Estonya Yüksek Lisans

Sizlerde artık vakit kaybetmeden yeteneklerinize ve uzmanlık alanınıza göre eğitiminize devam etmek istiyorsanız Estonya yüksek lisans fırsatlarından yararlanabilirsiniz. İsteklerinize emin adımlarla yaklaşmak gelecekte iyi bir yere gelebilmek için yüksek lisans fırsatını Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığı ile değerlendirebilirsiniz.

Estonya Lisans Hakkında Merak Edilenler

Yurtdışı Eğitim Kılavuzu

Denize bolca kıyısı olan, hem mavi güzellik, hem de yeşil doğanın iç içe olduğu bir ülke olan Estonya, avantajlı üniversiteleri ile öğrencilerimizin de dikkatini çekmektedir. Ülkenin başkenti ve en büyük kenti Talinn ‘dir. Siz de bu şehirde ve ülkede, avantajlı eğitim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Lisans eğitimlerinizi ya da yüksek lisans eğitimlerinizi alabilirsiniz. Bir Avrupa Ülkesi olan Estonya’ya, schengen vizesi ile girilmektedir. Öğrencilerimizin eğitim yıllarında aldıkları vizeler ile boş zamanlarında diğer Avrupa Ülkeleri’ni ziyaret etmeleri mümkündür.
Ülke üniversitelerinde, birçok ülkeden, özellikle AB Ülkeleri’nden eğitim almak için gelmekteler. Farklı kültürlerden, birçok öğrenci ile tanışma ve sosyalleşme şansınız olacaktır. Yüksek lisans eğitimlerinde üniversitelerin çok önemli başarıları söz konusudur. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, ülkenin en prestijli üniversiteleri ile işbirliklerimiz bulunmaktadır.


Estonya’da Yüksek Lisans Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Estonya Üniversiteleri’nde istisnai eğitimler hariç olmak üzere, genellikle lisans eğitimleri iç sene sürmektedir. Yüksek lisans eğitimleri ise iki sene olarak düzenlenmiştir. İngilizce eğitim dilidir ve öğrenciler seviye sınavına alınarak, yeterli olmamaları durumunda ise eğitim söz konusu olmaktadır.


Yüksek Lisans YÖK Denkliği Var Mı?

Estonya Üniversiteleri, üniversiteler sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır. Bu noktada, üniversiteler YÖK denkliği özelliğine sahiptir. Ayrıca üniversitelerin YÖK tarafından tanındığını da ekleyelim. Öğrenciler mavi diploma almaktadır ve Avrupa Birliği Ülkeleri tarafından geçerli olan bir diplomadır.


Estonya’da Yüksek YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Dünya sıralamasında, ilk sıralarda yer alan üniversiteler olmaları Estonya Üniversiteleri’nin YÖK tanınma kriterlerinde olmasını sağlar. Öğrencilerimiz denklik başvurularında avantajlıdır. YÖK diploma denklik başvuruları yapıldığında inceleme yapılır ve gerekirse öğrencinin denklik sınavına girmesine karar verilebilir.


Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Estonya’da yüksek lisans eğitimlerini alan öğrencilerimiz, tatil zamanlarında ülkemizde çalışabilirler.


Yüksek Lisans Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Estonya, diğer Avrupa Ülkeleri ile kıyaslandığında, uygun yaşam giderleri rakamları ve koşulları ile dikkat çekmektedir. Bu durum eğitim rakamlarına da yansımaktadır. Yüksek lisns eğitimler, bölümlere ve eğitim içeriklerine göre farklılaşmakla birlikte, 2.000 EURO ile 4.000 EURO arasında değişmektedir. Bilgisayar mühendisliği başta olmak üzere, mühendislik bölümleri, işletme ve iktisat eğitimleri, bilgi teknolojileri alanları başta olmak üzere, birçok alanda yüksek lisans eğitimleri verilmektedir.


Estonya’da Yüksek Lisans Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Estonya Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimi almak için sınava girmeniz söz konusu değildir. Ancak, bu eğitim için gelişmiş bir İngilizce gerektiğinden, öğrencilerin dil seviyelerinin yeterli olması gerekmektedir. Buna göre, dil seviyesi yeterli düzeyde olmayan gençlerin bir sene dil eğitiminden geçmeleri söz konusu olmaktadır. Not ortalamasında, seviyeler okullara göre değişmektedir, ancak, lisans eğitimlerinde notlarınızın genel anlamda yüksek olması önemlidir.


Yüksek TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Estonya Üniversiteleri uluslararası anlamda, dünya genelinde son derece önemli sıralamalarda olup, uluslararası sınavları da kabul eden kurumlardır. Buna göre, dil seviyelerinin tespiti için girilen TOEFL, İELTS ile YDS puanlarında alınan geçerli puanların kabul aşamasında dikkate alındığını belirtelim. Öte yandan, bu sınavlara mutlaka girilmesi zorunluluğu bulunmamaktadır. Dil seviyesi kurum içinde sınava alınarak da belirlenmektedir.


Estonya’da Yüksek Lisans Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Çok sayıda öğrencilerimiz Estonya Üniversiteleri’nde birçok farklı bölümde yüksek lisans eğitimleri almaktadır.


Estonya’da Yüksek Lisans Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Estonya Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimi almak ve genel anlamda, hem ülkemizde, hem yurdışında master eğitimi almak için lisans senelerinizde notlarınızın yüksek olmasına önem vermelisiniz. Özellikle yüksek lisans eğitimi almak için en önemli kriter öğrencilerin not ortalamalarının yüksek olmasıdır. Bir sınava girmeden öğrenci olabilirsiniz. Öte yandan, lisans senelerinizi tamamlamanız ve diplomanızı almanız başvurunuzda önem taşımaktadır. İngilizce seviyeniz olmalı, yeterli değilse, bir sene dil eğitiminizi da mutlaka almalısınız.


Estonya’da Yüksek Lisans Okumanın Avantajları?

Estonya Üniversiteleri, dünya sıralamasında YÖK kurumumuz tarafında da incelemeleri kabul edilen otoriteler tarafında, ilk seviyelerde kabul edilmektedir. Ülkemiz yüksek lisans eğitimleri ile uyumlu, aynı içerikte ders müfredatları verilmektedir. Ayrıca öğrenciler, Europass olarak adlandırılan, ülkemizde ve Avrupa Birliği Ülkeleri’nde geçerli mavi diploma ile mezun edilmektedir. Ülke, yüksek lisans mezunlarına bir süre çalışmaları ve iş bulmaları için oturma izni vermektedir.


Estonya’da Yüksek Lisans Mezunlarınız Var Mı?

Özellikle Estonya’da yüksek lisans eğitimi alan çok sayıda mezunlarımız bulunmaktadır.


Estonya’da Yüksek Lisans Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Yüksek Lisans Okuyabilir Miyim?

Avrupa Birliği eğitim fonları kapsamında, birçok öğrenciye, hem Avrupa Ülkeleri’nden, hem de ülkemizden öğrencilerimize burslar sağlanmaktadır. Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak burslara başvurabilirsiniz. Ülkemiz kapsamında yurtdışında okuyan öğrenciler için sunulan çeşitli burs olanaklarından da yararlanabilirsiniz.


Estonya’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışmak

YÖK denkliği olan ve ülkemizde geçerli diplomanızla, ülkemizde hem özel sektörde, hem de kamu alanlarında çalışabilirsiniz. Doktora eğitimlerine devam edebilir ya da özellikle akademik kariyer için hedeflerinizi belirleyebilirsiniz.


Estonya’da Yüksek Lisans Okumanın Şartları

Estonya’da yüksek lisans eğitimi almak için lisans senelerinizde, notlarınızı yüksek tutunuz. Bu sayede,okullara kabul edilmeniz çok daha avantajlı olacaktır. Yüksek lisans için seçeceğiniz bölümün, temel derslerini, lisans senelerinde almış olmanız gerekmektedir. İngilizce seviyesi önemli olduğundan, hazırlık sınıfı okumayı tercih etmezseniz, lisans senelerinizde dilinizi geliştirmeyi ihmal etmemelisiniz.


Estonya’da Yüksek Lisans Eğitimi Ales Şart MI? Puanları Nedir?

Estonya Üniversiteleri’nde uluslararası geçerliği olan sınavlar kabul edilmektedir. Ülkemizin eğitim sistemine özgü Ales sınavına girilmesi şart değildir.


Estonya’da Yüksek Lisans Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Yatay geçiş noktasında, her üniversite içinde farklı uygulamalar olmakla birlikte, tez aşamasına geçen başarılı öğrenciler yatay geçiş başvurusunda bulunabilirler.


Estonya’da Yüksek Lisans İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Estonya Üniversiteleri’nde yüksek lisans başvurularınızı kaçırmamak için ve doğru şekilde başvurularınızı yapmak için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçmeyi ihmal etmemelisiniz. Ön kayıt işlemlerinizle birlikte başvurularınızı yapmış olacaksınız. Bunun için, başvuru formu, transkript ile diplomanızı da sunmalısınız. Bundan sonra, cevap gelir ve danışmanlarımızın eşliğinde, dosyalarınızı hazırlayarak başvurularınızı ve kayıt işlemlerinizi yapacaksınız. Yaz döneminde kayıt başvuruları yapılmaktadır.


Estonya’da Yüksek Lisans Okumak İstiyorum

Estonya, sevimli kentleri, modern yapısı,mükemmel doğası ile öne çıkan bir ülkedir. İnsanları medeni ve kibar, size kesinlikle saygılı davranacak özelliklerdedir. Bu sayede, ülkemizden öğrencilerimizin kesinlikle zorlanmayacaklarını ve yabancılık çekmeyeceklerini belirtelim. Kaliteli ve dünyada ilk sıralamalarda olan üniversitelerde öğrenci olacaksınız. Her zaman size destek olacak ve mükemmel bir tez hazırlamanızı sağlayacak hocalardan eğitim alabileceksiniz. Kampus içinde internet bağlantısı bulunmakta olup, her öğrenci için bilgisayar bulunmaktadır. Zengin içerikli kütüphane de çalışmalarınızda size çok yardımcı olacaktır.


Estonya’da Yüksek Lisans Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Estonya Üniversiteleri’nde senelik okul harçları, yüksek lisans eğitimleri noktasında, 2.000 EURO ile 5.000 EURO arasında seyretmektedir. Kampus içinde bulunan yurtlarda kalabilir, sosyal mekanlarda hem kaliteli ve eğlenceli zaman geçirebilir, hem de uygun rakamlarla yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kiralık dairelerde kalabilir ve aylık bakımından uygun bir giderle bütçenizi ayarlayabilirsiniz.


Estonya’da Türkçe Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Türkçe eğitim konusunda bilgi almak için öğrenci danışmanlarımız her zaman size yardıma hazır.

Estonya Lisans
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1