Ukrayna'da İnşaat Mühendisliği

Ukrayna, üniversite eğitimi almanız için en uygun ülkelerden biridir.Bu şekilde eğitim alan birçok memnun öğrencilerimiz bulunmaktadır. Gerçekten çok memnun olan ve kariyerlerine başlayan gençlerimizden biri de siz olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizinle olduğumuzdan ve her adımda doğru kararlar vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Okumak

Ukrayna İnşaat Bölümü

Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
Ukrayna İnşaatKiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
Kharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
Kiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi

Ukrayna, üniversite eğitimi almanız için en uygun ülkelerden biridir.Bu şekilde eğitim alan birçok memnun öğrencilerimiz bulunmaktadır. Gerçekten çok memnun olan ve kariyerlerine başlayan gençlerimizden biri de siz olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizinle olduğumuzdan ve her adımda doğru kararlar vereceğimizden emin olabilirsiniz. Mutlaka danışmanlarımızla iletişime geçin ve üniversite hayallerinizi ertelemeyin. İnşaat mühendisliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz de bunu Ukrayna’nın başkent ve diğer kentlerinde bulunan teknik üniversitelerinde rahatlıkla yapabilirler.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Ukrayna Üniversiteleri’nde inşaat mühendisliği eğitimi dört sene sürmektedir. Bu süreden önce bir sene hazırlık sınıfında eğitim verilmektedir. Rusça ya da İngilizce olarak dil eğitimi söz konusudur. Öğrencilerimiz lisans bölümlerinden mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimleri ya da doktora eğitimleri de devam edebilirler.

Ukrayna İnşaat Mühendisliği YÖK denkliği var mı?

Ukrayna Üniversiteleri hem Avrupa Birliği tarafından, eğitimleri ile tanınmaktadır. Ayrıca eğitim donanımı ve eşdeğer olması bakımından ülkemizde tanınmaktadır. Öğrencilerimiz için YÖK denkliği bulunmaktadır.

Ukrayna İnşaat Mühendisliği YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK resmi sitesinden başvurunuzu yaparak online olarak denklik başvurularınızı yapmalısınız. Bu süreçte, size yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. Kurum uzmanları her öğrencinin başvurusunu ayrı inceler ve buna göre öğrenci için denklik konusunda karar verilir. Denklik sınavına girilmesine karar verilebilir.

Ukrayna İnşaat Mühendisliği okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Ukrayna’da inşaat mühendisliği eğitimi alırken, tatil zamanlarınızda ve ülkemizde bulunduğunuz zamanlarda çalışma deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Ukrayna İnşaat Mühendisliği Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Ukrayna Üniversiteleri, inşaat fakültelerinde 2.500 ile 3.000 Amerikan Doları ile başlayan rakamlarla eğitimlerinizi alabilirsiniz. Harç rakamları, her sene yeniden düzenlenmektedir ve asla ülkemize ve diğer Avrupa Ülkeleri’ne oranla çok daha ekonomik olduğunu ekleyelim. Ülkemizde bırakın üniversiteyi, bir kursa vereceğiniz rakamlarla eğitim alabilirsiniz. Üstelik kaliteli bir eğitim ve dünya genelinde geçerli bir diploma ile. Yaşam giderleri noktasında da asla zorlanmadan geçiminizi sağlayabileceksiniz.

Mühendisliği Sınavsız Mümkün Mü?

İnşaat mühendisliği eğitimini Ukrayna’da almak için, ülkemizin aksine bir sınava girmek durumunda değilsiniz. Sınavsız olarak başvurularınızı yapabilirsiniz.

Mühendisliği Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Ukrayna’da birçok öğrencimiz üniversitelerde eğitim almaktadır. Öte yandan, inşaat mühendisliği gibi geçerli bir eğitimi alan da birçok öğrencimiz bulunmaktadır.

Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Ukrayna’da inşaat mühendisliği okumak için yapmanız gerekenler, öncelikle öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almak ve kayıt için rehberliğimizi almanız yerinde olacaktır. Kayıt işlemlerinde, bir sınava girmeyecek ya da not ortalaması şartı yakalamanız gerekmeyecek. Kayıt sürelerinde doğru ve eksiksiz şekilde başvurularınızı yapınız.

İnşaat Mühendisliği Okumanın Avantajları?

inşaat mühendisliği eğitimi alarak, Bologna kriterlerine uygun eğitim alacaksınız. Bu sayede, diplomanız ülkemiz yanında, Avrupa Birliği tarafından da tanınacak, denk kabul edilecek. Uygun eğitim rakamları ile kaliteli eğitim alacaksınız. Mezun olduktan sonra, geçerli çalışma alanları bulacaksınız, hem de birçok ülkede. Medeni, eğitimli insanların arasında olmak ve sosyalleşmek de elinizde olacak. Mutlu bir öğrenci olacaksınız.

İnşaat Mühendisliği bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak birçok inşaat mühendisliği eğitimi alan mezunlarımız olduğunu belirtelim.

İnşaat Mühendisliği eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz inşaat mühendisliği okuyabilir miyim?

İnşaat mühendisliği eğitimleri alırken, gerçekten uygun harç rakamları ve yaşam giderleri sizleri bekliyor. Bu miktarın da karşılanması ve çok daha rahat öğrencilik yapmanız için burs olanaklarından yararlanabilirsiniz. Hem Ukrayna devleti bünyesinde, özel firmalar, kurumlar ve dernekler, hem de ülkemiz bünyesinde çeşitli burs olanakları sizleri beklemektedir. Tam burs ile tamamen  ücretsiz eğitim de alabilirsiniz.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

YÖK denklik başvurularınızı yaparak, ülkemizde mezun olduktan sonra kamu kurumlarında siz de çalışabilirsiniz. Bu noktada, ülkemizdeki bir inşaat mühendisliği mezunlarından farkınız olmayacaktır. Özel sektörde de elbette çalışabilirsiniz.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Okumak Şartları:

Ukrayna’da inşaat mühendisliği eğitimleri yapmak için kesinlikle bir giriş sınavına tabi olmayacaksınız. Ukrayna Üniversiteleri ne ülkemizdeki gibi genel, ne de üniversite bünyesinde özel bir giriş sınavı uygulamamaktadır. Kayıt sürelerinde, belgelerinizi hazırlamalı, doğru şekilde başvurularınızı yapmalısınız. Lise mezunu gençlerimiz bir şart olmadan başvuru yapabilirler.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Taban Puanları:

Ukrayna Teknik Üniversiteleri’nde inşaat mühendisliği eğitimlerinizi almak için bir taban puanı şartları bulunmamaktadır.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği  Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Dil eğitimini alacağınız hazırlık eğitiminizi aldıktan sonra, birinci sınıftan başlayarak son sınıfa kadar yatay geçiş hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu şekilde, ülkemizdeki inşaat mühendisliği fakültelerinden birinde eğitiminize devam edebilirsiniz. Yatay geçiş şartlarının gerçekleşmesi için çok önemli bir detay, notlarınızın yüksek olmasıdır. Yüksek not ortalamasında olmalısınız.

Ukrayna İnşaat Mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Öğrencilerimiz, inşaat mühendisliği eğitimlerini almak için doğru şekilde zamanında başvurular yapmalılar. Öğrenci danışmanlarımız size eksiksiz şekilde yardımcı olacaklar, bundan emin olabilirsiniz. Kayıtlar için başta lise diplomanızın aslı olmak üzere, evrak asılları ve tercümelerini eklemeniz gerekmektedir. 15 mayıs ve sonrasında her sene Eylül sonuna kadar kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği  okumak istiyorum:

Ukrayna, inşaat mühendisliği eğitim almak için avantajlı, seçkin eğitim sunan teknik üniversiteleri ile dikkat çekmektedir. Buna göre, Avrupa Ülkeleri tarafından da otoriteleri ve kalitesi kabul edilen fakültelerde eğitim alma şansını yakalayabilirsiniz. Mezun olduktan sonra, birçok ülkede çalışabilirsiniz ve tabi buna ülkemiz de dahil. Harika bir kariyer sizleri bekliyor ve modern, özenli eğitimle kendinize güvenli olarak mezun olacaksınız.

 Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Ukrayna, ülkemize ve Avrupa Ülkeleri da dahil olmak üzere, yakın coğrafyamızdaki ülkelere göre çok daha ekonomik, ayrıca tam bir öğrenci ülkesidir. Başkent Kiev olmak üzere, tüm önemli kentlerinde inşaat mühendisliği eğitimi alabileceğiniz elit üniversiteler bulunmaktadır. Bunların öğrenci danışmanlarımızla karar vererek, seçimlerinizi yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak senelik 3.000 ABD doları ile başlayan rakamlarla harçlarınızı ödeyebilirsiniz. Ekonomik anlamda yaşam giderleri için de kesinlikle zorlanmayacaksınız.

İnşaat Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Ukrayna’da mühendislik alanlarında, özellikle inşaat mühendisliği alanında içinize sinecek bir inşaat mühendisliği eğitimi alacağınızdan emin olabilirsiniz. Teknik donanımları ile mükemmel bir eğitim veren, az kişilik sınıflarda ve modern laboratuarlarda kaliteli bir eğitim alacaksınız. Geçerli diplomanızla da uluslararası anlamda kariyerinize yapabilirsiniz.

İnşaat Mühendisliği okumak zor mu?

Özellikle programlı şekilde çalışan, derslerini özenli olarak takip eden öğrencilerimiz inşaat mühendisliği eğitimlerinde zorlanmadan meslek eğitimlerini alabilirler. Dolayısı ile sizinle yakından ilgilenecek ve alanlarında mükemmel isimler olan hocalarla zorlanmadan eğitimlerinizi alacaksınız. Her sorunuzda size destek olacak akademisyenlerinizden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kampus içinde sosyal imkanlar da eğitiminizin renkli olmasını sağlayacak. Memnun kalacağınız bir eğitim alacaksınız.

Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin inşaat mühendisliği  fakülteleri var mı?

Türkçe destekli inşaat mühendisliği eğitimleri hakkında bilgi almak ve Ukrayna için bu şekilde eğitim veren okullar olup olmadığını anlamak için bilgi almak üzere öğrenci danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Ukraynada PDR Psikolojik Rehberlik Danışmanlık Okumak

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1