Macaristan Yüksek Lisans

Macaristan üniversitelerinin kampüsünü merak ediyor musunuz? Macaristan’da yüksek lisans eğitimi gören öğrencilerin fikirlerini dinlemek ve onlarla tanışmak istiyorsanız ayrıca üniversite kampüsünü görmek istiyorsanız Macaristan yüksek lisans imkânından siz de faydalanabilirsiniz. Bu konuda tek yetkili kurum olan Eurostar’dan yardım alabilirsiniz.

Macaristan'da Eğitim

Macaristan Yüksek Lisans Hakkında Merak Edilenler

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Orta Avrupa’nın önemli ülkelerinden biri olan Macaristan, bir Avrupa Birliği Ülkesi’dir. Başkenti Budapeşte başta olmak üzere, önemli kentleri ile sıcak ve eğitimleri insanları ile dikkat çeken bir ülkedir. Ayrıca, önemli üniversiteleri ile dikkat çekmektedir. Bologna esaslarında uygun eğitim veren üniversitelerde, sadece Macar öğrenciler değil, aynı zamanda, Avrupa Birliği Ülkeleri’nden ve ülkemizden öğrencilerimiz de eğitim almaktadır. Macar Halkı, Türk Halkı’na diğer Avrupa Ülkeleri’nde kıyasla son derece yakındır. Yaşam şartları da son derece avantajlıdır. Bu sayede, öğrencilerimiz yabancılık çekmeden, zorlanmadan eğitim yıllarını sürdürmektedir.
Lisans eğitimi alan öğrencilerin yanında, yüksek lisans eğitim programlarına katılmak için de bu ülkeyi tercih edebilirsiniz. Kaliteli ve YÖK tarafından tanınan üniversitelerde, uygun şartlarla master programlarına katılabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, öğrenciler danışmanlarımızla yardımcı olmak için sizinleyiz.


Macaristan Yüksek Lisans Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Macaristan Üniversiteleri’nde, yüksek lisans eğitimi iki sene sürmektedir. İki senenin ilk senesinde derslerin alınması aşaması bulunmaktadır. Tez aşaması ise ikinci senedir. Bu eğitim İngilizce olarak alınmaktadır. Öğrenciler dil seviyesinin yeterli olmadığının tespit edilmesi halinde ise hazırlık sınıflarında İngilizce eğitim aşaması bulunmaktadır. Son derece kapsamlı olan İngilizce eğitim aşamasında, öğrencilerin bu dili derinlemesine öğrenmesi de sağlanmaktadır. Macaristan Üniversiteleri’nde yüksek lisans bu noktada da son derece avantajlıdır.


Macaristan Yüksek Lisans YÖK Denkliği Var Mı?

Macaristan’da yüksek lisans diplomalarında YÖK denkliği bulunmaktadır. Buna göre, üniversiteler mavi diploma veren AB üniversiteleridir ve YÖK tarafından tanınmaktadır.


Macaristan Yüksek Lisans YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yüksek lisans diplomalarını alan öğrencilerimiz,mezun olmalarını takiben, usulüne uygun bir şekilde, denklik başvurularını yapmaları,özellikle akademik kariyer kapsamında, kamu alanında çalışmaları yönünden son derece avantajlı olacaktır. Öte yandan, öğrencilerin eğitim özellikleri incelenerek, direk denklik onayı verilebileceği gibi, denklik sınavına girilmesine de karar verilebilir.


Macaristan’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Yüksek lisans eğitiminizi aldığınız sürede, tatil için ülkemizde olduğunuz zamanlarda çalışma deneyimine başlayabilirsiniz.


Macaristan’da Yüksek Lisans Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Macaristan Üniversiteleri, verdikleri seçkin eğitim ve kaliteli hocaların derslere girmesi, uluslararası anlamda geçerli diploma vermesi karşılığında, son derece uygun rakamlarla eğitim vermektedir. Genel anlamda, yaşam giderleri gerçekten çok ekonomiktir. Gerçekten son derece kaliteli ve eğitim otoriteleri tarafından prestijli olarak kabul edilen üniversitelerde, senelik 2.500 EURO ile 3.000 EURO arasında harç rakamları ile eğitim alabilirsiniz.


Macaristan Yüksek Lisans Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Özelilikle Macaristan Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimlerinin kabulünde, Türkiye’den öğrencilerimiz için bir sınav şartı söz konusu değildir.


Macaristan Yüksek Lisans TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

İngilizce olarak Macaristan Üniversiteleri’nde eğitim verilmektedir. Bu noktada, öğrencilerimizin de İngilizce seviyelerinin yeterli olması çok önemlidir. Dil seviyesi yeterli olmayan öğrencilerin bir eğitimden geçmeleri söz konusu olacaktır. Buna göre, uluslararası sınavlar olan TOEFL, İELTS ve YDS sınavlarına giren ve yeterli puan alan öğrencilerin de bu belgelerini eklemeleri, dil eğitiminden muaf olmalarını sağlayacaktır.


Macaristan Yüksek Lisans Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Prestijli üniversitelerde haklı olarak öğrencilerimizin yüksek lisans eğitimlerine olan ilgileri son derece fazladır. Birçok öğrencimiz, Macaristan Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimleri almaktadır.


Macaristan Yüksek Lisans Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Macaristan Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimi için, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek size yol göstermemizi istemeniz yeterlidir. İngilizce seviyem yeterli değil diyen öğrencilerimizin endişelenmemesini rica ederiz. Özel eğitim uygulamaları ile bu süreci eksiksiz şekilde atlatacaksınız. İngilizce dil eğitimi noktasında, öğrenci danışmanlarımız size yardımcı olacaklar. Özellikle yüksek lisans kayıtlarınızı yaptırmak için ön kayıt sisteminde, diploma ve transkript belgeleriniz ile başvurabilirsiniz. Kayıt sürelerini de elbette dikkate almalısınız.


Macaristan Yüksek Lisans Okumanın Avantajları?

Macaristan Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimleri almak, kesinlikle avantajlarla dolu. Öncelikle eğitim açısından son derece yüksek özellikleri olan kurumlarda, sizinle birebir olarak ilgilenecek eğitmenlerle çalışma fırsatı elde edeceksiniz. Tez aşamasında da her zaman size destek olacaklar. Hedeflediğiniz hatta daha da üzerinde kaliteli bir eğitim alma şansını elde etmek asla zor değil. Macaristan son derece önemli firmalarının merkezlerinin ya da üretim tesislerinin olduğu bir ülkedir. Dünyaca ünlü markaların bünyesinde, ülkede iş olanaklarını değerlendirerek elde edebilirsiniz.


Macaristan’da Yüksek Lisans Mezunlarınız Var Mı?

Özellikle Macaristan’da yüksek lisans eğitimlerinden mezun olan, hem yurtdışında, hem de ülkemizde kariyerlerine başlayan öğrencilerimiz, mezunlarımız bulunmaktadır.


Macaristan’da Yüksek Lisans Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Yüksek Lisans Okuyabilir Miyim?

Macaristan, bir Avrupa Birliği Ülkesi’dir. Buna bağlı olarak, Avrupa Birliği eğitim fonları kapsamında, üniversite öğrencilerine önemli burslar sağlanmaktadır. Yüksek lisans eğitimlerinizde, size maddi anlamda katkı sağlayacak burslara başvurabilirsiniz. Ülkemiz kamu kurumlarımız da öğrencilerimizin yurtdışında eğitimleri için burslar ve kredi imkanları sağlamaktadır. Dernek, vakıf ve firmaların bursları da öğrencilerimize gerçekten yardımcı olmaktadır. Bu şekilde, eğitim ücretlerinizi kısmen ya da tamamen ücretsiz olarak karşılayabilirsiniz.


Macaristan’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Macaristan Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra, ülkemizde hem kamu kurumlarında, hem de özel firmalarda çalışabilirsiniz. Öğrencilerimiz akademik kariyer yapma hedeflerinde olabilirler. Bu durumda, YÖK denkliği onaylatmaları yerinde olacaktır.


Macaristan’da Yüksek Lisans Okumanın Şartları

Macaristan Üniversiteleri’ne bir sınav şartı olmadan yüksek lisans başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu noktada en önemli şartlar, lisans diplomanızın olmasıdır ve yüksek lisans eğitiminiz kapsamında, bu eğitim ile ilgili temel derslerinizi lisans senelerinizde almış olmanızdır.


Macaristan’da Yüksek Lisans Eğitimi Ales Şart MI? Puanları Nedir?

Üstelik Macaristan’da yüksek lisans eğitimi almak için Ales sınavına girmek şart değildir.


Macaristan’da Yüksek Lisans Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Derslerinizi aldığınız ilk senenizden sonra, tez aşamasında yüksek lisans eğitiminiz kapsamında, yatay geçiş başvurularınızı yapabilirsiniz. Yatay geçiş, yüksek lisans senelerinde çok yaygın değildir ve üniversitelerden üniversiteye göre kuralları değişebilir.


Macaristan’da Yüksek Lisans İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Öncelikle lisans mezunu olmalısınız ve lisans diplomanız olmalıdır. Ön kayıt için transkript belgesini de almalısınız. Üniversite bölümden çıkış belgesi, diploma, transkript eklenmesi gereken temel belgelerdir. İngilizce derecesi konusunda uluslararası sınavlar girdiyseniz, bu sınavların sonuç belgelerini de eklemelisiniz. Bunlar ön kayıt için yeterlidir ve okula kabulünüz gerçekleştikten sonra, öğrenci danışmanlarımızla birlikte kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Diğer yandan ülkeye giriş için vize ile oturma işlemleri de danışmanlarımızla birlikte sürdürülecektir. Kayıt süreleri ise, Mayıs ortalarında başlar ve Eylül süresine kadar devam eder.


Macaristan’da Yüksek Lisans Okumak İstiyorum

Macaristan Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimi almaya karar vermek, son derece doğru bir karar. Size mavi diploma sunacak, yani uluslararası anlamda eğitiminiz kabul edilecek. Macaristan’da bulunan son derece önemli firmalarda çalışabileceksiniz. Bu eğitimi alan gençlerimize, ülke tarafında çalışmaları noktasında iki senelik bir oturma izni verilmektedir. Bu da son derece önemli bir avantajdır.


Macaristan’da Yüksek Lisans Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Macaristan’da yüksek lisans eğitimi almak, harçları bakımından 2.500 EURO ile 3.000 EURO arasında değişmektedir. Son derece uygun geçim rakamları ile, konaklama, ulaşım, yeme içme masraflarınızı da zorlanmadan karşılayabilirsiniz.


Macaristan’da Türkçe Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Balkan Ülkeleri ile Orta Avrupa Ülkeleri’nde özellikle Türkçe destekli eğitim almak noktasında en güncel bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Macaristan Lisans
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1