Sırbistan Yüksek Lisans

Kariyer basamaklarında daha hızlı ilerlerken alacağınız yüksek lisans eğitiminin de en ucuz olduğu bir ülke seçmek isterseniz Sırbistan Yüksek lisans alabilirsiniz. Kayıt işlemleri ve birçok konuda danışmanlık hizmeti alarak kendiniz için en doğru kararı en uygun üniversite seçiminde bulunarak verebilirsiniz. Eurostar danışmanlarımız size tüm fırsatları anlatacaklardır.

Sirbistan'da Eğitim

Sırbistan Lisans ve Yüksek Lisans Hakkında

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Başkenti Belgrad ve Sırbistan’ın önemli kentlerinde üniversite öğrencisi olarak lisans eğitimleri yanında, yüksek lisans eğitimleri de alınabilir. Günümüzde, kesinlikle sadece dört senelik lisans eğitimini almak yeterli değildir. Hem ülkemizde, hem de yurtdışında kariyer yapmak isteyen gençlerimiz için master eğitimlerine de devam ederek kendilerini mesleki anlamda kendilerini geliştirmelerini tavsiye ederiz. Bunu Sırbistan Üniversiteleri’nde yapabilirsiniz. Bir sınava girmeden, sizi zorlamayacak başvuru belgelerinizle siz de yüksek lisans öğrencisi olabilir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, öğrencilerime her zaman yardımcı ve destek olmaktayız. Web sitemizden, çağrı merkezlerimizden ve şubelerimizden yardım alabilirsiniz.
Yüksek lisans eğitimleri birçok bölümde uygulanmaktadır. Beşeri bilimler, doğa bilimleri, gazetecilik ve kitlesel iletişim, iktisadi araştırmaları, işletmecilik çalışmaları, mühendislik eğitimleri, pazarlama çalışmaları, sosyal bilimler eğitimleri, sürdürebilirlik çalışmaları, teknoloji eğitimleri, turizm ve otelcilik eğitimleri, yaşam bilimleri, yönetim çalışmaları ve çevre bilim eğitimleri alanında farklı bölümlerde eğitim alabilirsiniz.


Yüksek Lisans Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Planlı üniversiteleri, kaliteli eğitimi ile size avantajlar sunacak Sırbistan Üniversiteleri’nde bir istisna olmadıkça eğitim iki sene olarak düzenlenmektedir. İlk sene derslerin takibi ve ardında tez aşaması şeklinde eğitim verilmektedir.


Sırbistan’da Yüksek Lisans YÖK Denkliği Var Mı?

Bologna esaslarına uygun eğitim veren ve Avrupa üniversiteleri arasında yer alan Sırbistan Üniversiteleri, öğrencilerime lisans eğitimlerinde olduğu gibi, yüksek lisans eğitimlerinde de mavi diploma ve YÖK denkliği avantajlı ile öğrencilerimiz mezun olmaktadır.


Sırbistan’da Yüksek Lisans YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yüksek lisans eğitiminizi tamamlamanız ve diplomanızı almanızı takiben online sistem üzerinden YÖK denklik başvurusunda bulunabilirsiniz. YÖK denkliği noktasında avantajlı olmakla birlikte, denklik sınavı, kurum tarafından yapılan inceleme ile aldığınız dersler üzerinden sınava girmenize karar verilebileceği anlamına gelir.


Sırbistan’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Özellikle Sırbistan’da master öğrencisi olduğunuz zaman zarfında,ülkemizde olduğunuz tatil zamanlarında çalışabilirsiniz.


Sırbistan’da Yüksek Lisans Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Ekonomik olarak geçimin uygun olduğu, bolluk bereket ülkesi olan Sırbistan’da, öğrenci olarak zorlanmadan eğitim yıllarınızı geçirebilirsiniz. Üniversitelerde yüksek lisans eğitimleri 1.000 EURO ile başlamaktadır ve eğitim içeriğine göre değişmektedir. Birçok ülkeye göre, son derece uygundur. Karşılığında eğitim kalitesi bakımından beklentilerinizi karşılayacak bir eğitim alacaksınız.


Sırbistan Yüksek Lisans Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Sırbistan’da lisans eğitimleri için öğrencilerimiz bir sınava girmek durumunda değildir. Bu ülkede, ülkemizden farklı bir üniversite giriş sistemi uygulanmaktadır. Temel anlamda bir giriş sınavı söz konusu değildir. Ancak, master eğitimi alacak öğrencilerin eğitim dillerinin yeterliliği önem taşır. Olmadıklarının anlaşılması için seviye tespit sınavına alındıklarını belirtelim. Bu sınav ile hazırlık dil sınıfında eğitim alıp almayacağınıza karar verilmektedir.


Sırbistan Yüksek Lisans TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Yüksek lisans eğitimleri genellikle İngilizce olarak verilmekte olup, Sırbistan master programlarında da bu durum değişmez. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizin TOEFL, İELTS ve YDS puanlarını almaları çok önemlidir. Bu sınavlara giren öğrencilerimizin, yeterlik noktasında puan sonuçlarını mutlaka yüksek lisans başvuruları için sunmaları gerekmektedir. Bu şekilde yeterliği olmayan öğrenciler ise hazırlık sınıfında eğitim alırlar.


Sırbistan’da Yüksek Lisans Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Bir Avrupa Ülkesi Sırbistan, kaliteli üniversiteleri ile beğeni kazanmıştır ve uluslararası anlamda geçerli olan diplomalar sunmaktadır. Yüksek lisans eğitimleri alan öğrencilerimizin sayısı da bir hayli fazladır.


Sırbistan Yüksek Lisans Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Özellikle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, yurtdışında eğitim konusunda her zaman sizinleyiz. Üstelik Sırbistan’da yüksek lisans eğitimlerinizde de sizinleyiz. Yüksek lisans eğitimlerinizi almak için başvuru tarihlerini takip etmeniz ve başvuru evrakınızı da eksiksiz olarak sunmanız gerekmektedir. En önemli özellik ise diplomanızın olmasıdır. Mutlaka lisans eğitiminizi tamamlamalısınız.


Sırbistan Yüksek Lisans Okumanın Avantajları?

Bir Avrupa Ülkesi’nde ve üniversitesinde eğitim almak kesinlikle son derece avantajlı. Sırbistan Üniversiteleri ise öğrencilerimize ek avantajlar sunmaktadır. Ayrıca Avrupa Üniversitesi’nden yüksek lisans eğitimi alarak tüm AB ülkelerinde geçerli mavi diplomanızı alabilirsiniz. Diğer ülkelere oranla ekonomik anlamda size kolaylıklar sunacak bir şehir ve ülkede eğitim alabileceksiniz.


Sırbistan Yüksek Lisans Mezunlarınız Var Mı?

Özellikle Sırbistan Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimleri olarak mezun olan birçok gencimiz bulunmaktadır.


Sırbistan Doktora Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Yüksek Lisans Okuyabilir Miyim?

Yurtdışında, lisans düzeyinde olduğu gibi, yüksek lisans düzeyinde de eğitim alırken, eğitiminizi ücretsiz ya da en azından bir kısmını karşılamak üzerinde burs başvurularında bulunabilirsiniz. Buna göre, hem ülkemizde kamu kurumları ve özel kurumlar tarafından verilen burs seçeneklerini, hem de Avrupa Birliği kapsamında verilen öğrenci burslarını değerlendirmeniz mümkündür.


Sırbistan’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Sırbistan’da master eğitiminizi tamamlamanızın ardından, hem yurtdışında birçok ülkede, hem de ülkemizde çalışma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. YÖK tarafından tanınan okullardan aldığınız eğitimle, geçerli bir diplomanız olacak. Hem özel sektörde, hem de diplomanızı denklik noktasında onaylatıp kamu alanında çalışabilirsiniz.


Sırbistan’da Yüksek Lisans Okumanın Şartları

Sırbistan’da yüksek lisans eğitimi almak için uygun kayıt zamanlarınızı kaçırmadan başvurularınızı yapmalısınız. Özellikle kayıt için istenen belgeleri de hazırlayarak eklemelisiniz. Lisans eğitimlerinizi tamamlamanız çok önemlidir. Başvuru talebinizi oluşturduktan sonra, öğrenci olarak siz de derslerinize başlayabilirsiniz.


Sırbistan’da Yüksek Lisans Eğitimi Ales Şart MI? Puanları Nedir?

Sırbistan ülkemizle aynı eğitimşartlarını uygulamamaktadır bu nedenle, ülkemiz eğitim sisteminde geçerli olan ALES bu ülkede yüksek lisans eğitimi için şart değildir.


Sırbistan ‘da Yüksek Lisans Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Yüksek lisans eğitiminde, derslerin görülmesinden sonra başarılı durumda olan öğrencilerin, tez aşamalarında yatay geçiş için başvurularını yapmaları mümkündür. Başarılı olmanız, derslerinizi düzenli olarak takip etmeniz çok önemlidir.


Polonya’da Yüksek Lisans İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Lisans diplomanızı almanızı takiben, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Mayıs ayı ortalarından, Eylül ayı ortalarında yani ders sömestre döneminin başlamasına kadar kayıtlar için başvurabilirsiniz. Özellikle lisans diploması, sağlık raporu, fotoğraf, nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, girmiş olduğunuz uluslararası sınavların sonuç belgeleri gibi sizden istenen belgeleri eksiksiz olarak hazırlamanız ve başvuru formuna eklemeniz çok önemlidir.


Sırbistan’da Yüksek Lisans Okumak İstiyorum

Sırbistan’da, ülkemize yakın konumda ve eğitime önem veren bir Avrupa Ülkesi’nde olmak sizin için çok avantajlı olacak. Bu ülkenin seçkin eğitim kurumlarında yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Önemli hocalardan ve size devamlı şekilde yardımcı olacak eğitim kadrosundan destek almak tezinizi başarıyla vermenizi sağlayacak.


Sırbistan Yüksek Lisans Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Ekonomik rakamlarla iki senelik yüksek lisans eğitiminizi alabilirsiniz. Eğitim yılları boyunca, ekonomik konaklama rakamları ile yurtlarda ya da kiralık daire seçeneklerinde konaklayabilirsiniz. Okul harçlarının da ülkemiz ve diğer Avrupa Üniversiteleri’ne göre ekonomik olduğunu öğrenciler danışmanlarımızdan da inceleme yaparak anlayabilirsiniz.


Sırbistan’da Türkçe Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Sırbistan’da ve diğer Balkan Ülkeleri’nde Türkçe destekli lisans ve yüksek lisans eğitimleri veren okullar bulunmaktadır. Bu konuda bilgi almak için, güncel olarak bilgilenmek noktasında öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Sırbistan Yüksek Lisans
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1