Ukrayna'da Mimarlık Eğitimi

Karadeniz'e kıyısı olan son derece sevimli bir ülkedir Ukrayna. Bu güzel ülke, medeni ve eğitimli insanları ile dikkat çeker ve özellikle üniversiteleri bakımından çok önemli kurumları bulunmaktadır. Ülkede her zaman eğitime, özellikle de yüksek öğretime önem verilmiştir. Buna günümüzde de devam edilmektedir. Eski SSCB'ye bağlı olduğu dönemde de ülkenin eğitim kurumlarına önem verilmiştir.

Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna’da Mimarlık Okumak

Ukrayna Mimarlık

Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
Kiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
Ukrayna MimarlıkKharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
Kiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

Mimarlık Eğitimi

Karadeniz’e kıyısı olan son derece sevimli bir ülkedir Ukrayna. Bu güzel ülke, medeni ve eğitimli insanları ile dikkat çeker ve özellikle üniversiteleri bakımından çok önemli kurumları bulunmaktadır. Ülkede her zaman eğitime, özellikle de yüksek öğretime önem verilmiştir. Buna günümüzde de devam edilmektedir. Eski SSCB’ye bağlı olduğu dönemde de ülkenin eğitim kurumlarına önem verilmiştir. Bağımsızlıktan sonra, doksanlı yılların başından itibaren de Avrupa fonlarının da katkısıyla modernizasyon noktasında önemli adımlar atmaktadır.

Ülkemizden gençlerimiz de Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim alabilirler ve her adımda, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak size destek olacağımızdan emin olabilirsiniz. Mimarlık eğitimi almak için de en önemli avantajları ile fakülteleri öne çıkmaktadır.

Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Ukrayna, mimarlık eğitimi dört yıl sürmektedir. Son derece donanımlı bir eğitim verilmektedir. Dil eğitimi ise bir sene hazırlık sınıfında verilmektedir.

Ukrayna Mimarlık YÖK denkliği var mı?

Ukrayna Üniversiteleri ülkemiz, YÖK tarafından tanınan, Avrupa Birliği tarafından tanınan eğitim kurumlarıdır. YÖK denkliği açısından öğrencilerimiz avantajlıdır.

Ukrayna Mimarlık  Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik kararının verilmesi için online olarak diploma denklik başvurularının yapılması gerekmektedir. Bu başvuru sonucunda kurum tarafından denklik sınavına girilmesine karar verilebilir. YÖK denklik sınavına eğitim aldığınız konulardan yapılmaktadır.

Ukrayna Bayrağı Anlamı

Ukrayna Mimarlık Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Elbette, Ukrayna’da mimarlık eğitimi aldığınız sırada, yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Ukrayna Mimarlık Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Ülkemizden çok daha ekonomik, yaşam gelirleri olarak çok daha ucuz bir ülke olan Ukrayna, yurtdışında eğitim almak için kesinlikle en avantajlı seçeneklerden biridir. Hem ülkemize yakın olması ve ulaşımın da kolay olması öğrencilerimiz için avantajlı olmaktadır. Mimarlık fakülteleri de uygun harç rakamları ile dikkat çekmektedir ve diğer yurtdışı seçeneklerine göre uygun rakamlıdır. Bunun yanında, kaliteli bir eğitim almak da önemli bir avantajdır.

Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ukrayna, üniversite girişlerinde bir sınav şartı uygulamamaktadır. Buna ülkemizden öğrencilerimiz de dahildir. Bir sınav şartı olmaksınız, siz de mimarlık fakültesi için başvurularınızı yapabilirsiniz.

 okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Ukrayna’da çok sayıda öğrencimizin mimarlık eğitimi aldığını, Ukrayna Üniversitelerinde genel olarak çok sayıda gencimizin öğrenci olduğunu önemle belirtelim.

Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ve destek almalısınız, bu ilk adımdır. Bundan sonra, siz de doğru adımları atarak mimarlık fakültesine kaydolmak ve öğrenci olmak için başvurularınızı yapacak ve eğitiminize başlayacaksınız. Belgelerinizi eksiksiz olarak eklemeyi ve hazırlamayı ihmal etmemelisiniz. Lise mezunu olmanız ve diplomanızı elinize almanız yeterli olacaktır. Danışmanlarımız size mükemmel şekilde yol gösterecekler.

Okumanın Avantajları?

Mimarlık okumak gençlerimiz için kesinlikle önemli ve prestijlidir. Mimarlım eğitiminden sonra, bir mimar olarak, elbette geçerli diplomanızın olması halinde birçok alanda, ülkede çalışabilirsiniz. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerini yaparak çok geçerli alanlarda uzmanlaşabilirsiniz. Bu avantajlı kariyerlere ise Ukrayna Üniversiteleri mimarlık fakültelerinde eğitim alarak ulaşabilirsiniz. Dünya genelinde, Avrupa Ülkeleri’nde de geçerli eğitimi sunan üniversiteler Bologna kriterlerine uygun şekilde eğitim veren önemli kurumlardır. Ekonomik anlamda da zorlanmayacaksınız.

Ukrayna’da Mimarlık  bitirenler,mezunlarınız var mı?

Yirmi yılın üzerinde ve başarılarla dolu deneyimlerimizle, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, olarak mimarlık eğitimi alan birçok gencimizin bulunduğunu belirtelim. Mezunlarımız da elbette çok sayıda bulunmaktadır.

Ukrayna’da Mimarlık eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz diş hekimliği okuyabilir miyim?

Ukrayna’da, mimarlık eğitimi alan öğrencilerimiz, genel anlamda diğer bölümlerde eğitim alan öğrencilerimiz de, eğitimlerine nefes almak noktasında burs imkanlarından yararlanabilirler. Burslar öğrencilerimiz için hem ülkemiz kapsamında, hem de yurtdışı kaynaklı olarak birçok faklı seçenekle sunulmaktadır. Öğrenci danışmanlarımızdan da bilgi ve destek alabilirsiniz. Burslarla eğitiminizle oldukça nefes aldıran kolaylıklar elde edeceksiniz. Ücretsiz olarak da eğitim almanız mümkün olabilir, bu şekilde.

Ukrayna’da Mimarlık okuyup Türkiye’de çalışmak:

Uluslararası anlamda geçerli olan diplomalarınızla, mimar olarak kariyerinize başlamak, Mimarlık fakültesinden mezun olan diğer gençler için avantajlıdır. Hem ülkemizde, hem de farklı ülkelerde kariyerinize başlayabilirsiniz. Kendi mimarlık ofisinizi açabilirsiniz ve özel sektörde,ya da kamu alanında çalışabilirsiniz. YÖK denkliği konusunda da avantajlısınız.

Okumak Şartları:

Ukrayna’da mimarlık eğitimi almak için öğrenci danışmanlarımızın size her adımda destek olacağından emin olabilirsiniz. Mimarlık eğitimi almak için öncelikle, ülkemizde liseden mezun olarak, temel eğitimlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Diplomanızla belgelerinizi hazırladıktan sonra, kayıt sürelerinde başvurularınızı yapmalısınız. Lise türü ya da bölümü bu noktada önem taşımamaktadır.

Ukrayna’da Mimarlık Taban Puanları:

Ukrayna mimarlık eğitiminde öğrencilerimiz için sınav şartı olmadığı gibi, öte yandan da taban puanları şartları bulunmamaktadır.

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Yatay geçiş yapmak amacındaysanız, lisans senelerinde, birinci sınıftan itibaren, notlarınızı yüksek tutmaya dikkat etmelisiniz. Yatay geçiş yapmak isteyen gençlerimiz,mutlaka yükse not ortalaması yakalamak durumundadır. Bu nedenle, başarılı olmalısınız. Yatay geçiş haklarından yararlanmak için lisans senelerinizde olmanız lazımdır. Son sınıfa kadar bu başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ukrayna Mimarlık okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Öğrencilerimiz, öğrenci danışmanlarımızdan da bilgi ve destek alarak, kayıt tarihlerinde eksiksiz olarak başvurularını yapmalılar. Genellikle Avrupa Üniversiteleri’nde olduğu üzere, 15 Mayıs itibariyle ön kayıt işlemleri başlamaktadır. Ekim başına kadar geç kayıtlar olabilmekle birlikte, kayıtlar genellikle Eylül ortalarına kadar devam etmektedir. Kayıt  işlemleriniz için belgelerinizi sizden istendiği şekilde tamamlamalısınız.

Ukrayna’da Mimarlık okumak istiyorum:

Ukrayna, bir üniversite öğrencisi olarak, gerçekten çok memnun kalacağınız bir ülke, hem de birçok açıdan. Mimarlık öğrencileri için son derece donanımlı mimarlık fakülteleri dikkat çekmektedir. Önemli akademisyenlerle, kaliteli ve disiplinli hocalarla eğitim alma şansını yakalamak da avantajlıdır. Ekonomik anlamda da kesinlikle zorlanmayacağınızı belirtelim. Bir sınava girme zorunluluğu olmadan, direk kayıt başvurularınızı yapmadan kabul edilebilirsiniz.

Ukrayna’da Mimarlık Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Ukrayna’da eğitim almak hem kaliteli bir meslek eğitimi edinmek, hem de maliyet açısından da avantajlar ile ekonomik sonuçlarla eğitim almak demektir. Senelik, 2.500 ile 3.000 Amerikan Doları civarında ve bu ortalamalarda rakamlarla ödemeler yapılmaktadır. Harç rakamları diğer ülkeler ve ülkemizle kıyaslandığında, son derece ekonomik kalmaktadır. Ukrayna, ülkemize oranla çok daha ucuz olduğundan, haftalık şekilde makul bir para ile siz de geçiminizi sağlayabilirsiniz. Alacağınız kaliteli eğitim de yanınızda kar kalacak.

Ukrayna’da Mimarlık okumak mantıklı mı?

Bologna esaslarına uygun bir mimarlık fakültesinde eğitim almak, seçkin hocaların elinden derslerinizi almak kesinlikle sizin için avantajlı olacak. Mimarlık fakültesinde eğitiminizi alırken, hem pratik, hem de teorik olarak da eğitiminizi almak sizin için mükemmel olacaktır. Tüm avantajları ile mimarlık eğitimi almak son derece mantıklıdır.

Ukrayna’da Mimarlık  okumak zor mu?

Mimarlık eğitimi son derece özel ve size seçkinlik sunacak bir eğitim. Zor olabilir ancak, oturmuş bir sistem içinde öğrenci alacaksınız. Akademisyenler, hocalarınız size her zaman ne kadar özel bir eğitim aldığınızı hissettirecek bir eğitim aldığınıza minnet duyacaksınız. Bu noktada, zor bir eğitim olmayacak sizin için.Kampus içinde kütüphaneden ve internet ile bilgisayar sistemlerinden yararlanabilirsiniz.

Ukrayna’da mimarlık eğitimi veren üniversitelerin mimarlık  fakülteleri var mı?

Türkçe destekli mimarlık eğitimi almak ve bu konuda Ukrayna Üniversiteleri’nde gelişmeler olup olmadığını öğrenmek için öğrenci danışmanlarımızla her zaman iletişim kurabilirsiniz.  .

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1