Bosna Hersek’te Üniversite Eğitimi

Bosna Hersek’i gezmek, yaz okullarına ve etkinliklere katılmak, yeni kültürden kişiler tanımak için Bosna Hersek’te üniversite okuma imkanından siz de yararlanabilir kendinizin gelişimi adına birçok adım atabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz anda size kolaylık sağlayacak Eurostar ile başvurunuzu hemen yapabilir hiçbir zorluk olmadan kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bosna Hersek'te Eğitim

İçindekiler

Bosna Hersek’te Üniversite

bosna hersekte üniversite

Balkanların en güzel ülkelerinden birinde, Bosna Hersek’te üniversite eğitim almak ister misiniz? Saraybosna, Mostar, Bosna Hersek, Tuzla, Bihac, Gorajde ülkenin gözde şehirleridir. Kültürü ve gelenekleri bizlere çok yabancı değildir. Hatta ortak tarihi geçmişimiz halkları birbirine daha da yakınlaştırır.  Bu sebeple turizm ya da öğrencilik için giden halkımız kendini bu ülkede misafir gibi hissetmezler. Ek olarak aynı zamanda çok kültürlü bir ortamda yabancılık çekmeden eğitim almak isteyen öğrenciler  Bosna -Hersek üniversitelerinde birçok açıdan son derece avantajlıdır. 

Bosna Hersek Dili

Özellikle Bosna Hersek’te Üniversite Hırvatça, Sırpça ve Boşnakça’nın konuşulduğu Bosna Hersek resmi dili bir tane değildir. Halkın çoğunlukla konuştuğu bu dillerin üçü de resmi dil olarak uluslararası camiada kabul görür ve resmi yazışmalarda kullanılır. Sınır komşuları olarak Sırbistan ve Hırvatistan ile komşu olan ülkede çoğunlukla Hırvat, Sırp ve Türk vatandaşlar bir arada yaşamaktadırlar. Yasama, yönetim ve eğitim de bu üç farklı milletin kültür ve tarihine göre şekillenmiştir.

Bosna Hersek’te Üniversite Eğitim Sistemi

Bosna Hersek’te Üniversite yanında Zenica Üniversitesi,  Bosna Hersek Amerikan Üniversitesi, Balkan üniversitesi, Saraybosna Üniversitesi, Travnik üniversitesi gibi birçok üniversite vardır. Travnik üniversitesinde Türkçe destekli eğitim alabilirsiniz fakat bu ülkede Türk üniversiteleri yoktur. 

bosna hersek mavi diploma şansını yakala
Bosna Hersek Üniversitesi Avrupa Mavi Diploma
Uluslararası Travnik Üniversitesi Bosna Hersek’in en önemli üniversitelerinden biridir. Oldukça geniş ve bölüm çeşitliliği fazla olan Uluslararası Travnik Üniversitesi geniş bir akademik kadroyla hizmet vermeye devam ediyor.
Öğrencilerin kendini geliştirmesine olanak sağlayan Uluslararası Travnik Üniversitesi tıp, mimarlık, mühendislik, sağlık, işletme ve hukuk gibi pek çok bölümde eğitim sunmaya devam ediyor. Uluslararası Travnik Üniversitesi mezun olan öğrencilere mavi diploma veriyor. Mavi diplomaların 47 ülkede geçerliliği bulunuyor.
Oldukça değerli olan mavi diploma sayesinde mezun olan öğrenciler arzu ettikleri yerlerde iş bulma fırsatına sahip oluyor.

Bosna Hersek’te Üniversite eğitim Avrupa standartlarında ve çağa entegre olmuş bir politikada verilir. Yani “Bosna Hersek eğitim sistemi nasıl?” sorusuna teknolojik donanımı tam ve akademik seviyesi yüksek cevabını verebiliriz. Özellikle üniversitelerin bölümleri de tıp, eczacılık, diş hekimliği, mühendislik, mimarlık, bilgisayar bilimleri ve sosyal bilimleri kapsayacak şekilde çeşitlendirilmiştir. Ayrıca bölümlerin alt dallanması da Dünya üniversiteleri ile entegre bir şekilde sürdürülmektedir. 

“Üniversitelerde denklik var mı?” ve “uzaktan eğitim var mı?” sorularının cevapları da bu ülkeyle alakalı merak edilen diğer konulardır. Bu soruların cevapları sürekli güncellenmektedir. Ayrıntıları Bosna Hersek yurtdışı eğitim danışmanlık şirketimizle irtibata geçerek en güncel haliyle öğrenebilirsiniz.

Bosna Hersek’te Üniversite ile Aranızda Sınav Engeli Yok

Özellikle Bosna Hersek’te Üniversite eğitimi alabilmek için YKS sınav şartı bulunmaktadır ve bu sınav iki aşamalıdır. Ayrıca ilk aşamada Temel Yeterlilik Testi (TYT) karşımıza çıkmaktadır. TYT aşamasında Türkçe, Temel Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimlerden oluşan 120 soru sorulmaktadır. Bu aşamadaki sınav sonucuyla önlisans programlarına başvuru yapılabilir. İkinci aşama sınavı olan AYT ise 4 yıllık lisans bölümlerinde tercih yapmak için gereklidir. Gençlerimizin üniversite okumak için bu aşamaları geçmeleri gerekirken Bosna Hersek üniversite başvurusu için taban puan ya da sınav şartı bulunmamaktadır. Üniversitelerinin sınavsız üniversite imkanı sunması yanında taban puanları şartı da yoktur. Bu ülkedeki üniversitelerin kayıt işlemlerinizde lise veya dengi bir okuldan mezun olmanız yeterlidir. 

Bologna kriterlerini dikkate alarak eğitim veren üniversitelerden mezuniyetiniz sonrasında alacağınız Europass Mavi Diploma Eki sayesinde de mesleğinizi Avrupa’da ve ülkemizde icra edebilirsiniz.

Bosna Hersek Üniversitesleri Sizleri Bekliyor…

Saraybosna Devlet Üniversitesi

Zenica Üniversitesi

Mostar Üniversitesi

Tuzla Üniversitesi

[Rich_Web_Video id=”1″]

Bosna Hersek’te Üniversite Bölümleri:

Özellikle Bosna Hersek’te Sağlık Eğitimleri Sizi Bekliyor

Bosna Hersek’te Üniversite bölümleri sadece ülkemizde değil tüm dünyada popüler branşlardan biridir. Pelerinsiz kahramanlar olarak adlandırılan sağlık çalışanları ordusuna dahil olmak için yüksek üniversite ücretleri ödemenize de gerek yok. İşsiz kalmayacağınız bölümlerin başında gelen sağlık eğitiminizi Dünya standartlarında bir eğitim anlayışıyla alabilirsiniz.  Bosna Hersek üniversitelerinde tıp, diş hekimliği, eczacılık, veterinerlik, fizyoterapi gibi çok çeşitli sağlık bölümlerini tercih edebilirsiniz. Sağlık kariyerinize iyi bir başlangıç yapmak mı istiyorsunuz? Veyahut donanımlı bir şekilde meslek hayatınıza atılmak başlıca hedefiniz mi? O halde Bosna Hersek üniversiteleri sizin için en doğru seçenek olacaktır. Siz de sınav engeline takılmadan Bosna Hersek’te eğitim alabilirsiniz.


“Sana bir şeyi nasıl bilebileceğini öğreteyim mi? Bildiğin zaman bildiğini anla, bilmediğin zaman ise bilmediğini…” Konfüçyüs

Hersek Üniversiteleri tercih sebeplerinin başında sınav engeline takılmadan istediğiniz branşta Avrupa standartlarında kaliteli eğitim alınabilmesi gelir. Bosna Hersek’te Üniversite Eğitim dili olarak da Türkçe, İngilizce ya da Boşnakça’yı tercih edebilirsiniz. Sınav stresi yaşamadan Bosna’da tıp eczacılık hukuk fizyoterapi eğitimi alabilir, geleceğin alanında başarılı doktorları arasında yer alabilirsiniz. Devlet üniversitelerinin tıp fakültelerinde eğitim almanız için önünüzdeki tüm engelleri kaldırın ve bırakın engeller fırsata dönüşsün.  

bosna hersek dikey geçiş bölümleri

Bosna Hersek Üniversitesi Dikey Geçiş Bölümlerimiz

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro

bosna hersek adalet lisans tamamlamak
Adalet Lisans Tamamlama Programı

Adalet mezunları dikey geçiş yaparak lisans tamamlama programları aracılığıyla lisans eğitimi alma hakkı kazanıyor. Artık 2 yıllık adalet mezunları da istediği işi yapma fırsatına sahip oluyor. İş bulamıyorum diye üzülen iki yıllık adalet mezunları lisans diploması alarak kariyerinde bir adım daha ileriye gitmeye hak kazanıyor.

Diş Hekimliği Eğitimi

Bosna Hersek’te Üniversite lisans ve uzmanlık seviyesinde diş hekimliği eğitimleri de meslek seçiminde ilk sırada gelen tercihlerden biridir. Özellikle Diş hekimliği bölümü açısından da değerlendirildiğinde Bosna üniversiteleri Avrupa nın iyiler listesinde olmasının yanı sıra uluslararası akreditasyona sahiptir ve Mavi diploma olanağı sağlamaktadır. Bu diploma ile birçok Avrupa ülkesinde görev yapabilirsiniz. Ayrıca yabancı dile de önem veren Bosna Hersek üniversiteleri İngilizce ve Boşnakça hazırlık eğitimi de vermektedir. Böylece eğitiminizin yanında bir de dil ediniminizi ana diliniz seviyesinde kazanacaksınız. 

Saraybosna – Mostar  – Zenica – Tuzla

Bosna Hersek’te Üniversite her şehirde şehirlerin isimleri ile özdeşleşmiş bu üniversiteler kaliteli eğitimleri ile uluslararası birçok farklı kültürden öğrenciye eğitim vermektedir.

Bosna Hersek’te Üniversite öğrenciler bu üniversitelerde Boşnakça ve İngilizce eğitimler alabilmektedirler. Ülkedeki uygulama ve staj olanakları da çok geniş ve eğitime katkıları çok fazladır. Ayrıca tüm üniversitelerde erasmus fırsatlarıyla Avrupa ülkelerini gezebilir böylece de eğitim hayatınızı ömrünüzün unutulmaz dönemlerinden biri haline getirebilirsiniz. Tüm bu avantajlar sayesinde Bosna Hersek’te eğitim gören Türk öğrencilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Böylece de yurtdışı eğitiminde en kaliteli eğitimi alabilirsiniz.

Bosna’da Eczacılık 

Bosna Hersek’te Üniversite katkı sağlamak istiyorum ama kimya ve biyoloji bilimin ayrıntıları beni daha fazla cezbediyor diyen öğrencilerimiz eczacılık bölümünü ekonomik şartlarda okuyabilirsiniz. Uluslararası akreditasyonu uluslararası anlaşmalarla en yüksek standartlarda sağlayan bölümler ve müfredatları ile dünya sıralamalarında hak ettiği yeri alan üniversitelerde sen de insanlığın gelişimine ve sağlığına katkı sağlayabilirsin. 

Özellikle ülkemizde üniversite sınavında başarılı olmasına rağmen Bosna Hersek’te eğitim almayı tercih eden birçok öğrenci bulunmaktadır. Ayrıca sebeplerinden biri yıllık harç ücretlerinin bu ülkede daha uygun olması sebebiyle Bosna Hersek üniversiteleri en çok tercih edilen seçeneklerden biri olmuştur. Siz de hayallerinize aile bütçenizi zorlamadan ulaşmak istiyorsanız Yüksek Öğretim Kurumunun tanıdığı bu üniversitelerden birini seçebilirsiniz. İster ülkemizde aynı bölümü okumaya hak kazanmış olun; isterseniz de kazanamamış olun Avrupa’nın kapılarını sizlere aralayan Bosna Hersek en iyi ihtimallerden biri olarak aklınızda olsun. Sınavsız ve ekonomik olmasının dışında Bosna Hersek’in etnik kökeninin benziyor olması da öğrenci ve özellikle ailelerin açısından adapte olma noktasında büyük bir rahatlık sağlamaktadır. 


Daha İyi Bir Kariyer İçin En İyi Seçenek

Saraybosna – Mostar  – Zenica – Tuzla üniversiteleri, akademik çalışmaları fazla bilim ufku geniş ve eğitim felsefesi çağı takip eden akademisyen kadrosuyla hizmet vermektedir. Bosna Hersek’te Üniversite öğrencilere aynı anlayışla yaklaşan öğretim görevlileri asla herhangi bir ayrımcılık yapmamaktadırlar. Sonucunda da öğrencilerimiz ülkede kaliteli ve öz değerlerinin farkında olarak eğitim alabilmektedirler. Öğrencilerimiz diğer Avrupa ülkelerinde yaşadıkları yabancı ya da eksik hissetme gibi sorunlarla burada karşı karşıya kalmadan lisans eğitimlerini tamamlayabilmektedirler. Bu da akademik başarılarının daha yukarılara çıkmasını sağlamaktadır. Sonuç olarak Bosna üniversiteleri eğitimi ile öğrenciler kariyer basamaklarını güvenle ve hızla tırmandıracaklardır.

Bosna Hersek’te Üniversite, hayallerini daha hızlı gerçekleştireceği olanaklar ve mesleki donanıma sahip olarak buradan mezun olabileceksiniz. Kariyerinize geniş denklik olanaklarının sunduğu  özgüvenle başlama ayrıcalığı sizleri bekliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim DAnışmanlığı ayrıcalığından faydalanarak Bosna Hersek üniversitelerinden daha önce mezun olmuş birçok öğrenci ile görüşebilir ve siz de eğitim süreci hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.


bosna hersek ulaşım
Bosna Hersek, Yaşam Şartları
Bosna Hersek Üniversiteleri’nde eğitim almayı tercih eden öğrenciler Bosna’da eğitim kadar yaşam şartlarını da merak ediyor. Pek çok öğrencinin hayali olan yurtdışı eğitimi Bosna Hersek’te uygun fiyatlarla sunuluyor. Bosnada eğitim almaya karar veren öğrenciler konaklama ile ilgili Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerinden yardım alabiliyor.
Ofislerde öğrencilere tüm konaklama seçenekleri ve ücretleri hakkında bilgi veriliyor. Bosna Hersek Üniversiteleri’nde eğitim almaya karar veren öğrenciler devlet yurtlarında konaklayabileceği gibi özel yurtlarda da konaklayabilmektedir. Yurt ücretleri oldukça makuldür. Evde konaklamak isteyen öğrenciler için kiralık evlerde oldukça fazladır.
En çok tercih edilen bölümler nelerdir?

Bosna Hersek’te Üniversite alanları sonrasında popüler bölümlerin başında mühendislik bilimleri gelmektedir.  Ayrıca jeoloji, finans ve bankacılık, sigortacılık, ziraat ve gıda, ekonomi, fizik, kimya, biyoloji, matematik, Türk Dili ve Edebiyatı, Sırp Dili ve Edebiyatı, Boşnak Dili ve Edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat, hukuk ve psikoloji de gençlerimizin tercihleri arasında yer almaktadır. Özellikle pazarlama, muhasebe, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, mekatronik ve bilgisayar mühendisliği en popüler bölümler arasındalar. Artı olarak mimarlık bölümü de en tercih edilen bölümler arasındadır.

Bosna Hersek’te Üniversite Bosna’da Mimarlık eğitimi alarak yapılaşma ve konut tasarımında uluslararası bir bakış açısına sahip olmaktadırlar. Birbirinden başarılı projelere imza atan mezunlarımızdan biri olmak ve dünya konut, ofis ya da eğitim alanları tasarımında söz sahibi olmak için geç kalmadan kayıt başvuru fırsatlarından yararlanmalısın. Bosna’da Makine mühendisliği eğitimi alan öğrenciler de çok şanslılar. Birçok uygulama olanağı ile hem teorik hem de pratik bilgi sahibi olarak mühendislik dünyasında yerlerini almaktadırlar. Hemen kayıt yaptırın ve mühendislik eğitiminizi hızla tamamlayarak hayata atılın. Projelerinizi gerçekleştirerek başarıdan başarıya koşun.


Geleceğin Mühendisleri Yetişiyor

Bosna Hersek’te Üniversite yurt dışında son derece kaliteli eğitimi almak artık hayal değil. Ayrıca yeni bir dünya inşa etmek ve çocuklarınıza yaşanabilir bir konfor alanı bırakmak sizin elinizde. Sınav stresi taban puanı kaygısı amacınızla aranızda engel olmasın. Yurt dışında eğitim almak sizlere hem daha geniş bir ufuk kazandıracak hem de stresten ve endişeden kaynaklı zaman kaybınıza engel olacaktır. Yurtdışı üniversite olanakları arasında en iyilerinden biri olan Bosna’da inşaat mühendisliği lisans eğitimleri ile tanışarak hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aklınızdaki hedefte ilerlemek için eğitim meşalesini yakın ve geleceğe emin adımlarla ilerleyin.

Özellikle Bosna’da bilgisayar Mühendisliği eğitimleri de çağın inovatif spekülasyonuna uygun bir şekilde yürütülmektedir. Hatta en son teknolojik imkanlarla donatılmış eğitim ortamlarında  birbirinden farklı amaçlarla kurulmuş bilişim laboratuvarlarında eğitim alan öğrenciler aldıkları eğitimin hakkını verirler.  

Ayrıca yine Bosna’da Elektrik Mühendisliği eğitimi de bilgisayar mühendisliği standartları paralelinde kendini geliştirmektedir. Üniversite bu alanda da birçok uluslararası platformlarda başarı sağlamış iş insanı mezun etmiştir.

Gıda mühendisliği ve ziraat ve tarım mühendisliği de tercih edebileceğiniz diğer mühendislik bölümleridir.


Lisans Tamamlama Yapabilir miyim?

Ülkemizde yüksekokul mezunları dikey geçiş sınavına girmeden açık öğretim fakültelerine dahi yerleşememektedirler. Ancak tüm önlisans mezunu öğrencilerimiz sınav şartı olmadan önlisans diplomaları ile lisans bölümlerine kayıt yaptırabilmekte ve lisans tamamlama eğitimlerini gerçekleştirebilmektedirler. Önlisans mezunları üzülmeyin lisans tamamlama imkanınız var. Lisans diplomanıza kavuşmak sizler için artık hayal değil. Öğrenciler Bologna kriterleri kapsamında ECTS esaslarına uygun olarak önlisans derslerini saydırabilmektedirler. Alttan ve üst sınıf müfredatında dersler alarak da 2 yılda lisans bölümünden mezun olabilmektedirler.

YÖK tarafından tanınan üniversitelerde eğitim almalarının sonucunda da denklik başvurusunda da bulunabilmekte ve kabul alırken zorlanmamaktadırlar. Siz de kendi alanınızda eğitiminizi üst seviyeye taşımak istiyorsanız Bosna Hersek üniversitelerini tercih edebilirsiniz.

Denkliklerini alıp iş hayatına aktif olarak katılan çok fazla sayıda öğrencimiz mevcuttur. Siz de onlardan biri olabilirsiniz. Özellikle adalet mezunları hukuk fakültesi tamamlama noktasında hiç zorluk yaşamadan hukuk mezunu olabilmektedirler. Ayrıca mimari restorasyon, inşaat teknikerliği, harita teknikerliği, elektrik teknikerliği, çocuk gelişimi ve daha birçok bölüm mezunları da burada lisanslarını tamamlayabilmektedirler. Önlisans diplomanızla gelin eğitim standartlarınızı en uygun seçenek ve şartlarla birlikte yükseltelim.


Bosna Hersek’te Üniversite Başvurular Nasıl Gerçekleşmektedir?

Bosna Hersek’te üniversite eğitimlerine başvurular lise diplomanız ya da lisans tamamlama öğrencileri için önlisans diploması ile gerçekleşmektedir. Herhangi bir not ortalaması ya da sınav şartı bulunmamaktadır. üstelik

Özellikle başvuru öncesi istenen evraklar: Kimlik fotokopisi, İkametgah; Lise Diploması, transkript,  Arka fonu beyaz fotoğraftır. Dolayısı ile bu belgeler hazırlanarak kayıt işlemlerini başlatabilmekteyiz. Başvurular Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Eurostar yıllardır Bosna Hersek üniversiteleri tek yetkili kayıt ofisi olarak Türkiye’den gidecek öğrencilere hizmet vermektedir. üstelik

Öğrencilerin tüm kayıt işlemleri, oturum başvuruları, vize başvuruları bizler tarafından gerçekleştirilmektedir. Ülkeye giden öğrenciler danışmanlarca havaalanında karşılanmaktadırlar. Konaklayacakları ev ya da yurtlar konusunda da Eurostar gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır. Böylece öğrenciler kendi bütçelerine en uygun seçenekleri görerek karar verebilmektedirler.  Bosna Hersek diğer ülkelerde olduğu gibi imam hatip mezunlarının önünü kesmemektedir. Ülkemizde imam hatip lisesi bitiren herkes Bosna Hersek’te dilediği üniversitede eğitim alabilmektedir. üstelik


Bosna Hersek’te Üniversite Konaklama İmkan ve Şartları

Öğrencilerimizin ülkede ev ve yurt olanakları mevcuttur. Ancak genel olarak konaklamalarda ev tercih edilmektedir. Bir ya da daha fazla öğrenci evlerde kalabilmektedirler. Bu şekilde yaşam masrafları da hafiflemektedir. Öğrenciler aile bütçelerini sarsmadan burada eğitim alabilmektedirler. üstelik

Ülkeye giden öğrenciler Eurostar danışmanları tarafından ev bulmaları konusunda yönlendirilmektedirler. Ancak öğrenci bu süreçte ülke koşullarına bağlı olarak kendi bütçelerine uygun imkanlardan faydalanabilmektedirler. Evler doğalgazlıdır. Aynı zamanda eşyalıdır. Bir öğrenci evinde olması gereken temel eşyalar hemen her evde bulunmaktadır. Bazı evlerin kira ücretlerine faturalar dahilken bazılarına dahil değildir. Bu ev sahibine bağlıdır. Evler genellikle üniversite kampüslerine oldukça yakın mesafelerde yer almaktadırlar. üstelik


Bosna Hersek’te Üniversite Ulaşım İmkanları ve Şartları

Özellikle Bosna Hersek ülkemize oldukça yakın mesafededir. Türkiye’de şehirler ve Türkiye Uçak – Otobüs – Tren – Gemi Seferleri açısından bakıldığında uçak bu noktada ki en rağbet edilen. 2 saatten kısa sürede 80 dakikada İstanbul’dan Hersek’e ulaşım mümkündür. İstanbul- Bosna uçak seferleri her gün vardır ve ülkeye girişte vize uygulaması yoktur. Her Türk vatandaşı Bosna Hersek’te 90 gün vizesiz yaşayabilir.

Öğrenci aileleri yılda 90 gün öğrencisinin yanında kalabilme imkanı sağlayan vizesiz geçiş uygulaması  sayesinde veliler bu ülkeyi ilk sıralarda tercih ediyorlar. Ayrıca karayolu ile Bosna Hersek’e giderken AB ülkelerinden geçmek gerektiğinden Shengen vizesine ihtiyaç olması sebebiyle karayolu fazla tercih edilen seçeneklerden biri değildir. Dileyen shengen vizesi alarak karayolundan gezerek Bosna Hersek’e gidebilmektedir. İstanbul- Bosna Hersek arası karayolu mesafesi olarak 1355 km’dir. Ülkeye yaklaşık 16 saatlik bir karayolu ulaşım süresi sonunda ulaşılabilmektedir. Bulgaristan’dan geçerek karayolu ile Bosna Hersek’e ulaşılabilmektedir.

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
 Bosna Hersek Ulaşım Fiyat
Tek yönlü Bilet (Yerel Ulaşım) 1.60 KM
Aylık (Normal Fiyat) 53.00 KM
Taksi Başlangıç (Normal Tarife) 3.00 KM
Taksi 1km (Normal Tarife) 5.00 KM
Benzin (1 litre) 2.86 KM
Volkswagen Golf 1.4 (Eşdeğer Araç) 29,200.00 KM
Toyota Corolla 1.6l (Yeni Araba) 33,150.00 KM

Bosna Hersek’te Üniversite Kayıt Süreleri

Üniversitelerimize yılın her dönemi kayıtlar gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle eğitimler ise Ekim ayı içerisinde başlamaktadır. Öğrenciler diledikleri zaman ön kayıt yaptırabilmektedirler. Bosna Hersek üniversiteleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak için ofislerimize ister telefonla isterseniz de ofisimize uğrayarak ulaşabilir, kayıt işlemleri ve diğer ayrıntılarla alakalı en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımız, bölüm ve üniversite seçimlerinde sizlere rehberlik edecek ve size en uygun seçimi yapabilmeniz için sizleri en doğru şekilde yönlendireceklerdir.

Üniversitelere erken kayıt avantajlarından hemen yararlanmaya başlayın. Uzman danışmanlarımızın desteği ile kısa sürede kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmenizin yanında hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız. 

Bosna Hersek ekibimiz yıllardır burada ki üniversitelere öğrenci yerleştiren en profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Aynı zamanda aracı firmalarla değil birebir üniversitelerle irtibat kurmakta her üniversiteyle ilgilenen uzmanımız ülkesinde, şehrinde ve üniversitesinde sorumlu olduğu öğrencileri oryante etmekte ve ihtiyaç duyduğu desteği sağlamaktadır. Tüm bu imkanlardan yararlanmak için sınırlı sayıda kontenjanları kaçırmayın..

Saraybosna – Mostar  – Zenica – Tuzla üniversitelerinden size en uygun olanı birlikte seçelim ve kayıt işlemlerinizi hemen başlatalım. Yurtdışında öğrenci olmanın getireceği kariyer fırsatları ile siz de başarılarla dolu bir geleceğe sahip olacaksınız. Hayallerinizi ertelemeyin çünkü hiçbir şey imkansız değildir. Siz kararınızı verin gerisini uzmanlarımız halletsin. Dilediğiniz bölümde, dilediğiniz dilde eğitim fırsatı alternatiflerimizle buradayız.

bosna hersek ön kayıt evrakları
BOSNA HERSEK ÜNİVERSİTELERİ ÖN KAYIT EVRAKLARI

 • Kimlik Fotokopisi
 • İkametgah(Nüfus Dairesinden) (Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.)
 • Lise Diploma Fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.)
 • 4×5 Ebatlarında Fotoğraf, Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet)
 • Bu Belgeler Uluslararası Travnik Üniversitesi , Saraybosna Üniversitesi , Mostar Üniversitesi , Zenica Üniversitesi , Tuzla Üniversitesi İçin Geçerlidir.

Bosna Hersek Otomotiv Mühendisliği Eğitimi

Bosnada Yaşam Giderleri

Bosna Hersek’te Üniversite, ülke güvenliği de ailelerin bu konudaki endişelerini gidermektedir. Özellikle suç oranı çok düşük, nüfusu kalabalık değildir ve yeşili bol doğası da güzel bir ülkedir. Vize derdi yaşamayacağınız Bosna Hersek’de öğrenciler için barınma imkanları mevcuttur. Ev ve yurt seçenekleri sunulabilen ülkede kişisel seçimlerinizle doğru orantılı konaklama olanağı bulunmaktadır. Yurtlar genellikle Boşnak öğrencileri misafir etmektedir. Türkiye’den gelen öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama seçeneği evdir. Üniversite ve Vakıf yurtlarına ek olarak 1+1, 2+1, 3+1 evlerde samimi arkadaşlarınızla birlikte kalabilirsiniz. Evlerin kira ücretleri epey bir makul olup Türk öğrencilere bu konu hakkında kolaylıklar sağlanmaktadır. Ülkenin ekonomisi Türk ekonomisineyakın olduğu için de maddi açıdan zorluk yaşamazsınız. Ülkede yeme içme konusunda birçok seçenek bulunmakla beraber et ağırlıklı beslenme söz konusudur. Ayrıca Türk restoranları da bulunmaktadır. Öğrenciler yeme içme konusunda başka ülkelerde olduğu gibi zorluk yaşamazlar.ilk 3 ayda oturum izninizi rahatlıkla alabilecek, eğitim-sosyal-kültürel hayatına geçiş sürecinde hiçbir aksama yaşamayacaksınız.

Faturalar Maliyetleri

Fiyat
1 Dakika Mobil Tarife üstelik 0.22 KM üstelik
İnternet (60 Mbps veya daha fazla, Sınırsız Veri, Kablo / ADSL) üstelik  30.00 KM üstelik
Aylık Kira Fiyatları Fiyat
Şehir Merkezinde Daire (1 yatak odası) üstelik 800.00 KM üstelik
Merkezinde Daire (3 yatak odası) üstelik 1200.00 KM üstelik
Şehir Dışında (3 yatak odası) üstelik 800.00 KM üstelik
Bosna Hersek Satılık Daire Fiyatları Fiyat
Şehir Merkezinde Apartman Satılık Metrekare Başına Fiyat üstelik 2,800.00 KM üstelik
Şehir Dışında Apartman Satılık Metrekare Başına Fiyat üstelik 1,750.00 KM üstelik

Bosna Hersek’te Üniversite eğitim kalitesinin Avrupa standartlarında oluğu bir ülkede kariyer adımlarınızı atarken, ideallerinizdeki geleceğe rahatlıkla kısa sürede kavuşabileceksiniz.

Karar sizin.


Yaşam Giderleri

Gıda Fiyatları Bazında Bosna Hersek

Fiyat
Yemek, Ucuz Restorant üstelik 5.00 KM üstelik
Yemek 2 Kişilik, Orta Sınıf Restorant, Üçlü Yemek üstelik 40.00 KM üstelik
McDonalds’ta McMeal (Eşdeğer Menü Yemeği) üstelik 8.00 KM üstelik
Cappuccino üstelik 2.50 KM üstelik
Kola / Pepsi (0.33 litrelik şişe) üstelik 3.00 KM üstelik
Su (0,33 litre şişe) üstelik 1.30 KM üstelik
Süpermarketler bazında Bosna Hersek Fiyat
Süt (1 litre) üstelik 1.35 KM üstelik
Taze Beyaz Ekmek (500g) üstelik 1.00 KM üstelik
Pirinç (beyaz), (1kg) üstelik 2.20 KM  üstelik
Yumurta (12 Adet) üstelik 2.70 KM üstelik
Yöresel Peynir (1kg) üstelik 11.30 KM üstelik
Tavuk Göğsü (1kg) üstelik 7.30 KM üstelik
Sığır Eti (1 kg) (Eşdeğer Kırmızı Et) üstelik 13.90 KM üstelik
Elma (1kg) üstelik 1.40 KM üstelik
Muz (1 kg) üstelik 2.00 KM üstelik
Portakal (1kg) üstelik 2.10 KM üstelik
Domates (1 kg) üstelik 2.22 KM üstelik
Patates (1kg) üstelik 1.00 KM üstelik
Soğan (1kg) üstelik 1.10 KM üstelik
Marul (1 kafa) üstelik 1.20 KM üstelik
Su (1,5 litrelik şişe) üstelik 1.10 KM üstelik
Sigara Paketi (Marlboro) üstelik 5.60 KM üstelik
Spor ve Aktivite
Spor ve Aktivite Fiyat
Fitness Club, 1 Yetişkin için Aylık Ücret üstelik 25.00 KM üstelik
Tenis Kortu Kiralama (Hafta Sonu 1 Saat) üstelik 18.00 KM üstelik
Sinema, 1 Koltuk üstelik 7.00 KM üstelik
Bosna Hersek Giyim ve Ayakkabı Fiyat
1 Çift Kot Pantolon (Levis 501 ya da Benzeri) üstelik 106.00 KM üstelik
1 Yaz Giysi (Zara, H&M, …) üstelik 63.00 KM üstelik
1 Çift Nike Koşu Ayakkabı (Orta Ölçekli) üstelik 130.00 KM üstelik
1 Çift Deri Ayakkabı üstelik 140.00 KM üstelik
Bosna Hersek Maaşlar Fiyat
Aylık Ortalama Net Maaş üstelik 864.00 KM üstelik
Puanla
[OY: 6 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.  whatsapp1