Javakhishvili Tiflis Devlet Üniversitesi

Yurt dışında lisans eğitimi düşünüyorsanız Gürcistan üniversitelerini tercih edebilir ve kariyeriniz için doğru adımlar atabilirsiniz. Gürcistan üniversiteleri Türkiye’de üniversite maliyetine sınavsız eğitim vermeye devam ediyor.

Gürcistan’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Javakhishvili Tiflis Devlet Üniversitesi

  Gürcistan Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Gürcistan Üniversiteleri Eurostar Tek Kayıt Ofisi
  Gürcistan Üniversileri Tek Kayıt Ofisi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
  Gürcistan Uluslararası Kafkas Ünivesitesi

  Çok sayıda öğrencinin ilgi gösterdiği yurt dışı ünivesiteleri arasında yer alan Javakhishvili Tiflis Devlet Üniversitesi bu anlamda verdiği üst standartlarda eğitim ile dikkat çeken ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle Türk öğrenciler için coğrafi konum ve şartlar olarak da ideal özelliklere sahiptir. En önemli olan detay ülkeye vize sorunu olmadan sadece nüfus cüzdanı ile girilmektedir. Bu anlamda zaman kaybedilecek ya da herhangi bir işleme gerek kalmadan büyük bir rahatlık yaşanmaktadır. Derslerde alanında uzman olan akademisyenler öğrencilerin gelişimi açısından büyük bir özveri göstermektedir. Sadece teorik değil aynı zamanda uygulamalı eğitim ile öğrencilerin çok daha verimli bir eğitim görmeleri sağlanılır. Javakhishvili Tiflis Devlet Üniversitesinin imkan ve olanakları sınırsız bir şekildedir. Her türlü teknolojik cihaz ve yenilikler yakından takip edilerek öğrencilerin eğitimi için kullanılmaktadır. Hocalar derslerde öğrencilere kendi birikim ve tecrübelerini de aktararak onların mesleki yaşamlarına katkı sağlarlar. Yaşayacakları zorluklar ile nasıl mücadele edeceklerine dair yol göstermektedir. Javakhishvili Tiflis Devlet Üniversitesinin dersler dışında öğrencilerin kafalarını dağıtarak stres atacakları spor kompleksleri de bulunmaktadır. Hem sosyalleşmek hem de kaliteli zaman geçirmek isteyen öğrenciler zaman sınırı olmadan ve ücret ödemeden bu durumdan yararlanabilir. Ayrıca üniversite kampüs içinde müzik, karikatür ya da farklı alanlar için aktivite kulüpleri bulunmaktadır. Ders çalışmak için geniş arşivli olan kütüphane özellikle öğrencilerin en vazgeçemediği alanlar arasında yer alıyor. Laboratuvarlar da tercih edilen bölüme bağlı olarak kullanılabilir.

  Javakhishvili Tiflis Devlet Üniversitesinin harç fiyatları da son derece ucuzdur. Her bütçeye uyacak şekilde ücretlendirme ile istediğiniz bölüme kısa sürede kayıt yaptırabilirsiniz. Çok sayıda bölümün bulunduğu üniversitede eğitim dili olarak İngilizce tercih edilmektedir. Üniversitenin mezuniyet sonrasında verdiği diplomanın geçerliliği vardır. Alınan diploma ile istenilen ülkede iş bulma imkanına sahip olunmaktadır. Denklik olan üniversite olması da en büyük avantajlardan bir tanesidir.

  Harç dışında öğrencilerden hiç bir sebep ile para talebinde bulunulmaz. Ülke yaşam standartları olarak da son derece ideal şartlara sahiptir. Güzel caddeleri ve gezilecek noktaları bulunan şehirde keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ülkeye 2 saatte uçak ile giriş yapılabilir. Sürekli olarak farklı firmalardan uygun fiyatlı bilet bulabilmeniz mümkündür. Ayrıca farklı dönemlerde yapılan bilet kampanyalarından da yararlanarak durumu çok daha cazip hale getirebilirziniz. Her türlü ihtiyaçlar için yapılan alışverişverişler açısıından da son derece ucuz bir şehirdir. Market ve pazarlardan gıda alışverişi yapılabilir. Halk arkadaş canlısı ve saygılı olduğundan bu anlamda asla sıkıntı yaşanılmaz. İletişim ve diyaloglar zaman içinde daha da iyi bir hale gelmektedir.

  Hafta sonları ülkeyi turistik amaçlı gezerek müze, meydan ve kiliseleri ziyaret edebilirsiniz. Ülkeye gelen turistlerin en çok dikkatini çeken ve ziyaretçi alan sinagog da öğrenciler için gezilecek olan noktalar arasındadır. Şehrin restoran ve cafelerinde ücretsiz wifi kullanımı bulunmaktadır. Dışarıda yemek yiyerek keyifli zaman geçirmek isteyen kişiler için farklı konsept ve damak tadına uygun mekanlar bulunuyor.

  Öğrencilerin en önemsediği konular arasında olan barınma ihtiyacı için de farklı seçenekler bulunmaktadır. Özellikle bir kaç arkadaş bir araya gelip masrafları bölüşerek ev kiralama alternatifi ağırlıklı olarak tercih ediliyor. Özellikle eşyalı olan evler tercih edilerek bu anlamda da rahat edilmektedir. Yeniden eşya almak zorunda kalınmamış olunur. Kira fiyatları son derece uygun olan evler merkezi olan noktalara yürüme mesafesinde olan lokasyonda bulunmaktadır. Evler geniş, ferah ve kullanışlıdır. Isınma ile ilgili kış aylarında sorun yaşanmaz. Öğrenciler Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firma yetkililerinden istenilen konuda bilgi alarak o yönde kararlarını verebilirler.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1