Slovakya Yüksek Lisans

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Orta Avrupa’nın sevimli ülkelerinden biri olan Slovakya, gelişme oranı yüksek ve giderek altyapısı, eğitimi, kültürü ile kıtada önemi artan ülkelerden biridir. Başkenti Bratislava ve diğer kentlerinde son derece önemli üniversiteleri bulunmaktadır. Doğal güzellikleri, tarihi özellikleri ve medeni yaşamı ile dikkat çeken bir ülkedir. Bu seçkin Avrupa Ülkesi’nde, öğrencilerimiz de eğitim alabilirler. Bu şansı elde ederek, kaliteli yüksek öğrenim kurumlarından mezun olabilirsiniz. Slovakya’nın ülkemize yakın olması, düzenli uçak seferlerinin olması da öğrencilerimiz için ulaşım noktasında son derece avantajlıdır.
Slovakya Üniversiteleri, yüksek lisans eğitimi almak için de son derece önemli özellikler içermektedir. İktisadi bilimler, işletme eğitimleri, pazarlama bölümleri ve sosyal bilimler gibi birçok alanda master eğitimlerine katılabilirsiniz. Bilgi almak ve süreçte eksiksiz başvurularınızı yapmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, web sitemiz, merkezlerimiz ve çağrı telefonlarımızdan iletişime kurabilirsiniz.


Yüksek Lisans Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Slovakya’da yüksek eğitimleri, özelliğine göre bir sene ya da iki sene sürmektedir. Genellikle, derslerin içeriğine göre de değişmek üzere, 10 ile 20 arasında derslere girilmesi ve bunların titizlikte takip edilmesi gerekmektedir. Bundan sonra, öğrenciler sınava alınmaktadır veya tez aşaması sürecine geçilmektedir.


Yüksek Lisans YÖK Denkliği Var Mı?

Slovakya Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Diplomaların ise YÖK denkliği bulunmaktadır.


Slovakya’da Yüksek YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Slovakya Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. YÖK denkliği bulunmaktadır. YÖK denklik başvuruları online sistem üzerinden, şahsi olarak yapılmaktadır. Buna göre, yapılan inceleme sonucunda, seviye sınavına girilmesine karar verilebilir. Bu durumda, öğrencilerin dersleri üzerinden sınava alınması söz konusu olacaktır.


Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Slovakya Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimi alıp, tatil zamanlarınızda ise ülkemizde çalışabilirsiniz. Online şekilde, internet üzerinden de çalışmalarınızı yapabilirsiniz.


Slovakya’da Yüksek Lisans Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Slovakya’da yüksek lisans harç rakamlarının bütçenizi zorlamayacağından emin olabilirsiniz. Buna göre, harç rakamları, yurtdışından gelen öğrenciler için senelik olarak, 2.000 EURO ile 8.000 EURO arasında değişmektedir. Bu rakamlar eğitim içeriklerine göre düzenlenmektedir.


Slovakya’da Yüksek Lisans Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Slovakya’da yüksek lisans eğitimleriniz için başvurularınızı bir sınav şartı olmadan yapabilirsiniz. Üniversite girişlerinde ve yüksek lisans başta olmak üzere, eğitim uygulamalarında sınav sistemi ve taban puan şartı söz konusu değildir.


Slovakya’da Yüksek Lisans TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Slovakya Üniversiteleri’nde eğitim dili genellikle İngilizce’dir. Buna göre, yeterlik sınavına alınarak dil seviyenizin tespiti yapılır. Yeterli seviyede olan öğrenciler yüksek lisans derslerini almaya başlar. Uluslararası sınavlar olan ve Slovakya Üniversiteleri tarafından da kabul edilen TOEFL, İELTS ve YDS sınavlarında alınan puanların sunulması da önemlidir. Buna göre, yeterli puan alan öğrenciler seviye tespit sınavına alınmazlar.


Slovakya’da Yüksek Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Lisans eğitimleri ile orantılı yüksek lisans eğitimleri alan birçok öğrencimiz bulunmaktadır.


Slovakya’da Yüksek Lisans Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Yüksek lisans eğitimi almak öğrencilerimiz için avantajlı olacaktır. Avrupa Birliği ülkesi olan Slovakya, kaliteli ve modernize edilmiş üniversitelere sahiptir. Az öğrenciler ile kaliteli hocaların derslere girdiği ve öğrenciler ile yakından ilgilendikleri eğitim sistemi uygulanmaktadır. Yüksek lisans eğitimlerinde de sizinle özenle ilgilenecek hocalar ve seçkin eğitim sistemi bulacaksınız. Hem diğer Avrupa Ülkeleri’nden uygun rakamlarla eğitim alacasınız, hem de eğitim kalitesi aynı olacak. Kayıt sürelerini kaçırmadan, başvurularınızı doğru belgeleri ekleyerek yapmalısınız.


Slovakya’da Yüksek Lisans Okumanın Avantajları?

Herşeyden önce bir Avrupa Ülkesi’nde eğitim alacaksınız. Mezun olduktan sonra, mavi diplomanız olacak ve birçok ülkede geçerli olacak. Lisans eğitimleri size yol gösteren anahtar ve mesleki bilgilerinizin temelidir. Yüksek lisans ise buna şekilde verecek üzeri eğitimdir. Günümüzde, ister ülkemizde kariyer yapmak isteyen gençlerimiz, ister yurtdışında çalışmak isteyenler olsun, yüksek lisans eğitimlerini yapması çok avantajlıdır. Slovakya ise ekonomik açıdan sizi zorlamayacak, öte yandan seçkin bir eğitim almanızı sağlayacaktır.


Slovakya’da Yüksek Lisans Mezunlarınız Var Mı?

Slovakya Üniversiteleri’nden mezun olan gençlerimiz çok sayıdadır ve bundan sonra kariyerlerine başlayan gençlerimiz de fazladır.


Slovakya’da Yüksek Lisans Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Yüksek Lisans Okuyabilir Miyim?

Eğitim hayatlarına devam ederken, yüksek lisans eğitimleri dahil olmak üzere, maddi yardım almak isteyen öğrencilerimiz, çeşitli burs olanaklarından yararlanabilirler. Ülkemizde, yurtdışında master eğitimleri alan öğrencilerimiz için hem devlet bünyesinde, hem de özel kurumlar tarafından verilen burslara başvurabilirsiniz. Avrupa Birliği eğitim fonları da öğrencilerin eğitim almalarında önemli maddi katkılar sunmaktadır. Hem yarı burslardan, hem de tam burslardan yararlanabilirsiniz.


Slovakya’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Slovakya’da yüksek lisans eğitiminizi aldıktan sonra, ülkemizde kariyer yapmaya başlayabilirsiniz. Bu noktada,kamu alanında çalışmak isteyen öğrencilerimize önerimiz YÖK denkliği başvurularını yapmalarıdır.


Slovakya’da Yüksek Lisans Okumanın Şartları

Özellikle lisans eğitimlerini tamamlayan ve diplomalarını alan öğrenciler Slovakya Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimleri alabilirler. Kayıt sürelerini takip etmelisiniz ve belgelerinizi eksiksiz olarak tamamlamalısınız.


Slovakya’da Yüksek Lisans Eğitimi Ales Şart MI? Puanları Nedir?

ALES ülkemiz için uygulanan bir sınavdır. Slovakya üniversiteleri için uygulanmamaktadır.


Slovakya’da Yüksek Lisans Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Yüksek lisans eğitimlerinde, yatay geçiş uygulamaları çok fazla görülmemekle birlikte, öğrencilerimizin elbette yatay geçiş haklarını kullanmaları mümkündür. Derslerinde başarılı olan öğrenciler, sınav ya da tez aşamasında bu şekilde başvurularını yapabilirler.


Slovakya ‘da Yüksek Lisans İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Slovakya Üniversiteleri’nde başvurular, yüksek lisans kayıtları için de Mayıs ayı ortalarında başlamaktadır. Öğrencilerimiz, yaz dönemi süresinde, yeni sömestre gelmeden kayıt için başvurmaları gerekmektedir. Başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Diploma, gibi eğitim belgeleri ve kimlik belgelerinin de eksiksiz olarak istenmesi önemlidir.


Slovakya’da Yüksek Lisans Okumak İstiyorum

Sizi kucaklayacak, eğitimli ve medeni insanların arasında eğitim alacaksınız. Hatta bir Avrupa Ülkesi’nde eğitim alacak ve gerçekten kaliteli bir yüksek lisans eğitiminden geçeceksiniz. Özellikle geçerli ve YÖK tarafından denklik unsurları da bulunan diploma almak, kariyerinize çok daha sağlam şekilde başlamanızı sağlayacaktır. Ekonomik anlamda zorlanmadan da eğitimini yapma şansını yakalayacaksınız. Hocaların kalitesinden ve sizinle yakından ilgilenmelerinden de çok memnun olacaksınız. Kampus içinde bulunan kütüphanede birçok eser kaynak olarak sizleri bekliyor olacak. Bilgisayarlardan elbette kullanabilir ve öğrenciler için kampus genelinde olan internet altyapısından da yararlanabilirsiniz.


Slovakya’da Yüksek Lisans Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Hem bir Avrupa Birliği üniversitesinde eğitim almak, hem de ekonomik anlamda çok daha uygun rakamlarla eğitimi karşılamak kesinlikle avantajlı bir seçimdir. Genel yaşam giderleriniz konusunda, ekonomik seçeneklerle zorlanmadan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Konaklama için üniversite kampus ve çevresinde bulunan yurtları değerlendirebilirsiniz. Öte yandan, kiralık odalar ve uygun rakamlı daireler de olduğunu belirtelim. Slovakya kentleri hem çok planlı ve fazla büyük değildir. Ulaşım konusunda da zorlanmayacaksınız.


Polonya’da Türkçe Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Bu konuda seçeneklerin Avrupa ülkeleri genelinde giderek arttığını belirtelim. Buna göre, en güncel bilgileri de öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Slovakya Lisans
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1