Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi

Hiçbir puan şartı olmaksızın sınava giriş şartına bakılmaksızın sadece lise diploması ile Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi lisans bölümlerinden istediğinize kayıt olabilir ve unutamayacağınız bir üniversite hayatı geçirebilirsiniz.

Ukrayna'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Odessa Mühendislik sizlerin yaşamına özellikle değer üstüne değer katmaya hazır!

  Odessa Mühendislik

  Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi

  Odessa Mühendislik ve Mimarlık ÜniversitesiKiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

  Odessa Mühendislik ve Mimarlık ÜniversitesiKharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Odessa Mühendislik ve Mimarlık ÜniversitesiKiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

  Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi

  Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi Mühendislik ya da mimarlık eğitim almak çok kolay. Ayrıca Avrupa’nın kendini kanıtlamış üniversitelerinden birinde eğitim alma hakkını kullanmaya kararlı mısınız? Siz değerli üyelerimizin eğitim yaşamınızda kaliteli eğitimi sunuyoruz. Özellikle bu olanakları değerlendirebileceğiniz Ukrayna üniversitelerinden birinde yer almaya hazır mısınız? Imtihan puanına gerek kalmadan kabul edilebileceğiniz Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi eğitim hayatınızda unutamayacağınız kariyer başlangıçlarınız olabilecektir. Ayrıca en kaliteli eğitim ortamları, laboratuvar imkânları, geniş kütüphanesi ile Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi hayallerinizi size vermeye hazırlanıyor. Bu fırsatı kaçırmamak için acele hareket ederek iyi bir mimar veya mühendis olmaya hazırlanabilirsiniz. Sosyal alanları, bilim çalışmaları, güçlü akademik kadrosuyla alanınızda en donanımlı bireyler olarak özellikle yetişebileceksiniz. Özellikle sizin seçtiğiniz bölüme yönelik her yönden donanımlı bir şekilde yetişmenize destek olacaktır. Üniversite kaliteli eğitim ortamlarıyla sizleri beklemektedir.

  Odessa Mühendislik ve Yüksek Değeri!

  Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi ayrıca artık sınav puanıyla uğraşmak zor geliyorsa 1930’lardan beri kendini kanıtlamış bir üniversitedir.  Tercih, kayıt evrakları hazırlama, kaydolma ardından eğitim süreci derken elim ayağım dolaşır diyorsanız Eurostar imdadınıza yetişiyor. En donanımlı detayları size aktaracak olan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık birimleri kendinizi geliştirebilme olanağını yakalayabilmenize olanak tanıyacaktır. Özellikle vereceğiniz yetkiyle siz değerli ziyaretçilerimizin kayıt evraklarınızı toplayarak saptanca sınırını kaçırmadan kayıt işlemlerinizi tamamlamanızı elde edecektir. Ayrıca mezuniyetiniz ile mühendis ve mimar olarak çalışabileceğiniz iş kapılarını sizlere aralayabilecektir. Özellikle Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi akademik kadrosuyla alacağınız Rusça eğitim dil bakımından da kendinizi geliştirmenize fırsat verecektir. Ayrıca eğitim ortamında edineceğiniz lisans bilgilerini laboratuvar ortamında pekiştirme fırsatı mümkündür. Bu kadar fırsat varken Avrupa’nın en iyileri arasında yer alabilme şansınızı ertelemek istemezsiniz öyle değil mi?

  Odessa Mühendislik Üst Düzeyde Çalışıyor!

  Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi öğrencisi olmak sandığınız kadar zor olmasa gerek. Size Avrupa’nın en iyi eğitim ortamlarında, en bilgili akademisyenlerle aynı eğitim ortamını paylaşma fırsatı sunuyoruz. Özellikle 7 tane eğitim binası ve 6 tane yurt binasının yer aldığı kampüsünde toplumsal ortam bakımından da bir çok ülke insanıyla kaynaşma imkanı yakalayabileceksiniz. Hatta idealinizdeki bölümü okumak için tercihinizi yaparak en doğru üniversitelerden birinde lisans sürecinizi başlatma fırsatını yakalayabilirsiniz.

  Odessa Mühendislik 

  Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi özellikle sağlıktan spor her ihtiyacınız var. Mimarlık Üniversitesi sunmuş olduğu imkânlarla ayrıca sizleri hiçbir konuda noksan bırakmayacak olan tercih için bir tek bir başvuruda bulunmanızı bekliyor. Özellikle taban puanı derdiyle uğraşmadığınız benzer biçimde bölüm bazında bilimsel niteliği olan süreçten uygulamaya kadar her noktayı bütmeşhurk şekilde size özümsetmek üniversitenin birincil hedeflerindendir. Ayrıca siz de aranan isim olma yolunda ilerleyenlerden bir tanesi olmak istemez misiniz? Hatta mezuniyetiniz ile iş dünyasından isimlerin sizleri araması hoşunuza gitmez mi? Cevabı evet olan tüm gençler bir an önce bizlere başvuruda bulunmaya var mısınız?  özellikle gönlünüzün bölümleriyle Avrupa imkanlarında okuma fırsatlarını ayağınıza sunuyoruz.

  Ukrayna Bayrağı Anlamı

  1930 yılında kurulmuştur. Ayrıca Bologna sistemiyle eğitim vermektedir. Özellikle eğitim dili Ukraynaca ve Rusçadır. Özellikle Avrupa üniversiteler Birliğinin üyesidir. Bilimsel, uygar, teoriye dayalı uygulamalı bir eğitim sistemine sahiptir. Özellikle öğrencilerin spor-kültür konusunda sosyalleşmelerini veren olanaklar sunulur. Jimnastik, masa tenisi, futbol, basketbol, tenis bunlardan bir kaçı Ukrayna’da kaliteli eğitim sistemine sahip. Talebe olmanın keyfini yaşamak istiyorsan kararını süre kaybetmeden vermelisin…

  Ayrıca Odessa, Ukrayna’nın güneyinde Karadeniz kıyısında yer alan bir şehirdir. Aynı zamanda Ukrayna’nın en kalabalık üçüncü şehridir. Sonuç olarak, Odessa, Avrupa’nın en modern ve kültürel açıdan zengin şehirlerinden biri olarak kabul edilir.

  Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi ve Gelişmiş Kültür Mirası

   Alexander Dumas, 1855’te Odessa’yı ziyaret ettiğinde, şehrin Paris’tenmiş gibi göründüğünü, ancak Marsilya’dan gelmiş gibi davrandığını söyledi. Başka bir deyişle, büyük bir şehrin tüm gösterişli unsurlarına sahipti ama aynı zamanda memleket havasını da koruyordu. Günümüze kadar, modern Odessanlılar, Odessa’yı evleri olarak adlandırmaktan gurur duyuyorlar. Ancak dünyanın diğer büyük şehirleriyle karşılaştırıldığında Odessa bazı alanlarda yetersiz kalıyor. Örneğin, diğer büyük şehirler ulaşım altyapılarıyla ünlüyken, Odessa en çok tren istasyonlarıyla ünlüdür. Odessanlılar toplu taşıma yerine birçok lüks ve hızlı limuzin hizmetiyle gurur duyar.

  Özellikle güçlü estetik değeri olan modern binalar ve yapılar inşa etmekten gurur duyarlar. Ayrıca hızla servet kazanmak için petrol ve gaz endüstrileri etrafında inşa ettiler. Bu, onları uygun gördükleri her şeyi inşa etmeye veya modernize etmeye istekli hale getirdi. Ne yazık ki bu, okullarda spor ve atletizm için yer eksikliğine yol açarak birçok öğrencinin okul müfredatında hiç yer almayan sporlara katılmasına neden oldu.

  Mimarlık Üniversitesi son zamanlarda petrol fiyatlarındaki küresel değişiklikler nedeniyle kayıplara uğradı. Özellikle petrol endüstrileri bir zamanlar onları dünyanın en zengin yerlerinden biri haline getirdi. Ancak bu, şehirlerinin kültürel yönlerine geri yatırdıkları milyarlarca doları kaybetmelerine neden oldu. Kültürel yönlerine mükemmel yatırımlarla diğer modern şehirlere ayak uydurmak için çok uğraştılar – ancak altyapı iyileştirmeleri için fonları artırırken aynı zamanda eğitim ve kültür için fonları kesmek zorunda kaldıklarından bu zor oldu.*** ** Genel olarak, Odessanlılar, zengin kültürel tarihini petrol endüstrisi geçmişinden hala koruyan modern şehirleriyle gurur duyuyorlar. Yüksek öğrenim ve kültürü finanse etmeye devam etmek için spor programlarını feda etmeye hazırlar. Ayrıca, son küresel fiyat düşüşleri nedeniyle petrol endüstrisi geçmişleri aracılığıyla zengin tarihlerini korumaya gelince, daha düşük finansman sıkıntısı çekiyorlar.

  Ukrayna’da Eğitim

  Özellikle üniversite eğitimi, 19. yüzyılın sonlarından beri Ukrayna’da mevcuttur. Ancak, Sovyetler Birliği’ne kadar üniversite eğitiminin çoğu Ukraynalıya açık hale gelmemişti. Sovyet yönetimi altında, Ukraynalı öğrenciler üniversite diplomalarını aldıkları Rusya’da okumak zorunda kaldılar. Ukrayna bağımsızlığını kazandıktan sonra, hükümet üniversitelerini devlet kontrolü altında tutmaya karar verdi ve tüm önemli üniversite pozisyonlarını atadı. Bu nedenle, Ukrayna yüksek öğreniminin kalitesi sonuç olarak zarar gördü.

  İkinci Dünya Savaşı’ndan önce, Ukrayna uzun süredir yüksek öğrenim için bir dünya merkezi olarak görülüyordu. Isaac Friedman ve Mykhailo Kravchenko gibi ünlü bilim adamları sırasıyla Kiev ve Lviv’deki üniversitelerde ders verdi. Üniversite sistemi de çok ilericiydi; kız öğrenciler, erkek meslektaşlarıyla aynı düzeyde hukuk, tıp veya ekonomi okuyabilir. O zamanlar, Ukrayna eğitimi de Amerikalı meslektaşına çok benziyor: bir profesörün tahtada talimat verdiği ve ders sırasında deneyler yaptığı ders sınıfları var. Ancak, bugünün Ukrayna üniversite sistemi bir zamanlar olduğundan çok daha az ilericidir.

  Odessa ve Gelişmişlik Seviyesi

  Ayrıca Ukraynalı öğrenciler statükoyu koruyacak yeni bir eğitim yasasını protesto ediyor. Şu anda hükümet, kayıt oranlarını artırmak amacıyla psikoloji ve coğrafya lisans dereceleri için çevrimiçi dersler üzerindeki kısıtlamaları kaldırmayı düşünüyor. Öğrenciler ayrıca askerlik personeli ve en az üç yıl askerlik yapmış gazilerin çocukları için ücretsiz yüksek öğrenim talep ediyor. Ek olarak, yeni eğitim yasaları, profesörlerin patronaj veya adam kayırma yerine liyakat yoluyla terfi almasını kolaylaştırmalıdır. Bazıları bunun, yeni personelin çoğaltma yoluyla paralel programlar oluşturmak yerine mevcut programları iyileştirmeye odaklanmasını sağlayarak standartları iyileştireceğine inanıyor.

  Hükümet, düşük kayıt oranlarına ilişkin endişeler ve üniversitelerin yönetim kademelerindeki yolsuzluğun yol açtığı mali sorunlar nedeniyle eğitim sisteminde reform yapma seçeneklerini hala değerlendiriyor.. kurumlar, her düzeyde eğitim kalitesini korurken paradan tasarruf etme çabasındadır. Buna ek olarak, bazıları devlet üniversitelerini özel eğitim kurumlarıyla birleştirmeyi önerdi – ancak bu kurumlar önce kendi personeli üzerinde daha sıkı geçmiş kontrolleri yapmayı kabul ederse! Ukraynalılar üniversite sistemlerindeki düşük standartları protesto etmeye devam ederken, gelecekte bu konunun ne olacağı belirsizliğini koruyor – özellikle de yakında herhangi bir değişiklik yapılmazsa!

  Fakülteler

  • Ekonomi ve Yapı Yönetimi Fakültesi
  • İnşaat Teknolojisi Fakültesi
  • Su Endüstrisi ve Sıhhi Mühendislik Fakültesi
  • Yapı Hidrolik Sistemleri Fakültesi
  • Endüstri ve Mühendislik Fakültesi

  Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Fiyatları

  UKRAYNA

  Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi

  BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS ( İNG ) LİSANS ( RUS )  

  1

  Endüstri ve Mühendislik 1500 $   1500 $  

  2

  Ekonomi ve Yapı Yönetimi 1500 $   1500 $  

  3

  Yapı Hidrolik Sistemleri 1500 $   1500 $  

  4

  İnşaat Teknolojisi 1500 $   1500 $  

  5

  Su Endüstrisi ve Sıhhi Müh. 1500 $   1500 $  

  6

  İnşaat Mühendisliği ( Rus ) 1500 $   1500 $  

  7

  Mimarlık ( Rus ) 1500 $   1700 $  

  Sokak Görünümü


  Üniversitenin Konumu


   

  Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Zaporijya’da Üniversite

   İvano Franskivisk’de Üniversite

   Lugansk’da Üniversite

   whatsapp1