Bosna Hersek Burs İmkânları

Yaşanan kötü olayların izlerini görmeniz bu ülkeye şefkat beslemenize sebep olur. Eğitim amaçlı da birçok Türk öğrenci tarafından tercih edilir. Bosna Hersek burs imkânları sunabilmektedir.

Bosna Hersek'te Eğitim

Bosna Hersek Burs İmkanları

Bosna Hersek hem tarihi dokusu, hem çevre güzelliği ile eşsiz bir ülkedir. Türkiye’ye oldukça yakındır. Yapacağınız ziyaretlerde herhangi bir problem yaşamanız olası değildir. Türk dostu bir ülkedir. Zaten ülkeye gittiğiniz zaman bu durumun sağlamasını yapabileceksiniz. Yaşadıkları kötü zamanlardan sonra ülke olarak kendilerini toparlamayı başarmışlar. Türkiye bu konuda Bosna Hersek yanlısı bir tutum sergilemiştir. İnsanları çok sıcakkanlıdır. Ulaşım açısından herhangi bir problem yaşamazsınız. Çok güzel mekanlara sahiptirler. Zaten yaşanan kötü olayların izlerini görmeniz bu ülkeye şefkat beslemenize sebep olur. Bosna Hersek burs imkanları sunabilmektedir.

Bosna Hersek burs imkanları açısından sizlere oldukça yardımcı olabilmektedir. Hiç düşünmeden Bosna Hersek planları yapabilirsiniz. Saraybosna Bosna Hersek’in başkentidir. Ayrıca Bosna Hersek’in en büyük kentlerindendir. Sosyal açıdan harika bir kenttir. Gece hayatı, alışveriş merkezleri, gezilecek tarihi yerler açısından sizleri cezp edecek bir yapısı bulunmaktadır. Saraybosna’da bulunan Başçarşı görülüp gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra birçok tarihi mekân da dikkatinizi çekecektir. Ulaşım açısından sizlere oldukça kolaylık sağlamaktadır. Türkiye’de %50 burs kazanmanızla birlikte Saraybosna Üniversitesi sizin için bu burs miktarını biraz daha yükseltir. %50 burs kazanan bir kişi Saraybosna Üniversitesi’nden okumak isterse ek olarak %25’lik bir burs yükseltmesi ile birlikte %75 burs imkânına sahip olmaktadır.

Hersek İmkanları Çalışma Alanı

Özellikle Saraybosna Üniversitesi Saraybosna Eğitim ve Öğretimi Geliştirme Vakfı çatısı altında faaliyet gösterir. Kısaca SEDEF diye nitelendirdiğimiz bu vakıf Türk öğrencilere oldukça iyi burs imkânları sunmaktadır. Alacağınız burs oranı sınavdaki başarınıza göre yükselebilir. Bu oranı %100’e çıkarmak da yine sizlerin elinde olan bir durumdur. Ayrıca ÖSYS kılavuzunda Bosna Hersek’te bulunan tek üniversite Dolayısı ile Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’dir. Hatta girdiğiniz sınavın sonucuna göre aldığınız puanla birlikte kılavuz doğrultusunda bu üniversiteye başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır.  Bunun yanında İngilizce öğrenme şansınız da bulunmaktadır. 2 dil katkısı sağlayacak bu üniversitede burslu okuma imkânına sahip olacaksınız.

Bosna Hersek burs imkanları açısından oldukça iyidir. Sınav derecesine göre verilir. Ya da bulunduğunuz spor ya da sanat dalı için yetenek bursları vermektedirler. Ayrıca ihtiyaç bursu da sunmaktadırlar.  Bunların yanı sıra okulda okuyan bir kardeşiniz var ise kardeşlik bursu almanız da olası durumlar arasında yer alır. Bursunuzu kaybetmek istemiyorsanız üniversitede kaydınızı yaptırdıktan sonra 5 yıl sabit kalmalısınız. İngilizce Hazırlık Okulu için burs imkânları geçerlilik göstermemektedir. Bu okullar için belirlenen tutarları ödemeniz gerekir. Elbette %100 burs hakkı kazanan bir birey için bu durum geçerli değildir. Bu kişiler için İngilizce Hazırlık Okulu ilk yıl ücretsizdir. Eğer ilk yılda başarılı olamayıp ikinci yıla kalınırsa gerekli ücreti ödemeleri beklenir.

Bosna Hersek Burs İmkanları
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1