Kosova Eğitim Ücretleri

Avrupa’nın en görkemli ve saygın üniversitelerine sahip Kosova’da üniversite okuma şansı öğrenciler için cezbedici olanaklar arasında yerini almayı sürdürüyor. Büyümeye ve gelişmeye devam eden Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı sayesinde Kosova’da sınav şartı olmadan hemen diplomanız ile üniversite eğitimi görmeye başlayabileceksiniz.

Kosova'da Eğitim

Kosova Üniversiteleri Eğitim Ücretleri

Öğrencilerimizin yurtdışında ekonomik rakamlarla eğitim alabilecekleri ülkelerden biri Kosova’dır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, ülkenin en kaliteli üniversiteleri ile işbirlikleri yapmaktayız ve amacımız öğrencilerimizin en kaliteli ve özenli kurumlarda, en ekonomik şekilde eğitim almalarını sağlamak. İşte sevimli ve huzurlu bir Balkan Ülkesi olan Kosova’da bu özelliklere sahip üniversiteleri ile dikkat çekiyor. Kosova Üniversiteleri eğitim ücretleri bakımından, hem öğrencilerimizin, hem de ailelerinin beklentilerini karşılıyor. Bu ülke üniversitelerinde, öğrenci danışmanlarımızın %100 tam ve doğru desteği ile, diplomanızla, bir sınava girmeden kayıt olabilirsiniz. Kaliteli fakültelerde, amaçladığınız meslek eğitiminizi alabilirsiniz. Bir sınava girmeden ve taban puan şartı olmadan, mavi diploma alacağınız bir Avrupa Üniversite’sinde öğrenci olabilirsiniz.


Kosova’da üniversite eğitimi ucuz mu?

Kosova Üniversiteleri, Avrupa Ülkeleri’ndeki seçkin üniversiteler ile aynı eğitimi vermektedir. Kosova Üniversiteleri eğitim ücretleri, Ayrıca senelik okul harçları bakımından son derece ekonomiktir. Okul harçlar, her okulun yönetimi tarafından ayrı belirlenmektedir ancak öğrencilerin ekonomik eğitim alması esas olduğundan yüksek olmamasına dikkat edilmektedir. Ayrıca, Avrupa Birliği eğitim fonları ve hükümet bütçesi tarafından desteklenen üniversitelerin maddi anlamda öğrencilerden yüksek beklentileri olmadığını belirtelim. Üniversite ücretleri yaklaşık olarak 1800 EURO ile 2500 EURO arasında seyretmektedir. Sömestre başlarında ödemelerinizi yapabilirsiniz ve ekonomik rakamlar aileleri zorlamamaktadır. Çeşitli Kosova ile AB burs olanakları için de öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Ekonomik üniversite harçları ve yaşam giderleri sizleri bekliyor.


Kosova’da yurt ücretleri ve ev kiraları ucuz mu?

Kosova Üniversiteleri eğitim ücretleri, konaklama noktasında da şanslı olacaksınız. Konaklama seçenekleri için temiz, uygun fiyatlı ve güvenli seçenekler sizleri bekliyor. Yurtlar ve kiralık daire seçenekleri mevcut. Diğer Avrupa Birliği Ülkeleri’ne göre gerçekten ucuz ve temiz evler ile konaklama seçenekleri bulabilirsiniz. Temiz öğrenci yurtları da sizleri bekliyor. Bologna esaslarına uygun olarak eğitim veren üniversitelerde, seçkin akademik kadro, az kişilik sınıflar ve mavi diploma alacağınız bir eğitim ekonomik rakamlarla sizleri bekliyor. Hemen danışmanlığımızla iletişime geçin, siz de eğitim fırsatlardan avantajlarla yararlanın. Kayıt işlemleri, okul seçimleriniz ve her konuda öğrenci danışmanlarımız sizlere 7/24 destek olacaklar.


BÖLÜM ÜCRET
Diş Hekimliği 4000 €
Eczacılık 4000 €
Elektrik Mühendisliği 4000 €
Hukuk 3000 €
İnşaat Mühendisliği 3500 €
Makine Mühendisliği 3500 €
Mimarlık 4000 €
Psikoloji 4000 €
Tıp 4000 €
Bilgisayar Mühendisliği 3000 €

KOSOVA’DA DİŞ HEKİMLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Kosova Üniversiteleri eğitim kalitesi ve dikkat çeken avantajları ile giderek öğrencilerimiz için ilgi odağı olmayı artırıyor. Avrupa Ülkeleri’nden çok sayıda gençlerin de ülke üniversitelerini tercih ettiklerini belirtelim. Dinamik bir ülke olan Kosova, kıtanın en genç ülkelerinden biri. Önemli bir geçiş yolunda bulunmaktadır. Bulgaristan, Makedonya, Karadağ gibi Balkan Ülkeleri’ne komşudur. Bu noktada, dikkat çeken stratejik bir önemi bulunmaktadır. Sevimli bir ülke olup başkenti Priştine’dir. Huzurluk bir ülke olarak dikkat çeker, kentleri ise temiz, doğal güzellikleri ile harmanlanan, planlı kentlerdir. Ülkenin okuma yazma oranı yüksektir, aynı zamanda üniversiteleri de kaliteli kurumlardır. Ülke eğitim sistemi kapsamında üniversite giriş sınavı bulunmamaktadır. Buna öğrencilerimiz de dahildir. Ülkemizden kabul edilen öğrencilerimiz bir sınava alınmazlar. Lise diplomaları ile başvuru yapabilirler, taban puan sistemi ya da şartı da bulunmamaktadır.

Kosova Üniversiteleri dünya sıralamalarında önemli yerlerde olan kurumlardır. Avrupa Birliği yüksek eğitim kriterleri olan Bologna esaslarına uygun olarak eğitim verirler. Akreditasyonu olan kurumlardır ve YÖK tarafından tanınan üniversitelerdir.

Kosova Üniversiteleri Mavi Diploma

Özellikle öğrencilerimiz dahil, üniversitelerden mezun olanlar mavi diploma alırlar. Europass diploma AB diplomasıdır ve uluslararası geçerliliği vardır. Ayrıca diş hekimliği dahil, sağlık eğitimleri de gerçekten özenli ve kalitelidir. Ülkede diş hekimliği eğitimi beş senedir. Diş hekimliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, iletişim kanallarımızdan zaman geçirmeden Kosova’da diş hekimliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda bilgi alınız.

Özellikle eğitim dili olarak, fakültelere göre, İngilizce, Sırpça, Arnavutça, Boşnakça, Hırvatça olarak belirlenmektedir. Dolayısı ile dil eğitimi hazırlık sınıfında yeterli şekilde verilmektedir. Master eğitimi ise 2 sene olarak düzenlenmektedir ve bu eğitim imkanı öğrencilerimize de açıktır. Ekonomik bir eğitim diş hekimliği fakültesi eğitiminizde sizleri beklemektedir. Ayrıca konaklama, okul harçları, yeme içme, ulaşım sosyal yaşam gibi harcama kalemleri noktasında, birçok ülkeye oranla son derece ekonomik bir bütçe yapabilirsiniz. İngilizce eğitim veren bölümler 2500 EURO ile 4000 EURO arasında seyreder. Öte yandan, dil eğitimi sınıfı ise 500 ile 1500 EURO arasında değişmektedir.

Konaklama için aylık 150 ile 250 EURO arasında bütçe ayırmak yeterli olmaktadır.Kendiniz yalnız olarak ya da birkaç arkadaşınızla ev kiralayabilirsiniz. Ülkemizdekinden aksine öğrencilerin ev kiralaması zor olmamaktadır. Konaklama pansiyon gibi sevimli apart yerlerde de yapılabilir. Ulaşım için toplu taşıma araçları yanında uygun fiyatlı taksiler de bulunmaktadır. Ekonomik bir eğitim sizleri bekliyor.


KOSOVA’DA ECZACILIK EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Gönlünde eczacılık eğitimi almak olan gençlerimiz için son derece yerinde ve avantajlı bir önerimiz var. Kosova Üniversiteleri’nde bu eğitimi alabilirsiniz. Ülkemiz ve yurtdışında diğer ülkeler de tercihleriniz arasında olabilir elbette. Ancak, çeşitli avantajları ile kurumlar gerçekten dikkate alınmaya değer. Kosova küçük denebilecek, ufak yüzölçümüne sahip ancak stratejik açıdan son derece etkili olan bir ülke. Balkanlar Coğrafyası’nın, diğer anlamda Orta Avrupa’nın merkezi konumda olan ülkelerden biri olarak tanımlamak yanlış olmaz. Bu noktada önemli bir geçiş ve etkilenme noktasıdır. Kosova Halkı sıcak ve medeni insanlardır. Eğitime ve sanata, bilime önem verirler. Bu nedenle, bilimsel alanlarda çalışmalar ve eğitimlerin de gelişmesine çok dikkat edilmektedir.

Sağlık alanlarında dikkat çeken eğitimler veren bölümler bulunmaktadır. Tıp ve diş hekimliği gibi, eczacılık eğitimi bakımından da önemli ve başarılı fakültelerin bulunduğunu belirtelim. Bir sınav şartı olmadan öğrencilerimiz, ülke eczacılık fakültelerinde eğitimlerini alabilirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, Kosova Üniversiteleri ülkemiz temsilcisidir.

Kosova Üniversiteleri Eczacılık

Kosova’da eczacılık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında en doğru bilgileri ve en güncel şekilde alabilirsiniz. Üniversitelerde kayıtlar Haziran ayında başlar. Kontenjanlar sınırlı, ilgi yoğundur. Bu nedenle ertelemeden bilgi almanızı öneririz. Başkent Priştine’de bulunan önemli üniversitelerin eczacılık fakültelerine başvurularınızı yapabilirsiniz. Danışmanlarımızla birlikte değerlendirmelerinizi yaparak, en doğru kararları verebilirsiniz.

Kosova’da eczacılık fakülteler, ülkenin üniversitelerinin genelinde olduğu gibi gerçekten çok ekonomiktir. E uro üzerinden harçlar genellikle, 2.000 EURO ile 4.000 EURO arasında değişmektedir. Öte yandan, hazırlık sınıflarında eğitim alan öğrenciler için genellikle 500 EURO ile 1500 EURO arasında harç belirlenmektedir. Makul rakamlar olduğu kıyaslamalar yaptığınızda net olarak ortaya çıkacaktır. Ödenebilir harç rakamları ile hem öğrencilerimiz, hem de aileleri zorlanmamaktadır. Üstelik özellikleri not ortalamaları yüksek olan öğrencilerimiz burs olanaklarından da yararlanma şanslarını artırmaktadır. Bu nedenle, önerimiz derslerinizi takip etmeniz ve ortalamanıza özen göstermenizdir. Kaldı ki, üniversitelerin ortamı son derece modern, hocalar ise yakından ilgilidir. Bu sayede öğrencilerin derslerini zevkle takip etmeleri de mümkün olmaktadır.

Hocaların yakın ilgisi, az sayıda öğrencilerden oluşturulan modern sınıflarda pekişmektedir. Kaliteli bir akademisyen kadrosu sizleri bekliyor. Modern laboratuarlar, kimya ve deneysel çalışma alanları, bilgisayar ile internet kullanım kolaylıkları, zengin kütüphane, pratik anlamda da eğitiminizi pekiştirmenizi sağlamaktadır. Mezun olduğunuzda başarılı ve donanımlı, mesleğini yapmaya hazır bir eczacı olarak tam anlamıyla yetişmiş olacaksınız.


KOSOVA’DA ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE BÖLÜMLERİ

Özellikle Mühendislik eğitim fakültelerinden birinde eğitim almak, geçerli diploması olan bir mühendis olmak istiyorsanız, önerimiz Kosova Üniversiteleri hakkında bilgi edinmeniz. Ayrıca bölümleri ile de öğrencilerimizin dikkatini çeken Kosova Üniversiteleri öğrencilerine önemli bir kariyerin kapılarını da aralamaktadır. Özellikle sizin için belirleyici olacak bir mühendislik eğitimi için seçiminizi bu sevimli ülke üniversitelerinden yana yapabilirsiniz. Mühendislik bilimleri alanında başarılı çözümler bu ülke üniversitelerinde size sunulmaktadır. Ayrıca elektrik mühendisliği eğitimi almak istiyorsanız da üniversiteler biçilmiş kaftan. Kosova’da elektrik mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve bölümleri hakkında bilgi almak doğru bir karar olacak. Hemen öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almanızı önermekteyiz.

Özellikle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, her zaman öğrencilerimizin yurtdışı eğitimlerinde doğru seçimleri yapmaları için yanlarındayız. Ayrıca Kosova Üniversiteleri Avrupa Birliği Üniversiteleri’dir. Dolayısı ile Bologna esaslarına uygun olarak eğitim veren, uluslararası akreditasyonları olan eğitim kurumlarıdır. Avrupa Birliği Üniversiteleri arasında yer alan ve öğrencilerine uluslararası eğitim veren kurumlardır.

Kosova Üniversiteleri Europass

Europass mavi diploma almak demek eğitiminizin ve diplomanızın tüm dünya genelinde neredeyse geçerli olması anlamına gelmektedir. Elbette son derece önemli bir avantajdır. Elektrik mühendisliği eğitimi alarak, geçerli diplomanızla dünyanın birçok ülkesinde, küresel etkide firmalarda eğitim alabilirsiniz. Bu şekilde, kariyer hedefleriniz çok daha geniş olanaklarda olacak.

Kosova Üniversiteleri kapsamında,elektrik mühendisliği fakültesi dört sene sürmektedir. bölümlerde ya da İngilizce eğitim veren bölümlerde eğitim alabilirsiniz. Elbette, diğer birçok Balkan dilinde eğitim veren fakülteler de bulunmaktadır. Hazırlık sınıfında öğrenciler seviyeleri yeterli değilse dil eğitimine alınmaktadır. Bundan sonra lisans seneleri başlar. Hazırlık sınıflarında senelik harçlar yaklaşık olarak 500 EURO ile 1500 EURO arasında değişmektedir. Lisans seneleri ise 1500 EURO ile başlayarak 4000 EURO gibi rakamlara civarında belirlenmektedir. Harç rakamlarının gerçekten çok ekonomik olduğunu kıyaslamalar yapınca anlayacaksınız. Ekonomik rakamlarla son derece geçerli eğitimler almak sizi de memnun edecek.

Genel anlamda yaşam giderleri bakımından da yurtdışında eğitim alma noktasında, uygun olanaklar öğrencilerimizi beklemektedir. Kosova’da yaşam diğer Avrupa Ülkeleri’ne göre son derece ekonomiktir. Yaşam giderleri olarak, kiralık dairelerde konaklayabilir, bunun için aylık 150 ya da 200 EURO civarında ödemeler yapabilirsiniz. Yeme içme de gerçekten bereketli bir ülke olan Kosova’da son derece ekonomiktir. Ulaşım için uygun rakamlarla araç kiralayabilirsiniz. Öğrenciler için indirimli toplu taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz. Taksilerin de rakamları yüksek değildir. Ekonomik olanaklardan son derece memnun kalacaksınız.


KOSOVA’DA HUKUK EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Hukuk fakültelerinde eğitim almak, donanımlı bir hukuk eğitimi almak isteyen gençlerimiz, ülkemizin dışında, size yurtdışında vereceğimiz çok önemli bir öneri, Kosova Üniversiteleri Hukuk Fakülteleri’nde eğitim almanızdır. Ülkemizde hukuk fakültelerimiz, elbette kendi dilimizde ve Türk hukuk sistemine uygun olarak verilmektedir. Bu şekilde yani benzer bir eğitimi, hem de Avrupa Üniversiteleri’nde almak isterseniz önerimiz Kosova Üniversiteleri hukuk fakültelerini incelemenizdir. Kosova’da hukuk eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında her zaman öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Bunu lise eğitiminiz devam ederken yapabilirsiniz ve kontenjanlara ilgi yoğun olduğundan, kesinlikle yapmanızı öneririz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, her zaman size mükemmel seçimler yapmanız için yardımcı olmaya hazırız.

Kosova Üniversiteleri hukuk fakültelerinde eğitim verilmektedir. müfredat sistemi üniversitelerde, hukuk fakültelerinde takip edilmektedir. Öğrencilerimiz derslerini, ülkemizde bir hukuk fakültesinde gibi, aynı dersleri ve hukuk sistemi eğitimini alırlar. Yanı sıra, uluslararası hukuk ile Kosova hukuk sistemini de öğrenme şansını elde etmektedirler. Bu nedenle, birçok avantaj bu ülke üniversitelerinde hukuk eğitimi almak son derece avantajlıdır.

Kosova Üniversiteleri ile Avantaj Sizde

Bu avantajı yaşamak aslında kesinlikle zor değildir. Sadece kayıt için zamanında, öğrenci danışmanlarımızdan destek alarak kayıtlarınızı yaptırmalısınız. Bundan sonra, okulların sizlere sunacakları uygun rakamlardan gerçekten çok memnun kalacaksınız. Harçlar son derece uygun, diğer AB üniversitelerine göre çok daha ekonomik rakamlıdır. Harçlar yaklaşık olarak 1.500 EURO ile 4.000 EURO arasında seyretmektedir. Elbette her sene yenilenmekle birlikte, her sene harçların yine de makul ölçülerde tutulduğunu belirtelim.

Genel anlamda ucuz bir ülke olan Kosova, öğrencilerimize de uygun yaşam olanakları sunmaktadır. Bütçenizi uygun rakamlarla yapabilirsiniz. 150 ve 200 EURO arasında kiralarınızı ödeyebilirsiniz. Birkaç arkadaş bir arada ev kiralayabilirsiniz. Güvenli ve temiz daireler ülkede uygun fiyatlıdır. Müstakil evler sevimli ve kullanışlıdır. Şehirlerin içinde yollar birkaç dakika yürüyüş mesafesinde ya da toplu taşıma araçları kullanılabilir. Uygun rakamlarla özellikle öğrencilere indirimli rakamlarla ulaşabilirsiniz. Yeme içme giderleri bakımından da uygun ücretlerle bütçenizi ayarlayabilirsiniz. Çok önemli bir eğitimi almak için de bu uygun bütçeler sizi memnun edecek.

Hukuk fakültesinde olarak bölümlerin yanında, İngilizce eğitim veren bölümleri de tercih edebilirsiniz. Hazırlık sınıfında dil eğitiminiz de tamamlanacak ve bu şekilde lisans senelerine hazır hale geleceksiniz. Mutlaka Kosova Üniversiteleri hukuk fakültelerini inceleyin ve amaçladığınız bölümde bu eğitim fırsatını siz de kaçırmayın.


KOSOVA’DA İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Dünya çapında çalışma olanağı sunan önemli, avantajlı bir meslektir inşaat mühendisliği. Size geçerli diploma verecek, yani uluslararası anlamda tanınan bir eğitimden, kurumdan mesleğinizi öğrenirseniz, son derece avantajlı şekilde, küresel olarak işinizi başarılı şekilde yapabilirsiniz. Bu nedenle, inşaat mühendisliği eğitimini alacağınız okulunuzu en doğru şekilde seçmelisiniz. Ülkemizde başarılı inşaat mühendisliği fakülteleri elbette var ancak belirleyici olan LYS sınavını unutmamak gerekir. Sınav sisteminden uzak, sadece başvurunuzla girebileceğiniz yurtdışı üniversitelerini seçerken de özenli olmalısınız. Uluslararası anlamda tanınan, Bologna esaslarına uygun bir kurum olmasına dikkat edin. Kosova Üniversiteleri bu noktada size cevap verebilecek özellikte. Avrupa Birliği ülkesi olan Kosova, kaliteli üniversiteleri ve özellikle inşaat mühendisliği fakülteleri ile öğrencilerimizi bekliyor.

Kosova’da inşaat mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri, konusunda, yurtdışında eğitim deyince her konuda olduğu gibi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan bilgi almalısınız. Öğrenci danışmanlarımız hem size bilgi verecekler, hem de başvurmanız durumunda kayıt ve birçok konuda size rehberlik edecekler. Kosova Üniversitelerinde mühendislik eğitimleri son derece başarılı şekilde verilmektedir. Mühendislik eğitimleri 3 ya da 4 yıl olarak düzenlenmektedir.

Kosova Üniversiteleri Yabancı Dil

İngilizce eğitimlerin yanında, Sırpça, Boşnakça, Arnavutça gibi Balkan dillerinde eğitim veren bölümler de bulunur. Öğrencilerimiz için İngilizce  olarak eğitim veren fakülteler son derece uygundur. Hazırlık sınıfında öğrencilerin dil seviyeleri için yeterli eğitim verilmektedir. Okullarda master eğitimleri ise 2 senedir.

İnşaat mühendisliği bölümlerinde öğrencilerimiz kesinlikle diğer Avrupalı öğrencilerden ayrılmadan, aynı özenli ve kaliteli eğitimi alırlar. Ülkemizden de hocaların zaman zaman derslere girdiklerini belirtelim. Avrupa ve uluslararası çapta tanınan akademisyenlerden, önemli profesörlerden dersleri alma şansınız olacaktır. Bu nedenle içiniz rahat şekilde, kaliteli bir eğitim alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bologna esaslarına uygun şekilde verilen eğitim sonunda, yukarıda belirttiğimiz uluslararası geçerlikte bir meslek eğitimi ile mavi diploma öğrenciler almaktadır. Birçok ülkede, uluslararası firmalarda görev alabilirler. YÖK denkliği açısından avantajlı konumları ile ülkemizde de çalışabilirler. Buna kamu alanı da dahildir.

Tüm bu eğitim avantajları öğrencilerimize gerçekten ekonomik rakamlarda sunulmaktadır. Konaklama, ulaşım, ısınma, yeme içme gibi, sosyal yaşam gibi öğrenciler için söz konusu olacak harcama kalemleri zorlayıcı olmayacaktır. Ayrıca öğrencilere belirli ölçülerde çalışma izinleri de verilmektedir. Okul harçları 2000 EURO ile 3500 EURO arasında oynayan rakamlardır. Bu rakamlar gerçekten uygundur. Tercih edilmeye değer.


KOSOVA’DA MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Mühendislik bölümlerinde, özellikle genel bir eğitim alanı sunan makine mühendisliği bölümünde eğitim almak çok kolay değildir. Özverili bir çalışma ve kapsamlı bir eğitim kalitesi gerektirmektedir. Ülkemizde başarılı fakültelerimizin olması bir yana, giderek daha fazla sayıda gencimiz yurtdışında makine mühendisliği eğitimlerine yönelmektedir. Özellikle, Kosova gibi başarılı üniversiteleri olan ve gerçekten avantajlı olan ülkelerin ve üniversitelerin olmasının etkisi bunda çok büyüktür. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak da gençlerimizin yurtdışında en avantajlı kurumlarda eğitim almalarını arzu etmekteyiz. Kosova Üniversiteleri Türkiye temsilciliği olarak, öğrencilerimizin Kosova’da makine mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında doğru bilgileri almalarını canı gönülden arzu ediyoruz. Çünkü gerçekten son derece avantajlı bir eğitim sizleri bekliyor.

Makine mühendisliği bölümleri dört senedir. Ülkede eğitim dili İngilizce,  Arnavutça, Boşnakça, Sırpça olarak düzenlenmektedir. Öğrencilerimiz ya da İngilizce eğitim veren fakültelerde gayet başarılı şekilde eğitimlerini alabilirler. Hazırlık sınıfında dil seviyenizde eksiğiniz varsa tamamlayabilirsiniz. Ayrıca lisans senelerinizden sonra, iki sene süren master programlarında da eğitimlerinizi alabilirsiniz. Uygun harç miktarları elbette dikkat çeken ilk nokta olmaktadır. Bu da son derece normaldir, çünkü maddi olanakların belirleyici olduğu günümüzde, eğitim alırken ilk dikkat edilen noktaların başında eğitim giderleri gelmektedir.

Kosova Üniversiteleri Harç

Okul harçları 2.000 ile 3.500 EURO arasında genellikle seyretmektedir. Bu durum, diğer ülkelere göre belirleyici ve uygun rakamlıdır. Ayrıca çalışma seçenekleri ile harçlığınızı da çıkarabilirsiniz. Part tima çalışarak harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Burs olanakları da hem Kosova hükümeti, hem hükümetimiz, hem de AB bursları olarak başvurulabilir.

Son derece özenli bir eğitimi makine mühendisliği bölümlerinde alacaksınız. Modern derslikler bilgisayar ve internet altyapılıdır. Modern laboratuarlar ve çalışma sahaları öğrencilerin pratik eğitimlerinin de pekişmesini sağlamaktadır. Hem teorik eğitim, hem de pratik eğitim gerçekten başarılı şekilde verilmektedir. Ayrıca, üniversitelerin önemli kurumlar ve üniversiteler ile işbirlikleri ve çalışmalar yapmaları öğrencilerin projelere aktif olara katılmalarını sağlamaktadır. Öğrenci değişim programları, kurslar, staj imkanları bunlara örnek olarak gösterilebilir. Sıkça önemli bilim adamları seminer ile konferanslar verirler ve bu da verim sağlar.

Mezun olan gençlerin, mavi diploma almaları uluslararası anlamda diplomalarının geçerli olmasını sağlamaktadır. Ülkemiz açısından da YÖK tarafından tanınan eğitim kurumlarıdır. Bu sayede YÖK diploma denkliği avantajlarından öğrenciler elbette faydalanmaktadırlar. Başarılı bir eğitim ve Avrupa üniversitesinden mezun olmak için Kosova Üniversiteleri’nden yana seçimlerinizi yapabilirsiniz.


Kosova Üniversiteleri MİMARLIK EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Mimarlık eğitimi almayı hedefleyen gençlerimiz, ülkemizdeki mimarlık fakülteleri yanında kendinizi yurtdışı üniversite eğitimi seçeneklerine de hazırlayabilirsiniz. Yurtdışında eğitim demek hemen öğrencilerimizin ve ailelerinin akıllarına inanılmaz masraflar gelmesin. Günümüzde, yurtdışında son derece ekonomik olanaklarla kaliteli üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Balkan Ülkeleri’nde özellikle seçkin üniversiteleri ile dikkat çeken Kosova Üniversiteleri amaçladığınız eğitimi almanız için gerçekten uygun seçimler olacaktır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, Kosova Üniversiteleri hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgileri size sunacağız ve Kosova’da mimarlık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda da net bilgileri alabilirsiniz. Uygun rakamlarla, kaliteli üniversitelerde eğitim şansı sizleri bekliyor.

Kosova Üniversiteleri mimarlık fakültelerinde amaçladığınız eğitimi en kaliteli şekilde alabilirsiniz. Mimarlık fakültesi dört senedir ve eğitim diline göre bir sene hazırlık eğitimi olarak, dil eğitiminizi alabilirsiniz. Master yapmak isteyen gençlerimiz için bu süre iki senedir. Eğitim dili, İngilizce,  Arnavutça, Boşnakça ve Sırpça gibi çeşitli dil seçeneklerinde eğitim verilmektedir. Öğrencilerimiz, genellikle İngilizce eğitimlerinde bölümleri tercih etmektedirler.

Kosova Üniversiteleri Lisans

Dört senelik lisans eğitimlerinizde, seçkin akademisyenlerin elinden mükemmel mimarlık eğitimi alacaksınız. Bu eğitiminiz süresinde, teorik olarak eğitiminizi alırken, diğer yandan pratik olarak da hocalarınız size mesleki eğitimi verecekler.Projelerde yer alacak, bilgilerinizle birlikte yeteneğinizi de ön plana çıkarma şansını elde edeceksiniz.

Bologna esaslarına uygun eğitim veren üniversitelerden mezun olan gençlerimiz dünyanın birçok ülkesinde çalışma şansını elde edecekler.Bu nedenle bile Kosova Üniversitelerinde mimarlık eğitimi almak önemli bir ayrıcalıktır. Ayrıca ekonomik anlamda kesinlikle zorlanmayacaksınız. Hazırlık sınıflarında harçlar, 500 EURO ile 2000 EURO arasında, lisans sınıflarında ise 4000 EURO’ya varan harç ödemeleri üst sınır olarak belirlenmektedir. Diğer ülkelerde hatta ülkemizdeki özel liselerle kıyaslandığında bile son derece ekonomik rakamlardır. Yaşam giderleri bakımından da olumlu sonuçlar sizleri bekliyor. Yeme içme giderleri ülkede uygun fiyatlarda, çünkü, bereketli topraklarda birçok ürün yetişmektedir.Hayvancılık bakımından da gelişmiş üretimler bulunmaktadır. Uygun rakamlarla bu alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca kampus içinde bulunan kantin ile yemekhanelerde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Ulaşım için toplu taşıma araçlarında zaman geçirebilirsiniz. Ulaşımda elbette en ekonomik olanaklar bu şekildedir ve gerçekten uygundur. Öte yandan, araç kiralama ve taksi ücretleri de birçok ülkeye göre uygundur. Birçok noktaya yürüyerek ulaşabilirsiniz, bunu da belirtelim. Hafta sonlarında bu güzel ülkede birçok geziler yapabilirsiniz. Kampus içinde öğrenciler için de birçok aktivite düzenlenmektedir.


Kosova Üniversiteleri PSİKOLOJİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Psikoloji eğitimi almak isteyen gençlerimiz için kesinlikle incelemeleri gereken, avantajları ile onları bekleyen eğitim seçeneğimiz var. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, bugüne kadar öğrencilerimizin yurtdışında amaçladıkları ve hayal ettikleri bölümlerde eğitim almalarını hedefledik ve destek olduk. Bugün de aynı şekilde, yurtdışında birçok ülke ile üniversitede eğitim almanız için desteklerimiz devam etmektedir. Kosova Üniversiteleri ise günümüzde öğrencilerin eğitim almaları için en avantajlı seçeneklerden biridir. Kosova’da psikoloji eğitimi almak isteyen gençlerimiz de mutlaka ofislerimizle, danışmanlarımızla iletişime geçmeliler. Kosova’da psikoloji eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda bilgileri aldığınızda ne kadar avantajlı olduklarını anlayacaksınız.

Ülkede yüksek eğitime son derece önem verilmektedir. Yüksek eğitim, psikoloji bölümü de dahil olmak üzere genellikle 3 ya da 4 sene sürmektedir. Hazırlık sınıfında, eğitim dillerine göre,  İngilizce, Arnavutça, Boşnakça, Sırpça gibi eğitim dillerine göre sınıflarda dil eğitimi verilir. Öğrencilerimiz destekli bölümlerde kendi ülkemizden çok farklı olmadan dil eğitimi alabilirler.

Kosova Üniversiteleri Hazırlık Sınıfı

Hazırlık sınıfında eğitim yaklaşık olarak 500 EURO ile 1500 EURO civarında seyretmektedir. Bununla birlikte, lisans senelerinde ise 4000 EURO civarında ortalama olarak harçların belirlendiğini belirtelim. Gerçekten son derece uygun rakamlardır ve senelik olarak ödemeler, iki defa olarak sömestre başlarında ödenebilir. Master eğitimleri de iki senedir. Bu şekilde, psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra master eğitiminizle devam edebilirsiniz.

Psikoloki eğitimlerinizi son derece başarılı şekilde alacaksınız. Modern eğitim sisteminde, bologna esaslarına uygun olarak eğitim verilmektedir. Avrupa Birliği Üniversiteleri’nden olan Kosova Üniversiteleri sizi eğitimleriyle fazlasıyla memnun edecektir. Kosova ve Avrupa Ülkelerinden öğrenciler ile tanışarak, harika bir çevre edinebilirsiniz. Kişiliğiniz gelişecek ve kendi sınırlarınızı aşarak yaşamınızı çok daha renklendireceksiniz. Kampus içinde eğitiminizi alırken, modern sınıflarda kaliteli, eserleri olan, size ışık tutacak hocalardan eğitim alma ayrıcalığını yaşayacaksınız ve bu şekilde meslek eğitiminizi de mükemmel şekilde alacaksınız. İnternet ile bilgisayar kullanımı her öğrenciye sağlanmaktadır. Kampus içinde kütüphane, laboratuarlar, çalışma alanları, öğrenci kulüpleri, spor salonları gibi birçok etkinlik binası da yer almaktadır.

Ekonomik anlamda zorlanmadan siz de eğitim yıllarınızı geçirebilirsiniz. Ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz ve bu konuda şehirlerde gerçekten planlı yapı bulunmaktadır. Öğrencilerin daha indirimli ulaşım sağladıklarını da belirtelim. Ayrıca, yeme içme ihtiyaçlarınızı semt pazarlarından ve süper marketlerden taze ve indirimli olarak karşılayabilirsiniz. Ekonomik bütçe ile eğitim sizleri bekliyor.


Kosova Üniversiteleri TIP EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Balkanlar’ın en genç ülkelerinden biri olan Kosova, başkenti Priştine ve birbirinden sevimli ülkeleri ile görülmeye değer bir ülke. Yeşil güzellikleri ile aynı zamanda bereketli topraklara sahip. Bu sevimli ülkede bir özellik daha var, gerçekten yaşanılabilecek sevimli bir Avrupa Ülkesi olan Kosova aynı zamanda öğrencilerimiz için önemli eğitim içerikleri sunmaktadır. Kosova bir Avrupa Ülkesidir ve her kıta ülkesi gibi eğitime önem veren bir millete sahiptir. Aynı zamanda, okuma yazma oranı yüksek, medeni insanların yaşadığı bir ülkedir. Üniversitelerin içeriğinden de bu durum anlaşılmaktadır. Kaliteli ve özenli bir eğitim söz konusudur. Bu nedenle, eğitim bakımından da dikkat çeken kaliteleri ve uygunlukları ile Avrupalı gençlerin dikkatini çekmektedir ülkenin üniversiteleri. Gençlerimiz için de son derece avantajlı özellikleri vardır ve haklı olarak birçok öğrencimiz ülke üniversitelerinde eğitim almaktadır.

Tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerimizi de kesinlikle ve zaman geçirmeden Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimize bekliyoruz. Çünkü Kosova’da tıp eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda bilgi almanız sizin için mükemmel bir inceleme olacak. Avantajlarını kavrayınca tercihleriniz arasında olacaklarına kesinlikle şüphemiz yok.

Kosova Üniversiteleri Sınavlar!

Kosova Üniversiteleri öğrencilerimiz için bir sınav şartı öngörmemektedir. Yani ne ülkemizdeki gibi bir merkezi sınava ne de lokal bir sınava girmeniz söz konusu olmayacak. Lise diplomanız ve öğrenci danışmanlarımızla birlikte hazırlayacağınız temel başvuru belgeleri yeterli olacak. Bologna esasları olarak kabul edilen kriterlerine uygun şekilde, AB eğitim standartlarında eğitim alacaksınız.

Kosova Üniversiteleri’nde tıp eğitimi altı senedir. Eğitim dilleri okulların ve fakültelerin içeriklerine göre değişebilir. İngilizce, Hırvatça, Boşnakça, Arnavutça, Sırpça, eğitim dilleri olarak yüksek öğretimde kabul edilmektedir. Dil eğitiminin lisans eğitimi noktasında yeterli duruma gelmesi için dil okulunda hazırlık sınıfı eğitimi verilmektedir. Ülkenin üniversite eğitim ücretlerinin son derece makul rakamlarda olduğunu ekleyelim. Buna göre, hazırlık sınıfında 500 EURO ile 1500 EURO arasında değişen rakamlarla harçlarınızı ödeyeceksiniz. Öte yandan, eğitim harçları ise 2000 ile 4000 EURO arasında değişmektedir. Bir Avrupa Ülkesi ve üniversitesine göre gerçekten makul rakamlar olduğu dikkat çekmektedir.

Kosova küçük ama bereketli toprakları olan bir ülkedir. Tarım ve hayvancılık ürünleri konusunda bereketli olan ülke bu anlamda kendine yetmektedir. Uygun rakamlara taze ürünleri alabilirsiniz. Şehir içinde toplu taşıma araçlarını kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca konaklama konusunda ev kiralayabilir, uygun kiralarla bu ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.


Kosova Üniversiteleri BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Bilgisayar mühendisliği eğitimi almayı hedefleyen gençlerimiz, yurtdışında eğitim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ülkemizde bulunan bilgisayar mühendisliği fakültelerimizin başarılı eğitim verdikleri gerçektir. Ancak, yurtdışında bir sınava girme zorunluluğu yaşamadan, amaçladığınız bölüme kayıt için başvurunuzu yapabilirsiniz. Ülkemizde uygulanan ve belirleyici olan üniversite giriş sınavları, uzun yıllar hazırlanmayı gerektirmektedir. Bu durum, öğrencilerimizde stres yaratmaktadır ve geleceklerinin birkaç saate bağlı olması elbette önemli bir kaygı ve heyecandır. Öte yandan, birkaç dakikalık bir hata bile, amaçladığınız bölüm için uygun puanı almanızı önleyebilir. Bir sınava tabi olmadan istediğiniz bölüme girebilmeniz elbette çok daha mantıklıdır. Bunu Kosova Üniversiteleri’nde bulacaksınız.

Kosova’da bilgisayar mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız size Kosova Üniversiteleri temsilcimiz olarak en güncel, doğru bilgileri verecektir. Kosova Üniversiteleri’nde, mayıs ayında sona eren eğitim döneminin ardından, Haziran ayında kayıtlar başlamaktadır. Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, ön kayıt için de önceden başvurularınızı yapabilirsiniz. Bilgisayar mühendisliği bölümünde eğitim alırken, mükemmel internet altyapısı ve eksiksiz bilgisayar donanımlarını eğitimlerinizde bulacaksınız. Modern laboratuarlar, sistemler ve fakültelerde eğitimin eksiksiz parçaları olarak öne çıkmaktadır. İşte bu özenli eğitimin önemli parçalarıdır.

Kosova Radyo Sinema Televizyon

Kosova Üniversiteleri Mühendislik

Bilgisayar mühendisliği fakültelerde dört sene sürmektedir. Eğitim dilinin seçimine göredeğilse, İngilizce ve diğer dillerdeyse, öğrencilerimiz bir sene hazırlık sınıfında eğitim alabilirler. Hazırlık sınıfı harç rakamlar yaklaşık olarak, 500 EURO ile 2000 EURO arasında değişmektedir. Lisans seneleri ise ülkede yaklaşık olarak 1500 EURO ile 4000 EURO arasında seyretmektedir. Son derece ekonomik rakamları gördüğünüzde bundan çok memnun kalacaksınız ve emin olun ki okulların eğitim kalitesi de gerçekten çok yüksek. Bunu üniversitelerin dünya sıralamalarındaki yerlerini inceleyerek, hocaların kalitesi ve öğrencilerin memnuniyetinden de görebilirsiniz. Mezun olan gençler de mavi diplomaları ile küresel anlamda birçok alanda kariyer imkanına ulaşmaktadır.

Dört senelik bilgisayar mühendisliği eğitim yıllarınızda, sizinle yakından ilgilenecek hocalarınızla başarılı eğitim dönemi geçireceksiniz. Bir yandan çalışarak harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Birçok Avrupa Ülkesi’nden gençlerle tanışmak size iyi gelecek, sosyalleşeceksiniz. Kampus ortamında, sosyalleşmek ve arkadaş kulüplerinizle birlikte birçok etkinlik yapabilirsiniz. Spor, kültür ve sanat etkinliklerini yapmak, boş zamanlarınızı da doğru şekilde değerlendirmek eğitim yıllarınızda size iyi gelecek. Bu nedenle, üniversite yaşamınızı doğru değerlendirmek için önerimiz, Kosova Üniversiteleri’ni değerlendirmek olmalıdır. Doğru kararı aldığınızdan emin olacaksınız.

Kosova Üniversiteleri Eğitim Ücretleri

Puanla
[OY: 7 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1