Ukrayna’da Üniversite Eğitimi

Teknolojik dersliklerde en iyi standartlarda eğitim veren akademik kadrodan eğitim almak için Ukrayna’da üniversite okumayı tercih etmek sizin için oldukça ideal bir tercih olacaktır. Eğitim hayatınıza Ukrayna’da devam ederek seçtiğiniz bölümde uzman olmak için lisans eğitimi almak pek çok ülkede çalışmanıza yardımcı olacaktır.

Ukrayna'da Eğitim
Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
Kiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
Kharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
Kiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

Ukranya’da Üniversite Eğitimi

Ülkemizde ne yazık ki üniversite sınavlarında yeterli puanı alamadığı için bugüne kadar hayalin kurduğu bölümlerde okuyamayan çok sayıda gencimiz var. Sınava girmeden de istenilen bölümlerde okuma imkanı veren Ukrayna üniversiteleri ise bu konuda gençlerim imdadına yetişiyor ve onlara pek çok avantaj sunuyor.  Pek çok Türk gencine sınavsız eğitim alanında kapı aralayan ve her yıl belli kontenjanlar dahilinde öğrenci alan Ukrayna Üniversiteleri ucuz eğitim avantajını da sunmaktadır.


Ukrayna Üniversiteleri Tercih Sebepleri

“Kurnaz insanlar, okumayı küçümser, basit insanlar saygı duyar, akıllı insanlar ise ondan faydalanırlar. “ Bacon

Gençler ülkemizde ödedikleri harç bedellerine yakın, hatta çok daha az rakamlar vererek çok sayıdaki önemli üniversitede istedikleri gibi bir eğiti alabilme şansına sahip oluyorlar. Lise veya dengi bir okuldan mezun olmak bu üniversitelerde istenilen bölümde eğitim alabilmek için yeterli oluyor Sınav şartı sunulmadığı gibi, okullarda taban puan da aranmıyor.

Ülkemizden de, dünyanın başka yerlerinden de yoğun bir talep gören Ukrayna Üniversitelerinde lisans eğitimi veya lisans tamamlama programlarına kayıt yaptırmak oldukça kolay. Tam donanımlı ve çağdaş, bilimsel eğitim veren üniversitelerde yabancı dil bilgisini geliştiren gençler mezun olduklarında dünyanın çeşitli yerlerinde iş bulma konusunda büyük kolaylık yaşıyorlar.

25 yaşın altında olan her genç bu okullarda eğitim almaya hak kazanabiliyor. Senelik 2000 ile 3500 Dolar gibi rakamlarda ödenen harç bedelleri de okulların birer cazibe merkezi olmasını sağlıyor. Hareketli gece yaşamı, ucuz hayat koşulları da gençlerin eğitimlerinin daha kaliteli geçmesine neden oluyor. Ukrayna’nın coğrafi olarak ülkemize yakın olması da özellikle ulaşım konusunda hem gençlerin, hem de ailelerin rahat etmesini sağlıyor. Sıklıkla düzenlenen uçak, tren, otobüs ve gemi seferleri sayesinde ulaşım sorunu ortadan kalkıyor.


Neden Ukrayna ‘da Eğitim?

Ukrayna üniversitelerinde Bologna Eğitim Sistemi var olduğu için hem teorik, hem de uygulamalı dersler Avrupa standartlarına uygun şekilde yürütülüyor. Her genç okullardaki projelerde yer alabiliyor veya başka okullarla yapılan ortak çalışmalarda kendi bilgi ve becerilerini ortaya koyabilme şansı yakalıyor. Bu üniversitelerde okumak ülkemizdeki dershane ücretlerinden bile düşük rakamlara tekabül ettiğinden her geçen gün daha da popüler hale geliyorlar.

Yeni bir ülke görmek, tanımak, kültürüne şahit olmakla beraber aynı zamanda yabancı dil bilgisini geliştirme olanağı da sunan Ukrayna Üniversiteleri uzaktan eğitim almak isteyenler için de kapılarını aralıyor. Okullardan mezun olan gençler Ukraynaca, Rusça veya İngilizce dillerinden en az bir tanesini ana dilleri gibi konuşabildikleri için iş hayatlarında daha avantajlı duruma geçiyorlar. Aile bütçesini zorlamayan rakamlara ülkenin en iyi okullarında okuma fırsatını Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde sizler de elde edebilir, hayalinizdeki mesleğe yönelik en iyi eğitimleri alabilirsiniz.


Ukrayna’da Tıp Eğitimi

Dünyanın kabul ettiği ve en iyi tıp öğrenimi veren okullarından kabul ettiği üniversitelere sahip olan Ukrayna’da Kiev – Harkov – Odessa’da tıp eğitimi almak gerçekten büyük bir şans demektir. Hem teorik, hem de pratik bilgi açısından tüm öğrencileri çalışma koşullarına en iyi şekilde hazırlayan okullar bulunmaktadır. Üstelik Tıp eğitimi almak için ülkemizdeki gibi sınavlara girmeye de gerek yoktur. Bu önemli mesleğe sahip olmak için 25 yaş altında olmak ve lise veya dengi okullardan mezun olmak kayıt için yeterli olduğundan ülkeye ve okullara olan rağbet hızla büyümektedir. Eğitim masrafları oldukça düşüktür ve harç bedelleri gençlerin cebini yakmaz. Otalama 2500 Dolar ile 6000 Dolar arasında değişen harç bedelleri diğer ülkelerle kıyaslandığında Tıp eğitimi için son derece cüzi rakamlardır. Tıp üniversitelerindeki eğitimler İngilizce veya Ukraynacadır. Çok gelişmiş bir eğitim verildiği için dünya standartlarında bir öğrenim hayatı söz konusudur. Mezun olunduğunda YÖK tarafından tanınan, denklik belgesi alınabilen bir mavi diplomaya sahip olunur. Bu diploma ile tıp alanında dünyanın pek çok ülkesinde çalışmak son derece kolay hale gelmektedir.

Kiev Bogomolets Tıp Üniversitesi

Odessa Tıp Üniversitesi

Harkov Karazin Üniversitesi

Harkov Tıp Üniversitesi

Donetsk Tıp Üniversitesi


Ukrayna’da Diş Hekimliği

Herhangi bir sınava girmeden Diş Hekimliği bölümünde okumak isteyenler artık Ukrayna Kiev – Harkov – Odessa’daki yükseköğretim kurumları sayesinde bu hayallerine kolayca kavuşabiliyorlar. Öğrencilere sınavsız eğitim veren okullarda Diş Hekimliği’ne yönelik hem teorik bilgiler en bilimsel ve modern şekilde veriliyor, hem de gençlerin eğitimlerini pratiğe dökebilmeleri için sayısız olanak sunuluyor.

Teknolojik laboratuvarlar, en yeni teknoloji ile donatılmış merkezler sayesinde Diş Hekimliği okumak artık sadece bir keyiften ibaret. Ortalama 2500 Dolar ile 6000 Dolar arasında değişen harç bedelleri öğrencilerin yurt dışında okuma hayallerine katkıda bulunuyor. Sadece lise diploması veya dengi okul diploması olan öğrenciler dahi herhangi bir sınava girmeden yıllardır hayalini kurdukları mesleğin eğitimini almaya başlıyorlar.

Her yıl belli dönemlerde başvuru yapılan okullarda Türk öğrenciler için de kontenjan bulunuyor. Bu sayede gençler sınava girmekten kurtuluyor ve herhangi bir taban puan almadan da yurt dışında okumanın tadını çıkarıyorlar.

YÖK tarafından tanınan diplomalar sayesinde Diş Hekimliği bölümünden mezun olan öğrenciler Türkiye’de en iyi şartlarda iş bulabiliyor veya kendi muayenehanelerini açacak denli donanıma sahip oluyorlar. Her türlü başvuru evrak ve kabul işlemlerini yapan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek siz de sadece lise diplomanızla bu bölümlerde okuyabilirsiniz. 25 yaşınızı doldurmadıysanız ve sağlık raporunuz da varsa kayıt için sadece Eurostar yetkilileri ile görüşerek hemen hayallerinize kavuşmak için bir adım atabilirsiniz.

Odessa Tıp Üniversitesi

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Tıp Üniversitesi

Liviv Tıp Üniversitesi

Dinipropetrousk Tıp Üniversitesi

İvana Frankivsk Tıp Üniversitesi

Vinitsa Tıp Üniversitesi

Poltova Tıp Ve Diş Hekimliği Akademisi


Ukrayna’da Eczacılık Eğitimi

Gençlerin e çok rağbet gösterdikleri, okumak için sınavlardan yüksek puan almaya çalıştıkları Eczacılık Bölümü yurt dışındaki üniversitelerde de oldukça popüler. Özellikle Ukrayna’da eczacılık eğitimi Türk öğrenciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bunun en önemli nedeni ise bölüme girmek için hiçbir sınav zorunluluğu bulunmaması. Yani gençlerimiz alıştıkları sınav silsilesinden ve puan derdinden kurtulmuş olarak doğrudan Ukrayna üniversitelerinde Eczacılık bölümünde okuyabiliyorlar. Diğer bölümlerde olduğu gibi Eczacılıkta da başvuru için aranan ilk şart 25 yaşını doldurmamış olmak. Aynı zamanda gençlerin lise mezunu veya dengi bir okuldan aldıkları diplomanın aslı da gerekiyor. Tam teşekküllü bir kurumdan alınmış sağlık raporu dışında beklenen başka bir şey yok.

Diğer kayıt ve başvuru işlemleri ise Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından kolayca yapıldığı için gençler sadece eğitimlerine odaklanabiliyorlar. Ukrayna’da Eczacılık okumak isteyen gençler oldukça cüzi rakamlarda harç bedelleri ödüyorlar. Okulların sağladığı tüm sosyal ve bilimsel imkandan yararlanırken aynı zamanda geniş laboratuarlarda, en yeni teknolojik alt yapı ile çalışma olanağı bulup, çeşitli projelerde yer alabiliyorlar. Mezun olunduğunda diğer üniversitelerdeki gibi Avrupa’da ve ülkemizde geçerli olan en pretisjli mavi diplomalara sahip olunuyor.

Odessa Tıp Üniversitesi

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi

Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Tıp Üniversitesi

Liviv Tıp Üniversitesi

Dinipropetrousk Tıp Üniversitesi

İvana Frankivsk Tıp Üniversitesi

Vinitsa Tıp Üniversitesi

Poltova Tıp Ve Diş Hekimliği Akademisi


Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği

Tüm dünyadaki en geçerli ve popüler mesleklerden olan İnşaat Mühendisliği de gençlerin yoğun ilgi gösterdiği, okumak için can attıkları bölümlerden biri. Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği okumak da bu yüzden en çok istenen durumların başında geliyor. Ülkenin e iyi üniversitelerinde hiçbir sınava girmeden doğrudan başvuruda bulunarak İnşaat Mühendisliği okumak Türk gençleri için gerçekten büyük avantaj.

Hem Ukrayna’da eğitim alıyor, hem mezun olduklarında ana dilleri gibi yabancı dil konuşuyor, hem ülkemizde, hem de Ukrayna veya diğer Avrupa ülkelerinde çalışma fırsatı bulabiliyorlar. Sayısız avantaja sahip olunan İnşaat Mühendisliği bölümünde okumanın ekonomik faturası da ülkemizdekinden daha düşük diyebiliriz.

Uygun harç bedelleri ve ülkenin ucuz yaşam koşulları gençlerin hem eğitim alıp, hem de eğlenecek aman ve bütçe sahibi olabilmelerine olanak sağlıyor. 2000 Dolar’dan başlayan eğitim harç bedelleri bulunan bölümün eğitim dili Rusçadır. Okullara göre harç bedelleri değişkenlik gösterebilir ancak yine de diğer ülkeler ve üniversiteler ile kıyaslandığında bu rakamlar oldukça ekonomiktir. Ukrayna’nın bütün şehirlerinde var olan Teknik ve İnşaat Mimarlık Üniversitesi ismi verilen kurumlarda İnşaat Mühendisliği eğitimi alınabilmektedir.

Türk gençlerine sınavsız İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne girebilmeleri için kontenjan yaratan Ukrayna’da öğrenci olmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilirsiniz. Lise diplomanızla başvuru yapabilirsiniz.  25 yaş altı olmanız ve sağlık raporunuzun olması sayesinde kayıt işlemleriniz sorunsuz şekilde hallolacaktır. Her yıl Haziran ayında başlayan başvurular nedeniyle kontenjanlar kısa süre içinde bitmektedir. Bu yüzden vakit kaybetmeden Eurostar yetkilileri ile görüşerek kaydınızı yaptırmanız yararınıza olacaktır.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği okuyan gençler eğitimlerinin sonunda Europass Mavi Diploma alırlar. YÖK tarafından tanınan bu diplomalar aynı zamanda Avrupa’da oldukça geçerlidir. Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun bir müfredatla gençleri alanlarında profesyonel birer iş gücü haline dönüştüren okullarda teorik ve pratik alanda en iyi eğitimler verilmektedir. Okullar Eylül, Ekim ve Kasım ayları boyunca öğrenci kabul etmektedirler ancak kontenjanların sınırlı olduğu unutulmamalıdır.

Mezun olduğunuzda iş konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorsanız, donanımlarınızı artırmak ve sınavız şekilde İnşaat Mühendisliği okumak niyetindeyseniz bu fırsatı kaçırmamalısınız. Tıpkı “Bilgi bir ışık gibidir. Onu kullanırsanız daha parlak olur, kullanmazsanız söner. (Alexander Everett)” sözünde olduğu gibi siz de bilginizi kullanabilmek ve hayata geç kalmamak için bir an önce Ukrayna Üniversitelerinde istediğiniz bölümde okuma şansını yakalamalısınız.

Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Akademisi

Zaporizhzhya Mühendislik Akademisi

Kiev Havacılık Üniversitesi

Harkov Ulusal İnşaat Mimarlık Üniversitesi


Ukrayna’da Mimarlık

Gelişen yüzyılda en çok ihtiyaç duyulan mesleklerin başında Mimarlık gelmektedir. Hayatın her alanında var olan bu meslek gençler içinde çok popülerdir. İyi paralar kazanabilmek, saygın bir mesleğe sahip olabilmek için sınavlara girip Mimarlık okumak isteyenlerin sayısı her geçen gün çığ gibi artış göstermektedir. Yabancı öğrencilerle kaynaşabileceğiniz, çağı yakalamış, modern bir eğitim alacağınız Ukrayna’da Mimarlık okumak sizin için pek çok ayrıcalığı yakalamak anasına gelecektir.

Ekonomik hayat koşullarının var olduğu ülkede Mimarlık Bölümlerinde okumak için 2000 ile 6000 Dolar arasında değişen harç bedelleri yeterli olacaktır. Her türlü sosyal haktan faydalanabileceğiniz okulların teknik imkanları da eğitiminizi Avrupa standartlarına taşıyacaktır. Bilimsel verilerin ışığında, dünya ile entegre olmuş şekilde bir eğitim almak istiyorsanız siz de sınavsız Mimarlık bölümüne girebilirsiniz.

Lise mezunu olmanız veya dengi bir okuldan diploma almış olmanız Mimarlık bölümüne girmeniz için son derece yeterlidir. Haziran ayında başlayan başvurular yoğun talepten ötürü hemen dolmakta olduğu için gençlerimiz bu bölüme başvuru tarihlerini geçirmemeleri gerekmektedir.

Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun dersler verilen okulların bulunduğu şehirlerde sosyal hayat oldukça canlıdır. Rusça eğitim verilen okullarda aynı zamanda İngilizce dil bilginizi de geliştirebilirsiniz. Mezun olunması halinde ülkemizde de geçerliliği olan, Avrupa’nın en saygın belgeleri arasında gösterilen Europass Mavi diploma sahibi olursunuz.

Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Akademisi

Zaporizhzhya Mühendislik Akademisi

Kiev Havacılık Üniversitesi

Harkov Ulusal İnşaat Mimarlık Üniversitesi


Ukrayna’da Makine Mühendisliği

Artık Makine Mühendisliği okumak için sınavlarla boğuşmanıza gerek yok. Bir fark yaratabilir ve siz de pek çok Türk öğrenci gibi dünyanın en iyi okullarının bulunduğu Ukrayna’da Makine Mühendisliği okuyabilirsiniz. Rusça eğitim verilen okulda yabancı dil bilginiz artacak ve bu sayede mezun olduğunuzda ülkemiz dışında dilerseniz Ukrayna ve Rusya’da da kolaylıkla iş bulabileceksiniz. İngilizcenizi de geliştireceğiniz okula başvurmak için lise veya dengi okuldan mezun olmanız gerekiyor. Bu sayede herhangi bir sınava girmeden de doğrudan Makine Mühendisliği bölümlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Sağlık raporu ve 25 yaşın altında olma koşulları dışında sizi zorlayacak herhangi bir durum söz konusu olmayacağı için eğitiminize hemen başlayabilirsiniz. Bilime değer veren, Avrupa’nın en iyi okullarından birinden alacağınız eğitim sayesinde geleceğinizi kendiniz oluşturabileceksiniz. Mavi diplomanızla mezun olduktan sonra iş konusunda da sıkıntı yaşamazsınız. Ülkemizde geçerli olan diplomalar mühendislik alanında istediğiniz çalışmayı yapma olanağı da sunacaktır.

Odessa Politeknik Üniversitesi

Sumy Üniversitesi

Harkov Karazin Üniversitesi

Harkov Politeknik Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi

Zaporizhzhya Mühendislik Akademisi 


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği

Rusça eğitim veren okullar arasında bulunan Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği bölümleri sayesinde rüyalarınız gerçek olabilir. Hem yabancı dil öğrenebileceğiniz, hem Avrupa’da okumanın verdiği heyecanı sonuna kadar yaşayabileceğiniz bu şans artık ayağınıza geliyor. Hazırlık sınıfları bulunan okula kayıt yaptırmak isteyen gençler herhangi bir sınava girmiyorlar. Sadece lise veya dengi bir okul mezuniyet belgesi yeterli oluyor. Bir de taban puan uygulaması olmadığı için öğrencilerimiz rahat bir nefes alabiliyorlar.

25 yaşın altındaki her Türk genci bu şartlara uygun olması halinde çok uygun harç bedelleri okuyarak Elektrik Mühendisliği alanında en bilimsel eğitimleri almaya hak kanıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yapılan başvuru ve kayıt işlemleri sorunsuz şekilde sürdüğü için eğitime konforlu bir başlangıç yapılıyor. Hem uygun harç bedelleri, hem de yaşam koşullarının kolaylığı sayesinde öğrenciliğin tadını çıkarabileceğiniz, mavi diplomanızla her yerde iş bulabileceğiniz bu eğitim fırsatını yakalamak için harekete geçin. Her yıl Haziran ayında başlayan başvuruların belli sayıda kontenjanlarla sınırlı olduğunu da unutmamanız gerekiyor.

Odessa Politeknik Üniversitesi

Sumy Üniversitesi

Harkov Karazin Üniversitesi

Harkov Politeknik Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi

Zaporizhzhya Mühendislik Akademisi 


Ukrayna’da Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği okumak çağın en önemli mesleklerinden birini yapmak ve iş konusunda asla sıkıntı çekmemek demektir. Üstelik bu eğitimi bir de yurt dışında alanlar daha da avantajlı duruma geçerler. Eğer sınavlarla vakit kaybetmek istemiyorsanız ve hayalinizde Bilgisayar Mühendisi olmak varsa size altın değerinde bir fırsat sunan Ukrayna Üniversitelerine hemen başvurmalısınız.

En yeni teknolojik donanımlara sahip olan okullarda öğrenci olmak için sadece lise veya dengi okul diplomasına sahip olmanız yeterli. Ülkemizdekine benzer herhangi bir sınava girmeden de kolaylıkla bu bölümde öğrenci olabilirsiz.

Farklı şehirlerde alabileceğiniz eğitimlerin harç bedelleri ise çok uygundur. Cüzi rakamlara hem Avrupa’nın en iyi okullarında Bilgisayar Mühendisliği okuyacak, hem de geleceğinizi şansa bırakmayacak, her yerde iş bulmanızı kolaylaştıracak Europass Mavi diploma sahibi olacaksınız.

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

Odessa Politeknik Üniversitesi

Odessa Ulusal Mechnikov Üniversitesi

Harkov Politeknik Üniversitesi

Harkov Ulusal Uzay Ve Havacılık Üniversitesi

Kiev Havacılık Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi

Zaporizhzhya Mühendislik Akademisi

Harkov Ulusal Uzay Ve Havacılık Üniversitesi


Ukrayna – Türkiye Uçak – Otobüs – Tren – Gemi Seferleri

Ülkemizden Ukrayna’nın hemen her şehrine uçak yolculuğu yapmak mümkün. Özellikle de eğitim amacı ile ülkeye giden gençler haftanın her günü düzenlenen uçak seferi sayesinde büyük konfor yaşıyorlar. Aileleri ile daha sık görüşebiliyorlar. Uçak seferlerinin sıklığı kadar vize muafiyet olması da her alamda bürokratik işlemlere harcanan zaman ve paradan tasarruf etmeyi kolaylaştırıyor.

THY’nin uçak seferleri yanında özel hava yolu şirketlerinin de haftanın belli günlerinde Ukrayna’nın pek çok şehrine uçuş yaptığını web sitelerinden görebilirsiniz. Tarifler ve uçak saatleri sıklıkla değiştiği için mutlaka resmi sitelerden uçuş şartları ve ücretlerini incelemelisiniz.

Uçak dışında Ukrayna’ya haftanın belli günlerinde tren seferleri de düzenleniyor. Uçakla seyahate göre daha uzun sürdüğü için zaman sorunu yaşamayanlar için iyi ve ucuz bir alternatif olacaktır. Aynı şekilde otobüs yolculuğu de öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biri. İstanbul’dan düzenlenen otobüs seferleri ile ilgili detaylı bilgiyi internetten bulabilirsiniz. Feribot serfleri de düzenlenen Ukrayna’ya gemi seyahati yapmak da artık oldukça kolay.

THY Türk Hava Yolları

Ukrayna Hava Yolları


İlk 1000 Sıraya Giren En Başarılı Üniversitelerimiz

Ukrayna Üniversiteleri kaliteli akademik personele sahip olması ve her türlü bilimsel etkinlikler içinde yer alması ile öğrencilerine en kaliteli eğitim sürecini yaşatmaya devam ederken mezun öğrencilerine en iyi koşullarda iş bulma imkanı da sunmaktadır. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan eğitim kurumları sıralamadaki yerlerini hak edecek bir şöhrete sahip olduğu gibi, aynı zamanda akademik yayınları ile de pek çok eğitim kurumu arasından sıyrılmaktadırlar. Dünyanın en iyi okullarına sahip olan üniversitelerimizden bahsetmek gerekirse örnek verdiğimiz kurumlar neden ilk 1000’de olduğumuzun en iyi kanıtı olacaktır.


Karazin Kharkiv National University – Harkov Üniversitesi

Ukrayna’nın en köklü ve saygın kurumlarının başında gelen Harkov Üniversitesi 2019 yılında ilk 1000 üniversite sıralamasına girmiştir. Bu listede 400-415 aralığında olması da üniversitenin dünyanın en iyi eğitim kurumlarının başında olduğuna en iyi kanıt olacaktır. Saygın bir eğitim kurumu olan Harkov aynı zamanda Tıp alanında da en çok tercih edilen okullar arasında yer almaktadır ve aynı zamanda diploma denklik belgesi konusunda da öğrencilere rahatlık sağlamaktadır.


Taras Shevchenko National University of Kyiv – Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi

Dünyanın en iyi ilk 1000 okulu arasına 410-440 aralığına giren bir diğer üniversitemiz olan Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi’nde dil bölümlerinde gençler lisans eğitimi alabilirler. Okulun eğitim verdiği Tarih ve Ekonomi bölümleri dışına dileyen gençlerimiz sosyal bölümlerde de tahsil yapabilmektedirler.


Kiev Politeknik Üniversitesi – Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute – Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi

İlk 500 ile 560 aralığına giren Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi ilk 1000 üniversite sıralamasında en çok tercih edilen kurumlar arasında bulunmaktadır. Ülkenin teknik konularda en iyi lisans eğitimini veren üniversite dünyanın her yerindeki gençlerinden çok tercih ettiği okullar arasındadır.

Kharkiv Politeknik Üniversitesi- Kharkiv Polytechnic Institute – Harkov Politeknik Üniversitesi

Dünyanın en iyi 1000 üniversiteleri arasında ilk 700 ile 755 aralığında bulunan Harkov Politeknik Üniversitesi özellikle Mühendislik alanında en iyi eğitime sahip kurumların başında gelmektedir ve 2017 yılından beri de İTÜ – İstanbul Teknik Üniversitesi ile de işbirliği halindedir.


Sumy State University – Sumy Üniversitesi

Dünya en iyi üniversiteleri arasında hızlı bir şekilde yükselişini sürdüren Sumy Üniversitesi Ukrayna’nın en iyi üniversitelerinden bir tanesidir. İlk 800-100 üniversite aralığında bulunmasının yanı sıra sahip olduğu akademik personel, özellikle Tıp alanındaki başarılı çalışmaları sayesinde gençlerin yoğun ilgisine uğruyor. Hem akademik alanda, hem de ders dışı faaliyetlerde dünya ortalamasının çok üzerinde bir değere sahiptir.

 
Öğrenci görüşleri, röportaj ve üniversite tanıtım kliplerini izlemelisiniz.


Yaşam Giderleri

Ukrayna Gıda Fiyat
Yemek, Ucuz Restorant 150.00 grivna
Yemek 2 Kişilik, Orta Sınıf Restorant, Üçlü Yemek 500.00 grivna
McDonalds’ta McMeal (Eşdeğer Menü Yemeği) 74.00 grivna
Cappuccino 26.90 grivna
Kola / Pepsi (0.33 litrelik şişe) 12.00 grivna
Su (0,33 litre şişe) 8.34 grivna
Ukrayna Süpermarketler Fiyat
Süt (1 litre) 18.30 grivna
Taze Beyaz Ekmek (500g) 9.85 grivna
Pirinç (beyaz), (1kg) 24.60 grivna
Yumurta (12 Adet) 27.34 grivna
Yöresel Peynir (1kg) 141.00 grivna
Tavuk Göğsü (1kg) 75.70 grivna
Sığır Eti (1 kg) (Eşdeğer Kırmızı Et) 102.00 grivna
Elma (1kg) 20.50 grivna
Muz (1 kg) 30.44 grivna
Portakal (1kg) 34.80 grivna
Domates (1 kg) 30.70 grivna
Patates (1kg) 9.10 grivna
Soğan (1kg) 8.90 grivna
Marul (1 kafa) 20.00 grivna
Su (1,5 litrelik şişe) 10.80 grivna
Sigara Paketi (Marlboro) 27.90 grivna
Ukrayna Ulaşım Fiyat
Tek yönlü Bilet (Yerel Ulaşım) 5.00 grivna
Aylık (Normal Fiyat) 215.00 grivna
Taksi Başlangıç (Normal Tarife) 40.50 grivna
Taksi 1km (Normal Tarife) 6.00 grivna
Benzin (1 litre) 25.90 grivna
Volkswagen Golf 1.4 (Eşdeğer Araç) 740,000.00 grivna
Toyota Corolla 1.6l (Yeni Araba) 597,000.00 grivna
Ukrayna Faturalar Fiyat
1 Dakika Mobil Tarife 0.90 grivna
İnternet (60 Mbps veya daha fazla, Sınırsız Veri, Kablo / ADSL) 97.30 grivna
Ukrayna Spor ve Aktivite Fiyat
Fitness Club, 1 Yetişkin için Aylık Ücret 481.00 grivna
Tenis Kortu Kiralama (Hafta Sonu 1 Saat) 146.60 grivna
Sinema, 1 Koltuk 100.00 grivna
Ukrayna Giyim ve Ayakkabı Fiyat
1 Çift Kot Pantolon (Levis 501 ya da Benzeri) 2,638.40 grivna
1 Yaz Giysi (Zara, H&M, …) 1,234.60 grivna
1 Çift Nike Koşu Ayakkabı (Orta Ölçekli) 2,715.40 grivna
1 Çift Deri Ayakkabı 3,241.10 grivna
Ukrayna Aylık Kira Fiyatları Fiyat
Şehir Merkezinde Daire (1 yatak odası) 8,025.00 grivna
Şehir Merkezinde Daire (3 yatak odası) 17,279.00 grivna
Şehir Dışında (3 yatak odası) 9,718.00 grivna
Ukrayna HİZMETHİZMET Fiyat
Şehir Merkezinde Apartman Satılık Metrekare Başına Fiyat 30,827.00 grivna
Şehir Dışında Apartman Satılık Metrekare Başına Fiyat 20,151.00 grivna
Ukrayna Maaşlar Fiyat
Aylık Ortalama Net Maaş 6,638.00 grivna

Ukrayna Videolar


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1