Gürcistan'da Makine Mühendisliği

Makine mühendisliği okumak ülkemiz şartlarında kolay değil. Özellikle üniversiteler, mühendislik bölümleri için çok yüksek puanlar talep ediyor. Makine mühendisliği gibi çok aranan mesleklerin okulunu okumak gençler için zor olabiliyor. Özel üniversiteler ise yıllık inanılmaz ücretler ile öğrencileri ve ailelerini zor durumda bırakabiliyor.

Gürcistan’da Eğitim

İçindekiler

Gürcistan’da Makine Mühendisliği

Gürcistan Hakkında Öğrenci Görüşleri
Gürcistan Üniversiteleri Eurostar Tek Kayıt Ofisi
Gürcistan Üniversileri Tek Kayıt Ofisi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
Gürcistan Uluslararası Kafkas Ünivesitesi

Gürcistan Makine Mühendisliği Eğitimi

Makine mühendisliği okumak ülkemiz şartlarında kolay değil. Özellikle üniversiteler, mühendislik bölümleri için çok yüksek puanlar talep ediyor. Makine mühendisliği gibi çok aranan mesleklerin okulunu okumak gençler için zor olabiliyor. Özel üniversiteler ise yıllık inanılmaz ücretler ile öğrencileri ve ailelerini zor durumda bırakabiliyor. Peki, hem yurtdışında okumak, hem de dilediğiniz bölüme sınavsız yerleşmek istemez misiniz? Bu artık mümkün. Üstelik çok uygun rakamlara. Uzun yıllardır profesyonel ekibimiz ile birlikte, eğitim sektörü içinde hizmet vermekteyiz. Her yıl binlerce genci yurtdışı üniversitelerine göndermekte ve başarıları ile gurur duymaktayız. Unutmayın, yurtdışında okumanın en büyük avantajı anadil gibi yabancı dil öğrenmektedir. Ülkede kalarak ne kadar teorik bilgi alırsanız alın, bunları pratiğe dökmediğiniz sürece ne yazık ki yeterli seviyede dil öğrenemezsiniz. Kapı komşumuz olan Gürcistan, doğal güzellikler, kültürü ve sevecen insanları ile kendine hayran bırakıyor. Gürcistan üniversiteleri de sizlere sınavsız makine mühendisliği okumak imkanı tanıyor.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Hayalinizdeki makine mühendisliği bölümü için Gürcistan’a gittiğinizde öncelikle yabancı dil öğrenmeniz gerekecek. Çünkü pek çok dersi bu ülkede İngilizce ve Rusça işleyeceksiniz. Bu nedenle ilk yıl yabancı dil eğitimi ve takip eden 4 yıl da mesleki eğitim almış olacaksınız. Yani toplamda 5 yıl Gürcistan’da unutulmaz bir eğitim deneyimine imza atabilirsiniz.


Gürcistan Makine Mühendisliği Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Kayıt için tarafımıza ulaştığınızda, Gürcistan’daki hangi üniversitede YÖK denkliği bulunup, hangisinde bulunmadığını sizlere iletiyoruz. Bu sayede okuyacağınız üniversiteye kendiniz karar verebiliyorsunuz. Gürcistan’da bulunan onlarca üniversitede YÖK denkliği vardır.


Gürcistan Makine Mühendisliği YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Makine Mühendisliği okuyup devlet memuru olmak isteyen öğrenci sayısı çok azdır. Ancak yine de böyle bir isteğiniz var ise YÖK denklik sınavına girmeniz gerekecektir. Bizler bu noktada da Eurostar olarak danışmanlık hizmetlerimiz ile yanınızda olacağız.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Zaten bu ülkeden mezun olduktan sonra elinizde hem mavi diplomanız olacak, hem de anadil gibi öğrendiğiniz yabancı dil becerileriniz. Dolayısıyla Türkiye’deki hiçbir işletme sizi kaçırmak istemeyecek. Kısacası Gürcistan’da okuduktan sonra ülkemizde çalışmanıza engel herhangi bir durum bulunmuyor.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

3 bin ile 5 bin USD arasında değişen yıllık harç bedelleri ile makine mühendisliği okuyabilirsiniz. Hatta bu tutarlar, bazı üniversitelerde çok daha düşük. Öğrenciler için uygulanan yaşam koşulları ise çok daha ucuz. Yurtdışında mükemmel bir öğrenim hayatı geçirmek için artık servet ödemenize gerek bulunmuyor.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Üniversite giriş sınavı yalnızca Türkiye’de bulunan üniversitelere giriş için gerekli olan bir sınavdır. Bunun dışında, hiçbir yurtdışı üniversitesi ki buna Gürcistan üniversiteleri de dahil sizler belli bir sınava girmenizi istemez.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Makine mühendisliği bizim Eurostar yurtdışı danışmanlık firması olarak en çok kayıt yaptığımız bölümdür. Çünkü gelişen teknolojiye bağlı bu alanda personel açığı da sürekli artmakta. Şuanda yalnızca Gürcistan’da bine yakın öğrencimiz makine ve diğer mühendislik bölümlerinde okumakta.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Yurtdışında üniversite okumak milyonların hayali. Bunun için aslında çok paranızın olmasına ya da sınavlardan ultra başarılı olmanıza gerek yok. Liseden mezun odluktan sonra tarafımıza ulaşarak, istediğiniz ülkedeki, var olan istediğiniz bölüme kayıt yaptırabilirsiniz.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Bu ülkede binbir çeşit farklı ülkeden gelen binlerce genç olacak. Farklı kültür ve dilleri tanıma, kendinizi geliştirme imkanı bulabileceksiniz. Ayrıca Gürcistan ülkemize en yakın ülkelerden bir tanesi. Karayolu ya da havayolu ile 1 sata içinde ülke sınırlarımızda olabilirisiniz.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

Hem Gürcistan’da, hem de diğer Avrupa ve Asya ülkelerinde makine mühendisliğini okuyup bitiren mezunlarımız bulunuyor. Gürcistan’da okumanın en büyük avantajı ise bu ülkenin mezuniyetten sonra çalışma imkanı da tanıyor olmasıdır.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Burslu eğitim Gürcistan’da oldukça yaygın. Özellikle başarılı öğrenciler Gürcü hükümeti ve yardımsever kişiler tarafından finanse ediliyor. Bunun için her yıl belli tarihlerde başvuru süreçleri açılıyor. Bu süreçleri atlamamak ve başvuruları zamanında yapmak önemli.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Bu işin en keyifli kısmı olacaktır. Çünkü donanımlı bir yurtdışı üniversitesinden yabancı dil makine mühendisliği eğitimi almış olmanız, kolay iş bulmanızı sağlar. Ayrıca dilerseniz tüm yurtdışında geçerli mavi diplomanız ile farklı ülkelerde de iş bulabilirsiniz.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Okumanın Şartları

Öncelikle herhangi bir sınav şartının olmadığını bilmelisiniz. Ancak liseden mezun olmanız şart. Çünkü kayıt aşamasında üniversiteye lise diplomanızı beyan ediyoruz.


Gürcistan Makine Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları

Gürcistan’da okumak için ne ülkemizde, ne de Gürcistan’da bir üniversite kabul sınavına girmenize gerek bulunmuyor. Ancak eğitim dönemi içerisinde girmeniz gereken dönem sınavlarınız oluyor. Bunlar tıpkı ülkemizde uygulanan vize ve final sınavlarının hemen hemen aynılarıdır.


Gürcistan Makine Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Yatay geçişler, nereden olursa olsun başarılı olunduğu sürece söz konusu olabilir. Eğer ülkemizdeki devlet üniversitelerine geçiş yapmak isterseniz, YÖK tarafından tanınmış bir Gürcistan üniversitesinde okuyor olmanız gerekiyor. Ancak ülkemizdeki herhangi bir özel üniversiteye, başarı puanınız yüksek olduğu sürece geçiş sağlayabilirsiniz.


Gürcistan Makine Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Mayıs ayı itibari ile Gürcü üniversitelerinin kayıtları başlıyor. Üstelik aynı ay ya da haziran ayı içerisinde yabancı öğrenci kontenjanı doluyor. Hayallerinizi 1 yıl daha ötelememek adına, mayıs ayında tarafımızla iletişime geçmelisiniz.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Okumak istiyorum

Eğer siz de Gürcistan’da makine mühendisliği okumak istiyorum ve hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum diyorsanız en yakın Eurostar acentemiz ile görüşün.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Yıllık yaklaşık 3 bin ile 5 bin USD karşılığında bu ülkede okuma fırsatı yakalayabilirsiniz. Yani ülkemizdeki ile benzer fiyat aralığı söz konusudur. Hatta bazı üniversiteler çok daha ucuz da eğitim vermekteler. Bunun yanı sıra Gürcistan’da bir öğrenci çok cüzi rakamlara hayatını sürdürebilir.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Okumak Mantıklı mı?

Eğer ÖSS sınavından istediğiniz puanı alamadıysanız hayallerinizi bir yıl daha ertelemenize gerek yok. Çünkü yurtdışı üniversiteleri sınavsız olarak sizleri kabul etmeyi bekliyor. Üstelik bu üniversiteler teoride olduğu kadar pratikte de oldukça başarılıdır.


Gürcistan’da Makine Mühendisliği Okumak Zor mu?

Bu ülkeye makine mühendisliği okumak için giden öğrencilerimiz, sınıf tekrarı yapmadan mezun olabilmekteler. Üstelik takıldığınız her noktada sizlere yardımcı olabilecek yardımcı akademisyenler de bulunuyor. Dolayısıyla başarısız olmak gibi bir sorunu asla aklınıza getirmemeli hedefe odaklanmalısınız. Kayıt sonrası yaşayacağınız her olumsuz durumda Eurostar olarak bizler yanınızda olacağız.


Gürcistan’da Türkçe Makine Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversitelerin Makine Mühendisliği Fakülteleri Var mı?

Gürcistan’da çok sık Türkçe konuşuluyor. Hatta bazı derslerde yoğun Türkçe konuşulduğunu da biliyoruz. Ancak bu ülkedeki hiçbir üniversitenin eğitim dili safi Türkçe değildir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1