Gürcistan’da Üniversite Eğitimi

Sınavdan gerekli puanı alamadım diye üzülmeyin. Gürcistan’da üniversite eğitimi için sınav kazanmanıza ve puan almanıza gerek duyulmuyor. Sadece

Gürcistan’da Eğitim

Gürcistanda Üniversite

gürcistanda üniversite

Gürcistanda okumak isteyen öğrenciler Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı veren şirketimizden hafta içi her gün ve cumartesi günleri çalışma saatleri içerisinde bilgi alabilirler. Gürcistan dan lisans eğitimi almakta olan öğrenciler başkent Tiflis şehrindeki üniversitelere yönelebilirler. Gürcistan üniversite okumak için oldukça elverişli bir ülkedir.

Türkiye ‘de Karadeniz bölgesine sınırı olan Gürcistan’ın coğrafi konum ve kültür olarak kişilerin kolay bir şekilde uyum sağlayabileceği şekildedir. İklim olarak da ılıman olduğundan zorluk çıkarmayacak olan ülkeler arasında yer alır. Gezilecek yerleri fazlasıyla olan ve keyifli vakit geçirmek isteyenler için de farklı alternatifleri bulunmaktadır. Gürcistan Üniversiteleri için de tercih yapacak kişilere çok büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Ulaşım kolaylığı başta olmak üzere barınma açısından da oldukça ufak bütçelerle Tiflis şehrinde rahat bir şekilde yaşanabilir. Eğitim hayatını yurt dışında devam ettirmek isteyen kişiler için oldukça ideal koşullar barındırmaktadır. Tiflis’e turist olarak gelip etkilenerek uzun süreli kalan ya da eğitim hayatını sürdüren çok sayıda insan bulunmaktadır.

İstanbul’dan Tiflis’e direk olarak uçak seferlerinin olması da diğer avantaj sağlayan durumlar arasında yer almaktadır. Şehirde çok sayıda otel bulunması özellikle kalıcı bir yer bulana kadar kişilere yardımcı olmaktadır. Yemek kültürü bakımından da geleneksel dışında batı bölgeleri dahil olmak üzere çok çeşitli yemekler bulunmaktadır. Hem sebze hem de et yemekleri seçenekler arasında olduğundan hemen hemen her damak zevkine hitap edilmektedir. Şehir içinde de ulaşım kolay ve uygun fiyatlıdır. Merkezi yerlere otobüs ve farklı seçenekler ile seferler bulunmaktadır. Gürcistan’da Üniversite Eğitimi yapmak isteyen kişilere bu özellikler oldukça cazip gelmektedir.


Gürcistanda Üniversite Tercih Sebepleri

Özellikle Türkiye’den Tiflis’e öğrenci olarak giden kişileri zorlamayan iklim koşulları ve doğal güzellikler etkilemektedir. Araştırma yapan kişilerin şehirdeki üniversitenin eğitim ve dersler konusunda da olumlu yaklaşımlar ve başarı sağlayacak etmenler olduğunu gösteren özellikler ile adını duyuran fakülteleri araştırarak karar vermeleri sağlanmaktadır. Sosyal olarak da dolu bir şekilde zaman geçirilebilecek bir şehirdir. Tiyatro salonlarının fazlalığı bu tarz faaliyetlere önem verildiğini göstermektedir.

Farklı mimari yapıları da yabancı olan kişilere farklı bir etkinlik alanı sağlamaktadır. Bu anlamda turistik gezi planları yapan ve şehri daha iyi bir şekilde tanıyan kişiler bulunmaktadır. Havasının temizliği yürüyüş ve farklı spor yapmak isteyen kişilere de avantaj sağlamaktadır. Bu anlamda doğa ile iç içe aktiviteler yapılacak çok açık alan bulunmaktadır. Gece hayatını seven kişilere de çok güzel kapılar açılmaktadır. Bu konuda güvenlik sorunu kesinlikle söz konusu olmaz. Tüm gece kulüpleri merkezi yerlerde ve otellere yakın olduğundan konaklama yapacak kişilere zorluk çıkarmamaktadır. Öğrenciler aile yada çevrelerinde ki kişilere alışveriş yapıp hediye götürmek isterlerse de markaların olduğu büyük mağazalar bu anlamda yardımcı olacak olan seçenekler arasındadır.

El yapımı, antika, seramik parçalardan oluşan eşyaları da Tiflis şehrinde kolay bir şekilde bulabilirler. Büyük pazarları da yabancı olan insanlara her konuda yardımcı olacak olan seçenekler arasında yer alıyor. Müze ve bu tarz yerler de boş vakitlerde değerlendirilecek olan gezi yerleri arasında yer almaktadır.

Gürcistanda Üniversite Okumak Avantajları

Türkiye’ye olan yakınlığı en önemli olan sebepler arasındadır. İki buçuk saat gibi kısa sürede İstanbul’dan bu şehre ulaşım basit ve ucuz bir şekilde sağlanmaktadır. Ani gelişen durumlarda da ülkeye kısa sürede giriş yapılmaktadır. Tatil günlerinde memleket özlemi gidermek isteyen kişiler asla zorlanmazlar. Türkiye ile kültürel olarak benzerlikler taşıması da uyum sürecinin yaşanmasını engellemektedir. Kalıcı olarak barınma konusunda öğrencilere büyük kolaylık ve yardım sağlanmaktadır. Araba kullanmak isteyen kişiler de ülkelerinde aldıkları ehliyet ile araba kullanabilirler.

Gürcistanda Üniversite eğitimi almak ile sosyal yaşamınızda sıfır araç almak için iyi bir ülkedir. Araç fiyatları da Türkiye ile kıyaslandığı zaman oldukça düşük fiyatlara sahiptir. Ulaşım için hızlı trenler en fazla tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Eğitim konusunda ise diğer ülkeler ile kıyaslandığı zaman oldukça kaliteli olduğu herkesin ortak fikirleri arasında yer almaktadır. Her geçen gün artan yabancı öğrenci sayısı da bu durumu kanıtlayan en önemli detaylara arasında yer alıyor. Üniversitelerde öğrenimin kalitesi dışında kaliteli sosyal faaliyet alanları ve aktiviteleri de kişilere büyük katkı sağlamanın dışında farklı alanlarda bilgilenmelerini de sağlamaktadır.

Gürcistanda Üniversite Puanları

Sınavsız üniversite eğitimi alabileceğiniz Gürcistanda üniversite puanları söz konusu değildir. YKS sınav stresi yaşamdan taban puan derdi olmadan kaliteli üniversitelerde ön lisans ya da lisans eğitimi alabilirsiniz. Edineceğiniz yabancı dil ve tanışacağınız başka kültürden insanlarla üniversite hayatınız mesleki eğitimden ötesine geçecek.

Gürcistan Üniversitelerine Eurostar ile Sınavsız Kayıt Olabilirsiniz.

Gürcistanda Üniversite Lisans Tamamlama

Farklı ülke üniversitelerde bazı bölümler için lisans tamamlama mümkündür. Fakat Gürcistan’da lisans tamamlama şimdilik yoktur. Zamanla değişme ihtimali olan bu bilgiyi uzmanlarımızdan teyit edebilirsiniz.


Gürcistanda Üniversite – Tıp Eğitimi

İdealleri arasında doktor olmak siteye kişilerin tercih ettiği Tıp Fakültesi bölümünde uygun fiyatlar ile eğitim alınmaktadır. Bu bölümde yeterliliği bulunan kişiler eksiksiz bir şekilde detaylı eğitimi alabilecekler. Aktiv ve hızlı bir şekilde gelişen bu şehirde eğitime oldukça önem verilmektedir. Tıp için lisans eğitimi Türkiye’de olduğu gibi 6 yıldır. Bu bölüme talep çok fazla olduğu için düşünme sürecinde olan kişilerin bir an önce karar vermelerinde fayda bulunmaktadır. Kısa süre içerisinde kontenjanlar dolmaktadır.

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesinde İngilizce Eğitim Verilmektedir.

“Gerçek eğitim, kendinden en iyiyi vermekten geçer. “M.Gandhi

Öğrencilerin iyi bir tıp eğitimi alması için her türlü katkı ve destek devlet tarafından sağlanmaktadır. Ekonomik anlamda rahat ve sınav engeline takılmadan eksiksiz bir şekilde eğitim almak isteyen kişilerin ellerini çabuk tutmalarında fayda var. Modern ekipmanlar ve uygulamalı eğitim olanaklarına sahip olan tıp fakültesi genç ve başarılı doktorların yetişmesi için sürekli olarak teknolojik yeniliklere açık eğitim vererek sağlanmaktadır. Tıp eğitimi önem ve dikkat isteyen dallar arasında yer almaktadır. Üniversite sistemi ile ilgili bilgileri telefon ya da yerinde ziyaret ile kişiler yapmaktadır. Eğitim veren hocalar hem teorik hem de pratik anlamda kaliteli ve bilgi yüklü dersler vermektedirler. Her geçen gün artan eğitim kalitesi ile kendisinden bahsettiren üniversitede öğrencilerin aldığı eğitim meslek hayatlarına büyük katkı sağlamaktadır.


Gürcistanda Üniversite Diş Hekimliği

Ağız, çene ve diş ile ilgili alanlarda dolu bir eğitim ile öğrenciler mesleki yaşantılarına harika bir şekilde hazırlanmaktadır. Hem teorik hem de pratik anlamda çok sayıda bilgi öğrencilere en anlaşılır şekilde anlatılmaktadır. Bu bölüme uygun bütçeler ayırarak eğitim almak son derece uygundur. Ödemeler kişileri zorlamayacak şekilde aylık, senelik ya da dönemlik olarak ödenebilir. Hem güzel bir şehrin tadını çıkarıp hem de hayalini kurduğu bölümde okumak herkesin hayalleri arasında yer almaktadır. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen kişiler erken davranıp kayıtlarını çok önceden yaptırmaktadır. Hem temel diş hekimliği hem de klinik diş hekimliği eğitimi iki aşamada sağlanmaktadır. Son iki yılda mesleki etik ve meslek dersleri uygulama eğitimi verilmektedir. Farklı insanlar ile tanışıp güzel bir öğrencilik geçirmek isteyen kişilerin tercihleri arasında yer almaktadır.


Eczacılık Eğitimi

Eğitim sürecinde eczacılık ile ilgili her detay anlaşılır ve ileride katkı sağlayacak şekilde verilmektedir. Farklı üniversiteler ile işbirliği içerisinde olan fakülteden mezun çok önemli isimler bulunmaktadır. Yıllık ödemeleri de oldukça uygundur. Her bütçeye sahip kişiler zorlanmadan bu şehirdeki üniversitede kolay bir şekilde eğitim alabilirler. Denklik açısından da avantajlı olan üniversiteler arasında yer almaktadır.

Gürcistanda Üniversite eğitimi uluslar arası kalitede eğitim imkanı sağlayan fakülteden mezun olan kişiler meslek hayatlarında da başarıyı garantiler. Öğrencilere uygun plan ve programlar ile eksiksiz bir şekilde öğrencilerin eğitim almaları sağlanmaktadır. Alınan diploma ile farklı ülkelerde çalışma imkanı da öğrencilere sağlanmaktadır. Her türlü teknik ve teknolojik yenilikler kullanılarak öğrencilere eğitim imkanı sunulmaktadır. Okul dışında da sosyal anlamda güvenilir ve rahat bir şekilde hayat sürdürebilmek mümkündür. Hem konaklama hem de yiyecek ve içecek konularında asla zorlanmadan eğitim sürecine olumlu yansımalar sağlanmaktadır.


– İnşaat Mühendisliği

Gürcistanda ekonomik anlamda zorluk çekmeden kaliteli ve doğru bilgi akışına bağlı olarak eğitim alınmaktadır. Sınav stresi yaşamadan ideallerine kişiler kolay bir şekilde ulaşmaktadır. Eğitimin kalitesi ile mesleki anamda da zorluk çekmeden piyasada zorluk çekmeden hayatını sürdürebilir. Tüm bu eğitim sürecine paralel olarak sosyal anlamda da kolay bir şekilde zorlanmadan yaşamlarını sürdürebilirler.

Gürcistanda Üniversite eğitim sürecinde alınan eğitim neticesinde yaratıcı çözümler bulabilen, araştırma yeteneğine sahip nitelikli mühendisler yetişmektedir. Bunun için tüm hocalar ellerinden gelen her şeyi yapmaktadır. Temel bilgilerin anlatılması dışında yaratıcılık ve düşünce gücünü geliştirebilecek eğitimler de verilmektedir. Yeteneklerin gelişmesi ve tasarım açısından da gelişme adına çok etkili olan dersler verilmektedir. Uluslararası mecralarda başarılı olan mühendislerin yetiştirildiği okuldan eğitim almak için kişilerin ellerini çabuk tutmaları gerekmektedir.


Üniversite – Mimarlık

Gürcistanda Üniversite çok yönlü düşünmenin önemli olduğu mimarlık mesleği için kaliteli bir şekilde eğitim verilmektedir. Sadece diploma odaklı değiş geleceğe yönelik mesleki anlamda katkı sağlayan bu üniversiteden her anlamda kişiler memnun kalmaktadır. Dört yılın sonunda donanımlı bir şekilde iş hayatına rahat bir şekilde dolu olarak atılmaktadır. Gerekli olan bilgi birikimleri ile kendilerine öz güveni olan çok sayıda mimar uluslararası kalitede eğitim imkanını bu şehiden almaktadır. Detayları düşünmenin önemi ve yaratıcı fikirlerin önemi her zaman ön planda tutularak eğitim dönemleri geçirilmektedir. Çok sayıda Türk vatandaşın olması gündelik hayatı da kolaylaştırmaktadır. Gürcistanda gezilecek ve eğlenilecek yerlerin olması da enerji boşaltmak ve stres atmak açısından avantaj sağlamaktadır.

Eğitim süreci boyunca kendine güveni olan mimarların yetiştirilmesi amaç edinilmiştir. Dil açısından da kendini geliştiren kişiler mesleki hayatlarında büyük katkı sağlamaktadırlar. Kısa sürede Türkiye’ye gidilmesi ve her daim uçak seferleri bulunması da avantaj sağlayan diğer özellikler arasındadır. Hem kültür hem de iklim açısından da Türkiye ile büyük benzerliklerinin olması bocalama sürecinin kısa sürmesini sağlamaktadır.


Üniversite – Makine Mühendisliği

Türkiye ile benzer özellijkler taşıyan bu ülkenin en güzel şehrinde sınav stresi yaşamadan güzel bölüm okumak son derece mümkün. Özellikle mekanik merakı olan kişilerin tercih ettiği makine bölümü hem teknik hem de el beceri isteyen bölümler arasındadır. Verilen eğitimler ise becerilerin gelişimi açısından kişiler üzerine büyük katkı sağlamaktadır.

Gelecekte her türlü donanıma sahip, kendini ifade eden ve geliştiren mühendislerin yetişmesi için her türlü imkan kişilere sağlanmaktadır. Hocaların birikim ve tecrübesi de genç öğrencilere artı olarak katkı sağlamaktadır. Bu alanda ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayacak olan eğitimi dört senede bu fakülteden alabilecek olan kişilerin mesleki hayatlarında da yaşanacak krizlerden rahat bir şekilde çıktığı gözlemlenmektedir. En yenilikçi ve akılcı çözümler ile sorunlara çare bulunmaktadır. Üniversitenin ulaşım açısından da kolay bir yerde olması öğrencilere büyük avantaj sağlamaktadır.

Öngörülü ve krizleri iyi yöneten mühendislerin yetişmesi için her türlü destek ve imkan bu yolda seferber edilmektedir. Çağa ayak uydurulabilecek detaylı ve gerekli olan ders programları ile öğrencilerin karşılaşabileceği sorunlar ile başa çıkmaları eğitimin bir parçası olarak düşünülmektedir. Alanında iyi eğitim almış olan kişiler iş bulmak konusunda da asla zorluk çekmeyeceklerdir. Son yılda tüm teorik olan bilgilerin pratik anlamda görülmesi için çalışılmaktadır. Geleceğine olumlu yön vermek isteyen kişilerin tercihleri arasında olan bu üniversite her anlamda kişilere katkı sağlamaktadır. Motor, makine ve aletler ile ilgili cihazları araştırıp geliştirmede her türlü eğitim öğrencilere detaylı olarak verilmektedir.


Üniversite –  Elektrik Mühendisliği

Köklü ve prestijli bir üniversite olmanın dışında ücretlendirme açısından da son derece uygundur. Sınav stresi yaşamadan kayıt yaptırıp hayallerine bu şehirdeki okul ile hemen ulaşılabilir. Tüm eğitim senesini kendi başarılı vizyonu çerçevesinde geliştirmektedir. Modern bir eğitim anlayışı ile her türlü teknolojik yeniliğe ayak uydurarak pratikleşme sağlanmaktadır. Teorik bilgilerin nasıl geliştirilmesi gerektiğine dair sağlam bilgiler ile öğrenciler bir nevi geleceğe hazırlanırlar. Tasarım ve gelişmiş laboratuvar alt yapısı ile kişilerin mesleki anlamda kendilerine katkıları daha da artmaktadır. Gürcistan’ da üniversite okumanın eğitim dışında da çok fazla avantajı bulunmaktadır. Yemek ve içmek konusunda da asla zorluk çekilmez. Türk yemekleri ile benzerlik taşımaları bu konuda kafasında soru işareti olanlara biraz da olsa rahatlık sağlamaktadır. Eğitim alarak mezun olan kişilerin iş bulma ve yükselme şansları da son derece fazladır. Çünkü bu üniversiteden eğitim almış kişiler genellikle bu anlamda sıkıntı yaşamazlar.

Sosyal anlamda da eğlenilebilecek bir şehir olmasından ötürü kişilerin kendilerini motive etmeleri için çok fazla seçenek bulunuyor. Elektronik cihazların bakımı, tasarımı ve güvenliği ile ilgili en ince ayrıntısına kadar bilgi akışı hocalar tarafından öğrencilere sağlanmaktadır. Böylece nerede çalışılırsa çalışılsın koşullar her zaman cazip ve kolay gelecektir.


Bilgisayar Mühendisliği

Öğrencileri gelecekte toplum yararına güzel projelere imza atacak seviyeye getirerek bir mühendis yetiştirmek amacıyla eğitim verilmektedir. Sadece bu bölüm değil tüm farklı olan bölümlerde de her türlü yenilik ve teknoloji yakından takip edilerek dersler detaylandırılmaktadır. Teori ve pratiğin dengeli bir şekilde ilerlemesi adına her şey planlı ve programlı olarak öğrencinin avantajı gözetilerek tasarlanmıştır. Bunun için bilgisayar laboratuvarları, proje laboratuvarları, tasarım laboratuvarı, işlemci laboratuvarı bulunmaktadır. Araştırmalar yapılırken bu gibi yerler öğrencilere yardımcı olmaktadır. Hazırlanan projeler ile gençlerin mesleki yaşantıya alışmaları ve katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Okul dışında da okul içinde faaliyet alanları fazlasıyla bulunmaktadır. Sıkılmaya fırsat kalmadan zevk ve becerilere yönelik olarak farklı eğlence türlerinden de hem bireysel hem de grup şeklinde faydalanılabilir. Bu bölüme ilgi duyan kişilerin kaliteli bir donanıma sahip olmaları için her detay düşünülmüştür. Grup çalışmaları ile farklı bakış açıları görülmesi de sağlanmaktadır. Merkezi konumda olan okuldan artan saat dilimlerinde sosyalleşmek isteyen kişilerin zaman kaybetmeden cafeler de vakit geçirmesi de oldukça kolay olmaktadır.


Gürcistan – Türkiye Uçak – Otobüs – Tren – Gemi Seferleri

Gürcistanda Üniversite ve ülke arasındaki gemi, tren ve uçak seferleri bulunmaktadır. Genellikle uçak seferleri çok fazla talep görmektedir. Sadece kimlik ile ülke sınırlarına giriş sağlanmaktadır. Bu da fazlasıyla avantajlı olduğu için turistik açı ya da öğrenciler için büyük katkı sağlamaktadır. Pasaport çıkmasını beklemeden ve masrafsız bir şekilde ülkeye giriş sağlanmaktadır. En fazla uçak seferleri olduğundan genellikle İstanbul’dan uçak ile ülkeye giriş iki buçuk saatte sağlanmaktadır. Treni de tercih eden kişilerin fazla olması genellikle uçak korkusu olanların tercih sebebi olmaktadır.

Gürcistan’da Lisans Eğitimi almak isteyen kişiler ilk olarak ulaşım konusuna dikkat etmektedir. Daha sonra ise yaşam koşulları ve güvenilirlik sorgulanmaktadır. Türkiye’ye sınır olması nedeni ile kültür ve ılıman hava koşulları ile zorluk çıkarmayan bir şehirdir. Her damak zevkine hitap eden geniş yemek yelpazesi ile de bu anlamda kişiler asla sorun yaşamazlar. Şehir içi ulaşımı da kolay ve ucuzdur. Geçici olarak otellerde konaklama yapan kişiler kısa sürede hemen barınacak uygun bir yer bulurlar. Bu anlamda gazete ilanları dahi yardımcı olmaktadır. Fazla Türk vatandaşının olması da kişilerin kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamaktadır. Temiz havası ve yeşil doğası ile gezilip görülecek özelliklere sahiptir.


Karadeniz bölgesine sınır olan, ünlü yazar Maxim Gorki’nin de yaşadığı ve roman yazmaya başladığı Gürcistan’da okumak istiyorsanız bir adım atmanız yeterli. Coğrafik ve kültür olarak Karadeniz kültürünü de arasında barındıran Gürcistan’da eğitim hayatınız çok aşırı keyifli ve pratik geçecektir. Eğitim dili Gürcüce‘dir.

Tiflis ve Batum’da konumlanan Tiflis Kafkas üniversitesi, Tiflis Devlet üniversitesi, Gürcistan Teknik üniversitesi, Batum Devlet üniversitesi, Gürcistan Tıp üniversitesi benzeri kaliteli üniversitelerde eğitim seni bekliyor. Gürcistan’da Uluslararası mavi diplomaya sahip olmak için hiç zaman kaybetmeden hemen kayıt yaptırabilirsin.

Eğitim hayatı dışında sosyal aktivitelerden yararlanmak arasında güzel imkânlar seni bekliyor. Arkadaşlarınla Rustavelli Caddesinde bulunan Gorki Tiyatro Salonu ve sinema salonlarına gidip keyifli dakikalar geçirip, elegan kafelerin de ve restoranlarında eğlenceli güncel hayat yaşayabilirsin.

Gürcistan da Üniversite Fiyatları

Gürcistan’da okumanın ayrıcalığını yaşamalısın. Hem İngilizce Eğitim Almak Hemde müsait ücretlere Olsun Diyorsan.

Kapı Komşumuz arkadaş yurt Gürcistan Seni Bekliyor

Tıp Eğitimi İngilizce Yıllık 4000$

Diş Hekimliği İngilizce Yıllık 3500$

Fizik Tedavi İngilizce Yıllık 2500$

Gürcistan’da İngilizce Hazırlık Yıllık 1750$

Gürcistan Özel Üniversite Ücretleri

Özel üniversitelerin de bulunduğu Gürcistan’da özel üniversite ücretleri verdiği hizmete göre farklılık gösterir. Üniversitelerin kampüs olanakları, eğitim materyalleri ve akademik kadrosu farklılık gösterir. Alacağınız eğitim ve hizmet kalitesine göre değişkenlik gösteren bu fiyatlar ülke ekonomik şartlarına göre farklılık gösterebilir. En güncel bilgileri ve üniversitelerin sahip olduğu imkanlar ve öğrencilerine kazandıracağı avantajları Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına sorabilirsiniz.

Yaşam Giderleri
Gürcistanda  Gıda Fiyat
Yemek, Ucuz Restorant 15.00 lari
Yemek 2 Kişilik, Orta Sınıf Restorant, Üçlü Yemek 50.00 lari
McDonalds’ta McMeal (Eşdeğer Menü Yemeği) 12.00 lari
Cappuccino 3.75 lari
Kola / Pepsi (0.33 litrelik şişe) 1.21 lari
Su (0,33 litre şişe) 0.51 lari
Gürcistanda Süpermarketler Fiyat
Süt (1 litre) 2.95 lari
Taze Beyaz Ekmek (500g) 0.85 lari
Pirinç (beyaz), (1kg) 2.20 lari
Yumurta (12 Adet) 3.45 lari
Yöresel Peynir (1kg) 8.50 lari
Tavuk Göğsü (1kg) 8.50 lari
Sığır Eti (1 kg) (Eşdeğer Kırmızı Et) 13.29 lari
Elma (1kg) 2.22 lari
Muz (1 kg) 3.60 lari
Portakal (1kg) 3.00 lari
Domates (1 kg) 2.35 lari
Patates (1kg) 1.15 lari
Soğan (1kg) 1.15 lari
Marul (1 kafa) 1.05 lari
Su (1,5 litrelik şişe) 1.00 lari
Sigara Paketi (Marlboro) 4.00 lari
Ulaşım, Batum Araba Fiyat
Tek yönlü Bilet (Yerel Ulaşım) 0.50 lari
Aylık (Normal Fiyat) 30.00 lari
Taksi Başlangıç (Normal Tarife) 3.00 lari
Taksi 1km (Normal Tarife) 0.50 lari
Benzin (1 litre) 2.15 lari
Volkswagen Golf 1.4 (Eşdeğer Araç) 30 000.00 lari
Toyota Corolla 1.6l (Yeni Araba) 34 370.00 lari
Gürcistanda Faturalar Fiyat
1 Dakika Mobil Tarife 0.21 lari
İnternet (60 Mbps veya daha fazla, Sınırsız Veri, Kablo / ADSL) 33.70 lari
Spor ve Aktivite Fiyat
Fitness Club, 1 Yetişkin için Aylık Ücret 83.00 lari
Tenis Kortu Kiralama (Hafta Sonu 1 Saat) 24.00 lari
Sinema, 1 Koltuk 12.00 lari
Gürcistanda Giyim ve Ayakkabı Fiyat
1 Çift Kot Pantolon (Levis 501 ya da Benzeri) 130.75 lari
1 Yaz Giysi (Zara, H&M, …) 80.60 lari
1 Çift Nike Koşu Ayakkabı (Orta Ölçekli) 177.60 lari
1 Çift Deri Ayakkabı 184.10 lari
Aylık Kira Fiyatları Fiyat
Şehir Merkezinde Daire (1 yatak odası) 809.00 lari
Şehir Merkezinde Daire (3 yatak odası) 1,726.00 lari
Şehir Dışında (3 yatak odası) 972.00 lari
Gürcistan Satılık Daire Fiyatları Fiyat
Şehir Merkezinde Apartman Satılık Metrekare Başına Fiyat 2,485.00 lari
Şehir Dışında Apartman Satılık Metrekare Başına Fiyat 1,380.00 lari
Gürcistan Maaşlar Fiyat
Aylık Ortalama Net Maaş 742.65 lari

Üniversiteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gürcistan Eğitim Sistemi Nasıl?

Türkiye’de de benzer bir eğitim sistemi var. Bu, 6 yaşında başlayan ve Gürcistan’da 6 yıl devam eden temel bir gerekliliktir. 13-15 yıllık orta öğretim 3 yıl, 15 yaşında başlayan lise eğitimi de 3 yıldır.

Gürcistan’da Nasıl Okuyabilirim?

Gürcistan üniversitelerinde okumak için farklı veya ek bir dil bilmenize gerek yoktur. Okuyacağınız üniversite için hazırlık sınıflarında dil eğitimi almak sizin avantajınızadır. Gürcistan’da üniversite sahibi olmak için profesyonel eğitim kadromuz ile iletişime geçiniz.

Gürcistan’da Denklik Var mı?

Gürcistan üniversitelerine son derece modern eğitim modelleri ile eğitim vermesi ile birlikte YÖK tanınırlığı diğer bir anlamı ile denklik sistemi vardır.

Gürcistan’da Tıp Okumak Ne Kadar?

Ortalama 1650-8000 Dolar arasında tıp eğitimi alabilirsiniz. Üniversite eğitiminizin Gürcistan’da tıp eğitimi almak için ortalama fiyatlar dahilinde maliyeti bulunur.

#gurcistandauniversite #gurcistanegitimmerkezi #eurostaregitim #gurcistanuniversiteler #gürcistandauniversiteler

Puanla
[OY: 7 Ortalama: 3.7]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1