verimli çalışabilmeleri sağlanıyor.


Kosovada üniversite eğitimi veren üniversitelerin fakülteleri var mı?

Kosovada üniversite Özellikle eğitim bazı üniversitelerde ve yalnızca birkaç bölümde sağlanmaktadır. Hangi bölümlerde eğitim sağlandığı ve yalnızca lisans değil yüksek lisans ve master programlarında da eğitim sağlanıp sağlanmadığı konusunda Eurostar danışmanlarınızdan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.


Kosova Üniversiteleri 2018 2019 Eğitim Yılı Erken Kayıtları Başladı

Kosovada üniversite daha iyi bir gelecek, daha yüksek standartlarda bir yaşam düşleyen öğrenciler için şimdi yurtdışı eğitim zamanı. Hayallerinde ki mesleği yapmak isteyen herkes erken kayıtlardan faydalanarak lisans ya da lisans tamamlama eğitimleri ile ilgili olarak Kosova’da eğitimi tercih edebilir.
Avrupa standartlarında bir eğitimi ekonomik fiyatlara almak istiyorsan sende Kosova’da öğrenim gören öğrenciler arasında yerini bugünden ayırt.

“Hiç okula gitmedim. Babam da gitmemişti. O yüzden oğlumun çok iyi bir eğitim görmesini istiyorum.” – Jackie Chan

Kosovada üniversite oldukça zorlu süreçlerden geçerek bugünlere gelmiştir. 2008 yılında bağımsızlığını tek taraflı olarak ilan etmiştir. Sonrasında da AB desteği ile her alanda hızla ilerlemiş; yaralarını sarmıştır. Kosova yaklaşık olarak 2 milyon nüfusa sahiptir. %1.1 i de Türklerden oluşmaktadır. Her geçen gün artış gösteren bir Türk nüfusuna sahiptir. Ülkenin %95’i Müslümandır. Bu sebeple öğrencilerimize karşı herhangi bir ayrımcılık yapılmamaktadır.

Özellikle sen de sevdiğin meslek üzerine bir eğitim almaya hazırsan ve sınavsız bir şekilde dilediğin üniversiteye yerleşebilmek istiyorsan Kosova Üniversiteleri tam sana göre. Kosovada üniversite hem doğal hem de kültürel güzellikleri ile hepimizi büyülemektedir. Sosyalleşmek isteyen öğrencilerin katılım sağlayabileceği birçok festival ve etkinlik düzenlenmektedir.

Ayrıca kış sporları dahil olmak üzere birçok alanda kendini ifade etmek isteyen öğrenciler için önemli fırsatlar da bulunmaktadır. Hemen kararını ver ve sende üniversite öğrencilerimiz arasında ki yerini al. Kosovada üniversite sınav ya da not ortalaması gibi giriş koşulu aranmadan dilediğin bölümün öğrencisi olmanın rahatlığını yaşa. Sayısal bir öğrenci sözel; sözel bir öğrenci ise sayısal eğitim alabilmektedir. Alan şartı aranmamaktadır.


Kosova, Priştine Yaşam Şartları

Bir öğrenci için en önemli konu adaptasyon ve buna bağlı olarak ülkede ki yaşam şartlarıdır. Kosova yaşam koşulları açısından son derece özgürlükçü bir ortam sağlamaktadır. Kosovada üniversite öğrenciler açısından oldukça güvenlidir. Tüm işlemler hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedirler. Ulaşım açısından da öğrenciler rahat etmektedirler. Bir yerden bir yere ulaşım otobüs ya da taksilerle de sağlanabilmektedir.

Kosova tarihi ve kültürel birlikteliğimizi hala yaşattığımız Balkanların en beğenilen ülkelerinden biridir. 2008 yılında bağımsızlığını tek taraflı ilan etmiştir. Her alanda Avrupa birliği standartlarını yakalamak için kendini sürekli geliştirmiştir. Özellikle eğitim konusunda çok mesafe kat edilmiştir. Hem teknolojik hem de laboratuvar olanakları konusunda tam donanımlı olarak eğitim vermektedir. Kosova ekonomik açıdan öğrencilerin bütçelerini sarsmadan onlara eğitim olanağı tanımaktadır. Kosova’da aylık ortalama 500 Euro’ya bir öğrenci geçimini sağlayabilmektedir.

Ev kiraları 150 Euro ile 500 Euro arasında değişmektedir. Genel olarak ev fiyatlarına faturalar dahildir. Evler eşyalı olarak kiralanabilir ve temizdir. Öğrencilerimize Kosovalıların yaklaşımı oldukça sıcaktır. Güvenlik açısından bugüne kadar öğrenciler açısından herhangi bir problem yaşanmamıştır. Yeme içme konusunda oldukça fazla ortak noktamız bulunmaktadır. Yemek konusunda öğrenciler ve aileler zorlanmaktadır.


Türkiye’ye Olan Yakınlık – 75 Dakikada Ulaşım

Türkiye’den uçuş mesafesi yakınlığı ile en çok tercih edilen ülkelerden biridir Kosova. Her gün İstanbul’dan uçuş mevcuttur. Uçuş süresi 75 dakikadır. Türkiye Kosova’dan saat olarak 1 saat ileridir. Ülkede Türkiye vatandaşlarına vize serbestliği mevcuttur. Aileler yılda 90 güne kadar öğrencilerini yanında kalabilmektedirler. Böylece uzun süren hasretlikler yaşanmamaktadır. Aile dilediği gün İstanbul’dan Kosova’ya 75 dakikada giderek gençlerle zaman geçirebilirler. Uçak bileti fiyatları açısından bakıldığında da diğer ülkelerin çok daha altında rakamlara bilet temin etmek mümkündür.

Yurtdışında eğitim alırken sevdiklerinizle görüşebilmek hiç bu kadar kolay olmamıştır. Ayrıca Osmanlı’dan günümüze kadar gelen ve varlığını devam ettiren eserlerle tanışma imkanına sahip olacaksınız. Zengin bir kültüre sahip olan Kosova’da birbirinden farklı kültürlerle tanışacak birçok farklı dil öğrenme şansına da sahip olacaksınız. Hayalleriniz sadece 75 dakikalık uçuş mesafesi uzağınızda sizi bekliyor.


Priştine Üniversum Üniversitesi Avrupa Mavi Diploma

Uluslararası Mavi diploma öğrenciler için oldukça önemlidir. Mavi diploma prestij sağlar. Öğrenciye uluslararası fırsatların kapılarını açar. Sizi toplumda saygın bir yere kavuşturacak olan diplomanız ile hem Türkiye’de hem de 48 Avrupa ülkesinde birçok fırsat sizi bekliyor olacak. Uluslararası akreditasyon sağlayan bu diploma eğitiminizin Avrupa standartlarında bir kaliteye sahip olduğunu belgelemektedir.

Mavi diplomaya sahip öğrenciler çok daha yüksek standartlarda kurumlarda görev yapabilmektedirler. Aldıkları eğitimle dünyanın her yerinde fark yaratabilmektedirler. Özellikle Mavi diploma ile kariyer basamaklarını hızla tırmanacak, daha iyi bir geleceğe sahip olacaksınız. Eğitiminize hiç ara vermeden Kosova’nın en iyi üniversitelerinde siz de eğitim alın; hayalinizde ki mesleğe sahip olun.


Ekonomik Kosova Priştine Eğitim Ücretleri

En avantajlı yıllık harç ücretleri ile Priştine Üniversiteleri sizlerle buluşuyor. Özellikle modern teknolojik ortamla zenginleştirilen, öğrenci odaklı yaklaşımları ile dikkatleri üzerine toplayan üniversiteler sizlere yepyeni bir yaşamın kapılarını aralıyor. Öğrenciler daima ekonomik davranır; bütçelerini kendileri ve aileleri için en uygun olacak şekilde ayarlamak için çaba gösterirler. Bu noktada en doğru tercih Kosova Priştine eğitim ücretleridir. Kosova üniversiteleri en iyi eğitim olanaklarını sunmakta; en son teknolojik imkânlar ile öğrencileri mesleki anlamda hayata hazırlamaktadır. Makul düzeyde harç ücretleri ile Kosova üniversiteleri hayallerinize Işık tutmaktadır. Kosova’da Eğitim alan öğrenciler YÖK tarafından tanınan üniversiteler de öğrenim görmektedirler. Böylece üniversiteyi bitirdiklerinde Türkiye’de denklik alabilmektedirler.

Yurtdışı Eğitim uluslararası anlaşmalarla korunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci bu anlaşmalara dayanarak yurtdışında eğitim almak üzere hareket etmektedirler. Böylece hem ekonomik hem kaliteli eğitim almakta hem de uluslararası bir çevre edilmektedirler. Yurtdışı staj ve iş imkânlarından faydalanabilmektedirler. Dileyen öğrenciler Türkiye’ye dönerek mesleklerini yapabilmektedirler. Bu avantajlarından dolayı Kosova öğrenciler açısından son derece önemlidir. Priştine’de birçok üniversite yer almaktadır. Öğrenciler bu üniversitelerde İngilizce, Sırpça, Arnavutça eğitim alabildikleri gibi eğitimlerden de faydalanabilmektedirler.


Priştine Üniversum Üniversitesi Destekli Lisans Bölümleri

Kosova da yer alan destekli eğitimler öğrencilerimiz açısından oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kosova Türkiye’den eğitim için giden öğrencilere önemli bir fırsat sunmuştur  ve bu hizmeti vermeye devam etmektedir. destekli eğitim burada başarılı akademisyenlerle çalışmaktadır.

Kosova üniversiteleri bu eğitimler sayesinde Türkiye’den oldukça fazla talep görmektedir. Burada eğitim gören öğrenciler Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde herhangi bir Üniversitesi’nde eğitim alıyormuş gibi hissederler. Böylece mezun olmakla zorlanmaz; kendi dillerinde eğitim almanın rahatlığını yurtdışında hissederler. Türkiye’de verilen eğitimde aynı özelliklere sahip olan Kosova üniversiteleri öğrencilerimizi hızlı kendi mesleklerini adapte etmektedirler. Sınavsız eğitim imkanı sunan ve bu şekilde adını duyurmak isteyen üniversite; öğrencilerimize oldukça fazla destek olmaktadır. Lisans eğitimleri için en çok Priştine Üniverium üniversitesi tercih edilmektedir. destekli eğitimler burada verilmektedir. Hukuk Fakültesi, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık alanlarında destekli eğitimler yer almaktadır. Fiyatları da son derece makuldür.  Hukuk 1800 Euro, İnşaat Mühendisliği 2500 Euro, Mimarlık 2500 Euro’dur. Öğrenciler mavi diploma sahibi olacakları bu üniversiteden mezun olduklarında birçok ülkede çalışabileceklerdir. Ayrıca bu üniversitenin YÖK denkliği de bulunmaktadır.


Priştine Üniversum Üniversitesi Dikey Geçiş Bölümlerimiz

İki yıllık üniversite mezunları eğitimlerini lisansa tamamlamak üzere Zorlu süreçleri tamamlamak durumunda kalırlar. Türkiye’de lisans tamamlayacak tüm öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı’na girmektedirler. Açık öğretim öğrencileri dahil olmak üzere tüm ön lisans öğrencileri bu sınavda mutlaka başarılı olmak zorundadırlar. Oysa yurtdışı eğitimi tercih eden binlerce öğrenci gibi herkes kendi alanında Kosova da lisans tamamlama yapabilmektedir.

Ülkemizde birçok Meslek Yüksekokulu bulunmakta ve ara eleman yetiştirme noktasında da oldukça etkili olmaktadır. Ancak teknik eleman olarak kalmak istemeyen daha iyi bir gelecek için çaba sarf eden herkes yurt dışında lisans okumayı tercih etmektedir. İster örgün eğitim mezunu olun ister açık öğretimden ön lisans tamamlamış olun hiçbir fark ya da en gel olmaksızın kendi alanınızda lisans tamamlayabileceksiniz. Ayrıca lise türleri açısından da diğer ülkelerde olduğu gibi bir engel mevcut değildir. İmam hatip mezunu olabilirsiniz. Bu sizin ön lisansınızı tamamlamanız açısından herhangi bir engel teşkil etmemektedir.

Yaşamınızın En Güzel Yıllarınızı Burada Geçireceksiniz Eurostar Farkı İle

Dikey geçiş yapan öğrenciler 3. Sınıftan eğitimlerine başlamaktadırlar. destekli eğitimler sayesinde herhangi bir dilde hazırlık eğitimi almak zorunda da kalmazlar. Böylece sene kaybı yaşamak durumunda kalmayacaklardır. İnsan hayatında zaman son derece önemlidir. Kosova Priştine Universum üniversitesi size zamandan kazandırarak en büyük hediyeyi vermektedir. Kendi alanlarınız ile ilgili lisans eğitimi süresince sizlerin eğitim aldığı alanla ilgili olarak en güncel müfredat ve en kaliteli teknolojik olanaklarla öğrencilerimize daha kaliteli bir öğrenim süreci yaratmaktadırlar. Böylece öğrenciler mezun olduklarında da mesleki açıdan son derece donanımlı bir şekilde iş hayatına başlamaktadırlar. Böylece başarı basamaklarını hızlı bir şekilde tamamlayarak kariyerlerinde ilerlemektedirler.

Gerek dünyada gerekse Türkiye’de en çok tercih edilen; en prestijli 3 bölümde destekli eğitimler bulunmaktadır. Bu bölümlere kayıt olabilmek için herhangi bir taban puan ya da tavan puan şartı aranmamaktadır. Hukuk lisans tamamlama yapacak öğrenciler yıllık eğitim ücretleri 2000 Euro’dur. İnşaat Mühendisliği ve mimarlık okumak isteyen öğrenciler ise yıllık 2500 Euro ödemektedirler. Üniversiteler taksitlendirme olanağı da sağlamaktadırlar. Aile bütçesini sarsmadan eğitimin en çok tercih edilen adresi Priştine Üniversum Üniversitesidir. Hemen sizde bizimle iletişime geçin, hayal ettiğiniz eğitime kaldığınız yerden devam edin.


Kosova Üniversiteleri

Kosova Üniversiteleri kaliteli eğitimleri, kendi alanlarında isim yapmış akademisyenleri, teknolojik ortamları, birbirinden kaliteli laboratuvarları, kütüphaneleri, sosyal alanları ile öğrencileri geleceğe hazırlamaktadırlar. Tüm alanlarda eğitim imkanı mevcuttur. Öğrenciler hayallerini kurdukları meslekte eğitim alabilmektedirler. Kosova üniversiteleri erasmus, staj ve uluslararası iş imkanları da sağlayabilmektedirler.

Herkes için eğitim Kosova’da sizleri bekliyor. Konu ile ilgili uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir; daha detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz. Kosova Üniversiteleri Türkiye kayıt ofisi olan Eurostar 25 yıllık deneyimi ile sizlerin geleceğinde söz sahibi olmaktadır. Gelin geleceğinize yön verecek bu önemli kararı birlikte verelim. Kosova üniversitelerinde ister lisans ister lisans tamamlama eğitimlerle size daha iyi bir gelecek yaratma olanağı sunalım. Sınavı kazanamadım diye eğitim hayatınızdan vazgeçmeyin. İstediğiniz bölümde eğitim alabilme fırsatından yararlanın.


Kosova Üniversiteleri Ön Kayıt Evrakları

Yurtdışında eğitimi almak isteyen öğrenciler yılın her zamanı bize başvuruda bulunabilir ve ön kayıt yaptırabilirler. Bunun için sizden talep ettiğimiz evrakları hazırlamanız yeterlidir. Bu evrakları hazırlayarak bize getirebilir ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Siz de hemen üniversite sıralarında kendinize yer ayırtın. Hangi evraklar ön kayıt için hazırlanmalıdır?

Kimlik fotokopisi, İkametgah(Nüfus Dairesinden) (Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.), Lise Diploma Fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.)

4×5 Ebatlarında Fotoğraf, Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet) Bu belgeler Priştine Üniversum Üniversitesi İçin geçerlidir.


Kosova Üniversiteleri En Popüler Bölümler

Kosova Priştine Üniversitesinde ki en popüler bölümler hukuk, inşaat mühendisliği ve mimarlıktır. Öğrenciler sınav şartı olmadan bu bölümlere kayıt yaptırabilmekte olarak okuyabilmektedirler.


Kosova Üniversitesinden Meslek Yüksek Okulu Mezunlarına Müjde

Meslek yüksekokullarına sınavsız üniversite fırsatı şimdi seni bekliyor. Birçok farklı alanda ön lisans eğitimleri ülkemizde verilmekte ve ara eleman ihtiyacı tekniker düzeyinde karşılanması hedeflenmektedir. Ancak teknikerlerin çalışma koşulları ve aldıkları maaşlar göz önünde bulundurulduğunda öğrenciler eğitimlerini lisans düzeyine getirmeye karar vermektedirler. Lisans tamamlamak isteyen öğrenciler ise yurt içinde DGS ile gerçekleşebilmektedir.

Zorlu bir sınav süreci bu noktada öğrencileri beklemektedir. Alt yapısı olmayan bir öğrencinin bu sınavdan geçebilmesi ve kısıtlı kontenjanlara dahil olması oldukça zorlu bir eğitim süreci yaşamasını gerektirmektedir. Öğrenciler hazırlık eğitimi almadan direk 3. Sınıftan üstelik herhangi bir sınava girmeden Kosova’da eğitim alabilmekte; geleceğin temellerini burada en sağlam şekilde atabilmektedirler.


Adalet Lisans Tamamlama Programı

Özellikle adalet, önlisans bölümleri arasında en çok tercih edilen alandır. Her yıl açık ve örgün öğretimden mezun olan Adalet meslek yüksekokulu öğrenciler burada lisans tamamlama yapabilmektedirler. Sınav şartı, dil şartı bulunmamaktadır. Ön lisans adalet mezunları 3. Sınıftan yani kaldıkları yerden eğitimlerle devam ederler. 2 yılda eğitimlerini tamamladıktan sonra kendi alanlarında çalışabilirler.

Priştine Üniversum Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dikey Geçiş Yapabileceğiniz birçok bölüm yer almaktadır:

Adalet Bölümü, Kamu Yönetimi Bölümü, Polis Meslek Yüksek Okulu, Polis Akademisi bu üniversiteler arasında yer almaktadır.

Ukrayna Uzaktan Eğitim Programları


Priştine Üniversum Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Lisans Tamamlama Programı

Dünyanın bilinen en eski mühendislik bölümlerinden birini seçmiş bulunmaktasınız. Ayrıca Kosovada üniversite üniversitemiz sizi bu alanda en iyi şekilde eğitmektedir. Lisans olanakları sunduğu gibi lisans tamamlama fırsatı da bulunmaktadır. Kosovada üniversite  öğrenciler eğitimlerle 2 yılda mezun olabilmektedirler.


Priştine Üniversum Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Geçiş Yapabileceğiniz Bölümler

Ülkemizde birçok alanda ön lisans eğitimi bulunmaktadır.

Kosovada üniversite lisans tamamlama yapabileceğiniz alanlar: İnşaat ev hatta inşaat teknolojisi, İnşaat Teknikerliği Yapı Denetimi, Yapı Denetim Yardımcılığı Yapı Teknolojisi, Yapı Geoteknik Demiryolu inşaatı ve işletmeciliği, Ulaştırma ve Otomotiv Beton Teknolojisi İstihkam/Ulaştırma Hazır Beton Teknolojisi, Karayolu Ulaşımı ve Trafik Raylı sistemler yol teknolojisi Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Yapı Denetimi gibi alanlardan mezun öğrenciler Kosova Priştine Universum üniversitesinde lisans tamamlayabilmektedirler.


Priştine Üniversum Üniversitesi Mimarlık Lisans Tamamlama Programı

Mimarlık, sevilen ve prestijli kabul edilen uluslararası bir meslektir. Kosovada üniversite için dünyanın neresine giderseniz gidin mavi diplomanız ile mutlaka iş bulabilirsiniz.


Priştine Üniversum Üniversitesi Mimarlık Geçiş Yapabileceğiniz Bölümler

Özellikle Kosovada üniversite iç Mimarlık ve çevre tasarımı, Mimari restorasyon Mimarlık teknolojisi, Şehir ve Bölge Planlama İnşaat, İnşaat Teknolojisi İnşaat Teknikerliği, Mermer Teknolojisi Mermercilik, Mimari Dekoratif Sanatlar Restorasyon ve Konservasyon, Restorasyon Yapı Ressamlığı, İç mekan koruma ve Yenileme İç Mekan tasarımı, Bina Koruma ve Yenileme Dekor Tasarımı, Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Doğal Taş Dekorasyonu, Duvar Süsleme Sanatları Eser Koruma gibi alanlardan Mimarlık bölümüne direkt 3. Sınıftan başlayarak sen de kayıt olabilirsin.

Hemen karar verin, geleceğinizi bugünden inşa edin.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Puanla
[OY: 16 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1