Ukraynada Üniversite Eğitimi

Teknolojik dersliklerde en iyi standartlarda eğitim veren akademik kadrodan eğitim almak için Ukrayna’da üniversite okumayı tercih etmek sizin için oldukça ideal bir tercih olacaktır. Eğitim hayatınıza Ukrayna’da devam ederek seçtiğiniz bölümde uzman olmak için lisans eğitimi almak pek çok ülkede çalışmanıza yardımcı olacaktır.

Ukrayna'da Eğitim

İçindekiler

Ukraynada Üniversite

Türkiye’de öğrenciler üniversite okumak için bundan böyle TYT-AYT sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Örneğin Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyenler ise sınavsız bir şekilde lisans eğitimi alabilirler. Halbuki Yurt dışındaki üniversitelerinde hazırlık eğitimiyle İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Hatta YÖK’ün denklik verdiği eğitim kalitesi yüksek üniversitelerde eğitim alabilmeniz mümkündür. Ukraynada üniversite okumak isteyenler de bundan böyle sınavsız ve ekonomik eğitim avantajlarından faydalanabilirler.

Ukranya Hayallerinizi Gerçekleştirmeye Yüksek Katkı Sağlar

Ülkemizde ne yazık ki üniversite sınavlarında yeterli puanı alamadığı için hayalini kurduğu bölümlerde okuyamayan çok sayıda gencimiz var. Sonucunda Ukrayna’da üniversite imkanı gençlerimize sınavsız üniversite fırsatı sunuyor. Sınava girmeden de istenilen bölümlerde okuma imkanı sağlayan Ukrayna üniversiteleriyle bundan böyle hayallerinizi ertelemeyin. Hayallerinizi gerçekleştirmek için öncelikle bizim ile iletişime geçin. Ukranya ne var ki yaşamınıza vereceği büyük eğitim katkısı sonucunda adeta hayatınızda büyük başarılı ayak izleri bırakmanızı sağlayacaktır. 

Sınavsız Kayıt Hakkı

Özellikle pek çok Ukrayna üniversitesi bölümlerinde sınavsız kayıt ve lisans tamamlama hakkınız vardır. Sonucunda Türk gençlerine Avrupa üniversiteleri eğitim seviyesinde üniversitelerinin kapılarını aralayan Ukrayna; ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde sunduğu akademik eğitim seçenekleriyle öğrencilerin tercihlerinde ilk sıralarda yer alıyor. Eğitim ücretlerinin ucuz olması da bir diğer tercih sebebi olarak karşımıza çıkıyor. 

Her yıl belli kontenjanlarla öğrenci kabul eden Ukrayna Üniversiteleri, özellikle denklik yelpazesi geniş diploma olanağı da sunar. Bunu da dahil olduğu uluslararası üniversiteler birliği anlaşmalarıyla sağlar. Her şeye rağmen öğrencinin gelişim ve yaşamına olan eğitimin katkısı öncelikli tutulmaktadır.


Ukraynada Üniversite Tercih Sebepleri

“Kurnaz insanlar, okumayı küçümser, basit insanlar saygı duyar, akıllı insanlar ise ondan faydalanırlar. “ Bacon

Gençler, ülkemizde özellikle ödeyeceğiniz harç bedellerine yakın, hatta ve üstelik çok daha az miktarlardaki fiyatlarla eğitim kalitesi yüksek Ukrayna üniversitelerinde okuyabilirsiniz. Mesela Lise veya dengi bir okuldan mezun olmak bu üniversitelerde istenilen bölümde eğitim almanızı için yeterlidir. Sınav özellikle şartı olmadığı gibi Ukrayna üniversitesi taban puanları uygulaması da söz konusu değildir. Üstelik uygulanan tüm yöntemler tamamen öğrencinin yüksek gelişmişliğine bağlı olarak ayrıca gelişmesine olanak sağlamaktadır.

Dünya ve Ukranya

Dünyanın başka ülkelerinden olduğu gibi ülkemizden de yoğun bir talep gören Ukrayna Üniversitelerinde lisans veya lisans tamamlama programlarına kayıt yaptırmak oldukça kolaydır. “Eğitim sistemi nasıl?” sorusuyla ne var ki yurtdışı eğitim maceranıza başladığınızda bu sorunun cevabının şu şekilde olduğunu görürsünüz: 

Ukranya ve Eğitim

Oysa ki bu ülke eğitime o kadar önem vermektedir ki; bu ülkede eğitim ve bilim bakanlığı birimi vardır. Sonucunda Bakanlığın belirlediği çağın ilerisindeki bu eğitim politikalarıyla Ukrayna eğitim sistemlerini şu şekilde tanımlayabiliriz: “Teknolojik donanımı tamdır. Sonuçta politikaları, çağdaş bilimi merkeze almış, sanatı desteklemeyi de politikasının vazgeçilmez bir parçası haline getirmiş bir eğitim politikasıdır.” 

Bu politikanın sonucunda eğitim dili çok kültürlülüğe uygun olarak planlanmış ve eğitim araçları da bu doğrultuda geliştirilmiştir. Ukrayna üniversitelerinde yabancı dil bilgisini geliştirebilir ve mezuniyet sonrasında iş bulmakta zorlanmazsınız. 

Ukranya ve Eğitim Politikasının Önemi

Örneğin 25 yaşın altında olan her genç bu okullarda eğitim almaya hak kazanabiliyor. Ukrayna üniversiteleri fiyatları senelik 1000 ile 3500 dolar arasında değişmektedir. Özellikle hareketli gece yaşamı, ucuz hayat koşulları ile eğitim hayatınız yüksek akademik şartların yanında eğlenceden de uzak kalmazsınız. Ukrayna’nın coğrafi olarak ülkemize yakın olması da özellikle ulaşım konusunda sizlerin ve ailelerinizin rahat etmesini sağlar. Bu da sıklıkla düzenlenen uçak, tren, otobüs ve gemi seferleriyle sağlanır.

Ukranya Temelli Öğretim Tarihi

Oysa Ukraynalı aydınların eğitimli bir nüfus oluşturma çabaları Sovyet sonrası dönemde en başarılı olmuştur. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Sovyet güçleri Ukrayna’yı yeniden işgal ettiğinde, savaş sonrası Ukrayna’da (1946–50) yeniden inşa ve kalkınma için Beş Yıllık Planlarının bir parçası olarak eğitimli bir halk uyguladılar.

Kolej Uygulamaları

Özellikle Plan, üniversitelere kayıtların yılda 12 milyondan 15 milyona çıkarılmasını gerektiriyordu – her gün 3200’den fazla yeni üniversite öğrencisi! Böylece bu büyük akını karşılamak için, Sovyet yetkilileri 6 yıl içinde 2000’den fazla ek üniversite inşa etti! Ancak, World Ogata’nın 1962’deki ölümünden sonra, Sovyet yetkilileri yaklaşık 3000 post-Ogata kurumu kapattı ve diğerlerini meslek okullarına veya politeknik kolejlerine dönüştürdü.

Kolej Mezuniyeti

Özellikle Kolej mezunları artık eskisinden daha düşük seviyelerde iş bulabildiklerinden kolej kayıtlarını yarı yarıya azalttı! Bununla birlikte, şu anda Ukrayna, 150 binden fazla öğrencisi olan 50’den fazla yüksek öğrenim kurumuna sahiptir – bu da onu nüfusunu eğitme söz konusu olduğunda Avrupa’nın en yüksek dereceli ülkelerinden biri haline getirmektedir!

Ukranya’da Eğitimin Büyük Önemi

Özellikle eğitim, tüm insan toplumlarının temel bir yönüdür. 19. yüzyılda Alman eğitimci Pestalozzi, “insan yaşamının tüm seyrinin… her şeye rağmen esasen aldığımız eğitime bağlı olduğunu” belirtti. Eğitim, Ukrayna’daki insanların hayatlarını milliyetlerinin başlangıcından günümüze dönüştürdü. Birinci Dünya Savaşı’nın ardından Ukraynalı aydınlar, halkları için istikrarlı bir eğitim sistemi oluşturmaya çalıştılar. Bu çabadaki başarıları, çağdaş Ukrayna toplumunun şekillenmesine yardımcı oldu.


Ukraynada Üniversite Eğitim Sistemi, Neden Ukrayna?

Ukrayna üniversiteleri hem Avrupa eğitim sistemlerini hem de başarılı diğer ülkelerin sistemlerini örnek alarak eğitim müfredatlarını her geçen yıl yenilemektedirler. Bu doğrultuda dahil oldukları Bologna Eğitim Sistemi kapsamında müfredatlarında hem teorik hem de uygulamalı dersler vardır. Böylece de üniversiteler akademik olarak Avrupa standartlarına uygunluklarını kontrol altında tutarlar. Bu sayede de bu ülke üniversiteleri diplomaya denklik sağlayan birçok olanağa sahiptirler. Bu müfredat doğrultusunda okullardaki projelerde yer alabilir veya başka okullarla yapılan ortak çalışmalarda kendi bilgi ve becerilerinizi ortaya koyabilirsiniz. Bu üniversitelerde okumak ülkemizdeki dershane ücretlerinden bile düşüktür. Üstelik bu ülkeyi her geçen gün ülkemizde daha da popüler hale getirmektedir.

Ukranya Coğrafyası

Ukrayna üniversitelerinde eğitim alırken yeni bir ülke coğrafyasına ne var ki kültürüne maruz kalırsınız. Bu ülkeyi tanırken özellikle farklı ülkelerin kültürüne şahit olurken ikinci ve üçüncü dilinizi doğal ortamında doru telaffuz ve kullanımla öğrenirsiniz.  Bunun yanında Ukrayna üniversiteleri uzaktan eğitim almak isteyenler için de çok avantajlıdır. Üniversitelerden mezun olduğunuzda; hazırlık eğitimiyle Ukraynaca, Rusça veya İngilizce dillerinden en az bir tanesini ana diliniz gibi konuşacak seviyeye gelirsiniz. Bu sayede de kariyerlerinizin en başında avantajlı duruma geçersiniz. Aile bütçesinizi de zorlamayacak olan Ukrayna eğitim harçları ile Ukraynanın en iyi okullarında okuma fırsatını özellikle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığıyla yakalayabilirsiniz.

Ukrayna Eğitim Dili

Ukrayna da eğitim dili Ukraynaca’dır. Fakat dilerseniz İngilizce eğitim alabileceğiniz üniversiteler de mevcuttur. Dil yeterliliğiniz varsa hazırlık sınıfına kaydolmadan ön lisans ya da  lisans eğitimi alabilirsiniz. Fakat dil yeterliliğine sahip olmayan ve bunu resmi dil puanıyla belgeleyemeyen öğrenciler hazırlık sınıfında dil eğitimi almalılar.

Ukrayna da Hem Okuyup Hem Çalışmak

Halbuki Yurtdışında üniversite okumak için Ukraynayı tercih eden öğrencilerin tercih yaparken dikkate aldığı kriterlerden  biri çalışmadır. Özellikle dil yeteneğinizi en üst düzeyde geliştirme fırsatı bu ülkede sizi bekliyor.

Tıp ve Ukranya

Tıp eğitiminde Ukranya Üniversiteleri dünyada sözü geçen üstelik otoritelerin de kabul ettiği akademik seviyede eğitim vermektedir. Ayrıca bu üniversitelerin başında Kiev – Harkov – Odessa şehirlerinde bulunan üniversiteler gelmektedir. Buralarda tıp eğitimi almak özellikle kariyerine bir adım önde başlamak isteyenler için büyük bir şanstır. Kiev, Harkov ve Odessa Üniversiteleri gibi kaliteli üniversitelere kayıt için üstelik herhangi bir sınav şartı yoktur. Ayrıca Kariyer olanakları geniş bu meslek eğitimine başlamak için 25 yaş altında ve lise mezunu olmanız yeterlidir. 

Yaşam Giderleri Ukranya

Özellikle bu şehirlerdeki temel yaşam giderleri oldukça düşüktür. Hatta harç bedelleri de ailelerinizin bütçelerini zorlamaz. Buralardaki tıp eğitimi ücretleri 2500 dolar ile 6000 dolar arasında değişir. Ve harç bedelleri diğer ülkelerle kıyaslandığında son derece cüzidir. Tıp üniversitelerindeki eğitimler İngilizce veya Ukraynaca’dır. Çağın ilerisinde bir eğitim anlayışı benimsendiği için de akademik olarak sonucunda donanımlı bir eğitim alırsınız. Özellikle mezun olduğunuzda YÖK tarafından tanınan, denklik belgesi alınabilen mavi diplomaya sahip olursunuz. Bu diploma ile tıp alanında dünyanın pek çok ülkesinde çalışmak halbuki kolaydır ve üstelik değerli hissettiğinizi anlarsınız.

Üstelik Ukrayna, dünya çapında bilim adamları, bilim adamları ve sanatçılar üretme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Eğitim sistemi aynı zamanda sanat, iş, teknoloji ve siyaset alanlarındaki küresel gelişmelere katkıda bulunan seçkin mezunlar da yetiştirmiştir.

Ukranya Üniversiteleri Yaşam Kalitesi sunar

Böylece Ukrayna üniversiteleri yüksek kalitede eğitim vermekte olup değerlerinize özellikle sahip çıkarlar. Ülke şartlarına göre bazı modifikasyonlar yapılarak İngiliz modeli baz alınmıştır. Ayrıca çoğu üniversite hatta ve hatta halka açıktır ve lisans, yüksek lisans ve tıp dereceleri sunar. Hatta öğrenciler, eğitim almak istedikleri alana göre derslerini seçebilirler. Akademik yıl, Ağustos’tan Temmuz’a kadar sürer ve yaz tatili genellikle Haziran veya Temmuz’da gerçekleşir. Üniversiteler genellikle kış için Aralık ayı ortalarında kapanır ve Mart veya Nisan aylarında yeniden açılır. Dereceler, belirli bir üniversitenin müfredatı kapsamında o derece için gerekli olan tüm dersleri tamamladıktan sonra verilir.

Ukranya Üniversiteleri Eğitime Yüksek Değer Verir

Ukrayna sistemi, ülkenin şartlarına uygun olmasına rağmen özellikle bazı modifikasyonlarla İngiliz modeline dayanmaktadır. Çoğu üniversite üstelik halka açıktır ve lisans, yüksek lisans ve tıp dereceleri sunar. Öğrenciler, eğitim almak istedikleri alana göre derslerini seçebilirler. Akademik yıl, Ağustos’tan Temmuz’a kadar sürer ve yaz tatili genellikle Haziran veya Temmuz’da gerçekleşir. Üniversiteler genellikle kış için Aralık ayı ortalarında kapanır ve Mart veya Nisan aylarında yeniden açılır. Dereceler, belirli bir üniversitenin müfredatı kapsamında o derece için gerekli olan tüm dersleri tamamladıktan sonra verilir. Mezun olmadan önce zorunlu staj yoktur; bunun yerine öğrenciler mezuniyete kadar olan çalışmaları sırasında proje çalışmalarını tamamlarlar.

Halbuki Uluslararası öğrencilerin, gelecek nesilleri eğitirkenüstelik  Ukrayna üniversitelerinin nasıl karşılaştırıldığını bilmeleri önemlidir. Kısacası tüm Ukrayna kurumları, küresel standartları karşılayan dünya standartlarında eğitim sağlamak için çaba göstermektedir. Erasmus+ gibi uluslararası programlar aracılığıyla dünyadaki diğer eğitim kurumlarıyla yakın işbirliği içindedirler. Ayrıca, küresel olarak rekabet edebilmeleri için CIS Üniversite Sıralaması gibi uluslararası sıralama kuruluşlarıyla iyi iş ilişkileri vardır.

Tıp Eğitimi Ücretleri ve Üniversiteleri

Tıp alanında Ukrayna Üniversiteleri:

Kiev Bogomolets Tıp Üniversitesi

Odessa Tıp Üniversitesi

Harkov Karazin Üniversitesi

Harkov Tıp Üniversitesi

Donetsk Tıp Üniversitesi

Özetle Ukrayna tıp fakültesi ücretleri güncel miktarları hakkında Ukrayna eğitim danışmanlığımızdan bilgi alabilirsiniz.


Ukraynada Üniversite Diş Hekimliği

Özellikle sınava girmeden “Diş Hekimliği” bölümünde okumak isteyenler gönül rahatlığı ile Kiev – Harkov – Odessa şehirlerindeki üniversiteleri tercih edebilirler. Öğrencilere sınavsız hakkı tanıyan üniversitelerde Diş Hekimliği’ne yönelik teorik bilgiler bilim merkezli ve modern standartlarda verilmektedir. Ayrıca verilen teorik bilgilerin uygulamalarına dönük tam donanımlı teknolojik imkanlar sunulması da öğrencilerin uygulama yeteneklerini denetler. Böylece Üniversiteler teknolojik laboratuvarlar ve en yeni teknoloji ile donatılmış merkezlere sahiptir. Dolayısı ile bu imkanlar sayesinde Diş Hekimliği okuyan öğrencilere eğlenceli bir eğitim ortamı sağlar. Böylece de bu üniversitelerden eksiksiz ve özgüven sahibi olarak mezun olursunuz.

Hatta bu bölümlerin yıllık harçları 2500 Dolar ile 6000 Dolar arasında değişmektedir. Bu üniversitelere sadece lise veya dengi herhangi bir okul diplomanız ile kayıt olabilirsiniz.

Özellikle Her yıl belli dönemlerde başvuru yapılan okullarda Türk öğrenciler için de kontenjan bulunuyor. Bu sayede sınavsız ve herhangi bir taban puan şartı gözetmeden yurt dışında okumanın tadını çıkarabilirsiniz.

YÖK Tarafından Desteklenen Diploma!

Böylece YÖK tarafından tanınan diploma sayesinde de Diş Hekimliği bölümünden mezun olan öğrenciler Türkiye’de iş bulabilirsiniz. Ek olarak kendi muayenehanenizi açacak mesleki donanım ve  özgüvene sahip olursunuz. Özellikle Ukrayna Üniversitelerine başvuru için gerekli belgeleri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın tecrübeli uzmanlarına sorabilir ve ayrıca hizmetlerimizden yüksek dereceden faydalanabilirsiniz.

Şu üniversitelerden “diş hekimliği” alanında eğitim alabilirsiniz.

Odessa Tıp Üniversitesi

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Tıp Üniversitesi

Liviv Tıp Üniversitesi

Dinipropetrousk Tıp Üniversitesi

İvana Frankivsk Tıp Üniversitesi

Vinitsa Tıp Üniversitesi

Poltova Tıp Ve Diş Hekimliği Akademisi


Ukraynada Üniversite Eczacılık Bölümü Okumak

Eczacılık en çok rağbet gösterilen bölümlerin başında gelir. Bununla birlikte bu bölümde okumak isteyenler ciddi bir sınav hazırlığı sürecini göze alırlar. Bu sürecin sonunda sınav stresiyle YKS’den istediği sonucunda alamamaktan kaynaklı buhranlar ailelerin de canını sıkmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde gençlerimiz ve aileleri için Ukrayna üniversiteleri eczacılık bölümleri kurtarıcı rolündedir. Bu sebeple Ukrayna’da eczacılık eğitimi Türk öğrenciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bunun en önemli nedeni ise bölüme girmek için hiçbir sınav zorunluluğu bulunmamasıdır. Yani sizi bunaltan sınav silsilesinden ve puan derdinden kurtulursunuz ve doğrudan Ukrayna üniversitelerinde eczacılık bölümüne başlayabilirsiniz. Diğer bölümlerde olduğu gibi Eczacılıkta da başvuru için aranan ilk şart 25 yaşını doldurmamış olmaktır. Aynı zamanda lise veya dengi bir kurumdan mezun olmanız gerekmektedir. Bunun dışında tam teşekküllü bir kurumdan alınmış sağlık raporu kayıt olmanız için yeterlidir.

Ukranya Hizmet Kalitesi ve Öğrenci Dostluğu

Bundan böyle tercih, kayıt, konaklama desteği, oryantasyon ve özellikle sürecinin yönetimi gibi tüm hizmetler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından sunulmaktadır. Kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alan öğrenciler, bu süreci kısacası sorunsuz ve stres yaşamadan atlatırlar. Ukrayna’da Eczacılık harç ücretleri ise son derece ekonomiktir. Okulların sağladığı tüm sosyal ve bilimsel imkandan yararlanırken aynı zamanda donanımlı laboratuvarlarda, en yeni teknolojik alt yapı ile çalışma olanağı bularak çeşitli projelerde yer alabilirsiniz. Özellikle mezun olduğunuzda da diğer üniversitelerdeki gibi Avrupa’da ve ülkemizde geçerli olan pretijli bir mavi diplomanız olur.

Odessa Tıp Üniversitesi

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi

Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Tıp Üniversitesi

Liviv Tıp Üniversitesi

Dinipropetrousk Tıp Üniversitesi

İvana Frankivsk Tıp Üniversitesi

Vinitsa Tıp Üniversitesi

Poltova Tıp Ve Diş Hekimliği Akademisi

Üniversitelerinde eczacılık eğitimi alabilirsiniz.


Ukraynada Üniversite İnşaat Mühendisliği Okumak

Tüm dünyadaki en geçerli ve popüler mesleklerden olan üstelik İnşaat Mühendisliği de gençlerin yoğun ilgi gösterdiği, okumak için can attıkları bölümlerden biridir. Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği okumak da öğrenci tercihlerinin başında geliyor. Halbuki Ülkenin en iyi üniversitelerinde hiçbir sınava girmeden sadece başvuruda bulunarak İnşaat Mühendisliği okuyabilirsiniz. Böylece bu da siz Türk gençleri için gerçekten büyük avantajdır.

Hem Ukrayna’da eğitim alabilir hem de mezun olduğunuzda ana diliniz gibi ikinci veya üçüncü bir dili konuşabilirsiniz. Bunun yanında ülkemizde, Ukrayna veya diğer Avrupa ülkelerinde çalışma fırsatınız olur. Mesela sayısız avantaj sunan İnşaat Mühendisliği bölümünde okumanın maliyeti de ülkemizdekinden daha düşüktür diyebiliriz.

Ödeme Koşulu

Ayrıca uygun harç bedelleri ve ülkenin ucuz yaşam koşulları sizlere eğitim alırken eğlenecek zaman ve bütçe sahibi olabilmenizi sağlar. Ayrıca 2000 dolardan başlayan eğitim harç bedelleri bulunan bölümün eğitim dili Rusçadır. Okullara göre harç bedelleri değişkenlik gösterebilir ancak yine de diğer ülkeler ve üniversiteler ile kıyaslandığında bu rakamlar oldukça ekonomiktir. Ukrayna’nın bütün şehirlerinde var olan Teknik ve İnşaat Mimarlık Üniversitesi ismi verilen kurumlarda İnşaat Mühendisliği eğitimi alınabilmektedir. Bu sayede geleceğin ana dalı olan İnşaat Mühendisliği özellikle iş bulma fırsatını kat ve kat artırıyor.

Ukraynada Üniversite Başvuru Şartları ve İnşaat Mühendisliği Eğitimi Verilen Üniversiteler

Özellikle Türk gençlerine sınavsız İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne girebilmeleri için özellikle kontenjan ayıran Ukrayna’da öğrenci olmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilirsiniz. Başvuru ve kabul için lise diplomanız ve 25 yaş altında olmanız yeterlidir. Her yıl Haziran ayında başlayan başvurular sonrasında kontenjanlar kısa sürede dolmaktadır. Bu yüzden vakit kaybetmeden Eurostar yetkilileri ile görüşerek kaydınızı yaptırmanız yararınıza olacaktır.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği okuyan gençler eğitimlerinin sonunda Europass Mavi Diploma alırlar. YÖK tarafından tanınan bu diplomalar aynı zamanda Avrupa’da da geçerlidir. Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun bir müfredatla gençleri alanlarında profesyonelleştiren okullarda teorik ve pratik alanda en iyi eğitimler verilmektedir. Okullar Eylül, Ekim ve Kasım ayları boyunca öğrenci kabul etmektedirler ancak kontenjanların sınırlı olduğu unutulmamalıdır.

İş Fırsatları    Ukraynada Üniversite

Sonuçta mezun olduğunuzda iş konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorsanız, donanımlarınızı artırmak ve sınavsız şekilde İnşaat Mühendisliği okumak niyetindeyseniz bu fırsatı kaçırmamalısınız. Unutmayın ki, “Bilgi bir ışık gibidir. Bundan böyle bnu kullanırsanız daha parlak olur, kullanmazsanız söner. (Alexander Everett)” Siz de geleceğinizi aydınlatmak için bir an önce Ukrayna Üniversitelerinde özetle istediğiniz bölümde okuma şansını yakalayabilirsiniz.

Ukraynada mühendislik eğitimi veren üniversiteler:

Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Akademisi

Zaporizhzhya Mühendislik Akademisi

Kiev Havacılık Üniversitesi

Harkov Ulusal İnşaat Mimarlık Üniversitesi


Ukraynada Üniversite Mimarlık Okumak

Halbuki Hızla değişen ve sürekli gelişen çağımızda en çok ihtiyaç duyulan mesleklerin başında Mimarlık gelmektedir. Hatta Hayatın her alanında var olan bu meslek gençler arasında çok popülerdir. Özellikle iyi paralar kazanırken mesleğinizin saygınlığının konforunu yaşayabilirsiniz. Bunun için Mimarlık okumak isteyenlerin sayısı her geçen gün çığ gibi büyümektedir. Yabancı öğrencilerle kaynaşabileceğiniz, çağın ilerisinde modern bir eğitim alacağınız Ukrayna Üniversitelerinde Mimarlık okumanın ayrıcalığını özellikle bizim ile yaşayın.

Ekonomik hayat koşullarına bundan böyle sahip ülkede Mimarlık Bölümlerinde okumak için 2000 ile 6000 Dolar arasında değişen harç bedelleri yeterlidir. Ayrıca her türlü sosyal haktan faydalanabileceğiniz okulların teknik imkanları da eğitiminizin kalitesini Avrupa standartlarına taşıyacaktır. Bilimin ışığında, dünya ile entegre bir eğitim almak istiyorsanız özetle siz de Mimarlık bölümünde sınavsız okuyabilirsiniz.

Lise mezunu veya dengi bir okuldan diploma almış olmanız Mimarlık bölümüne girmeniz için yeterlidir. Özellikle haziran ayında başlayan başvurular yoğun talep sebebiyle hemen dolmaktadır. Bu sebeple başvuru tarihlerini geçirmemeniz gerekmektedir.

Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun müfredata sahip okulların bulunduğu şehirlerde sosyal hayat oldukça canlıdır. Rusça eğitim verilen okullarda aynı zamanda İngilizce dil bilginizi de geliştirebilirsiniz. Özellikle Mezun olunması halinde ülkemizde de geçerliliği olan, Avrupa’nın en saygın belgeleri arasında gösterilen Europass Mavi diploma sahibi olursunuz.

Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Akademisi

Zaporizhzhya Mühendislik Akademisi

Kiev Havacılık Üniversitesi

Harkov Ulusal İnşaat Mimarlık Üniversitesi


Ukraynada Üniversite Makine Mühendisliği Okumak

Makine Mühendisliği okumak için sınavlarla boğuşmanıza gerek yok. Ayrıca siz de pek çok Türk öğrenci gibi dünyanın en iyi okullarının bulunduğu Ukrayna’da Makine Mühendisliği okuyarak kariyerinizde fark yaratabilirsiniz. Böylece Rusça eğitim verilen okullarda bu dilin yanında İngilizce dil bilginiz de artacaktır. Bu sayede de mezun olduğunuzda ülkemiz dışında dilerseniz Avrupa ülkelerinde veya Ukrayna’da ya da Rusya’da kolaylıkla iş bulabilirsiniz. İngilizcenizi de geliştirebileceğiniz üniversitelere başvurmak için lise veya dengi okuldan mezun olmanız yeterlidir. Bu sayede Makine Mühendisliği bölümlerine herhangi bir sınava girmeden başvurabilirsiniz.

Kısacası sağlık raporu ve 25 yaşın altında olma koşulları da sizi zorlayacak bir husus değildir. Bilime değer veren, Avrupa’nın en iyi okullarından birinden alacağınız eğitim sonucunda geleceğinizi istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Mavi diplomanızla da mezun olduktan sonra iş konusunda asla sıkıntı yaşamazsınız. Ülkemizde geçerli olan diplomalar mühendislik alanında istediğiniz çalışmayı yapma olanağı da özellikle sunacaktır.

Odessa Politeknik Üniversitesi

Sumy Üniversitesi

Harkov Karazin Üniversitesi

Harkov Politeknik Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi

Zaporizhzhya Mühendislik Akademisi 

Ukrayna üniversitelerinde makine mühendisliği eğitimi alabilirsiniz.


Ukraynada Üniversite Elektrik Mühendisliği Okumak

Ne var ki Rusça eğitim veren okullar arasında bulunan Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği bölümleri sayesinde parlak bir kariyer artık imkansız değil. Özellikle Ukrayna üniversitelerinde okurken yabancı dil öğrenirken Avrupa’da okumanın verdiği heyecanı sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Hazırlık sınıfları bulunan okula kayıt yaptırmak için herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. Lise veya dengi bir okul mezuniyetiniz yeterlidir. Bir de taban puan uygulaması olmadığı için stres yaşamazsınız.

25 yaşın altındaki her Türk genci bu şartlara uygun olması halinde çok uygun harç bedelleri ödeyerek bundan böyle Elektrik Mühendisliği okuyabilirler. Özellikle bu üniversitelerde akademik seviyesi yüksek bir eğitim alabilirsiniz. Ayrıca Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yapılan başvuru ve kayıt işlemleri sorunsuz şekilde halledilir. Böylece de ret stresi yaşamaz resmi prosedürlerin karmaşasında kaybolmasınız. Hatta uygun harç bedelleri ve yaşam koşullarının kolaylığı sayesinde öğrenciliğin tadını çıkarabilirsiniz. Bundan böyle Mavi diplomanızla da her yerde iş bulabilirsiniz. Sonucunda birçok avantaj sunan bu eğitim fırsatını yakalamak için çok geç kalmayın. Her yıl Haziran ayında özellikle başlayan başvuruların belli sayıda kontenjanlarla sınırlı olduğunu da unutmayın.

Ukraynada Elektrik Mühendisliği eğitimi veren üniversiteler:

Odessa Politeknik Üniversitesi

Sumy Üniversitesi

Harkov Karazin Üniversitesi

Harkov Politeknik Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi

Zaporizhzhya Mühendislik Akademisi 


Ukraynada Bilgisayar Mühendisliği Okumak

Bilgisayar Mühendisliği okumak size hem prestij katar hem de mezuniyet sonrasında iş bulma kaygısı yaşamazsınız. Bu eğitimi yurt dışında alanlar daha da avantajlı duruma geçerler. Çünkü sınavlarla vakit kaybetmek istemiyorsanız ve hatta hayalinizde Bilgisayar Mühendisi olmak varsa size altın değerinde bir fırsat sunan Ukrayna Üniversitelerine hemen başvurmalısınız.

En yeni teknolojik donanımlara sahip olan üniversitelerde öğrenci olmak için lise veya dengi okul diplomasına sahip olmanız yeterlidir. YKS türevi herhangi bir sınava girmeden de kolaylıkla bu bölümde öğrenci olabilirsiniz.

Farklı şehirlerde alabileceğiniz eğitimlerin üstelik harç bedelleri ise çok uygundur. Cüzi rakamlara hem Avrupa’nın en iyi okullarında Bilgisayar Mühendisliği okuyacak, hem de geleceğinizi şansa bırakmayacaksınız. Artı olarak da her yerde iş bulmanızı kolaylaştıracak Europass Mavi diploma sahibi olacaksınız.

Ukrayna Bilgisayar Mühendisliği eğitimi veren üniversiteler:

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

Harkov Politeknik Üniversitesi

Odessa Politeknik Üniversitesi

Harkov Ulusal Uzay Ve Havacılık Üniversitesi

Odessa Ulusal Mechnikov Üniversitesi

Kiev Havacılık Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi

Zaporizhzhya Mühendislik Akademisi

Harkov Ulusal Uzay Ve Havacılık Üniversitesi


Ukrayna – Türkiye Uçak – Otobüs – Tren – Gemi Seferleri

Ülkemizden Ukrayna’nın hemen her şehrine uçak seferi vardır. Özellikle de eğitim amacı ile ülkeye giden gençler haftanın her günü uçak bileti bulabilirler. Böylece aileleri ile de daha sık görüşebilirler. Özellikle uçak seferlerinin sıklığı kadar vize muafiyet olması da her anlamda bürokratik işlemlere harcanan zaman ve paradan tasarruf etmeyi kolaylaştırıyor.

THY’nin uçak seferleri yanında özel havayolu şirketlerinin de haftanın belli günlerinde özellikle Ukrayna’nın pek çok şehrine uçuş yapmaktadır. Uçakların tarifeleri ve uçak saatleri çok sık değiştiği için mutlaka resmi sitelerden en güncel bilgiyi alabilirsiniz.

Uçak dışında haftanın belli günlerinde  Ukrayna’ya tren seferleri de düzenlenmektedir. Uçakla seyahate göre daha uzun sürdüğü için zaman sorunu yaşamayanlar için iyi ve ucuz bir alternatif olacaktır. Aynı şekilde otobüs yolculuğu de öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biridir. İstanbul’dan düzenlenen otobüs seferleri ile ilgili detaylı bilgiyi internetten bulabilirsiniz. Feribot serfleri de düzenlenen Ukrayna’ya gemi seyahati yapmak da artık oldukça kolaydır.

THY Türk Hava Yolları

Ukrayna Hava Yolları


Eurostar Yurtdışı Eğitim Ukrayna 

İlk 1000 Sıraya Giren En Başarılı Ukrayna Üniversiteleri

Örnek olarak Ukrayna Üniversiteleri kaliteli akademik personele sahip olması ve her türlü bilimsel etkinlikler içinde yer alması ile öğrencilerine en kaliteli eğitim vermektedir. Bunun yanında mezun öğrencilerine çok fazla iş imkanı da sunmaktadır. Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasındaki yerlerini akademik yayınlarının kalitesiyle hak eder. Dünyanın en iyi okullarına sahip olan üniversitelerimize bakıldığında neden ilk 1000’de olduklarını daha iyi anlarız. Her şeye rağmen başarınızı en üst seviyede tutmak istiyorsanız o halde bundan böyle kararlarınızı daha güvenilir olan Eurostar hizmetlerimizden almalısınız.


Karazin Kharkiv National University – Harkov Üniversitesi

Ukrayna’nın en köklü ve saygın kurumlarının başında gelen Harkov Üniversitesi üstelik 2019 yılında ilk 1000 üniversite sıralamasına girmiştir. Bu listede 400-415 aralığında olduğu için bu üniversiteye Dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 500 de diyebiliriz. Bu da bu üniversitenin dünyanın en iyi eğitim kurumlarından biri olduğunun kanıtıdır. Saygın bir eğitim kurumu olan Harkov aynı zamanda Tıp alanında da en çok tercih edilen okullar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda diploma denklik belgesi konusunda da öğrencilerine büyük kolaylık sağlamaktadır.

Karazin Denklik Var mı?

Karazin üniversitesinin tanınırlığı vardır. Üstelik çok kolay bir şekilde YÖK denklik işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Sonrsında mesleğinizi ülkemizde yapabilirsiniz.


Taras Shevchenko National University of Kyiv – Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi

Dünyanın en iyi ilk 1000 okulu arasına 410-440 aralığına giren bir diğer üniversitemiz olan Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi’nde dil bölümlerinde gençler lisans eğitimi alabilirler. Okulun eğitim verdiği Tarih ve Ekonomi bölümleri dışında istenilen herhangi bir sosyal bölümde eğitim alabilirsiniz.


Kiev Politeknik Üniversitesi – Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute – Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi

Özellikle ilk 500 ile 560 aralığına giren Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi ilk 1000 üniversite sıralamasında en çok tercih edilen kurumları arasında bulunmaktadır. Ülkenin teknik konularda en iyi lisans eğitimini veren üniversite dünyanın her yerindeki gençlerin en çok tercih ettiği okullar arasındadır.

Kharkiv Politeknik Üniversitesi- Kharkiv Polytechnic Institute – Harkov Politeknik Üniversitesi

Dünyanın en iyi 1000 üniversiteleri arasında ilk 700 ile 755 aralığında bulunan Harkov Politeknik Üniversitesi özellikle Mühendislik alanında en iyi eğitime sahip kurumların başında gelmektedir ve 2017 yılından beri de İTÜ – İstanbul Teknik Üniversitesi ile de işbirliği halindedir.


Sumy State University – Sumy Üniversitesi

Dünya en iyi üniversiteleri arasında hızlı bir şekilde yükselişini sürdüren Sumy Üniversitesi özellikle Ukrayna’nın en iyi üniversitelerinden biridir. İlk 800-100 üniversite aralığında bulunmasının yanı sıra sahip olduğu akademik kadronun özellikle Tıp alanındaki başarılı çalışmaları sayesinde gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Bu üniversite hem akademik alanda hem de ders dışı faaliyetleriyle dünya ortalamasının çok üzerinde bir değere sahiptir. Bu değer özellikle bu Üniversitede bulunan öğrenciler için büyük bir önem teşkil etmektedir.

Ukrayna Üniversite Fiyatları

Üniversite fiyatları bölümlere ve üniversitelere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin Ukraynada tıp eğitimi ücretleri 2.500-3.500$ arasında değişmektedir. En maliyetli eğitimin tıp olduğu düşünüldüğünde diğer bölüm eğitim fiyatları bundan daha uygun ve ekonomik olacaktır.  Bu fiyatların zamanla değişebileceğini unutmayarak uzmanlarımızdan net bilgi almanız gerekmektedir.
Özellikle Ukraynada Üniversite Okumak Hakkında Gerçekçi Değerlendirmeler İçin Öğrenci görüşleri, röportaj ve üniversite tanıtım kliplerini izlemelisiniz.[/vc_column_text]


Yaşam Giderleri

Temel Yaşam Giderleri Ukrayna Gıda

Fiyat
Yemek, Ucuz Restorant 150.00 grivna
Yemek 2 Kişilik, Orta Sınıf Restorant, Üçlü Yemek 500.00 grivna
McDonalds’ta McMeal (Eşdeğer Menü Yemeği) 74.00 grivna
Cappuccino 26.90 grivna
Kola / Pepsi (0.33 litrelik şişe) 12.00 grivna
Su (0,33 litre şişe) 8.34 grivna
(TYG) Ukrayna Süpermarketler Fiyat
Süt (1 litre) 18.30 grivna
Taze Beyaz Ekmek (500g) 9.85 grivna
Pirinç (beyaz), (1kg) 24.60 grivna
Yumurta (12 Adet) 27.34 grivna
Yöresel Peynir (1kg) 141.00 grivna
Tavuk Göğsü (1kg) 75.70 grivna
Sığır Eti (1 kg) (Eşdeğer Kırmızı Et) 102.00 grivna
Elma (1kg) 20.50 grivna
Muz (1 kg) 30.44 grivna
Portakal (1kg) 34.80 grivna
Domates (1 kg) 30.70 grivna
Patates (1kg) 9.10 grivna
Soğan (1kg) 8.90 grivna
Marul (1 kafa) 20.00 grivna
Su (1,5 litrelik şişe) 10.80 grivna
Sigara Paketi (Marlboro) 27.90 grivna

Ulaşım Maliyeti Ukrayna Ulaşım

Fiyat
Tek yönlü Bilet (Yerel Ulaşım) 5.00 grivna
Aylık (Normal Fiyat) 215.00 grivna
Taksi Başlangıç (Normal Tarife) 40.50 grivna
Taksi 1km (Normal Tarife) 6.00 grivna
Benzin (1 litre) 25.90 grivna
Volkswagen Golf 1.4 (Eşdeğer Araç) 740,000.00 grivna
Toyota Corolla 1.6l (Yeni Araba) 597,000.00 grivna

Konut Giderleri Ukrayna Faturalar Giderleri

Fiyat
1 Dakika Mobil Tarife 0.90 grivna
İnternet (60 Mbps veya daha fazla, Sınırsız Veri, Kablo / ADSL) 97.30 grivna
Etkinlik Giderleri Ukrayna Spor ve Aktivite Fiyat
Fitness Club, 1 Yetişkin için Aylık Ücret 481.00 grivna
Tenis Kortu Kiralama (Hafta Sonu 1 Saat) 146.60 grivna
Sinema, 1 Koltuk 100.00 grivna
Ukrayna Giyim ve Ayakkabı Fiyat
Kot Pantolon 1 Çift  (Levis 501 ya da Benzeri) 2,638.40 grivna
1 Yaz Giysi (Zara, H&M, …) 1,234.60 grivna
(Orta Ölçekli)1 Çift Nike Koşu Ayakkabı 2,715.40 grivna
1 Çift Deri Ayakkabı 3,241.10 grivna
Konut Giderleri Ukrayna Aylık Kira Fiyatları Fiyat
Merkezde Daire (1 yatak odası) 8,025.00 grivna
Şehir Merkezinde Daire (3 yatak odası) 17,279.00 grivna
Şehir Dışında (3 yatak odası) 9,718.00 grivna
Ukrayna HİZMET Fiyat
Merkezde Apartman Satılık Metrekare Başına Fiyat 30,827.00 grivna
Şehir Dışında Apartman Satılık Metrekare Başına Fiyat 20,151.00 grivna
Kazanç Olarak Ukrayna Maaşlar Fiyat
Aylık Ortalama Net Maaş 6,638.00 grivna
Ukrayna Videolar
[/vc_column][/vc_row]
Ukraynada Üniversite
Ukraynada Üniversite
Ukraynada Üniversite
Ukraynada Üniversite
Ukraynada Üniversite
Ukraynada Üniversite
Ukraynada Üniversite
Ukraynada Üniversite
Puanla
[OY: 7 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1