Kosova'da Üniversite Eğitimi

Avrupa’nın en görkemli ve saygın üniversitelerine sahip Kosova’da üniversite okuma şansı öğrenciler için cezbedici olanaklar arasında yerini almayı sürdürüyor. Büyümeye ve gelişmeye devam eden Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı sayesinde Kosova’da sınav şartı olmadan hemen diplomanız ile üniversite eğitimi görmeye başlayabileceksiniz.

Kosova'da Eğitim

Kosova Videolar


Kosova’da Üniversite Eğitimi

Kosova’da birçok alanda eğitim imkanı Türk öğrencilere sağlanmaktadır. Tıp, eczacılık, mühendislik, mimarlık, lojistik ve kültür sanat bilim dalında birçok alanda eğitim görebilmeniz cazip olanakları ile sağlanmaktadır. Eurostar vasıtasıyla yüzlerce öğrenci yurtdışında birçok ülkede eğitim imkanına sahip oluyor. Türkiye’nin çeşitli noktalarından Eurostar danışmanları ile irtibat kurarak yurtdışı eğitim başvurusunda bulunan öğrenci sayımız her geçen gün artmaktadır.


Kosova’da üniversite eğitimi eğitim süresi – kaç yıl?

Kosova üniversitelerinin her birinde eğitim fırsatı Türk öğrencilere sağlanıyor. Eurostar aracılığıyla üniversitelerde eğitim süreleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm konularda Eurostar danışmanlarımız sizlere gereken bilgi ve desteği sağlayacaktır. Tıp ve sağlık alanındaki alanlarda 3 ile 5 yıl arasında lisans eğitimi alabileceğiniz bu üniversitelerde mühendislik bölümlerinde yine 3 yıl minimum eğitim süresi bulunmaktadır.


Kosova’da üniversite eğitimi YÖK denkliği var mı?

Kosova’da eğitim alacağınız üniversitelerin birçoğu yok denkliğine sahiptir. Türkiye’de ve yurtdışında iş ararken zorlanmayacağınız ve lisans diplomanızın geçerli sayılacağı Kosova üniversiteleri arasında hem özel üniversiteler hem de devlet üniversiteleri bulunmaktadır. Burslu eğitim alabilmek için sahip olabileceğiniz Kosova üniversitelerinde YÖK denkliği bulunmayan üniversiteleri tercih etmeniz sizlere denklik talebinde bulunma nedeni olacaktır. Eurostar vasıtasıyla Kosova’da eğitim alabileceğimiz tüm üniversitelerin YÖK denkliği bulunuyor.


Kosova’da üniversite YÖK denklik sınavı nedir?

Çoğu zaman eğitim gördüğünü süre içerisinde üniversitelerin özellikleri değişiklik gösterebiliyor. Kosova üniversitelerinde eğitim görürken YÖK’ün yapmış olduğu düzenlemeler veya üniversitelerin eğitim sistemleri ile ilgili yenilikler nedeniyle denkliğin kalkması durumunda YÖK denklik sınavına girerek Türkiye’de de diplomanızı geçerli kılmanız gerekmektedir. Eurostar aracılığıyla başvuru yaptığınız üniversitelerde de kimi zaman bu tür sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.


Kosova’da üniversite okuyup Türkiye’de çalışabilir miyim?

Kosova’da üniversite eğitimi sonrasında Türkiye’de çalışmanız için hiçbir engel bulunmuyor. Çünkü Eurostar aracılığıyla başvuru yapacağınız üniversitelerde YÖK denkliği bulunuyor. Üniversitelerde eğitim görmek istediğinizde mavi diploma almanız mümkün olacaktır.


Kosova’da üniversite eğitimi kaç para, fiyatları nedir?

Kosova üniversitelerinde eğitim görmek için ciddi bir harcama yapmanız gerekmiyor. Avrupa standartlarında eğitim imkanını Türk öğrencilere sağlayan Kosova üniversitelerinde eğitim bölümlerine göre bir miktar değişiklik gösteriyor olsa da 1500 ile 2500 Euro arasında yıllık harç ücretleri değişmektedir.


Kosova’da üniversite eğitimi sınavsız mümkün mü?

Kosova üniversitelerinde sınavsız eğitim fırsatı Türk öğrencilere sağlanmaktadır. Sınav şartı olmayan üniversiteler de stres ve kaygı yaşamadan en önemlisi de puan tutturma problemi olmadan eğitim görebilmeniz sağlanıyor.


Kosova’da üniversite okuyan Türk öğrenci sayısı kaç kişidir?

Eurostar aracılığıyla Kosova’da üniversite okuyan Türk öğrenci sayısı her yıl biraz daha artmaktadır. Yurtdışında eğitim artık Türk öğrenciler için popüler hale geldi ve sınav şartı olmayan üniversitelere birçok öğrencimiz başvuru yapıyor. 20 yıllık tecrübesi ile Eurostar öğrencilere konaklama ve kayıt işlemlerini yaptıktan sonra gerekli olan evraklar ve belgeler ile ilgili tüm konularda destek veriyor.


Kosova’da üniversite okumak için ne yapmalıyım?

Kosova’da üniversite eğitimi için İngilizcenizin gelişmiş olması yeterli olacaktır. Lise diplomanızın olması ve tercih edeceğiniz bölüme göre diploma puanının yüksek olması bu üniversitelere başvuru yaparken sizlere avantaj sağlayacaktır. Eurostar danışmanları sizlere gerekli işlemler ve evraklar ile ilgili çok daha detaylı bilgi verecektir.


Kosova’da üniversite okumanın avantajları

Kosova’da üniversite eğitimi alırken birden fazla dil öğrenme imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun dışında Kosova üniversitelerinde europass mavi diploma olanağı Türk öğrencilere sağlanmaktadır. Türkiye’ye çalışmak için geldiğinizde mezun olduğunuz üniversitelerin kalitesi sayesinde Türkiye’de eğitim gören birçok öğrenciye göre ön planda olacaksınız. Bunun ilk nedeni arasında yine dil konusunda kendinizi geliştirmeniz yer almaktadır.


Kosova’da üniversite bitirenler mezunlarınız var mı?

Kosova üniversitelerinde eğitim imkanı sağlanırken Türk öğrencilerin birçoğu yurtdışında eğitimin hayalini kuruyor. Eurostar aracılığıyla hayallerini gerçekleştirdiğimiz birçok öğrencimiz yurtdışındaki üniversitelerden mezun olarak diplomalarını aldılar ve kariyerlerine hem yurt dışında hem de Türkiye’de adım attılar. Kosova üniversitelerinden mezun olan ve hem Türkiye’de hem de Avrupa ülkelerinde çalışmayı sürdüren öğrencilerimiz bulunuyor.


Kosova’da üniversite eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz fakülte okuyabilir miyim?

Kosova’da devlet bursları başta olmak üzere vakıf ve derneklerin vermiş olduğu eğitim bursları ve bireysel burslar da Türk öğrenciler için cazip olanaklar ile sağlanmaktadır. Üniversitelerde eğitim görürken alacağınız burslar başarınız ve gelir düzeyine göre değişiklik gösteriyor. YÖK denkliğine sahip üniversitelerde kazandığınız haklarımız ile ücretsiz veya yarı burslu olarak eğitim fırsatları sizlere sağlanacaktır.


Kosova’da üniversite okuyup Türkiye’de çalışmak

Kosova üniversitelerinde eğitim gördükten sonra Türkiye’de çalışmanız mümkün olacaktır. Hiçbir başvuru yapmadan veya hiçbir vasfa sahip olmanıza gerek kalmadan taban puanı ve sınav şartı olmayan üniversiteler de eğitim gördükten sonra elde ettiğiniz diploma ile Türkiye’de eğitim alan birçok öğrenciye göre avantajlı bir şekilde iş bulabilirsiniz.


Kosova’da üniversite okumak şartları

Kosova’da üniversite eğitimi için hiçbir şart aramıyor. Lise diplomasına sahip olan tüm öğrenciler için birçok bölümde eğitim fırsatı sağlanmaktadır. Sınav şartı olmayan üniversiteler sizlere sağlayacak olduğu eğitim ile avantajlı bir şekilde kariyerinize adım atmanızı sağlamaktadır.


Kosova’da üniversite eğitimi taban puanları

Kosova üniversitelerinde taban puanı ve sınav şartı bulunmamaktadır. Yalnızca lise diploma ortalamanızın yüksek olması Kosova üniversitelerinde tercih yaparken kolayca kaydınızın yapılmasını ve başvurunuzun kabul edilmesini sağlayacaktır.


Kosova üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Kosova’daki eğitim kurumlarından Türkiye’ye rahatlıkla geçiş yapabilmeniz mümkün olacaktır. YÖK denkliğinin sağlanıyor olması ve görmüş olduğunuz derslerin Türkiye’de de görülüyor olması bu üniversitelerden yatay geçiş imkanını sizlere sağlayacaktır.


Kosova’da üniversite okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri

Kosova’da eğitim için başvuru oluşturmanız Eurostar aracılığıyla çok daha verimli ve kolay olacaktır. Başvurunuzun kabul edilmesi ve birçok özellik konusunda Eurostar sizlere avantaj sağlamaktadır. Başvuru tarihleri ve bu evrakların oluşturulması ile ilgili yine Eurostar danışmanları gereken ilgi ve desteği sağlıyor.


Kosova’da üniversite okumak istiyorum

Kosova’da üniversite okumak birçok öğrencinin hayalidir. Avrupa standartlarında eğitim ve Avrupa ülkelerinde çalışma hakkı vaat eden bu üniversiteler Türk öğrencilerin hayallerini süslemektedir. Üstelik sınav şartsız eğitim sağlanıyor olması da Türk öğrenciler en cazip özellik olarak sunuluyor.


Kosova’da üniversite okumanın maliyeti kaç para mantıklı mı?

Kosova’da üniversite okumanın maliyeti oldukça düşüktür. Avrupa ülkelerinin birçoğuna göre Kosova üniversitelerinde eğitim imkanı sizlere çok daha ideal ücretler ile sağlanıyor. Üstelik eğitim göreceğiniz üniversitelerin teknolojisi ve sağlamış olduğu olanaklar oldukça fazladır.


Kosova’da üniversite okumak mantıklı mı?

Eğitim düzeyini yükseltmek istiyorsanız ancak sınav şartı ile öğrenci kabul eden üniversiteler tercih etmek istemiyorsanız Kosova üniversiteleri vereceğiniz en mantıklı karar olacaktır. Bu üniversitelerde sağlanan avantajların yanı sıra geçiş hakkı ve YÖK denkliği de dikkat edilen en önemli konular arasında yer alıyor.


Kosova’da üniversite okumak zor mu?

Kosova’da üniversite eğitimi hayallerinizi süslüyor. Bu ülkedeki üniversitelerde özel eğitim yerine uygulamalı ve teknolojik gelişimler takip edilerek dersler verilmektedir. Böylece tüm öğrencilerin daha hızlı anlayabilmeleri ve daha verimli çalışabilmeleri sağlanıyor.


Kosova’da Türkçe üniversite eğitimi veren üniversitelerin fakülteleri var mı?

Kosova’da Türkçe eğitim bazı üniversitelerde ve yalnızca birkaç bölümde sağlanmaktadır. Hangi bölümlerde Türkçe eğitim sağlandığı ve yalnızca lisans değil yüksek lisans ve master programlarında da Türkçe olarak eğitim sağlanıp sağlanmadığı konusunda Eurostar danışmanlarınızdan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

whatsapp1