Estonya Doktora

Doktora hakkında merak ettiğiniz tüm sorunların cevaplarını sayfamızda bulabilirsiniz. Estonya doktora eğitimi ile sınav stresi yaşamadan master yapabilme imkanı bulabileceksiniz. Ayrıca mesleki öneme sahip olan Estonya doktora eğitimi ile diploma sahibi olduğunuzda rakiplerinizin önüne hızlı bir şekilde geçebilmeniz mümkün olacak.

Estonya'da Eğitim

Üniversite Eğitim Rehberi

Kuzey Avrupa Ülkeleri’nden olan Estonya, başkenti Talinn ve birbirinden sevimli ülkelerde dikkat çekmektedir. Bu sevimli ülke, Rusya, Letonya, Finlandiya Körfezi ile sınırları olan bir ülkedir. Ülkenin önemli kısmı denize kıyısı olan yerlerdir ve doğanın alabildiğine kendini gösterdiği bir ülkedir. Ekonomisi yerinde ve sorunsuz, insanları huzurlu, güvenli, medeni bir ülkedir Estonya. Kentlerinde doğal güzelliklerin yanında planlı bir yerleşme dikkat çekmektedir. Bu nedenle, hem ülke vatandaşları, hem de çeşitli nedenlerle ülkeye gelenler, son derece huzurlu şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler.
Estonya, ülkemizden öğrencilerimizi, gençlerimizin de dikkatini çekmektedir. Bunun nedeni ise, üniversitelerinin eğitim kalitesi ve sundukları avantajlardır. Sınavsız olarak öğrencilerimiz lisans ile yüksek lisans eğitimlerini alabilirler. Bundan sonra, doktora eğitimlerine de devam edebilirler. Direk olarak doktora eğitimleriniz için de Estonya Üniversiteleri’ne başvuru yapabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızdan her zaman bilgi alabilirsiniz.


Estonya’da Doktora Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Estonya Üniversiteleri’nde yüksek lisan eğitimi iki yıl, doktora eğitimleri ise bölüme göre iki yada üç sene olmaktadır. Eğitim dili genellikle Rusça ile İngilizce’dir. Bazı bölümlerde ise ülkenin resmi dili olan Estonca eğitim dili olarak kabul edilmektedir.


Estonya’da Doktora YÖK Denkliği Var Mı?

Avrupa Birliği Ülkeleri’nden olan Estonya, aynı zamanda üniversiteleri ile de AB kriterlerine sahiptir. Bu noktada, üniversitelerin Bologna kriterlerine uygun esaslar ile eğitim verdiğini belirtelim. YÖK tanıma kriterlerine uygundur ve mavi diplomalarında YÖK denkliği bulunmaktadır.


Estonya’da Doktora YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Estonya’da aldığınız doktora diplomanızın, YÖK denkliği ile ülkemizde onaylanmasını, mezun olduktan sonra, ilgili kurumun resmi sitesinden, usulüne uygun şekilde, online başvurularınızı yaparak sağlayabilirsiniz. Kriterlere uygun olması bakımından, diplomaların denklik kabulü alacağı söz konusu olmakla birlikte, bazı durumlarda YÖK denklik sınavına girilmesine karar verilmektedir.


Estonya’da Doktora Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Estonya Üniversiteleri’nde doktora eğitimlerinizi alabilir ve diğer yandan ülkemizde çalışabilirsiniz. Bazı doktora başvurularında okulların iş deneyimi de aradıklarını ekleyelim.


Estonya’da Doktora Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Estonya Üniversiteleri, öğrencilerine sundukları kaliteli eğitim karşılığında, gerçekten diğer AB ülkeleri üniversitelerine göre ekonomik harçlara sahiptir. Yaklaşık olarak, 2.500 EURO ile 4.000 EURO arasında değişen rakamlarla harçlar belirlenmektedir. Lisans , yüksek lisans ve doktora harçları genel olarak gerçekten uygundur.


Estonya’da Doktora Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Estonya’da 30 civarında üniversite bulunmaktadır. Bunlar başkent Talinn ve Tardu Kentleri’nde bulunmaktadır. Bir sınav şartı olmadan, mülakat ve belgelerinizi sunmanız ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Eğitim dili Estonca olmakla birlikte, doktora programlarında İngilizce ve Rusça olarak da eğitim verilmektedir. Akademik başarı yani öğrencilerin not ortalamalarının yüksek olması kabullerde her zaman avantajdır. Ayrıca, dil seviyesi yeterli olmayan gençler, dil okullarına katılarak, öncelikle dil seviyelerini yükseltebilirler.


Estonya’da Doktora TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Estonya Üniversiteleri’nde, İngilizce eğitim veren doktora bölümlerini, seçeneklerini bulmak mümkündür. Buna göre, uluslararası sınavlar olan TOEFL, İELTS ile YDS sınavlarının da üniversiteler tarafından kabul edildiğini belirtelim. Öğrencilerimizin bu sınavlara girmeleri ve yeterlik belgelerini başvurularında eklemeleri yerinde olacaktır.


Estonya’da Doktora Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Estonya Üniversiteleri’ne haklı olarak, son yıllarda gerçekten yoğun ilgi bulunmaktadır. Buna göre, öğrencilerimiz hem lisans eğitimleri için, hem yüksek lisans, hem de doktora eğitimleri için üniversiteleri tercih etmektedir. Doktora eğitimlerine devam eden birçok öğrencimiz de bulunmaktadır.


Estonya’da Doktora Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Estonya Üniversiteleri’nde, Talinn ile Tartu Kentleri’nde bulunan kaliteli okullarda doktora eğitimi almak için, öncelikle, lisans eğitimlerinizi, ardından yüksek lisans eğitimlerini almanız gerekmektedir. Diplomalarınızı almanız ve başvurularınızı süresinde yapmanızdan sonra, kurum ile iletişime geçeceksiniz. Transkriptlerinizi, varsa mevcut çalışma deneyimlerinizi ve akademik çalışmalarınız ile yayınlanan makalelerinizi de eklemelisiniz. Dil seviyeniz de yeterli olmalıdır. Olması için dil kurslarına, başvuru öncesinde katılabilirsiniz.


Estonya’da Doktora Okumanın Avantajları?

Estonya Üniversiteleri’nde hem disiplinli, hem de son derece modern bir eğitim anlayışı hakimdir. Öğrencilerle hocalar, birebir şekilde, yakından ilgilenmektedir. Doktora eğitimlerinizde, tez danışmanlarınızın yetkin hocalar olması son derece önemlidir. Çünkü, doktora eğitimleri daha çok araştırmak, yaratmak, teorik bilgilerin pratik olarak kullanılması haline dönüşmektedir. Bu noktada, size yardımcı olacak rehberlerin donanımlı olması gerekir. Kampus içinde, etüt ve çalışma alanlarının olması, zengin kaynaklı kütüphaneler ile internet ile bilgisayar kullanımı da size sunulacaktır.


Estonya’da Doktora Mezunlarınız Var Mı?

Giderek Estonya Üniversiteleri’ne olan ilgi yoğunlaşmaktadır ve doktora eğitimlerini alan çok sayıda mezunlarımız bulunmaktadır.


Estonya’da Doktora Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Doktora Okuyabilir Miyim?

Estonya Üniversiteleri, belki de Avrupa Ülkeleri üniversiteleri arasında hem ülke öğrencilerine, hem de yabancı ülkelerden gelen öğrencilere burs olanakları sunan okullardır. Ülkemizden öğrencilerimiz de üniversitelerde yarı ya da tam burslu olarak eğitim alabilirler. Tam burs imkanları ile tamamen ücretsiz şekilde, üstelik yaşam giderleriniz için de bir miktar ödeme alarak eğitiminizi alabilirsiniz. Burslu şekilde eğitim almak isteyen öğrencilerimiz, başvurularını yaptıktan sonra, internet üzerinden mülakata alınmaktadır. Çalışma deneyimleri, öğrencilerin eğitimlerinde aldıkları notlar burs verilmesine etkili olabilir. Ülkede dil kurslarında eğitim alan öğrenciler de burs kabullerinde avantajlıdır. Ülke bursları yanında, Avrupa Birliği ile ülkemiz tarafından verilen burslara da başvurabilirsiniz.


Estonya ‘da Doktora Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Estonya Üniversiteleri ile mavi diploma alarak mezun olacaksınız. Mavi diploma Europass anlamına gelmektedir ve ülkemiz dahil tüm Avrupa Birliği Ülkeleri’nde geçerlidir. Ülkemizde de mezun olduktan sonra, hem özel sektörde, hem de kamu alanında çalışabilirsiniz.


Estonya’da Doktora Okumanın Şartları

Gerek burslu imkanlarla, gerekse burssuz olarak Estonya Üniversiteleri’nde eğitim almak için öncelikle, doktora eğitimlerinize başlamadan önce, lisans ile yüksek lisans eğitimlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Doktora çalışması yapmak istediğiniz alana ilişkin beyanlarınızı da sunarak, belgelerinizi de ekleyerek başvurularınızı yapmalısınız.


Estonya’da Doktora Eğitimi Ales Şart MI? Puanları Nedir?

Ales, ülkemiz yüksek eğitimleri noktasında verilen bir eğitim olmakla birlikte, Estonya Üniversiteleri noktasında geçerli değildir.


Estonya’da Doktora Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Estonya Üniversiteleri’nde o kadar memnu şekilde doktora eğitimlerinizi alacaksınız ki, yatau geçiş yapmayı düşünmeyeceksiniz. Yine de genel olarak belirtelim. Üniversitelerin ve fakültelerin kendi içlerinde bir uygulamaları varsa bunun dışında olmak üzere, öğrencilerimiz tez senelerine geçmelerinden itibaren, notları da yüksek olma şartıyla, yatay geçiş başvurusu yapabilirler.


Estonya’da Doktora İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Estonya Üniversiteleri’nde doktora eğitimlerinize başvurmak için her adımda öğrenci danışmanlarımızdan yardım alacaksınız. Buna göre, lisans ve yüksek lisans diplomalarınız ile örnekleri ve transkriptleriniz, başvuru dilekçeniz, akademik referanslarınız, varsa yayınlar ile makaleleriniz, tez çalışmanız, dil yeterlik belgeniz varsa eklenmesi gerekmektedir. Kayıt süreleri bir eğitim döneminin bitmesinden sonra başlar ve danışmanlarımızdan en güncel tarihleri alabilirsiniz.


Estonya’da Doktora Okumak İstiyorum

Estonya Üniversiteleri’ne olan ilgi, giderek hem Avrupa Ülkeleri’nde, hem de ülkemizde artmaktadır . Ekonomik kolaylıklar, okul ücretlerinin makul olması, yoğun burs olanakları, kaliteli akademik kadro, modern laboratuarlar, kampus olanakları ile bu kurumlarda doktora eğitimi almak son derece avantajlıdır. Huzurlu ve güvenli kentler, kesinlikle üniversite şehirleridir. Mezun olduktan sonra, Estonya Hükümeti tarafından öğrencilere verilen oturma ve çalışma izinlerinden yararlanabilirsiniz.


Estonya’da Doktora Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Estonya’da yaşam giderleri bakımından, kesinlikle öğrencilerimiz zorlanmamaktadır. Konaklama için yaklaşık olarak aylık, 100 ile 150 EURO ödeme yapacağınız öğrenci yurtlarında rahatlıkla kalabilirsiniz. Kiralık daireleri de tercih edebilirsiniz. 200 Euro ile 500 Euro arasında ev kiralayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte ev kiralamanız elbette çok daha ekonomik olacaktır.Aylık olarak yaşam giderler 400 ile 500 Euro arasında seyretmedir. Çalışma olanaklarından da yararlanabilirsiniz.


Estonya’da Türkçe Doktora Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Estonya Üniversiteleri’nde Türkçe eğitim veren okullar ve bu konuda gelişmeleri almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1