• Tel: 0212 244 66 00
 • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

KİEV EKONOMİ VE İŞLETME ÜNİVERSİTESİ

Ukrayna’da hem sınavsız hem de Rusça eğitim alarak Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesinde lisans okuyabilirsiniz. Geleceğinizi Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesinde en iyi mertebelere taşıyabilirsiniz. Rusça dilinde ilerleme ve farklı diller öğrenme imkanı da sizleri bekliyor.

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

Uzmanlık sektörü işletme ve iktisat olan MAUP da, dileyen öğrenciler sosyoloji, psikoloji, yasa, matematik, uluslararası birliktelikler vb. öteki bölgelerde da lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilirler. Eğitim kalitesi şekilde aşırı yüksek bir kaliteye sahip olan MAUP üniversitesi, Kiev deki öğrenciler tarafından da çok fazla iyi şekilde tanınıp, tavsiye edilmekte. Öğrenciler Rusça yada Ukraynaca hazırlık alabiliyor. arzulayan öğrenciler, hazırlık eğitimini MAUP da tamamladıktan sonra, Ukrayna’daki diğer üniversitelere de başvuru yapabiliyorlar. üniversite yetkilileri, hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin, üniversiteden çok memnun oldukları için çoğunlukta eğitimlerine MAUP da devam etmeyi tercih ettiklerini belirtiyorlar. Daha üniversite ana kapısından girişte, MAUP üniversitesinin iyi ve bakımlı bir üniversite bulunduğu göze çarpan olmaktadır. oldukça güzel ve çağdaş bir yapıya sahip olan MAUP üniversitesi, eski roma sütunlarını andıran büyük girişlere sahip yepyeni binalardan oluşuyor.

Binaların içleri de dışarısı bu gibi çok aşırı bakımlı ve yeni görünümlü. 400.000 den çok kitabın bulunduğu geniş bir kütüphane, internet ve bilgisayar merkezine sahip olan MAUP da öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için her çeşitli yatırım yapılmış durumdadır. MAUP da boş zamanlarını değerlendirmek arzulayan öğrenciler için geniş sportif ve sanatsal faaliyet imkânları bulunur.

Eğitim Şartları :

 • Hazırlık Eğitimi: 1 sene
 • Lisans Eğitimi: 4 sene
 • Yüksek Lisans Eğitimi: 1,5 sene
 • Mastır: 2 yıl ( lisan yeterliliği olmayan öğrenciler için bir sene hazırlık eğitimi zorunludur)
  Doktora: 3 – 6 yıl

Ülke binaları kampüs içinde bulunmakta ve odalarda ikişer yada 3 er şahıs olarak kalınmaktadır. 4 ve ya 2 odanın tıpkı wc ve banyoyu kullandığı bir memleket planları olmaktadır, mutfaklar ise her katta mevcuttur. Yurtlarda kesintisiz 24 saat sıcak su ve merkezi ısıtma bulunur bununla birlikte odalara internet bağlantısı alınabilir.

Kız, erkek karma olan yurtlar 24 saat özel güvenlik sebebi ile korunmaktadır. Türk öğrencilerin kalacakları memleket binasında gün boyu hizmet veren internet kafe ve sıcak yemek çıkartan lokanta da yer almaktadır
yurt ücretleri Aylık 70-90 $ içinde bulunmaktadır. ödeme aylık seklinde yapılıyor.
2009 – 2010 öğretim yılında hizmete giren ve hazırlık öğrencilerini ağırlayacak olan yeni ülke binasında 2 kişilik ve üç kişilik odalar bulunmakta. 2009 Ekim nedeniyle tadilatı yeni biten yurdun tüm eşya ve mobilyaları yeni alınmıştır. Odalarda internet ve uydu televizyon bağlantısı yakın zamanda hizmete girecektir.

Öğrencilerin konforu için her odaya üniversite tarafından buzdolabı ve televizyon standart şekilde temin edilir. Ukrayna’nın kış şartlarına uyumlu, plastik çift cam pencereler ve merkezi ısıtma yardımıyla öğrenciler sıcak ve konforlu bir ortamda barınabilmektedir. ayrıca katlarda yer saha müşterek mutfak, duş ve tuvaletlerde de 24 saat kesintisiz sıcak su bulunmakta. Mutfaklar oldukça geniş ve Bütün öğrencilerin ihtiyacına yanıt verecek biçimde tasarlanmış olan mutfaklarda, aspiratörlü elektrik ocakları, öğrencilerin yemek hazırlamaları için yerleştirilmiş geniş masalar ve bulaşıkları yıkamak için lavabolar mevcuttur. Mutfak, wc ve duşlar yurdun temizlik elemanları sebebi ile düzenli bir şekilde temizlenmektedir.

Tam gün özel güvenlik sebebi ile korunan yurda, yabancıların girişi tamamıyla engellenmiştir, bunu birlikte öğrencilerimiz dilerlerse öğleden sonra saat 3’cilt akşam saat 10’a kadar odalarına misafir kabul edebilirler. yurt sabah saat 7’den gece saat 11’e kadar talebe giriş çıkışına izin verir. ülke binası ile kursa eklenmiş olan öğrencilerin ders göreceği yabancı öğrenciler dekanlığı arası 50 mt. kadardır.

Bölümler :

 • İşletme
 • Ekonomi
 • Uluslararası ticaret
 • Pazarlama
 • Edebiyat
 • Felsefe
 • Mütercim-tercümanlık
 • Turizm işletmeciliği

UKRAYNA’DA ÜNİVERSİTE AKREDİTASYONLARIMIZ


Ukrayna

Odessa

Kiev

Sumy

Harkov

Lviv

Dnepropetrovsk

Donetsk

Ternopil

Zaporece – Zaporijya

Vinnitsa

İvano Franskivisk

Lugansk

Ukrayna’da Eğitim

Ukraynaca Üniversite Okumak

Ukraynaca Üniversite Okumak

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!